Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Optymalizacje Seti

Zaczęty przez Bober, 18 Luty 2007, 13:03

Bober

Na stronie http://lunatics.at/index.php?module=Downloads;catd=12 pojawiły się nowe optymalizacje klienta Seti.

Ja ich nie sprawdzałem.
Cytat
Hi folks,

Code Revision 2.2 'Noo? No, Ni!' of the KWSN/Lunatics.at SETI@Home optimized apps has been released.

This new revision supersedes the previously released Rev. 2.0 apps for all systems as well as the 1.41 app for Core-2 based systems.

The people responsible for this new version are, in no particular order, Josef W. Segur, Ben Herndon and Alex Kan. A great big "thank you", guys!

Thanks also to the tireless members of the prerelease test community!

Windows optimized apps (static executables, 32/64-bit compatible)

There are various different optimized apps. Please use a program like CPU-Z to find out exactly what your system supports.

Choose the first, in order, your system supports among the two lists (AMD/Intel or Intel only).


Intel-only apps (do NOT run these on AMD systems!)

Core 2 SSSE3-optimized app (Conroe, Woodcrest, Clovertown, Kentsfield, Merom, but NOT Core Solo/Duo!)
Pentium M/Core Solo SSE2-optimized app
Only use this app on Pentium M-based systems like Dothan, Banias or Core Solo/Duo (NOT Core 2 Duo!).
Pentium 4/Pentium-D SSE3-optimized app
Pentium 4 SSE2-optimized app


AMD and Intel-compatible apps
SSE2-generic optimized app
SSE-optimized app
MMX-optimized app

As always, use these apps at your own risk. A pre-edited app_info.xml has been included with all files. Please unpack the files to a temporary location using 7-Zip (get it from http://www.7-zip.org), then read Instructions.txt in the folder it creates.

An Auto-Installer for these versions will come tomorrow or the day after, along with versions including graphics.

Happy crunching!
Regards,
Simon

Bober

Aha podobno dają nawet 30% przyspieszenie, więc warto się nimi zainteresować :D

PBT_adamludek

potwierdzam mi liczy okolo o 1/2 szybciej

AdNet

mam taki problem z tą optymalką,



Boinc w wersji 5.8.18 - nie będę kłamał , ale przed formatem chyba to właśnie miałem i działało :/

jeśli się mylę to proszę o aktualnego linka do jakiś optymalek pod AMD

RAD-Poland

#4
Cytat: AdNet... jeśli się mylę to proszę o aktualnego linka do jakiś optymalek pod AMD
dla Windowsa
http://lunatics.at/index.php?module=Downloads;catd=9
dla Linuksa
http://lunatics.at/index.php?module=Downloads;catd=14 nowa wersja 2.2B (26.03.2007)

w przypadku procesorów AMD wybierasz optymalki bez słowa Intel
np SSE2-generic

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Nietoperek

Cytat: "AdNet"mam taki problem z tą optymalką,
jeśli się mylę to proszę o aktualnego linka do jakiś optymalek pod AMD
ten pakiecik testujacy wymaga chyba NET Framework 2.0 - upewnij sie ze masz zainstalowane i odpal ponownie

AdNet

Cytat: "Nietoperek"
Cytat: "AdNet"mam taki problem z tą optymalką,
jeśli się mylę to proszę o aktualnego linka do jakiś optymalek pod AMD
ten pakiecik testujacy wymaga chyba NET Framework 2.0 - upewnij sie ze masz zainstalowane i odpal ponownie

Tego mi brakowało ;-)
Dziękuję.

cracovian

#7
Nie mam za bardzo do czego porownywac, ale Turion 64 X2 1.6 teraz po optymalizacjach liczy przeszlo dwa razy szybciej niz moj stary P4 3.2 GHz HT.

http://tinyurl.com/2w7d3r
img]http://www.boincstats.com/signature/user_124014.gif[/img]

MJ19

Wróciłem czasowo do liczenia SETI i zaistalowałem tą optymkę.Potwierdzam,że znacząco skraca czas liczenia(u mnie z ok 7 godzin do 3)Nie wiem jeszcze jak to się ma na granted credit ale o tym wkrótce się też przekonam.

Bober

Aha tylko poobserwujcie czy nie muli wam kompa. Na forum PurePC.pl ludzie narzekali na to.

MJ19

Póki co chodzi bezproblemowo tak jak klienty z każdego innego projektu BOINC.Ramu też bierze mało bo ok 30 mb.

PBT_marian_boss

Witam, czy jest sens zmiany wersji optymalizacji. Mam teraz zainstalowana wersję 2.2 i nie wiem czy się przesiadać na 2.2B ?

AL

Ja mam natomiast dwa inne pytania. Mianowicie czy pod AMD 64 X2 4400 ruszy optymalizacja 2.2.b - czy trzeba używać odpowiedniej dla procesorów AMD nieco starszej wersji 2.0?
A najważniejsze to to czy ta optymalizacja zadziała tylko z samym Seti - czy uda się ją też uruchomić w Seti Beta?

[PBT] Horpah

Cytat: "PBT_marian_boss"Witam, czy jest sens zmiany wersji optymalizacji. Mam teraz zainstalowana wersję 2.2 i nie wiem czy się przesiadać na 2.2B ?

TAK

Cytat: "AL"Mianowicie czy pod AMD 64 X2 4400 ruszy optymalizacja 2.2.b - czy trzeba używać odpowiedniej dla procesorów AMD nieco starszej wersji 2.0?

tak 2.2b chodzi z AMD użyj wersji SSE2generic

Co do seti beta to zależy czy używają tej samej aplikacji liczącej co w normalnym seti, myślę że tak , więc powinna ta optymalizacja i tam chodzić.

PBT_marian_boss

No dobra skoro TAK :) to instaluje. Mam pytanie czy ktoś ma problemy z tą optymalizacją ? U mnie chodzi to na serwerach a nie chcę mieć przykrych niespodzianek.

Czerwek

witam

pierwszy post (w powaznych watkach ;)) i od razu potwierdzenie, ze warto ta nowa wersje zainstalowac :)
u mnie zmniejszylo czas na jednym kompie z 10 godzin do 6, a na drugim z 8 na troche ponad 5 :)

MJ19

#16
Teraz już mogę z czystym sercem polecić każdemu tą optymalizację.Działa bezproblemowo,skraca czas liczenia o ok połowę(pewnie to też zależy od komputera)i daje tyle kredytu ile by dało za próbkę przeliczoną bez optymalizacji.
Tu macie porównanie.Pierwsza bez optymalizacji druga już z nią:

http://setiathome.berkeley.edu/result.php?resultid=526371087

http://setiathome.berkeley.edu/result.php?resultid=527290925

Pozdrawiam

MarekZ

Cytat: "AL"Ja mam natomiast dwa inne pytania. Mianowicie czy pod AMD 64 X2 4400 ruszy optymalizacja 2.2.b - czy trzeba używać odpowiedniej dla procesorów AMD nieco starszej wersji 2.0?
A najważniejsze to to czy ta optymalizacja zadziała tylko z samym Seti - czy uda się ją też uruchomić w Seti Beta?

W seti beta jest używana inna aplikacja. Nawet gdyby ta optymalizowana zadziałała jest bezsensownym jej używanie w seti beta.

marekz

PanStaszek

---------- 19:01 20.05.2007 ----------

Panowie (a być może i panie) ... uważam że KWSN po majowym "padzie" serwera przeszkadza w pobieraniu próbek. Szukam potwierdzenia lub/i ewentulanego rozwiązania problemu.

---------- 20:37 27.05.2007 ----------

Państwo liczący .. czy ktoś może polecić jakaś alternatywną do KWSN optymalizację dla S@H?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

MarekZ

Cytat: "pa_well"---------- 19:01 20.05.2007 ----------

Panowie (a być może i panie) ... uważam że KWSN po majowym "padzie" serwera przeszkadza w pobieraniu próbek. Szukam potwierdzenia lub/i ewentulanego rozwiązania problemu.

---------- 20:37 27.05.2007 ----------

Państwo liczący .. czy ktoś może polecić jakaś alternatywną do KWSN optymalizację dla S@H?

To nie jest wina aplikacji KWSN. Co najwyżej może to być wina używania mechanizmu platformy anonimowej. Tak więc czy taka czy inna aplikacja nieoryginalna to bez znaczenia.

PanStaszek

OK, dzieki , doczytałem...

Cytat
FIX] For those using optimized SETI app and can't get new work

-------------------------------------------------- ------------------------------

Quote:
Originally Posted by Ned Slider  
Found this on the Berkeley forums:

There seems to be a problem with optimized seti apps and boinc not getting new work during the current server difficulties. If you haven't got any new work for the last few days, try the following:

You should at least have a decent cache of downloaded WUs now to crunch. Not sure if this will get "fixed" or if you'll have to do the same again when the cache runs dry if Berkeley are still experiencing problems.

Stop Boinc/Seti
Edit app_info.xml(See below for an example)
Restart BOINC/Seti
Stop Boinc/Seti
Rename app_info.xml so it won't be recognized to appp_info.xml
Restart BOINC/Seti

It's text and It's easy to do, Nothing a non-tech can't do, So that the app only sees the 515 as the WU type(Detailed below), Ignore the line called "Name" as that is the Name of the Seti app You use and not what is displayed here. If You don't do this You won't get any New Seti WUs until the Server code is fixed and there is no word on when that will happen Yet.

The location of Your Boinc files is:

For XP Pro> C:\Program Files\BOINC\projects\setiathome.berkeley.edu
For XP x64> C:\Program Files (x86)\BOINC\projects\setiathome.berkeley.edu

New app_info.xml



<app_info>
   <app>
       <name>setiathome_enhanced</name>
   </app>
   <file_info>
       <name>KWSN_2.2B_SSE3-C2_Ben-Joe.exe</name>
       <executable/>
   </file_info>
   <app_version>
       <app_name>setiathome_enhanced</app_name>
       <version_num>515</version_num>
       <file_ref>
           <file_name>KWSN_2.2B_SSE3-C2_Ben-Joe.exe</file_nam e>
           <main_program/>
       </file_ref>
   </app_version>
</app_info>


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

MJ19

Już na szczęście wszystko działa czy to na klasycznym kliencie czy na KWSN.

Giaur

Witam.

W moim przypadku czas przetwarzania próbek zmniejszył się następująco:

1. Celeron 2 Ghz - ponad 60% szybciej
2. Duron 1600 MHz - 40% szybciej
3. Athlon XP 1600+ - 40% szybciej
4. Sempron 2800+ - 45% szybciej

MarekZ

Jakoś nikt nic nie pisze, a pojawiła się nowa wersja zoptymalizowana aplikacji dla publicznej wersji setiathome na www.lunatics.at.

PanStaszek

... a dziękuję bardzo ... zaraz sprawdzimy co ta wersja potrafi ;-)


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

MarekZ

Cytat: "pa_well"... a dziękuję bardzo ... zaraz sprawdzimy co ta wersja potrafi ;-)

Tylko musicie porównywać ze stock'ową 5.27, bo się zmienił zakres dryftu dopplerowskiego do +/- 100 Hz/s (w 5.15 chyba było jeszcze +/- 50).

No i warto by na tej samej jednostce porównywać, żeby AR był ten sam (przelicznik punktowy tez się zmienił w stosunku do 5.15, ciężko z góry powiedzieć, która wersja na godzinę daje więcej pkt. w zamierzeniu miało być tyle samo).

PanStaszek

Hej, a działa wam bez problemu zarzucone na "żywca", czy znowu będzie trzeba popraweczki w app_info nanieść ?
Bo ja mam problemy z odzyłaniem próbek ......


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

BartCM

#27
Witam wszystkich!!!   :D
Dziś znalazłem najnowsze optymalizacje dla seti 5.27 zgodne takze juz z 5.28...


A oto link: http://calbe.dw70.de/seti.html


Pozdrawiam i miłego liczenia

[PBT] Horpah

to już jest znane od dłuższego czasu

PanStaszek

Też na nich jadę. Szału nie ma !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Pigu

#30
a od tych lepsze? http://lunatics.at/index.php?module=Downloads;catd=9

[PBT] Horpah

autor chwali się że są lepsze o 5%, ja myślę że trochę mniej

Pigu

zobaczymy - już prawie tydzień notuję rac maszyny, jeszcze klika dni, wgram nowe, poczekam jeszcze kilka i zacznę nowe pomiary  :twisted:

BartCM

#33
Cytat: Pigua od tych lepsze? http://lunatics.at/index.php?module=Downloads;catd=9

Zauwazalnej roznicy nie ma ale to jest podobno kolejna wersja tych optow z twojego linka. Ja narazie je testuje... zobacze co dalej bedzie.

Mam jeszcze pytanie. Probowal ktos jakie osiagi sa na Vista x64 na optach?? Jest szybciej bo na forach sa rozne opinie.

Pozdro

PBT_marian_boss

#34
Witam, odświeżę trochę temat. Dawno nie liczyłem SETI i wypadłem trochę z obiegu, poszukuję optymalizacji do Intela C2D T7700. Instrukcję jakie wspiera to: SSE3, SSSE3, EM64T. System operacyjny Windows 7 64 bit. Znalazłem na stronce: http://calbe.dw70.de/winx64.html ale może są jakieś inne lepsze.

[PBT] Horpah

od dawna się nic w tej dziedzinie nie zmieniło, masz najnowsze

PBT_marian_boss

OK, dzięki za informację.

Przemas

Zadam moze dziwne pytanie ale mam problem z tymi optymalizacjami.
Mianowiscie zainstalowalem optymalizacje pod intela a dokladnie SSE 4.1 i po odpaleniu menagera boinc wywalilo mi wszystkie WU. w spisie taskow na stronie projektu przy WU jest informacja CLIENT DADACHED i nie pobiera mi nowych WU. juz od 3 dni.

Troll81

a jakiego masz proca??

Przemas

E8500

Udalo mi sie go wykrecic z 3.16Ghz do 4.25 Ghz - full stabilny na powietrzu.
Odziwo na 4.44Ghz poszedl ale juz nie jest tak stabilny - za cieplo.

Przy standardzie tj 3.16 CPU liczy niecale 2h WU.  na 4.25  liczy WO okolo 1h 40 min. tak wiec cos jest nie tak bo jakis czas temu liczyl 1h 10 min

Teraz wrocilem to standardowego menagera Boinc i zassal  WU dla CUDA natomiast CPU wogole nic - od 3 dni wogole dla CPU nie pobiera mi WU.
Mozliwe ze akurat teraz nie ma zadnych WU do rozeslania ? jest tego tyle ze niektore WU liczy sie wielokrotnie