[Pomysł] Promocja w Second Life.

Zaczęty przez Siwy, 09 Kwiecień 2008, 20:55

Siwy

Witam.
Bawię się ostatnio nieco w Second Life i zastanawiam się, czy nie warto by tam promować idei BOINC oraz naszego BOINC@Poland.
Powstają już tam polskie miasta, można by otworzyć niewielki punkt promujący ideę rozproszonych obliczeń.
Chyba jest to nie najgorszy sposób dotarcia do ludzi, szczególnie, że jak ktoś już w Second Life bywa, to zapewne dużo czasu spędza online.
Pozdrawiam i czekam na opinię, szczególnie od osób, które także bywają np. w Second Kraków.

Mchl

#1
Nie bardzo wiem jak to działa, ale to chyba robi się modne.

BOS już otworzył swoje to_coś_co_się_tam_otwiera.
http://slurl.com/secondlife/Valeriya/90/44/101/

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Pomysł jak najbardziej na czasie
Można by się też promować w MMORPG np WoW albo Lineage

Siwy

W takim WoW trudno o "przedstawicielstwo", a w Second life jakiś kiosk postawić można, albo przynajmniej plakat powiesić gdzieś, czy wygłosić wykład w Akademia Electronica. Pytanie tylko, czy jeszcze ktoś do SL zagląda.

PBT_marian_boss

Ja mam założone konto w SL, zalogowałem się tam ostatnio 3 miesiące temu  :-[

Troll81

A ja widziałęm w empiku przewodnik po SL :D na wszystkim da sie robić kasę :D

Siwy

Pewnie, ze na wszystkim. Ja niestety głowe raczej do wydawania mam.
W każdym razie pomyśle o tym, żeby jakoś zorganizować promocje BOINC w Second Life.

Może znajdą się nowi boincownicy.

Siwy


Pigu

trolik szybko przyswaja kamrrrracki żargon ;D

Siwy

Jako samozwańczy ambasador BOINC@Poland w Second Life zamówiłem już wirtualne koszulki z logo grupy oraz z logo samego BOINC.

To tak na początek.

Mchl

Cytat: Siwy w 13 Kwiecień 2008, 23:10
Jako samozwańczy ambasador BOINC@Poland w Second Life ...

Bardzo dobrze, bardzo dobrze. Nie ma to jak przedsiębiorczość.

Byle tylko nie próbował kapitana obalić... Arrrr... P-)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

kapitanie, a kiedy własne koszulki będziemy mieli w first life?  :D

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

 :o uff od kiedy mamy sklepik? zobaczę po pierwszym - może se stringi kupię - wyglądają na wygodne  ;)
są z tego jakieś tantiemy dla teamu?

Mchl

2,1zł od sztuki. Sklepik jest od ponad roku, tylko pusty stał.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

No wreszcie  :P
Tylko dlaczego to logo takie małe.. Toż to nic nie widać. Chyba i tak sobie prasowankę kupię i strzelę największe jakie się zmieści.  ;D

Mchl

Takie małe bo nie mam większego... Ale na stringi chyba ok :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Hmmm, dawno to było, ale wydaje mi się że ktoś miał popracować nad logiem w większej rozdzielczości.  ???

Mchl

I słuch o nim zaginął...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

#19
Zaraz sprawdzę w PW, bo zdaje mi się, że korespondowałem z delikwentem w sprawie logo. :)

Już wiem.
Toż to Gaciu zaprojektował logo, ale chyba nieczęsto się tu ostatnio pojawia.

Siwy

A oto, pierwsza, testowa wersja koszulki w Second Life:


solanum

czy ten ludek nadal żyje w Second Life?

solanum

chciałbym mieć koszulkę jak ten typek. fajna ;)
no, i taką klatkę

AL

Cytat: solanum w 28 Kwiecień 2008, 17:26
chciałbym mieć koszulkę jak ten typek. fajna ;)
no, i taką klatkę

O ile z koszulką nie ma problemu - to z kaltą może być już różnie ;-)

solanum

eee... ale tamta ma długi rękaw i znaczek na całą klate :)

Siwy

Ludek żyje, ma na imię Ekbert.

Koszulki będą z logo BOINC@Poland też. Rękaw krótki też w planie, zresztą w SL to się łatwo zmienia.

solanum

to może łatoby było zrobić reklame z SL? można jakoś nagrać tego ludka, czy ty poprostu zrobiłeś PrtSc?

Troll81

Ano mógłby robic za aktora. Zamiast ojca założyciela z fajką w zębach :D

solanum

Ucharakteryzowac Ekberta na Ojca Założyciela i wysłać go na hiszpański Galeon... może w SL stoi w muzeum. Tam usiądzie w kajucie przy świecy i opowie światu o BOINC. Na koniec wystrzał z armaty.

Siwy

Cytat: solanum w 29 Kwiecień 2008, 16:23
to może łatoby było zrobić reklame z SL? można jakoś nagrać tego ludka, czy ty poprostu zrobiłeś PrtSc?

PrtSc.
Nie wiem jeszcze jak z nagrywaniem, ale mogę popytać.
Na razie powolutku staram się popularyzować BOINC w Second Life. Dziś, niestety, nie bedę miał czasu się tam pojawić... czeka mnie roczne PITowe rozliczenie i już mi się z tej okazji nudności zaczynają... ;-)

Siwy

A na marginesie... czemu mój podpis to link a nie obrazek? ;-)

emik

#31
musi być w tagach:


[img]http://www.boincstats.com/signature/user_1528309.gif[/img]


Siwy