CERN buduje superkomputer

Zaczęty przez qbaspl, 13 Luty 2006, 20:56

qbaspl

CERN buduje superkomputer

Europejska Organizacja Badań Jądrowych (CERN) zamierza skonstruować olbrzymi system informatyczny, składający się z blisko 6 tys. połączonych komputerów stacjonarnych. Zadaniem gigantycznej infrastruktury będzie pobieranie i obliczanie danych, pochodzących z największego na świecie instrumentu badawczego - Wielkiego Zderzacza Hadronowego (LHC).
W budowie nowego systemu weźmie udział wiele firm, w tym koncern HP, który ma dostarczyć blisko 300 switchy ProCurve.
Czasami nasze wymagania techniczne delikatnie wyprzedzają obecne standardy przemysłowe. Dlatego wolimy współpracować z producentami, którzy są otwarci na nowe wyzwania i gotowi zainwestować w stworzenie specjalistycznych systemów. - powiedział David Foster, szef ds. komunikacji i systemów sieciowych w CERN.

Takie info znalazłem na: http://benchmark.pl/

gaciu

HP wygrało z CISCO. Pewnie była dobra bitwa o ten kontrakt.

matti_tm

EEEeee tam... Na BOINCu mają większy sprzęt :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Juras23

hmm...tylko Chuck Norris ma lepszy sprzęt od BOINC'a... :lol:

bartsob5

no wlasnie, nikt nie ma lepszego sprzetu od BOINCa... Chuck Norris ma tylko ujemne pingi;)

Starszyna

Czy budowa superkomputera sprawi, że CERN odejdzie od przetwarzania rozproszonego?

Mchl

Raczej nie.
CERN ma już superkomputer z tego co wiem. Po prostu nie wszystko, co wychodzi z ich laboratoriow nadaje sie do publicznego przetwarzania rozproszonego czy do GRIDów. (zbyt duże ilości danych, żeby je przesyłać użytkownikom przez internet, itp.)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org