Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Żeby być Initial finderem to przeliczać Sieve czy LLR?

Zaczęty przez ReallyGrid, 16 Wrzesień 2012, 20:29

ReallyGrid

Jeśli chciałbym znaleźć liczbę pierwszą i mieć swoje osiągi na stronie primegrid to mam liczyć podprojekty typu Sieve czy LLR? Wiem, że Sieve to sita a LLR to będą testy probabilistyczne. Tak czy siak obie metody mogą znaleźć liczy pierwsze. Czy to może nie ma znaczenia? Podkreślam, że chodzi mi o initial findera a nie Doublecheckera.
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

mimeq

#1
Prima mozesz znalesc TYLKO i wylacznie  liczac LLR To czy bedzie to initial finder czy Doublechecker zalezy w glownej mierze od Twojego kompa  %)
Kazde WU liczy 2 userow jesli odeslesz WU pierwszy i bedzie to prime to jestes initial jesli jako drugi - checker  :p_arr:

Sieve (chyba sito w doslownym tlumaczeniu) to szukanie potencjalnych kandydatow do prime.


_Aleksander_

Liczysz na jednym komputerze z Windowsem 7 SP1. To dobrze, Primegrid dostarczy ci aplikację wykorzystującą instrukcje AVX procesora. Te dają przewagę w szybkości przeliczania WU nad maszynami nie korzystającymi z nich. Masz i5, więc sugeruję używać tylko 2 fizycznych rdzeni, wtedy jeszcze skrócisz czas przeliczania pojedynczego WU. Na koniec nie trzymaj  zapasu WU w buforze...i to tyle. Twoje szanse na  initial findera znacznie wzrosną....powodzenia!

stiven

Aby zwiększyć szansę na initial findera (naturalnie liczyć należy tylko LLR):
1. Trzymać mało próbek w buforze
2. Jak najszybciej raportować przeliczone próbki

Punkt 2. można wymusić na kliencie BOINC umieszczając plik cc_config.xml zawierający:
<cc_config>
<options>
<report_results_immediately>1</report_results_immediately>
</options>
</cc_config>
w katalogu gdzie BOINC trzyma inne XMLe.

To tylko sucha teoria bo liczy się tak na serio szczęście. Można co prawda podjerzeć kiedy próbkę dostał nasz wingman i na jakim sprzęcie liczy ale nie wiemy co ma jeszcze w buforze i jakie inne projekty mieli. Teoretycznie jak nasza próbka ma na końcu _0 to dostaliśmy ją jako pierwsi.

ReallyGrid

Cytat: _Aleksander_ w 16 Wrzesień 2012, 23:36Primegrid dostarczy ci aplikację wykorzystującą instrukcje AVX procesora.
Zgadza się, że mam i5 ale w wersji dla notebooków, a dokładnie i5-M450, który, jak podaje angielska wiki nie jest wyposażona w rozszerzone instrukcje AVE. Ale i tak dość szybko przelicza ;)

Wszystkim dziękuję za porady.
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.