Wybór dystrybucji.

Zaczęty przez Starszyna, 08 Lipiec 2006, 11:23

Troll81

na mułku sciągnąłem jak na razie 180kb i jestem 800któryśtam w kolejce :D, na utrorrent na razie zero bajtów. Jak zaciągnę cokolwiek na mułku to dam release a jak już będę miał całość to będę seedował na torrencie. Przynajmniej przez jakiś czas. no a jak już zaciągnę to będę testował jak się distro spisuje. Mam 4 maszyny do testowania. Athlon 1,7@2,5 celka 1100 celka 733 i amd k62 450.

Ok. Po zaciągnięciu pliku torrent z PPB już mi utorrent ssa.

krzyszp

OK. Torrent wysyła 150kB/s. Emuł zapchany...

Ktoś jeszcze ciągnie bezpośrednio - ale już chyba ma nie daleko ;-)

Jak potestujesz (zwłaszcza Xubuntu), daj znać o jakiś błędach - będę poprawiał.

[Edit]

Zrobiłem mały teścik.
Komputer: C2700, 256MB RAM, grafika zintegrowana (Intel).

Kubuntu 7.10PL


Benchmark results:
Number of CPUs: 1
1248 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
3150 integer MIPS (Dhrystone) per CPU
Manager 5.10.8


BOINC Xubuntu 7.10PL odpalony z liveCD


Benchmark results:
Number of CPUs: 1
1298 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
3168 integer MIPS (Dhrystone) per CPU
Manager 5.10.27


Różnica niewielka, ale jednak...

Dla porównania:

Athlon 64x2 4200, 2GB DDR2, standardowy klient 5.10.20, WinXP:


20/12/2007 12:59:23||Benchmark results:
20/12/2007 12:59:23||   Number of CPUs: 2
20/12/2007 12:59:23||   1984 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
20/12/2007 12:59:23||   3427 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kret

hm..czy Xubuntu udostępniane prze bittorent Wam działa? nie mogę płyty ani otworzyć, ani odpalić z niej kompa..ktoś ma podobne objawy?

krzyszp

Z tego samego obrazu odpalałem i instalowałem, musi działać...

Pobierałeś torrenta z PPB? Jaką nazwę ma twój obraz ISO?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Dobra, zassałem teraz seeduję. Wyjezdzam na czas jakis i biore malenstwo ze soba, wiec bedzie testowane na celku 1,1 i zobaczymy co i jak. W nowym roku znow bede seedowal :D

kret

to tu też zadam pytanie..wersja Ubuntu działa..a czy ktoś sprawdzał wersję Xubuntu udostepnianą na torrentach? bo mi nie działa twierdząc, że nie posiada nagłówka ISO or sth..w kazdym razie nie da się zbootować kompa i otworzyć  w np. Ultra Iso tej płyty..

krzyszp

Jak najbardziej działa...
Jest to ten komputer;-)
(Podpis mówi UbuntuC2700, ale to nie prawda - to jest na Xubuntu...
Prawdopodobnie masz uszkodzony plik...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kret

dwa razy go ciągnąłem z torrentów..moze tam ktoś ściągnął i potem udostępnia dalej wersję uszkodzoną?

krzyszp

Zacznij ściągać i podaj mi swoje IP - sprawdzę, czy ściągasz u mnie to samo. Torrenta pobierz tego.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kret

teraz postanowiłem pobrać ze źródła ;p ciągnę z Twojej strony domowej :) za 4h zobaczymy czy będzie działać :)

krzyszp

Ciekawe, ode mnie nie ciągniesz Xubuntu.
Za to ktoś ciągnie Ubuntu...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kret

em..

http://kpnetwork.no-ip.biz/test/BOINC-Xubuntu-7.10PL.iso

to nie od Ciebie? ;)

krzyszp

AAAAha ;-) Znaczy, ciągniesz czyste iso...
Myślałem, że rozmawiamy o torrencie.
Ściągasz dobry plik, ale już się boję, co będzie jak się łącze przytnie (na domowym serwerku nie mam zainstalowanego wznawiania (a przynajmniej nic o tym nie wiem ;-))

W razie kłopotów nadal sugeruję torrenta ze strony PPB.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kret

właśnie ten torrent mi się sypał :) teraz 10% już u mnie :)

krzyszp

No to daj znać, jak idzie...  :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kret

nie próbowałem kompa jeszcze odpalać, ale moge spokojnie otworzyć to iso, czego nie mogłem wcześniej uczynić, więc jestem dobrej myśli ;) ale dopiero za rok obadam ;p

Troll81

Zassałem torrenta xubuntu od Ciebie i wypaliłem na cd-rom bez problemu. Ale przy próbie uruchomienia dostaje boot failure. Sciągałem torrenta z PPB. Zatrzymałem seedowanie żeby nie robić innym problemu. Jakiś pomysł dlaczego na celku 700 ani na amdk6II450 nie wystartowało?? na obu systemach mam 256 ramu. Puppy linux startuje na nich bez bólu tak jak i DSl i Knoppix. Może podaj sumy MD5 i zobaczymy czy tu gdzieś nie leży diabeł pogrzebany??

krzyszp

Nie rozumiem.
Plik md5 z płyty instalacyjnej (i obrazu iso).
Musiałem gdzieś zrobić błąd przy tworzeniu torrenta (nie mam wprawy, nigdy wcześniej go nie używałem).
@kret - możesz przez Total Commandera albo inny program zajrzeć w iso?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

#98
wygenerowałeś sumy md5 dla wszystkich plików w iso :D

a ja wygenerowałem sumę md5 dla całego pliku
# MD5 checksums generated by MD5summer (http://www.md5summer.org)
# Generated 2007-12-31 00:15:45

faeaceb9a64df00d036aeb2cec13334b *BOINC-Xubuntu-7.10PL.iso

spróbuj wygenerować całość i porównać

A tak apropos gratuluję tytułu UOTD :D

krzyszp

#99
Dzięki za gratulacje ;-)

Chyba znalazłem błąd. Coś "się skopało" jak kopiowałem iso z kompa z windą do serwera na linuksie, dlatego przekopiowałem iso jeszcze raz, i teraz kombinuję z plikiem torrenta.
Niestety, chyba nie obejdzie się bez generowania jeszcze raz (będę musiał wcześniej bałagan uprzątnąć).

Dam znać jak skończę.

Suma md5:

# MD5 checksums generated by MD5summer (http://www.md5summer.org)
# Generated 30/12/2007 23:54:01

15c3a422953434729464b6091a5f80f9 *BOINC-Xubuntu-7.10PL.iso


O ile poprawnie to zrobiłem...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Daj znać jak już będziesz miał nowego torrenta wygenerowanego to zacznę znowu ssać. Jak zassam to znów będę seedował :D

krzyszp

Nowy torrent jest już na stronie PPB, podobnie jak podmienione iso na stronce domowej...
Niestety, nie mam jak sprawdzić (na razie) jak torrent się sprawuje. Nie wiem dlaczego, ale na drugim kompie w sieci domowej ściąga sie raz na ~0,5h po kilka MB i staje transfer. Śledztwo trwa, ale zakończę je dopiero w nowym roku...

Ps. Życzę wszystkim szampańskiej zabawy, szczęśliwego nowego roku, i słabego kaca jutro ;-).
A drużynie życzę oczywiście I-go miejsca na świecie w przyszłym roku!

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Zaczynam ssac nowego torrenta. jak tylko sciagne to puszcze testy i bede seedowal. Wszystkiego naj dla boinc@poland. Oby zdobylo pierwsze miejsce w tym roku na swiecie i zeby polska zajela nalezne jej 1 miejsce w rankingu :D

kret

wiem, że trochę późno.. ;P ale mogłem zajrzeć do pliku ISO ściągniętego bezpośrednio od Ciebie z domowego serwerka, próbowałem nie Total Commanderem ale UltraISO ale dało rade :) co do torrenta, to chętnie dziś sprawdzę jak dotrę do domu :)

Troll81

#104
zassałem nowego torrenta ze strony PPB i znów to samo. Suma kontrolna też ta sama. Poszukam na emule i tam zassam bo inaczej kupa.

czy ktoś udostępnia ten plik na emule???? bo z torrentem dałem już sobie siana.

krzyszp

Tak, ja ;-)

Tylko osioł nie chodzi cały czas...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

ja widzę w osiołku tylko jednego usera (DKP) który udostepnia. Ale nie moge się do niego podłączyć
sam zassałem już 11 mb (od innych dobrych ludzi, i te 11 mb udostępniam. Ale jak tak dalej pójdzie to chyba poprosze cię o nagranie płytki i przesłąnie jej do mnie. Nawet Pocztą polską bedzie szybciej.

Pigu

wbijcie na youmirror  :P

krzyszp

Cytat: Troll81 w 11 Styczeń 2008, 10:58
ja widzę w osiołku tylko jednego usera (DKP) który udostepnia. Ale nie moge się do niego podłączyć
To wlasnie jeden z moich kompow. Jak tylkotroche odetchne (obecnie pracuje prawie "na okraglo", to poprawie torrenta.
Dodatkowo szukam miejsca, gdzie mozna wrzucic ISO do normalnego sciagania...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Pigu

http://urlforum.info/showthread.php?tid=13

krzyszp

Bez rejestracji sie nie obejdzie - ale sprawdze w domu...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Pigu

to tylko o tutorial mi chodzi z tej strony  ;D

CytatII. Wysyłanie

Do wysyłania używamy strony http://www.youmirror.biz. Umożliwia ona jednoczesne wysyłanie na maksymalnie 5 spośród kilkunastu dostępnych tam serwerów do przechowywania plików.

Najwygodniejszym sposobem wysyłania jest program YourmirrorUpload Tool: > LINK <
Jesli ktoś chce może to robić za pomocą strony www, obsługa jest bardzo intuicyjna, prosze wtedy pamiętać o liście serwerów podanej na końcu tematu.
Jednak wysyłanie za pomocą programu jest naprawde dużo bardziej wygodne, dokładny opis poniżej:

1. Rejestrujemy się na yourmirrorit na tej stronie: > LINK <
W czasie wysyłania program musi być cały czas włączony. Jeśli wyłączymy go wcześniej to z archiwami już w 100 % wysłanymi będzie wszystko ok, ale to które było aktualnie w trakcie wysyłania trzeba będzie od początku wysłać ponownie, również pliki które czekały w kolejce trzeba będzie dodać jeszcze raz.

2. Wchodzimy do User CP: > LINK < W User CP możemy dodać hasła i loginy kont kolekcjonerskich z serwerów na które wrzucamy. Co to nam daje ? Dzięki temu za każde ściągniecie naszych plików zbieramy punkty które możemy później zamienić na konta premium na rapidshare i innych serwerach na które wrzucaliśmy. Więc jeśli chcemy zbierać punkty zakłady po jednym koncie do tego przeznaczonym konta na serwerach na które wysyłamy np collectors account na rapidshare.com.
Teraz już tylko dodajemy ich loginy i hasła w User CP po czym klikamy na przycisk "Anderungen speichern"

3. Uruchamiamy YourmirrorUpload Tool i klikamy na przycisk "EINSTELLUNGEN". Podajemy tutaj hasło i login naszego konta założonego na yourmirror oraz zaznaczamy opcje "Ich will keine ordner". Później klikamy na "HINZUFUGEN" i wybieramy przygotowane przez nas archiwa do uploadu (ctrl + c lub ctrl + shift by wybrać kilka na raz).

4. Klikamy na "HOSTERAUSWAHL" i wybieramy serwery na które będziemy wysyłać. Listy serwerów na które można i trzeba wysyłać są podane w ostatniej sekcji tego tematu. Na koniec klikamy na "HOCHLADEN" i pliki zaczną się po kolei wysyłać.

5. Linki z adresami mirrorów na które wysyłaliśmy możemy teraz uzyskać na dwa sposoby. Albo klikając prawym na wysłanych plikach w programie i wybierając opcje "Link in..." Albo można to zrobić przez stronę yourmirror logując się w "members": > LINK <.
Po zalogowaniu linki do wszystkich plików wysłanych przez nasze konto znajdziemy w "Deine Dateien": > LINK <



III. Wybór serwerów do wysyłania.

Poniżej obowiązkowa lista serwerów do wysłania. Każdy plik/upload musi być wysłany na dokładnie takie serwery.

Są dwie listy zależnie od tego jaki rozmiar pliku czyli wielkość partów wybraliśmy. Zalecany i najlepszy rozmiar to 100 MB jeśli jednak ktoś wybrał 200 MB używa drugiej listy przeznaczonej dla 200 MB.

Lista serwerów dla partów 100 MB:

- rapidshare.com
- share-online.biz
- netload.in
- sharebase.de
- load.to


Lista serwerów dla partów 200 MB:

- uploaded.to
- netload.in
- sharebase.de
- load.to

CytatRE: Zasady wysyłania i umieszczania plików na forum

Rozwijajac watek wysylania przez http://www.youmirror.biz, chcialbym od siebie dodac, iz istnieje mozliwosc lekkiego zautomatyzowania procesu wysylania:

1. rejestrujemy sie na youmirror.biz http://www.youmirror.biz/user_register.php
2. sciagamy program YoumirrorUpload Tool http://www.youmirror.biz/software.php
3. pakujemy rarem rzecz ktora chcemy wyslac w/g wymogow forum, odpalamy program YoumirrorUpload Tool Tongue
4. przyciskamy przycisk "EINSTELLUNGEN", wprowadzamy swoj login login i haslo z youmirror.biz stworzony w pkt. 1., naciskamy "SPIECHERN" (ach ten "swinski" jezyk Big Grin)
5. nastepnie przyciskamy na "HINZUFUGEN" - zaznaczamy wczesniej spakowane party (wszyskie naraz - CTRL+LPM), dajemy open
6. naciskamy na "HOSTERAUSWAHL" - wybieramy hosty w/g wczesniejszych wskazowek Timmy2000
7. nastepnie naciskamy na "HOCHLADEN", w kolejnym okienku naciskamy "NO" - czekamy, az wysle wszystkie party
8. po wyslaniu logujemy sie na naszym koncie w youmirror.biz http://www.youmirror.biz/user_login.php
9. kopiujemy linki do wyslanych przez nas plikow i wklejamy do tematu na forum

Sorki ze opisalem to tak chaotycznie, ale sadze ze nikt nie bedzie mial z tym problemow...

krzyszp

No tak, tylko, ze to jest 700MB plik...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Pigu

rarem go i ciach na kilka części - tak jak kradziony film  :P

kret

może na jakieś p2m wrzucić?

Pigu

moorhunta zachlastał google właściwie  ::)

krzyszp

Zaktualizowałem (i sprawdziłem) plik iso z Xubuntu na stronce kpnetwork.no-ip.biz. Jest już właściwy.
Niestety, dzisiaj zaczynam przenosic linię telefoniczną do nowego domu więc spodziewam się "ucięcia" internetu (stronka stoi w domu).

Mam iso na płycie, więc jak ktoś wie, gdzie można w całości wrzucić, to mogę to zrobić w pracy...

Jednak zachęcam chociaż jedną osobę, żeby postarała się ściągnąć ode mnie z domu...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Pigu

dlaczego nie chcesz tego podzielić rarem na 4 części i zuploadować na

- uploaded.to
- netload.in
- sharebase.de
- load.to

krzyszp

Bo kurcze brak mi czasu, rar'a (nie chce go instalować) i zaraz odłączą mi neta (przeprowadzka)...
Po za tym, tak żadko coś zamieszczam tak duże pliki w necie, że nie bardzo chce się w to bawić...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AL

Cytat: krzyszp w 12 Styczeń 2008, 13:02
...Mam iso na płycie, więc jak ktoś wie, gdzie można w całości wrzucić, to mogę to zrobić w pracy...

Możesz wrzucić na mojego chomika. O ile mi wiadomo brak tam ograniczeń co do wielkości pliku (przynajmniej ja się narazie na takowe ograniczenie nie natknąłem) no i pliki nie znikają po tygodniu - tylko dopiero jak się je usunie.