Czy liczyć zadania po terminie?

Zaczęty przez Siwy, 10 Październik 2012, 18:47

Siwy

Szukałem, ale nie znalazłem na forum.
Obecnie BOINC mam głównie na laptopach, zdarza się, że jakieś zadanie nie jest policzone w terminie, czy pomimo to je nadal liczyć, czy raczej usuwać a liczyć coś co zdążę w terminie zaraportować?

krzyszp

Za "przeterminowane" zadania nie dostaniesz punktów, więc raczej lepiej je przerwać i liczyć te, w których sprzęt się wyrobi.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Szopler

Nie krępuj się - ubijaj. Bo punkty za takie zadania w większości projektów nie są przydzielane, a WU które nie zaczęły się liczyć nawet sam serwer projektu może anulować z kompa.

Siwy

To nawet nie o punkty chodzi tylko o to, czy będzie z tego jakiś pożytek.
Ale jeśli nie przydatne, to będę usuwał.

Troll81

nie przydatne. bo po terminie zadanie jest wysyłane do nowego usera.

stiven

#5
Nie do końca się z kolegami zgodzę. Gdy zadanie jest sporo po terminie to serwer sam wyśle do klienta info aby je ubić. Zdarzają się jednak projekty, w których za zadanie zaraportowane po terminie dostanie się punkty normalnie. Dzieje się tak gdy zaraportujemy próbkę szybciej niż nasz "współliczący"* przy kworum wyższym od 1. Lepiej jednak ubić bo trudno wybadać czy jest szansa na odesłanie przed nim. Bywają też takie projekty gdzie punkty dostanie się nawet przy kworum 1 i gdy próbka już trafiła do innego liczącego. Tak przynajmniej wynika z moich pradawnych obserwacji gdy liczyłem na słabym kompie o ograniczonym dostępie do netu.

Być może da się serwer projektu jakoś skonfigurować aby punktował tak a nie inaczej i/lub obecnie opisane przeze mnie zwyczaje są w zaniku. Jestem jednak niemal pewien, że odsyłałem próbki PrimeGrid Woodal LLR sporo po czasie i zapunktowały.

* - nie wiedziałem jakiego słowa użyć, chodzi o tego co dostał do liczenia tą samą próbkę

EDIT: Znalazłem co nieco na poparcie moich słów:

CytatYou don't even need to be the first to submit a valid result. As long as you submit a valid result before the WU is deleted from PrimeGrid's database, you'll get credit. Exactly how long that is varies according to several server settings and also depends on what happens with other results in the same WU, so it's not easy to predict exactly how much time you have. But if you're only missing the deadline by a little bit, you should get credit. On shorter sub-projects you generally have at least several days; on the longer projects it's weeks (and sometimes months.)

The deadline isn't so much a deadline for your computer to obey ("Return the work by the deadline or no credit for you!"), as it is a deadline for the server so it can determine when a client has likely dropped off the grid and won't ever be returning the work, so it's time to resend that work to another computer. Late results are still often valid and useful; the only downside is that extra redundant work is sent out to another computer.
Źródło:
http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=2781&nowrap=true#27520

Zatem: "świat" się bez tego wyniku obejdzie ale punkty można dostać.


Szopler


Bezprym

W dwóch projektach otrzymałem punkty za zadania wysłane po terminie:
1. TheLattice
2. WCG

W innych (eOn, MalariaControl), mimo niewielkiego opóźnienia, serwer odrzucił próbki jako error i wysłał już do kogoś innego...

sknd


Troll81

Climate tez przyjmował po terminie. Ale to wyjątki od reguły.

Siwy

Z racji niesystematycznego pojawiania się w sieci głównie Docking czasami mija mi się z terminem.
Jeśli "świat się obędzie" to wolę kilka punktów stracić i coś potrzebnego liczyć. No i może częściej laptopa włączonego zostawiać...  :shame:

Siwy

Właśnie odkryłem, że w Docking mój laptop zero pkt. zrobił od początku, całą punktację mam z innych komputerów... dziwne, ten niby najwydajniejszy jest... ale też niesystematycznie uruchamiany.

mimeq

Masz dwa wyjscia:

1. Licz projekty ktore przyjmuja WU po terminie

Climate Prediction - baardzo dlugie WU, pkt czesciowe w czasie trwania WU, pkt przyznawane nawet po terminie.
Bezprym pisal o Lattice ale nie sprawdzalem.

2. Licz projekty o w miare krotkich WU

Primegrid - Sophie Germain Prime Search (LLR) i Proth Prime Search (LLR)
Simap - o ile sa dostepne
fightmalaria@home

i pewnie wiele wiele innych nie bede wypisywal wszystkich polecam dla ogolnego sprawdzenia:

http://wuprop.boinc-af.org/results/delai.py

i z menu po lewej wybrac czas przetwarzania  ;)


Siwy

A dziękuję.
Jak widać w podpisie liczę głównie 4 projekty, bo ich "okołomedyczność" do mnie przemawia.
Docking z tego właśnie wypadł, przynajmniej na moim lapku.

sknd

simapa licz, jest okołomedyczny  ;D

Siwy

Cytat: sknd w 12 Październik 2012, 23:33
simapa licz, jest okołomedyczny  ;D

A rzeczywiście dobry pomysł. :)
Właśnie dodane. Kiedyś liczyłem, ale problemy na starym kompie były, to wyszedłem.

Siwy

Czy nowy projekt sam "wskoczy" w sygnaturkę, czy muszę coś zrobić?
Na razie 0 pkt w nim mam.... znaczy zupełnie na starym lapku nie szedł....

Ania