AMD Radeon HD 5970 (dwurdzeniowa)

Zaczęty przez AiDec, 14 Sierpień 2010, 19:22

33oliver

Nie, nie liczyła jeszcze przez cały dzien wyłącznie MW. Dostałem ja w środę koło południa..

W pierwszym dniu skakałem po wszystkich 3-ch projektach, w drugim wymieniałem chłodzenie na Accelero i testowałem w tandemie z 5770 a w trzecim czyli dziś od 3 w nocy do 10:00 rano liczyła CC to pisałem, że wysypała 239 błędnych próbek po 2sek liczenia. I dziś od 10:00 liczy wyłącznie MW więc zobaczymy dopiero chyba w niedziele/poniedziałek jak to wygląda przy samej Milce. Pod warunkiem, że nie będzie komunikatów typu: "2010-10-29 19:25:02 Internet access OK - project servers may be temporarily down." :)

Ale jedna próbkę liczy ponad 2min i zależy chyba jeszcze jaka próbkę liczy bo w ciągu dnia widziałem, że liczyła coś 1min 47sek a inne 2min 2sek. Ze sterami powinno być wsio ok, owszem wkładałem do niej jeszcze 5770, instalowałem/odinstalowywałem/przeinstalowywałem stery ale zawsze czyściłem driver cleanerem.

lukaszja

Hmm, pomijając wartości "naukowe", to czy nie jest tak, że Dnetc, z uwagi na optymalizację dla kart 5xxx jest zdecydowanie bardziej "punktodajny" od Milki, że o Collatzu nie wspomnę?
Piszę o tym dlatego, że sporo osób mając 5970 liczy właśnie (nie wiedzieć czemu) Colla czy Milkę, akcentując wolę uzyskania jak największej ilości punktów. Pozdr, luke

Waldi

Cytat: 33oliver w 30 Październik 2010, 00:22
nawet jak będzie robić 195tys na dzień??

wg mnie liczysz na jednym rdzeniu, a drugiego z jakiegoś powodu nie odpaliłeś.
START > Karta > dwa monitory > najnowsze stery , przeinstalowane  > odinstalowany i zainstalowany Boinc > TYLKO jeden projekt > w preferencjach projektu ustawiona ilość procesorów większa od ilości wszystkich rdzeni CPU i GPU (wstaw tam 10), > w CCC w ilości monitorów w starszych należy puknąć na 3 lub 4 , a na nowszym MUSI Ci pokazać 2 Monitory, w przeciwnym wypadku kilka razy odśwież, lub włącz i wyłącz monitor, aż na drugim monitorze zobaczysz tylko kursor myszki (( o ile poruszasz myszą)) > w GPU-Z zobacz czy widzi tylko jednen rdzeń , czy dwa (powinno być dla dwóch widoczne wykresy zajętości ((druga zakładka)) na ponad 90% i częstotliwość taka sama jak w CCC w zakładce Overdrive np 800MHz > dla 800MHz czas przeliczania Milki powinien wynosić ok 1min40sek może być 1m50sek, ale nie 3m30sek

wg mnie dotychczas nie uruchomiłeś drugiego rdzenia


:attack: Nie dyskutuj tylko wykonaj!  :book:
A za kilka godzin pogadamy.

33oliver

#83
Teraz już mam czasy na poziomie 1min 50sek - 1min 55sek a nawet czasami 2min i 2min 10sek - czasy cały czas mi się zmieniają co chwilę. - W poprzedniej karcie 4870 jednakże nie obserwowałem czegoś takiego, że po przeliczeniu do 100% (a w zasadzie do 100,140%) cofa się do 99,998% i dolicza znowu do końca - co wydłuża liczenie o około 5-10sek - też tak macie na 5970 czy nie?

Jakby się nie cofał to by liczył 1min 40sek

a obciążenie mam na poziomie 60-70% na jednym rdzeniu i 80-90% na drugim przy MW - tak przynajmniej pokazuje GPU-Z

aha, i podłączenie dwóch monitorów, rozszerzanie pulpitu czy też klonowanie nic nie zmienia w obciążeniu rdzeni ani w czasie liczenia próbek wiec mam podpięta 5970 na jednym kablu bo drugi jest zbędny.

Waldi

i dalej ... masz mieć 2 próbki po 1min50sek, czyli co 55sek (średnio) wysyłasz przeliczoną próbkę,
to co pisałem o czasach dotyczyło jednego rdzenia GPU,

u mnie na dwóch grafach w jednym kompie primary czyli device 0 ma 100% obciążenia (5850@810) co daje mi średnio 1m41sek
a druga device1 ma 90-96% (4850@810)

33oliver

liczy po 2 próbki na raz

teraz przeliczył jedna w 1min 44sek
idruga w 1min i 53sek

Waldi

Cytat: 33oliver w 30 Październik 2010, 20:25
liczy po 2 próbki na raz

teraz przeliczył jedna w 1min 44sek
idruga w 1min i 53sek

OK
Teraz niech liczy.
Ale nie zamykaj obudowy i skieruj wiatrak pokojowy na wnętrze obudowy , najlepiej zgodnie z obiegiem powietrza na karcie, bo ważne jest chłodzenie zasilania a nie GPU.
Jak zamkniesz obudowę - wywrotka po dłuższym czasie murowana.

Dla porównania ATI5870 na stndardowym 850MHz liczy w 1m29s

33oliver

#87
Budę mam cały czas otwartą.

Liczy tak od wczoraj wieczora przy tych ustawieniach...

Od wczoraj wieczora liczyłem cały czas MW - po dzisiejszej aktualizacji na koncie mam 341k pkt z Milki

Waldi

Cytat: 33oliver w 30 Październik 2010, 22:08
Budę mam cały czas otwartą.

Liczy tak od wczoraj wieczora przy tych ustawieniach...

Od wczoraj wieczora liczyłem cały czas MW - po dzisiejszej aktualizacji na koncie mam 341k pkt z Milki

gratulować !
moje kompy w pracy i ... wynik słabszy

33oliver

#89
Zobaczymy czy dziś ten wynik się potwierdzi, jeśli tak przejdę na Dnect`a i zobaczymy jak tam będzie punktować....
Cytat
Hmm, pomijając wartości "naukowe", to czy nie jest tak, że Dnetc, z uwagi na optymalizację dla kart 5xxx jest zdecydowanie bardziej "punktodajny" od Milki, że o Collatzu nie wspomnę?
Piszę o tym dlatego, że sporo osób mając 5970 liczy właśnie (nie wiedzieć czemu) Colla czy Milkę, akcentując wolę uzyskania jak największej ilości punktów. Pozdr, luke

u goofix`a w statach widzę, że za Dnect`a ma 330k pkt, wiec widać, że nie ten projekt nie punktuje lepiej od MW.

lukaszja

Cytat: 33oliver
u goofix`a w statach widzę, że za Dnect`a ma 330k pkt, wiec widać, że nie ten projekt nie punktuje lepiej od MW.

Dnetc ma różne WU, w tym specjalnie optymalizowane pod 5xxx!
Wiele osób pisało, że na kartach 5xxx jest to najbardziej punktodajny projekt - ot:
http://www.boincatpoland.org/smf/boinc-manager/pytanie-nowicjusza/msg113709/#msg113709
http://www.boincatpoland.org/smf/boinc-manager/pytanie-nowicjusza/msg113702/#msg113702
Wystarczy chyba po prostu policzyć jedną dobę Milkę i jedną Dnetc (próbki optymalizowane pod 5xxx) i wszystko będzie jasne!
pozdr, luke

33oliver

Zobaczymy, trzeba cos przestawiac w ustawieniach projektu aby otrzymywac jedynie probki optymalizowane pod 5xxx czy samo automatycznie to nastapi?

Z drugiej strony obawial sie wysokich temp przy Dnect`ie i przy moim accelero.

lukaszja

Cytat: 33oliver w 31 Październik 2010, 14:00
(...) trzeba cos przestawiac w ustawieniach projektu aby otrzymywac jedynie probki optymalizowane pod 5xxx czy samo automatycznie to nastapi?

Z tego wynika, że samo wyśle WU dla wersji 5xxx.
http://dnetc.net/forum_thread.php?id=189
pozdr, luke

33oliver

#93
O godzinie 00:00 przestawiłem się na Dnect`a, po 37min liczenia wywaliła się jedna próbka bo 18sek liczenia, ekran na 2-3sek zgasł po czym pojawił się komunikat:

Cytat"Punkcja VPU Recovery zresetowała akcelerator graficzny ponieważ przestał reagować na polecenie sterownika graficznego"

Temp na GPU - 59*C, na sekcjach zasilania - 97*C.

Co może być przyczyną wysypania się tej próbki i tego resetu funkcji VPU Recovery?

EDIT:
Problem pojawił się ponownie tym razem bez błędu próbki....

Krzysiak

Ale ten komunikat pochodzi od CCC ?

Jeżeli tak odpal jakąś bardzo wymagającą gierkę lub benchmark i zobacz czy nie pojawiają się artefakty obrazu

bo prawdopodobnie karta może zacząć się sypać stad tak krótka gwarancja


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lukaszja

Co do tego, ile może generować 5970 w DNETC warto zerknąć też tu - http://boinc.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=123&sid=705256e732c87b1a5cd61b43289ea552 - ponad 500k pkt/dobę!

33oliver

Jest na nią tak krótka gwarancja ponieważ kartę otrzymał ktoś na testy/recenzję, może dostał kartę w prezencie, albo zapłatę w postaci tej karty za recenzje a że karta chodzi to dał 7dni gwarancji rozruchowej.

Druga sprawa, podczas ostatniego rozruchu kompa zauważyłem, że podwójnie pojawia mi się ikona CCC w trayu po czym jedna z nich znika - czyściłem za każdym razem przeinstalowywania sterowników driver cleanerem ale może poszło coś nie tak. Kolejna sprawa Dnect bardzo grzeje kartę i może dlatego @3Rni spalił już 3 lub nawet 4 5970 - a ja mam prawie 100*C na sekcjach zasilania co z pewnością skraca żywotność karty.

Myślę, ze każda karta może wywalać takie błędy podczas liczenia Dnect`a - goofix wspominał, że nie może liczyć bo mu się próbki wywalają, owszem nie wspominał nic o żadnym pojawiającym się przy tej okazji błędzie. Wieczorem przeinstaluje jeszcze raz sterowniki, może wrócę z 10.10 na 10.9 - trzeba próbować.

Gry żadnej nie posiadam bo nie gram a na benchmarkach się nie znam - nigdy nie używałem, ale postaram się rozeznać w tym temacie i jakoś to sprawdzić ale może to trochę zająć..

Krzysiak

ściągnij i odpal tego
http://unigine.com/download/
Heaven Benchmark
obecnie najbardziej wymagający i obsługuje teslację


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: