Informacje na temat projektu LHC 2.0 - Test4theory

Zaczęty przez Nawiedzony, 15 Wrzesień 2011, 23:13

Nawiedzony

Zapraszamy do zapoznaniem się z projektem na naszej wiki: LHC 2.0 - Test4theory



Strona Projektu:
http://boinc01.cern.ch/test4theory/


UWAGA: Przed przystąpieniem do tego projektu zapoznaj się dokładnie z jego wymaganiami, gdyż projek wymaga zainstalowania dodatkowego oprogramowania.

AL

Ze  strony projektu:

CytatTest4theory is fully opening up for new volunteers!
We have finally reached a point where the system seems to be very stable (thanks to all the volunteers that have collaborated!), so we are opening up Test4Theory again: the invitation code is no longer necessary for joining the project.

Please, remember that this project is still in beta, and we may close the registration if we detect a problem due to a large influx of new volunteers. Thanks for your understanding!

The Team!

Tomasz R. Gwiazda

#2
widze ze sa WU
mam VirtualBoxa z Linuxem a Boinc mi mowi ze No tasks sent

any idea ?

igor_b

Kochani, ja to jestem zielony w te klocki, ale moze mi ktos powie po co ta wirtualna maszyna Oracl'a?
Czy nie mozna T4T liczyc na zwyklym Boinc'u na Windowsach? Czy ona jest konieczna,
czy tez daje cos koniecznego? :-)

Troll81


Tomasz R. Gwiazda

ta jedna probka co sie ma liczyc 102h, to ile warta pkt jest ?

aborek

Fajną próbkę załapałeś, moja miała się liczyć tylko 24h.

Tomasz R. Gwiazda

a projekt sam przydziela share zasobow dla VM i one jakos imponujace nie byly

tia, cos tam chcialem sprawdzic i sie wywalilo i samo odlaczylo od projektu :D

w domu pokombinuje na innym sprzecie :D

ksysju

Hi

One chyba wszystkie liczą się 24h, nie ma co patrzeć na czas przewidywany. Za wu jest ok 630p.

Po linuksem coś ostatnio wybrzydzało i nie dawało wu, dziś coś ruszyło.
ksysju

mikus

Zgadza się, próbka liczy się 24h. Przy czym i tak zawsze (tzn. jak jeszcze około miesiąc temu brałem w nic udział) patrzy na czas komputera. Przykładowo przestawiając na Windowsie czas systemowy do przodu podczas liczenia, można zauważyć, jak nam procent wykonanego WU podskakuje.

Zrezygnowałem z niego, bo mimo tego, że komputer przez długi czas liczył, to czas działania CPU był śmiesznie niski.

Przy okazji proszę spojrzeć na uczestnika dnia. Niezła promocja dla tego forum.

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

igor_b

Cytat: Troll81 w 15 Listopad 2011, 11:08
chyba chodzi o jednolite środowisko.

No dobra, jesli tak, to co na tej maszynie Oracl'a mozna postawic? Wszystko - nie?
Jesli tak to jak to sie ma do jednolitego srodowiska?
Mozew sa jakies zalecenia z projektu co dalej robic na tej maszynie wirtualnej?
Jaki system, ktra wersja BOINC'a. Do tego czy to liczy na kartach NVIDIA tez?
Mam tego duzo i sie 'marnuja'.

Tomasz R. Gwiazda

to wyglada zupelnie inaczej....

musisz miec zainstalowany VirtualBox
potem przylaczasz sie do projektu
projekt sciaga WU o wielkosci ponad 250Mb
to jest maszyna virtualna ktora po sciagnieciu sie atuomatycznie uruchomi i zacznie sie liczyc WU w Boincmanagerze
Do maszyny nie ma dostepu i nic sie na niej nie robi


WU jest liczone tylko i wylacznie na CPU

Jak chcialem pociagnac WU na maszynie z Ubuntu na VB to projekt mowi ze brak probek. Czyli przyjmuje probki tylko na przygotowana przez nich maszyne

Troll81

Zapewne warunkiem projektu jest to by maszyny robiace obliczenia miały dokładnie taką samą konfigurację....

Tomasz R. Gwiazda


igor_b

Cytat: Troll81 w 16 Listopad 2011, 09:32
Zapewne warunkiem projektu jest to by maszyny robiace obliczenia miały dokładnie taką samą konfigurację....

Dzienki za informacje! Nigdy bym sam na to nie wpadl!  :facepalm2:
Sie pouruchamialo, ale strasznie slabo uzywa procesorow!!!
Mozna to jakos zoptymalizowac? Na maszynie wirtualnej, albo gdziesz?
Patrz przyklady: http://granger.pl/t4t/data/
Po co mi czteropocesorowa maszyna z Xeronami. skoro i tak sie nudzi?
;-)

Tomasz R. Gwiazda

jak sie dowiesz jak to daj znac :)

a w miedzyczasie mozesz zbedne procki wykozystac do obliczen np. projektu Primaboinca, ktory jest jednym z lepiej karmiacych obecnie na CPU, choc do dojnosci GPU to i tak daleko

Karlik

Może się mylę, ale czasem się nudzi czasem nie w zależności od tego czy ma co robić w infrastrukturze CERN. To taki specyficzny projekt, który jest cały czas podłączony do sieci i czeka aż mu każą coś policzyć (jak nie to po prostu idluje, czekając na wieści po xmpp :P ).

HaNocri

Wejdź w okno maszyny wirtualnej i naciśnij alt+f2 (lub alt+f3 nie pamiętam dokładnie) powinien tam się wyświetlać rosnący licznik postępu (xxx events processed), jeśli nic nie ma to znaczy, że maszyna nie liczy i czeka na odbiór próbki, nie masz na to wpływu. WU w tym projekcie mają stały czas przetwarzania 24h, niezależnie czy faktycznie coś tam przetwarza czy nie, ot taka specyfika projektu.

ksysju

Hi

alt+f2 jest licznik i jeszcze nigdy się nie spotkałem żeby nie liczył ;
alt+f3 i f4 pokazuje ewentualne błędy, alt+f5 top

Jak piszą , że bierzemy udział w symulacjach to ja im wierzę :-)
ksysju

igor_b

Panowie, na Win7 maszyna virtualna po przeliczeniu watku 24h sie nie uruchamia piszac ze nie ma boot sektora, to jest sytuacja ogolna, czasami zas udaje sie jej dobrze przerestartowac.
Macie na to jakies rozwiazanie? Niestety czesc maszyn mi musi liczyc na Win.

Szopler

Ale w jakim celu ty się bawisz maszyną wirtualną CERNu?

ksysju

Hi

To się zdarza czasami, pod win częściej, ale pod linuksem też miałem.

Nie jest to tak często bym miał ochotę nad tym się zagłębiać, robię restart projektu i liczę dalej.




ksysju

igor_b

No wiec ja mam niestety odwrotnie. Na 16 kompow w ciagu doby zle sie restartuje 10 - 12, przy czym nie ma reguly ktore, ale i tak musze latac od jednego do drugiego i restartowac projekty, jesli zrobie reset projektu to musi sciaga 300M maszyne od poczatku a to czas zabiera. :-( Nie wiem co mozna poprawic by to sie mniej czesto robilo.

ksysju

#24
Hi

Hmm, dla pewności zapytam czy instalowałeś VBox i boinc w zalecanej kolejności ?
Podobno ma to znaczenie ;-)

No i czy wersja vboxa aktualna.
ksysju

igor_b

VBox, nowy czy stary (od 4.1 do 4.2.12) nie ma znaczenia, zachowuje sie tak samo. Czekalem dlugo na nowa wersje Boinc, bo gdzies na form Cern wyczytalem,
ze znaja tez ten probem i 'pracuja' z Boinc by go usunac, wiec jak wyszla 7.0.64 i u mnie dalej to samo, to sie zalamalem. Co do instalacji najpierw byl Boinc bo liczyl jeszcze
zanim T4T sie pojawil. Zmieniac? Czy wystarczy od-instalowac i zainstalowac w odpowiedniej kolejnosci. Jakiej ??!! Bo nie wiem :-((
Czy tez 'cofnac' sie do formatowania dysku? ;-)
Dzienki za zainteresowanie problemem!

eclipse99

Zmiana nazwy z Test4Theory - LHC@home 2.0 na VirtualLHC@home, adres serwera http://lhcathome2.cern.ch/vLHCathome/
W BAM jeszcze nie zmienili więc trzeba dodać z palca.

Dario666

Własnie zauważyłem, że zmienili nazwę, a rano coś mi nie chciał odsyłać WU. Ciekawe czy na WUprop też zmienią...

Troll81

http://home.web.cern.ch/about/updates/2014/04/lhcb-confirms-existence-exotic-hadrons

odkryli egzotyczne hadrony :D

Dario666

Chyba mnie pociepnie! Zmienili nazwę w WuProp na VirtualLHC@home i znów trzeba liczyć od nowa...  :sick:

tito

http://lhcathome2.cern.ch/vLHCathome/forum_thread.php?id=1560
Można już 2 WU naraz liczyć.