Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

eFMer BoincTasks

Zaczęty przez kret, 15 Styczeń 2011, 20:19

Troll81

oczywiście jest a w nim losoby ciąg który jest hasłem :D i który podałem w BOINCTasks. Nadal nie działa.

ksysju

Hi

Nigdy takich problemów nie miałem, na kilkanaście kompów w BoincTask.

Czyli raczej coś lokalnego.

Masz coś w logach zdalnego boinca?, przy błędnym haśle, powinien to zapisać.
Spróbuj odpalić tego zdalnego boica z opcją --allow_remote_gui_rpc, w win* to czasami pomagało przy pewnych problemach.
Hasło w boincu na własne zmienić.



ksysju

Tobas

Cytat: Troll81 w 17 Październik 2012, 22:59
oczywiście jest a w nim losoby ciąg który jest hasłem :D i który podałem w BOINCTasks. Nadal nie działa.
Zwróć uwagę na pustą linię w pliku z hasłem
Ostatnio miałem podobny problem i z tego co pamiętam windows nie akceptował entera po haśle, natomiast Debian pozwalał (albo odwrotnie)

Troll81

nie mam pustych znaków.... kombinuje dalej. Podejrzewałbym windowsowy firewall bo do linuksó na wirtualkach pieknie mi się łączył boinctasks....

Tobas

Sprawdź jeszcze remote_hosts.cfg
Musisz mieć tam wpisany adres swojego hosta z BoincTasks.
U mnie nie miałem ustawionego stałego adresu, dhcpd mi zmienił i nagle przestały działać.

BTW
Czy komuś się udało wpisać tam całą sieć zamiast pojedynczych hostów?

próbowałem:
192.168.1.0/24 i 192.168.1.0/255.255.255.0 i nie działa

sknd

szkoda, że na linucha tylko przez wine   >:(

Troll81

ja ma w sieci zaledwie kilka hostów. DHCP nie uzywam bo i po co?

Argento

W kolumnie "status" historii BoincTasks istnieje informacja o zaraportowaniu danej WU. W niektórych wierszach przy "Zaraportowano: OK" widnieje gwiazdka (*). Wiecie, co ona oznacza?


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

dziubas

http://www.efmer.eu/forum_tt/index.php?topic=630.msg3286#msg3286
CytatThe History only updates periodically (typically every 30 seconds).  If a WU was in the process of uploading at the last update and is "missing" at the next update, it is assumed to have uploaded and reported in the intervening period.  A reasonable assumption, else the BOINC client just lost the result, in which case the project server should download it again.  Hence the Status Reported OK* -- before 0.91 it was Reported OK(u).
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Argento

Cytat: dziubas w 29 Grudzień 2012, 19:14
http://www.efmer.eu/forum_tt/index.php?topic=630.msg3286#msg3286
CytatThe History only updates periodically (typically every 30 seconds).  If a WU was in the process of uploading at the last update and is "missing" at the next update, it is assumed to have uploaded and reported in the intervening period.  A reasonable assumption, else the BOINC client just lost the result, in which case the project server should download it again.  Hence the Status Reported OK* -- before 0.91 it was Reported OK(u).

Prawdę pisząc, to przeglądałem forum... Z czystego lenistwa nie dokładnie.
Chyba nie do końca zrozumiałem.
Czy chodzi o to, że podczas aktualizacji histori wynik był odsyłany, a podczas następnej już go nie było...?
Czym jest okres interwencyjny? Czym jest 0.91...?
   


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

dziubas

Cytat: Argento w 29 Grudzień 2012, 20:14
Czy chodzi o to, że podczas aktualizacji histori wynik był odsyłany, a podczas następnej już go nie było...?
Ja to tak właśnie rozumiem
Cytat
Czym jest okres interwencyjny? Czym jest 0.91...?
W tym przypadku to czas między kolejnymi zapisami historii, a 0.91 to wersja boinctasks w której nastąpiła zmiana logowania z OK(u) na OK*
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Argento

Cytat: dziubas w 29 Grudzień 2012, 23:48
Cytat: Argento w 29 Grudzień 2012, 20:14
Czy chodzi o to, że podczas aktualizacji histori wynik był odsyłany, a podczas następnej już go nie było...?
Ja to tak właśnie rozumiem

Cytat
Czym jest 0.91...?
a 0.91 to wersja boinctasks w której nastąpiła zmiana logowania z OK(u) na OK*

Nie wiem jakie znaczenie powinny mieć dla nas te informacje...

eFmer, opisuje te zmiany jako poprawa stabilności.
CytatChanged: History: Simplified the internal routines (HistoryItem CString -> char *), for more stability.
Changed: History: (u) Last seen in upload, now *.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Argento

Korzystacie z opcji "Synchronizuj z" w zakładce "Projekt"?
Zakładam, że owa synchronizacja wykonywana jest wyłącznie z BOINCstatsBAM. Oczekiwałem, że mając podpiętych pod BoincTasks kilka hostów i chcąc widzieć punkty każdego z hostów, zgodne ze stanem faktycznym, wybieram opcję "Synchronizuj z wszystkie komputery" i tak się dzieje. Niestety nie u mnie :(. Jak jest u Was?


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

PanStaszek

Korzystam. Oczywiście synchronizuje z używanym managerem, w moim przypadku BAM.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Dario666

BoincTasks synchronizuje konfigurację z Managerem np. BAM, ale oczywiście manager ma opóźnienie w naliczaniu punktów w stosunku do stron samych projektów.

Jeśli chodzi o ścisłość to BoincTasks wysyła żądania do klientów by się zsynchronizowały, więc jeśli widzisz rezultaty działania klientów, to znaczy, że problem tkwi na linii klient - Manager (BAM). Czy jak ręcznie z klienta zrobisz synchro to działa?

Argento

Cytat: Dario666 w 27 Marzec 2013, 11:59
BoincTasks synchronizuje konfigurację z Managerem np. BAM, ale oczywiście manager ma opóźnienie w naliczaniu punktów w stosunku do stron samych projektów.

Zdaję sobie sprawę z opóźnień, o których piszesz. Natomiast co do samej synchronizacji, to zastanowiło mnie z czym ma BT się zsynchronizować, jeżeli widoczne są opcje "Synchronizuj z", a poniżej opcje synchronizacji z BOINCstatsBAM dla każdej z maszyn osobno. Niestety, zauważyłem, że nie działa ręczna synchronizacja ani z BS ani z BAM. Jedynie wybranie z PPM "Aktualizuj" dopełnia zadania. 

CytatCzy jak ręcznie z klienta zrobisz synchro to działa?
Jak wyżej.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Szopler

#56
Widzę niezrozumienie funkcji "Zsynchronizuj z...". Służy ona tylko i wyłącznie do synchronizacji listy projektów (odłącz/podłącz/nie pobieraj zadań itd.) z menadżerem projektów np. z BAM i nie ma nic wspólnego z punktacją.
Punkty są przyznawane przez serwery projektów i BAM(BoincStats) raz na dobę robi synchronizację punktów z projektami. Jeżeli chcesz zaktualizować sobie informację w BT o ilości punktów w danym projekcie / projektach to nie zostaje nic innego jak zaznaczenie wybranych projektów w zakładcze "Projetky" i wybranie "Aktualizuj" z menu podręcznego.

Dario666

Jest dokładnie tak jak pisze Szopler - trzeba z palca aktualizować projekty na liście projektów.

Argento

Cytat: Szopler w 28 Marzec 2013, 11:44
Widzę niezrozumienie funkcji "Zsynchronizuj z...". Służy ona tylko i wyłącznie do synchronizacji listy projektów (odłącz/podłącz/nie pobieraj zadań itd.)

I wszystko jasne. Dziękuję.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

pawg

05 maj 2014 - 21:10:35 Connect, init ---- Host: PG, IP: localhost, Port: 31416, connection error
Co to znaczy? Nie jestem w stanie podpiąć się do żadnego projektu



Troll81

to tylko jakiś error. Przyczyna nie jest podana. I ciężko diagnozowac co i jak. Restart kompa był? reset socksów był?

pawg

06 maj 2014 - 15:46:27 CHistory::ReadFile ---- Unable to read to history
jeszcze coś takiego znalazłem w logach



pawg

zainstalowałem o jedno oczko starszą wersję i wszystko działa  :attack:



Szopler

Nowa wersja jest ewidentnie skopana - jak pokazuje WU na GPU to nie pokazuje CPU i odwrotnie.

PanStaszek

Cytat: Szopler w 06 Maj 2014, 21:37
Nowa wersja jest ewidentnie skopana - jak pokazuje WU na GPU to nie pokazuje CPU i odwrotnie.
O jakiej wersji mówicie ? Ja w 1.59 nie zauważyłem powyższych problemów.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

dziubas

u mnie na razie jest ok
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Szopler

Cytat: PanStaszek w 06 Maj 2014, 21:48
Cytat: Szopler w 06 Maj 2014, 21:37
Nowa wersja jest ewidentnie skopana - jak pokazuje WU na GPU to nie pokazuje CPU i odwrotnie.
O jakiej wersji mówicie ? Ja w 1.59 nie zauważyłem powyższych problemów.

Ja zauważyłem na SKB@P, ale nie na wszystkich i u siebie. Dziwna sprawa.

pawg

Doszedłem gdzie były problemy w moim przypadku - podczas instalacji nie był tworzony folder "historia" i pliki które powinny się tam znajdować. Jeśli to jedyny problem to ta wersja miałaby szansę zadziałać tylko jako efekt aktualizacji wcześniejszej wersji. Pojawił się jeszcze drugi problem, program nie startował podczas uruchamiania komputera, ale rozwiązałem go tworząc "zaplanowane zadanie"



Troll81

Teraz można podziwiać swoją farme w całej okazałości


stasieks

Bardzo fajne. To się samo stworzyło czy umożliwiło Tobie złożenie elementów w całość.