Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

flesh z pl do uk :P

Zaczęty przez flesh, 27 Grudzień 2010, 19:56

flesh

witam..
na starcie powiem ze w sumie w grupowym liczeniu nie mam wielkiego doswiadczenia i w ogole cala ta czarna magia kredytow mnie przerasta na dzien dzisiejszy..
z miłą chęcią z kimś pogaworzę kto chciałby mi wyłożyć podstawy :)
kiedyś dawno liczyłem na kilku kompach... teraz został mi tylko jeden lapek.. no w najbliższej przyszłości beda 2 ;p
to tyle.. jakieś rady?
ile projektow lepiej liczyć które są mniej/bardziej wartosciowe..

simonic

Cytat: flesh w 27 Grudzień 2010, 19:56
ile projektow lepiej liczyć które są mniej/bardziej wartosciowe..

co uważasz za projekty wartościowe? Moim zdaniem są dwie drogi liczenia
- liczenie na punkty, czyli Collatz, DNETC, MilkyWay
- liczenie dla projektów bardzo przydatnych naukowo czyli World Community Grid, Rosetta, SIMAP, Docking...

Podobnie wygląda to z ilością projektów. Przy jednej maszynie ciężko będzie osiągąć wysokie miejsce w drużynie licząc kilka/kilkanascie projektow jednoczesnie...

Do lepszego poznania projektów proponowałbym brać udział w projekcie miesiąca (szczegóły na forum), ja w taki sposób trochę przypadkiem poznałem Docking@home

Wybór należy do Ciebie


Cyfron

Zachęcamy także do podania województwa z którego pochodzisz - dodamy Ciebie do statystyk w miesięcznej klasyfikacji województw :)

Witamy!  :parrrty:

flesh

generalnie pochodze z kujwsko-pomorskiego :P
ale mieszkam w UK wiec nie wiem czy to sie na coś zda ;p

Cyfron

U nas reguła w takim przypadku, to jest taka, że dopisujemy Ciebie, tam gdzie chcesz (do jakiego województwa) - wiesz - z którym jesteś bardziej zżyty, bliżej sercu, a może chcesz zrobić na złość innym i dołączyć do jakiegoś innego ;)

Troll81

Zadawaj pytania a na nie odpowiemy :D
Możesz napisać o sobie w dziale wizytówki. Opisz kim jestes i czym sie zajmujesz, na jakim sprzęcie liczysz i co cię interesuje. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania.

Nawiedzony

Myślę że do tych "wartościowych" na pewno można zaliczyć World Community Grid (WCG), dodatkowo projekt ten składa się z wielu podprojektów - które wybieramy w ustawieniach konta po zalogowaniu się na stronie WCG - można wybrać wszystkie, lub np tylko jeden z tych podprojektów i tak między innymi można tam policzyć próbki projektu pomagającego zwalczyć aids, zajmującego się ludzkimi białkami, badań nad rakiem i wiele innych ;)

Ale najprościej będzie jak napiszesz co Cie interesuje to na pewno coś się znajdzie do polecenia  ;)

flesh

heh nie ma to jak dobra akwizycja :P
mam na imie Maciej.
od 3,5 roku siedze na emigracji w UK (Birmingham)
wiek 27 lat
na czym licze...


procesor: Intel Core2 Duo
model procesora: Core2 Duo T5450 (1.66 GHz, 2MB cache)
przekątna ekranu: LCD 15,4 cali
nominalna rozdzielczość: LCD 1440 x 900 pikseli
typ ekranu: błyszczący (glare)
wielkość pamięci RAM: 2 048 MB
typ zastosowanej pamięci RAM: DDR2 (667 MHz)
pamięci RAM rozszerzalna do 4 096 MB
pojemność dysku twardego: 250 GB
interfejs dysku twardego: Serial ATA
5400 RPM
napęd optyczny: DVD+/-RW DL
zewn. układ graficzny: tak
karta graficzna: NVIDIA GeForce 8400M G (DirectX10, SM 4.0, PureVideo)
pamięć karty graficznej: 128 MB

to tak na leniwca skopiowane ze specyfikacji mojego lapka.. ale za pare tyg dojdzie drugi nieco szybszy i za miech moze 2 jeszcze jeden :)

co do pytań to czy są jakieś różne programiki na których mozna liczyć cos przyjaźniejszego dla oka niż te surowe ramki?
i gdzie moge sprawdzic swoje osiagi?
pytam bo widziałem dział osiągi jak ktos machnie 250k kredytow etc.
no i co jeszcze chciałbym wiedzieć czy ilość projektów przekłada się w jakikolwiek sposób na wydajność?
-co mam na mysli czy licząc wiecej projektow równorzędnie marnuje siły obliczniowej która lepiej może spozytkowałbym licząc 2-3 projekty?

flesh

Cytat: Nawiedzony w 27 Grudzień 2010, 22:57
Myślę że do tych "wartościowych" na pewno można zaliczyć World Community Grid (WCG), dodatkowo projekt ten składa się z wielu podprojektów - które wybieramy w ustawieniach konta po zalogowaniu się na stronie WCG - można wybrać wszystkie, lub np tylko jeden z tych podprojektów i tak między innymi można tam policzyć próbki projektu pomagającego zwalczyć aids, zajmującego się ludzkimi białkami, badań nad rakiem i wiele innych ;)

Ale najprościej będzie jak napiszesz co Cie interesuje to na pewno coś się znajdzie do polecenia  ;)
a to sie dobrze składa bo na tym mam najwiecej natrzepane ;)
kieds liczyłem tylko to z ich klienta pare lat temu później coś sie posypało chyba i tak trafiłem tutaj

Nawiedzony

Teraz WCG można liczyć spokojnie z Boinc Managera ;) są specjalne serwery ze statystykami Boinc (ktoś mądry na pewno poda tu linki i stamtąd można np skopiować sobie link do takiej sygnaturki jak moja ), ale pokazuje też na stronie projektu i w Managerze ;)

Myślę, że jeśli chcesz liczyć więcej niż 1 projekt na dwurdzeniowcu, to powyżej aktywnych 3 projektów nie opłaca się wychodzić ;)

Cyfron

statystyki np w www.boincstats.com

Ten portal służy także do zarządzania klientem BOINC na komputerze - zakładasz na tej stronie konto, następnie przez BOINC managera łączysz się do tego konta, a dopinanie projektów, odpinanie i śledzenie statystyk (całościowych/zespołowy/krajowych/wyścigowych) już robisz na stronie :)

Troll81

Na swojej karcie graficznej możesz policzyć projekt PrimeGrid (zawsze jakieś punkty ekstra) a jeśli twój lapciak to IBM to możesz spróbować się podłączyć do projektu QCN

flesh

Cytat: Troll81 w 27 Grudzień 2010, 23:23
Na swojej karcie graficznej możesz policzyć projekt PrimeGrid (zawsze jakieś punkty ekstra) a jeśli twój lapciak to IBM to możesz spróbować się podłączyć do projektu QCN

no mam milkiway i prime teraz zobacze co bedzie mi bardziej podchodzilo i pozniej jedno zostawie..
a to sie jakos da ustawic zeby na karcie tylko liczylo?
i wtedy mi nie bierze procentowego udzialu w ogolnym rozdziale mocy obliczeniowych?

Troll81

da się tak ustawić :D na stronie porojektu poszukaj w preferencjach odpowiedniej opcji (wystarczy odznaczyć okienku use CPU a zaznaczyć use GPU)

flesh

ok kolejne pytanko chyba troszke  bardziej skomplikowane..
planuje reinstalke systemu z windy7 x64 na x32
czy jest jakas opcja zeby zabrac aktualnie przeliczane projekty i dokonczyc na nowym systemie?
czy musze pobrac nowe ?
z gory dzieki

lolek

raczej nie przeniesiesz. A po co zmieniasz? Część projektów będzie Ci się wolniej liczyła.

simonic

Jeśli używasz managera w wersji powyżej 6.xx.xx to trzeba zachować w nienaruszonym stanie tylko folder "ProgramData". A w czasie ponownej instalacji BOINC trzeba wskazać miejsce dla "Program Files" i jako "Program Data" wskazać ścieżke do zachowanego pliku "ProgramData"... Wtedy BOINC będzie kontynuował liczone wcześniej WU.

Dlaczego taka zmiana? Jeśli chodzi o liczenie to wiele projektów liczy się dużo szybciej na x64 niż x86...


lolek

Będzie o ile dotąd nie były liczone na aplikacji x64. Przy zmianie aplikacji na 99% się wysypią.

flesh

niestety musze przeinstalowac bo nie mam sterownikow pod x64 do plottera a na nim pacuje.. x64 tak czy siak liczy mi pare dni dopiero

simonic

To fakt. Aplikacje x64 na 100% się wysypią...


Troll81

sypną się tylko te aplikacje które mają 64bity reszta powinna ruszyć...

flesh

no ok to teraz jak juz mam wszytsko na systemie na ktorym posiedze troche....

o co chodzi z tymi optymalkami do milki? ;p
i czy sa rozne do kazdego kompa czy standardowe?

flesh

jeszcze jedno pytankop jak ktoś znajdzie czas...
jaki projekt jest najlepszy na komputery starszej klasy?
takie sprzed 10 lat :P

Troll81

taki z krótkimi próbkami i długim deadline :D

flesh

czyli?
kiedys daaawno na nim liczylem WCG

simonic

ewentualnie climatePrediction. Nawet jak nie wyrobisz sie w deadline to punkty dostaniesz wszystkie :)


flesh

a z biochemii co ma najmniejsze probki?

Troll81

#27
http://wuprop.boinc-af.org/results.py

lolek

simap się szybko liczy przynajmniej na x64