Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Opuszczenie projektu a wyniki

Zaczęty przez michal_saper, 04 Luty 2008, 22:29

michal_saper

Jak wygląda sprawa z modelami... Jeśli np przeliczy mi 3 % calej próbki po czym zrezygnuje z projektu klikając na "opuść projekt" to za to co przeanalizowało np te 3% dostane jakies pkt ? i czy jeśli opuszcze projekt to te przeanalizowane w 3 % dane mają jakąś wartość dla "centrali"  ;D ?? Czy tez może trzeba analizować próbke do konca by ktoś, kto jest w tym projekcie nie liczył od poczatku modelu którego ja przeliczylem w 3 % ??

ps licze próbke ktora ma ważność do 05 08 2010  licze od szesciu godzin i jak narazie jest 0,149 % ...ale rzeź ;D

stasieks

Za model HadCM3 dostajesz dokladnie 311,04 punktow co 25920 stepsow i wlasnie kazde 25920 jest kolejnym checkpointem dla projektu. Stepsy pokazywane sa w grafice (wygaszaczu) projektu.

Na forum (CPDN) czytalem ze czesciowe probki tez maja wartosc merytoryczna dla naukowcow.

Milego liczenia ja mam koniec probki na 2010.07.24 i 0,691%

Bober

Ale jeśli chcesz przerwać to chyba lepiej na początku. Jest możliwość otrzymywania jedynie krótszych próbek - np. hadsm3 (ok 500h liczenia). Wystarczy wejść w preferencje projektu i odhaczyć pozostałe modele.

bartsob5

no nie wiem czy lepiej na poczatku... lepiej miec symulacje pierwszych 30 lat niz pierwszych 3...

michal_saper

#4
Ok. A jeśli opuszczę projekt - że tak powiem za checkpointem, to to co zostało przeanalizowane do checkpointa jest od razu raportowane ?? Ciekawi mnie jeszcze jedno... bo skoro ważność próbki mam do 2010 roku, a zrezygnował bym z projektu np teraz to serwer z którego zostało to pobrane, za wynikami bedzie czekał aż do roku 2010 ??  ;D
Gdzieś czytałem, że te same próbki są rozsyłane do kilku uczestników danego projektu, a wyniki tych próbek są ze sobą porównywane. To prawda ??
Pytam się odnośnie opuszczenia projektu, co wcale nie oznacza że chcę trochę przeliczyć i projekt opuścić. Ani mi się to śni. Za próbki tego projektu dobrze "płacą"  ;D Pytam bo bywa różnie. Jednym razem próbka się wysypie, innym razem (czego nikomu nie życzę) padnie dysk.



stasieks

Na wiele pytan odpowiesz sobie sam wchodzac na swoje konto w CPDN (Your account -> Results).

Probki w tym projekcie sie nie przedawniaja wiec projekt bedzie na nie czekal zawsze (no chyba ze cos sie do tego czasu zmieni).

bartsob5

symulacja ma to do siebie, ze jest praktycznie niemozliwe, aby 2 uzytkownikow wygenerowalo ten sam wynik, wiec climate ma troche inna procedure...

wysyla jedne dane wejsciowe do bardzo wielu uzytkownikow i przez nastepne 1,5 roku zbiera struzki, co pozniej widzisz na stronie konta (ten fajny wykres) jak widac, z kazdym rokiem zakres max i min jest coraz wiekszy i to jest jak najbardziej prawidlowe...

michal_saper

Mój timestep wyniósł już ponad 26000. Chciałem zaaktualizować projekt z myślą że dostanę trochę punktów ale żadnego kredytu mi nie dali. Dlaczego ??

bartsob5

punkty za struzki zwykle dodaja po kilkunastu godzinach... one same rowniez raczej sie wysylaja kiedy chca, a nie wtedy kiedy ty chcesz... (chyba ze liczysz na beznetowcu) tzn zawsze sie probuja odeslac przy najblizszej okazji..