Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Więcej mocy!

Zaczęty przez gaciu, 13 Marzec 2006, 05:30

gaciu

Poczytałem troche forum Rosetty, szczególnie dziennik Davida Bakera, w którym zdaje on relację z postępów badań jak i rozwoju aplikacji ( mniej więcej co dwa dni). Są dosyć spore plany rozwoju projektu, jednak zdaje się, że brakuje mocy obliczniowej. Ilość użytkowników rośnie, hostów rónież, jednak moc nie. Prawdopodobnie jest to wpływ pojewienia się wielu nowych projektów. Do tej pory obliczane jednostki zajmowały się białkami złożonymi z mniej niż 100 aminokwasów. Są plany tworzenia jednostek dla większych białek. I tu znowu docodzimy do problemu braku mocy...

Wiem, że do zespołu Rosetty dołaczyło ostatnio kilku specjalistów m.in. z Seti@home w celu rozwiązania problemów z pojawiającymi się błędami w trakcie obliczeń. Co ciekawe błędy pojawiają się w zasadzie tylko w komputerach z Windowsem. Do prac zatem przyłaczyła się również grupa Microsoft-u.

David Baker pisze, że algorytm rosetta zaczyna się sprawdzać dla najmniejszych białek. I jak zapewne się domyślacie prosi o zwiększenie mocy oblicznieniowej, w celu dalszego rozwoju projektu. Ja przynajmniej kilka host-ów nastawię bardziej na Rosettę.

Jeśli macie ochote na bierząco śledzić ten rozwój zapraszam tutaj:

http://boinc.bakerlab.org/rosetta/forum_thread.php?id=1177

krzyszp

A może art na stronki? ;-)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

gaciu

Żeby zachęcić więcej osób, teraz codziennie będą aktualizowane najlepsze rezultaty (Top predictions) i będą się pojawiać w newsach. Powiem jeszcze, że ostatnio jenden z polskich uczestników trafił własnie do "top predictions".  Był to jacekko z drużyny Rosetta@Poland. Miejmy nadzieję, że za jakiś czas jeden z naszych również się tam znajdzie. Wiem, że twórcy rosetta mają w planach wręczanie swego rodzaju ceftyfikatów dla osób którym się udało.

Mówisz, żeby napisać artykuł? Sam nie weim jak znajde czas to z pewnością napiszę.

KrzychuP

Ciekawe, potrzebują więcej mocy ??? A może ktoś może mi wyjaśnić to:
2006-03-16 07:55:23|rosetta@home|Message from server: Not sending work - last RPC too recent: 88 sec

Nietoperek

za czesto w zbyt krotkim czasie Twoj klient laczyl sie z serwerem daj mu kilka minut spokoju od ostatniej odpytki i bedzie smigalo :)