jaki tablet polecacie w okolicy cenowej 300 zł?

Zaczęty przez sknd, 19 Październik 2016, 11:55

sknd

Pytanie jak wyżej - polećcie proszę jakiś tablet z Androidem, przekętna 7-8cali, do 300, może 350 zł... Sprzęt będzie używany w 99% do facebooka, youtube'a i gier (ma go używać osoba niepełnosprawna intelektualnie), robiłem szybkie rozpoznanie, Lenovo Tab 3 A7-10F co chwilę rzuca mi się w oczy... ale może ktoś poleci coś lepszego?

EDIT: widzę, że w tym pułapie cenowym są zarówno 4-rdzeniowe Mediateki jak i dwurdzeniowe Intele... co brać?

kva.pl

A BOINC na tym ma latac czy nie? Bo jesli tak to intel odpada.

c_RaSz

#2
Nie znam się na tabletach, ale ostatnio wpadł mi w ręce Shiru (made in PRC) klon jakiegoś bardziej znanego producenta, podobno na tyle wierny, że i firmware pasuje. Fizycznie sprawia b. korzystne wrażenie, szczególnie dobrze wypada ekran pokryty nie żadnym tam plastikiem, ale świetnym szkłem (jakieś baaardzo specjalne, o nazwie Gorilla Glas ), zaś druga rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, jest gniazdo micro-USB, które jest dwustronne, tzn. że ma nie tylko pasywne funkcje, ale też i da się podłączyć przez nie dongiel do "zwykłej" bezprzewodowej klaw. + mysz, nie trzeba kupować specjalnie Bluetooth'owej. Duża zaleta, podpowiadam o tym, bo nie wszystkie tablety mają taki dwukierunkowy USB. Bez problemów można wpiąć i dysk via USB.
Ma on też 2 "kieszenie " na karty microSD, a jeśli Cię to zainteresuje, to zerknij na stronę polskiego dystrybutora —> Shogun_10   :attack:  — a jeśli jest przedstawiciel, to chyba jasne, że sprzęt ma soft w wersji językowej PL (jeśli wolisz inną, to bez problemu ściągniesz od producenta taką, do jakich krajów on sprzedaje). Wadą tego konkretnego modelu jest niezbyt wysilony CPU, dwurdzeniowy. Ale może mają też i silniejsze modele, nie sprawdzałem.

Dość mało znaną rzeczą jest to, że są na rynku tablety z funkcją pełnoprawnego telefonu. Widziałem taki w EuroAGD, była to Manta (jeśli czegoś nie pokręciłem), widniała na niej cena ~300 i napis, że posiada "funkcję dzwonienia" (tak to może być określone). Ta sieć handlowa sprzedaje też przez i-net, jakby Ci podpasowała owa Manta. Ale to chyba niezbyt ceniony producent.
Pozdrawiam, i leeecę

sknd

kva.pl - nie, nie bedzie tam boinca  :(

c_RaSz - ja też się nie znam, ale jakoś mam opór przed nołnejmami... a z gniazdem-USB bardzo ciekawa sprawa, dla tej osoby to kompletnie nieistotne, ale jakbym kiedyś chciał coś kupowac dla siebie, zwrócę na to uwagę, dzięki

pszyklejony

Cytat: kva.pl w 19 Październik 2016, 14:28
A BOINC na tym ma latac czy nie? Bo jesli tak to intel odpada.

Modecom Freetab 8025 ma Intela, Windows i chrupie aż miło.

kva.pl

O a jakie projekty? Wiekszosc nie ma apki na androida na x86.

pszyklejony

Te, co mają Intel openCL, ale to możliwość teoretyczna. Do ładowania trzeba by jakiegoś mocnego zasilania.

krzyszp

Cytat: kva.pl w 19 Październik 2016, 23:45
O a jakie projekty? Wiekszosc nie ma apki na androida na x86.
Bo programiści projektów nie mają na czym tego zrobić dla tych 23 posiadaczy tabletów z x86 i androidem...
Mam ten sam problem, nie chce mi się kombinować z apką dla userów 0.00005% systemów...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kriu

Od ok. roku mój 8 letni syn używa Lenovo Tab3 A7-10F. Męczy go praktycznie codzienne. Jak jest zły na grę to "wali" w niego i jakoś jak na razie tablet działa. Trochę słaba rozdzielczość ale kolory ładne. Do przeglądania internetu zauważa się słabą rozdzielczość ale np. w grach jest idealny. Praktycznie wszystko na nim działa.
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

sknd

no właśnie w końcu po przeczytaniu kilku recek doradziłem tego Lenova tej osobie, jak dla jej zastosowań to w sam raz.

Ale przy okazji przeglądania róznych for i allegro za tymi tabletami, stwierdzilem, ze moze sobie jakąś używkę kupię, taką raczej niedrogą, myślę że 300 to absolutny max ile bym mógł dać, a wolałbym się w 200 zamknąć... choćby Asus Nexus 7 mi się podoba, ma ktoś z tym jakieś doświadczenia? A może da się ustrzelić coś lepszego na alergo w tym pułapie?

kriu

A, jeszcze dodam do tego Lenovo - beznadzejny aparat (tylko z przodu), trgicznie mała rozdzielczość i słaba jakość.
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

krzyszp

Cytat: sknd w 21 Październik 2016, 13:56
choćby Asus Nexus 7 mi się podoba, ma ktoś z tym jakieś doświadczenia? A może da się ustrzelić coś lepszego na alergo w tym pułapie?
Nie wiem jak na alledrogo, ale mi Nexusy baaardzo odpowiadały (miałem dostarczone 2szt od klienta do celów developerki).
Generalnie polecam :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Okti66

A ta marka Shiru, co to za firma ? Na ich oficjalnej stronie nie ma ani słowa co sobą reprezentują, skąd są itp.
SPAM

goofyx

Cytat: Okti66 w 23 Marzec 2017, 13:56
A ta marka Shiru, co to za firma ? Na ich oficjalnej stronie nie ma ani słowa co sobą reprezentują, skąd są itp.
Ja tam Shiru nie znam, ale...
kupowałem w tym roku dzieciakom tablety za 370zł <- Kiano 8cali. Baardzo fajne.
Spokojnie obsługuje maile, youtube, inne streamingi, granie itp itd

Martin Fox

https://www.ibood.com/extra-pl/pl/

Dzis na ibood jest tablet z windowsem ponizej 300zl :D

Tobas

Tylko dziś:
http://www.ibood.com/extra-pl/pl/product-specs/23332/58549/tablet-linx-101.html

kriu

Jeżeli nie jest jakiś wybrakowany to dobra okazja - brać, nie zastanawiać się.
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

Grzegorz R. Granowski

CytatSprzęt będzie używany w 99% do facebooka, youtube'a i gier (ma go używać osoba niepełnosprawna intelektualnie

no cóż -  jeszcze dycham

pozdrawiam

Biznesmen Kultury