Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Witam Was !!

Zaczęty przez ProXimoPL, 04 Grudzień 2010, 22:30

ProXimoPL

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i BOINC@-ków ;d Wczoraj zacząłem pomagać światu ;p Mam do was parę pytań. Po pierwsze , na jakie projekty się zapisać ;] po 2-gie czytałem że można na GPU-coś liczyć szybciej ale mój radek stary już to się chcę zapytać czy na nim też (Radeon HD 2600 PRO) a po 3-cie , oceńcie mojego staruszka ;d specyfikacja
AMD Phenom X4 9500 (2,2GHz)
ATi Radeon 2600 PRO 512
2 GB RAM (DDR2-667)
Gigabyte M61SME-S2
i na dokładkę 2 terrabajty HDD ;]

No i mów ta co gdzie się dzieje nowy jestem to się chcę wkręcić ;]

EDIT: Aha wszystko pracuje pod Win X-P 32-bit

JaRa

Witam.
Na 2600 chyba niestety nic nie policzysz 3650 to chyba minimum dla radków, ale pewny nie jestem.
Z projektów na procka polecam:
PrimeGrid - matematyka - masz szansę znaleźć liczby pierwsze
Enigma@Home - projekt kolegi z forum łamiący niemieckie szyfrogramy
i wiele innych  :attack:



mimeq

Witam  ;)

Projektow jest cala masa  XD - http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty
Mozesz zwrocic uwage na nasz tzw projekt miesiaca http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/ gdzie co miesiac glosujemy i liczymy rozne projekty oraz na tzw Wyscigi Teamow - wystarczy liczyc dany projekt w okreslonym czasie o ile jestesmy do wyscigu zapisani http://www.boincatpoland.org/smf/wyscigi-teamow/

Okresl sie z jakiego jestes wojewodztwa to bedziesz brany pod uwage w rankinkgu wojewodztw  :)

Co do radka szrzerze mowiac nie wiem, ale pewnie Ci ktos cos podpowie.


JaRa

Projekt miesiąca eOn to porażka  :wth: więc może daj sobie z nim spokój bo jeszcze się zniechęcisz



pszyklejony

#4

ProXimoPL

#5
Zapisałem się do takich projektów jak :
AQUA@home - liczy wszystko ok
Milkyway@home - liczy wszystko ok (nie korzysta z GPU)
SETI@home - nie działa , pisze że nie ma zadań dla mnie
PrimeGrid - liczy wszystko ok

To wyrzucę SETI i dodam tę Enigma@home , i jak nie znajdę niczego działającego na moim GPU do dołączę się to projektu miesiąca  ;D

Aha kupuje nowy komputer za tydzień i mam przy okazji takie pytanie (nie chcę zaśmiecać forum) Lepiej kupić i5 760 czy Intel Xeon X3440 , bo wiem że Xeon ma HT (widoczne jako 8 rdzeniówka) ale czy to ma sens (ma niższe taktowanie)? :D Dzięki za informacje

EDIT: gdzie mam się określić z jakiego jestem województwa? Może tu? Jak coś to Śląsk  %)

EDITEDIT  :P Znalazłem projekt pod moja kartę Collatz Conjecture wielkie dzięki za pomoc pszyklejony  :respect:

Tomasz R. Gwiazda

Witaj :)

napewno nie oplaca Ci sie liczyc projektow GPU na CPU :) (czyli daruj sobie poki co Milke)
SETI - z tym sa ciagle problemy a i pkt malo.

Aqua - dojna krowa :)

Co do karty , jak bedziesz mial opcje zeby zmienic na lepsza to zrob to :)

ProXimoPL

no proszę  :(

To powiedzcie mi jakie projekty mam sobie włączyć na moim sprzęcie żeby się to jakoś kalkulowało

Propozycje jakieś? z góry THX ;]

EDIT: Dobra RESET wszystko od początku , Proszę was jako doświadczonych użytkowników o propozycje projektów pod mojego PC-ta

pszyklejony

Na karcie cokolwiek, co działa :) nie masz wielkiego wyboru. Na procesorze najlepiej wychodzi liczenie niektórych projektów w 64 bitowym systemie (ok. 1,7 raza szybciej).

tito

A wolisz punkciki, czy kwestie naukowe? Jeśli to drugie to licz co wolisz nie patrząc na punkty. Jeśli to pierwsze to:
Na CPU AQUA, bo daje najwięcej pkt, na GPU collatz, bo tylko to możesz. Do tego coś NON CPU czyli projekt nie wykorzystujący zasobów kompa np WUprop@home + może freehal.
Collatza nie licz na CPU tylko na GPU.
Przy Twoim konfigu to da najwięcej punktów. Enigmę na AMD daruj sobie - na Intelu jest bardziej opłacalna.

Troll81

#10
http://developer.amd.com/gpu/ATIStreamSDK/ATIStreamSDKv1.4Beta/pages/ATIStreamSystemRequirements.aspx

2600 Pro 1,2

1Does not support double precision floating point operations (czyli milkyway nie policzysz)
2Does not support kernel scatter

btw witam na forum

windowsa bym zmienił na 64bit - w niektórych projektach to strasznie przyspiesza


ProXimoPL

noo X-P 64-bity to wtopa trochę , za jakieś 3-4 tygodnie zmieniam na win7 wiec tam wrzucę 64-bity  :)

Troll81

mam xp64 i nie narzekam

Szopler

też mam xp64 na lapku i nie mogę narzekać... (system od postawienia ma 2 lata)

Tomasz R. Gwiazda


pszyklejony

Sr... w banie, Win7 to skomplikowany, rozbudowany system. Praktycznie trzeba się go uczyć od nowa. Jak ktoś nie ma potrzeby to xp jest idealny.

ProXimoPL

#16
No to zainstaluję X-peka 64 i 7-kę 64 , zobaczę który szybszy , a tak przy okazji Members of BOINC@Poland
miejsce 272) ProXimoPL Całkowita liczba punktów 5,896
nie wiem czy śmiać się czy płakać  XD

może mi ktoś powiedzieć co to są za 4 błędy przy PrimeGrid (te 4 na 100%)


pszyklejony

#17
Błąd (0xc0000135)
Brak jakiejś biblioteki. Masz NET Framework? i dopiero potem sterowniki.
Ale i tak to jest nieopłacalny projekt na Ati.

Tomasz R. Gwiazda

przyklejony

sranie w banie X P , trupa chcesz reanimowac ? :) Ten system juz lepiej dzialac nie bedzie, tylko wolniej :D

apohawk

Win7 też szybciej działać nie będzie, ale przynajmniej dziury będą łatać i ma wsparcie do 2015 (Home,Ultimate) lub do 2020 (Professional). No i nowsze DirectX do giercowania %)
No good deed goes unpunished.