Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Zbyt niskie claimed credit.

Zaczęty przez jack78, 16 Marzec 2006, 16:57

jack78

---------- 12:22 15.03.2006 ----------

Mam pytanko.
Odpaliłem Seti na serwerze pracującym pod Intel XEON 3.00 GHz.
Jednak podczas benchmarków mam bardzo słabe wyniki:

Measured floating point speed   1310.35 million ops/sec
Measured integer speed   1592.06 million ops/sec

Czas obliczeń to około 11tyś sekund na jeden rdzeń.

Żądane kredyty to około 15-19 pkt.

Szukam jakiegoś zoptymalizowanego programu do Seti, aby czas obliczeń był krótszy i żądane kredyty były wyższe.

Na moim domowym kompie (Athlon 2500XP) czas obliczeń to około 5 tyś sekund i około 20-25 pkt.
A na Celeronie 2.66 GHz benchmarki to 1943 i 4502.85, natomiast czas obliczeń około 4800 sekund.
Skąd tak duża rozbierzność w benchmarkach i czasie obliczeń, skoro Xeon jest znacznie szybszy??

---------- 16:57 16.03.2006 ----------

Prosiłbym o jakąś odpowiedź, bo się procek strasznie marnuje.

AL

---------- 02:07 17.03.2006 ----------



Trudno powiedzieć dlaczego ma takie słabe benchmarki. Być może serwer ten jest obciążony dużą ilością włączonych cały czas programów/aplikacji/procesów i stąd tak słaby wynik. Co do optymalizacji do Seti to gdzieś na forum już o tym była mowa. Jak znajdę gdzie to wkleje linka.



---------- 02:14 ----------



Nie wiem na ile aktualna jest ta optymalizacja o której  piszą, ale zawsze to lepsze niż nic.

gaciu

Powiedz jeszcze ile jąder ma ten komp. Może w profilu nie ustawiłeś wykożystania wszystkich jąder. Xeon-y 3.2GHz z czterema jądrami wyciągają:

Measured floating point speed   7731.46 million ops/sec
Measured integer speed   3544.6 million ops/sec

To przykładowy benchmark, ale tyle mniej więcej dają inne. Jeżeli zatem podzielisz to przez 4 to wynik będzie podobny do twojego.

jack78

---------- 20:27 16.03.2006 ----------

Cytat: "AL"Być może serwer ten jest obciążony dużą ilością włączonych cały czas programów/aplikacji/procesów i stąd tak słaby wynik.

Serwer pracuje pod bazą danych MySQL, ale sprawdzałem obciążenie procka i jeśli nie włanczam Seti, to obciązenie procka to około 3-5%.

Cytat: "gaciu"Powiedz jeszcze ile jąder ma ten komp. Może w profilu nie ustawiłeś wykożystania wszystkich jąder.

Proc ten ma 2 jądra.
Idzie maksymalna mocą na obu jądrach, w menadżerze zadań oba jądra są obciążone na 100%.

Jutro popróbuję wersję zoptymalizowaną, którą poleca AL.

---------- 22:28 ----------

Trochę poszukałem i dochodze do wniosku że Xeon jest prockiem jak najbardziej serwerowym, ale do Seti zupełnie się nie nadaje.
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/beta/show_host_detail.php?hostid=4962
Procek ciutkę lepszy od mojego a benchmarki jeszcze słabsze.

---------- 22:38 ----------

Jednak zmieniam zdanie.
http://setiathome.berkeley.edu/show_host_detail.php?hostid=1634309
Nie wiem na jakim sofcie ten gość jedzie, ale też go chcę.

gaciu

---------- 22:40 16.03.2006 ----------

To było do przewidzenia, że nie będzie jakiegoś wypasu. Znalazłem jednak kompa z Xeon-em z dwoma procami, który wyciska naprawde dużo:

Measured floating point speed   16412.73 million ops/sec
Measured integer speed   19247.46 million ops/sec

http://setiathome.berkeley.edu/show_host_detail.php?hostid=1634309

Znaczy więc, że można coś z tym zrobić. Z tego co czytałem posty właściciela (całe dwa) ostro kombinował on z zoptymalizowanymi klientami. Może jest jakiś kompilator który bardzo lubi Xeon-y.

---------- 22:41 ----------

Hehe spóźniłem się chwilę :D

---------- 22:47 ----------

Coś ten koleżka dobrego robi z tymi kompami bo wszystkie jego Xeon-y maja ponadprzeciętne wyniki. Ma ich chyba 4.

jack78

---------- 23:13 16.03.2006 ----------

Jestem pod wrażeniem wszystkich jego kompów.
Jeśli dobrze zrozumiałem jego posty to jedzie na sofcie Trux.
Już ściągnołem kilka wersji, ale tylko menadżery Boinc, bo chwilowo aplikacje Seti zostały usunięte z serwera.

Gdyby ktoś miał dostęp do aplikacji dla Seti od Trux'a to proszę o info na PW.

---------- 18:46 17.03.2006 ----------

No i przetestowałem nowy soft.
Boinc Menadżer od TRUX'a, SETI od Crunch3r. Na razie od TRUX'a został usunięty z serwera.

Wyniki z:
1310, 1592  
podniosły się do:
1897, 2890

Ale co najważniejsze, czas obliczeń spadł z:
11 tyś sec. do 3-4 tyś sec.

gaciu

Jeśli chodzi o czas to różnica jest konkretna :)

jack78

Trochę poszukałem i widzę że można więcej.
Znalazłem kilka kompów, bazujących na dokładnie tym samym procku, gdzie czas obliczeń wacha się pomiędzy 1800 sekund a 2500. Czyli jest szansa na poprawienie wyników.
No chyba że to wina systemu. Serwer na którym ja odpalam Seti działa pod WIN 2003 SERWER, a te kompy, które sprawdziłem działały pod Windows 2000.
Licze jeszcze na soft od TRUX'a (BOINC+SETI), może tam coś więcej wykręcę, ale jak na razie nigdzie go nie mogę znaleść.