Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

eFMer BoincTasks

Zaczęty przez kret, 15 Styczeń 2011, 20:19

kret

zastanawiałem się dziś nad jakimś automatem do harmonogramowania pracy projektów..żeby nie pilnować tego osobiście, tylko włączać/wyłączać projekty na podstawie ustawionych reguł itp..przypomniało mi się stare i dawno martwe BoincView, którego używałem przez dość długo na początku mojego liczenia..funkcjonalności, której mi się dziś zachciało oczywiście nie miało, ale jakoś bardziej mi się podobało od standardowego menedżera boincowego :)

dziś trafiłem na coś takiego jak eFMer BoincTasks

programik wydaje się zacny, pozwala kontrolować więcej niż jeden komp, ma spore możliwości konfiguracji opcji własnych jak i Boinc..co ciekawe ma coś czego szukałem, czyli reguły! nie wiem jeszcze jak (i czy w ogóle) działają, ale samo okienko ich definiowania wygląda ciekawie :)

poniżej dwa zrzuty, ekran z zadaniami i okienko definiowania reguł :)

okienko zadań

reguły

ps. jak się zdublowałem z istniejącym tematem, to sorki, ale nie znalazłem szukajką informacji o tym programie
ps2. jeśli nie trafiłem z wyborem forum, to też sorki :):):)

Szopler

#1
Czy myślicie o tym samym co ja ;) ?

Regułka - dolicz do 99% i wstrzymaj.
Odeślij po godzinie xx:yy.

To jest lepsze od BoincManagera ! Choć jeszcze jakby nie dopracowane, ale jak koleś to skończy to będzie HIT...
Temperatury CPU/ GPU ma pokazywać na wykresie nawet :)

Najbardziej mi się podoba - zaraportuj wszystkie ukończone zadania, pokaż kiedy był ostatni checkpoint i to, że mam wszystkie kompy w jednym miejscu - nie muszę przełączać przez wybierz komputer z BM :respect:


kret

#2
no..jest naprawdę masa fajnych opcji..i soft aktywnie rozwijany, bo przeglądałem ichnie forum troche ;)

a to też się fajnie zapowiada:

WU regulator



Instead of having a work buffer for a number of days, BoincTasks has the option for a work buffer of xx Work Units.
Even as BoincTasks doesn't have much problems with larger amounts of WU, the BOINC client can get into problems with WU above 1500, but this depends on the system.

In the computer screen type in the WU you want in "Wanted WU". Optionally type in a maximum daily work buffer in the "Days Work" field.
The last one limits an eventual overshoot. Expect an overshoot of 10%, depending on how fast BOINC reacts.
After changing the values in the "Wanted WU" field, best to close all BoincTasks windows and open them again. Or to exit BoincTasks and restart.

To be clear, the WU regulator doesn't let you get any more work, than you otherwise would get using e.g. Boinc Manager.
And with some projects you may never reach the "Wanted WU" number.
The "Wanted WU" works as a ceiling so you don't get too many WU, more than you computer can handle.



a ciekawe jest także, że tłumaczem projektu na polski jest..Telefax, członek naszego teamu! ładnie się tak nie pochwalić kamratom? arrrrrrr?!

Troll81

Zaje@#$$ kawał softu :D Ssam

Telefax

Kret, a czym się chwalić :) po prostu stwiedziłem, że fajny program, przydatny i znalazłem parę (naście) chwil by zrobić tłumaczenie  - choć głównie dla siebie. A jak ktoś zajrzy do pliku O... i może do Nas dołączy to moja robota będzie jeszcze bardziej satysfakcjonująca!

kret

jest jest, bo i tłumaczenie zacne i soft fajowy! trza było tylko szerzyć dobrą nowinę! :arrr:

dobra robota i tyle! :parrrty:

Troll81

Telefax  :respect: za wkład

i  :attack: za niepowiadomienie o nowym sofcie

:parrrty: twoje zdrowie

Troll81

Ten soft jest lepszy niz oryginalny BOINCmanager :D

Szopler

Jak tam regułki? Działają? W sprawie zbliżającego się wyścigu w WCG...

Troll81

wyglada na to że działają :D

kret

widzę, że podpasował znaleziony przeze mnie wynalazek ;)

też regułkami się bawię ;]

Akira

Powiedzcie mi to jest program do zarządzania boincmanagerem czy zastępuje boincmanagera?

Karol007

Tego nie wiem. Ja ten program zainstalowałem parę miesięcy temu, ale nie używałem. Teraz poziom doświadczenia mi nieco wzrósł i widzę, że ten program ma olbrzymi potencjał. Gdy wyłączyłem BOINC menagera, to ten program również nie pokazywał mi żadnych zadań, chyba że coś kliknąłem niepotrzebnie, ale wygląda na to, że pomaga tylko zarządzać.

Szopler

U mnie od kilku dni BM nie odpala się na starcie windows tylko właśnie "ełmeł" ;)
Trzeba tylko w menu Extra -> Ustawienia BoincTasks -> Ogólne -> Uruchamiaj wraz ze startem (BoincTasks) klienta BOINC
I gitarra %)

Karol007

Testuję kontrolę temperatury i zauważyłem jedną rzecz. Odczyt TThrottle jest średnio o ok. 15-16 stopni wyższy niż odczyt z programu Everest. Czy ktoś się orientuje dlaczego?

kret

Cytat: Akira w 29 Styczeń 2011, 21:24
Powiedzcie mi to jest program do zarządzania boincmanagerem czy zastępuje boincmanagera?
zastępuje, przynajmniej u mnie :)

mam jednak jeden problem, nie moge pauzować/startować/kasować zadań z panelu Zadań..dziwne..zgłosiłem to na forum autora, ale ze względu, ze jest na urlopie (wędruje sobie w okolicach Lake Havasu :)) mogę trochę poczekać na odpowiedź

Cytat: Karol007 w 30 Styczeń 2011, 11:38
Testuję kontrolę temperatury i zauważyłem jedną rzecz. Odczyt TThrottle jest średnio o ok. 15-16 stopni wyższy niż odczyt z programu Everest. Czy ktoś się orientuje dlaczego?
TThtottle'a nie testowałem, więc niestety nie pomogę..ale na pewno któryś z kamratów pomoże :)

Troll81


emik



Troll81


Telefax

Beta nie beta...  dobrze chodzi

Krzysiak

No dobra biorę się za temat
1. Czy przed instalacją tego oprogramowania Boinc trzeba odinstalować
2. Czy na wszystkich komputerach musi być ten program czy tylko na tym z którego chcę zarządzać innymi


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler

Ad.1 Nie, ale dobrze wyłączyć Boinc Manager coby się nie pokłóciły ;)
Ad.2 Tylko komp "dowodzenia" :attack:

Troll81

ja tam BOINC Managera nie wyłączam i wszystko mi śmiga pięknie....

Karol007

Cytat: Karol007 w 30 Styczeń 2011, 11:38
Testuję kontrolę temperatury i zauważyłem jedną rzecz. Odczyt TThrottle jest średnio o ok. 15-16 stopni wyższy niż odczyt z programu Everest. Czy ktoś się orientuje dlaczego?

Chyba udało mi się znaleźć odpowiedź na moje pytanie. Nie wiem czy poprawna, ale najwyżej...

To chyba kwestia różnych czujników. Gdzieś w sieci czytałem że procesory mają czujniki temp. na obudowie i wewnątrz, stąd takie różnice. Poza tym soft na kompie stacjonarnym nie pokazuje mi temperatur. Czy to możliwe że nie mam jakiś sterowników? bo mnie więcej o to chodziło w komunikacie, ale nic nie dało się zainstalować, bo nie znalazłem niczego. Ktoś się może orientuje?

Krzysiak

A i jeszcze najważniejsze pytanko

Bo mam trochę zaawansowanych próbek w Prime czy mogą one się posypać podczas instalacji ?

Bo czegoś może nie rozumie ten program zastępuje Boinc Menadżera czy działa równolegle tylko do zarządzania kompami


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Karol007

Nie, mi się nic nie posypało, natomiast nie widzę opcji wstrzymania obliczania jak ma BOINC menadżer "aktywność=>wstrzymaj" jest tylko "zatrzymaj klienta BOINC (localhost)" i wtedy znikają wszystkie projekty, ale po odpaleniu na nowo wracają. i irytuje mnie to bardzo, bo się kiedyś wystraszyłem, że ok 150 h czasu procesora straciłem przed zaraportowaniem ;)

Szopler

Zaznacz lewą projekt. Kliknij prawą i masz możliwość wstrzymywania, przerywania itd.

Karol007

Cytat: Szopler w 17 Kwiecień 2011, 12:19
Zaznacz lewą projekt. Kliknij prawą i masz możliwość wstrzymywania, przerywania itd.

Tak wiem, ale nie ma dla całości. Trzeba zaznaczyć wszystkie projekty i dopiero prawoklikiem zatrzymać. Szukałem takiej opcji dla całego komputera w pierwszej zakładce, ale niestety nie ma  :(

dziubas

#28
w zakładce extra: użycie CPU (GPU)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

emik

wyświetlają wam się powiadomienia?
Bo mi tylko wyskakuje: Ten program nie może wyświetlić strony sieci web


Troll81

A o jakie powiadomienia chodzi?

emik

ostatnia zakładka - nieraz wskakuje mi info, że są nowe powiadomienia


Troll81

ja mam pusto....

Krzysiak

Pytanko
Jak podłączyć nowy komputer
Wszystkie są w tej samej sieci adresy IP przydzielane dynamicznie - niby szuka skanuje pulę adresów IP ale nic nie znajduje


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

mozna to odpalac rownoczenisnie z klientem BOINC?

emik

tak - ja mam włączone oba


Telefax

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 20 Sierpień 2011, 14:00
mozna to odpalac rownoczenisnie z klientem BOINC?

Wejdz w "Extra"-> "ustawienia BoincTasks" i juz w zakładce 'Ogólne" masz opcje do wybory:

Startuj razem z menagerem Boinc.

Tylko nie ściągaj nowej bety 1.17 --> ma jeden denerwujący błąd z paskiem postępu...

Tomasz R. Gwiazda

dzieki, obczaje sobie :)

Troll81

BOINCTasks nie może mi się połączyć ze zdalnym kompem :(

dodam ze na mojej stacjonarce działa i ma się dobrze. Na zdalnym kompie win 7 najnowszy manager BOINC. Zapora wyłączona. w pliku remotehosts dodany adres IP mojej stacjonarki. Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego toto nie chce się połączyć?

Szopler