Modyfikacje MediaWiki

Zaczęty przez GRID, 16 Grudzień 2011, 21:28

GRID

Pousuwałem parę opcji w lewym menu w naszej wiki
Jeżeli ktoś by ich szukał to są w Strony specjalne
Sekcję widok gdzie jest edycja i zmiana nazwy stron dałem wyżej.
Zmieniłem też nazwę tej sekcji (Widok) na edycja stron.

Ze stopki usunąłem dwa linki (jakieś wiadomości prawne i chyba o naszej wiki) w których wcześniej napisałem kilka zdań na siłę.

GRID

Na stronie głównej wiki padła sekcja Witamy nowych członków zespołu. Ktoś wie skąd wziąć ten obrazek ?

AL

Ten obrazek pochodził chyba ze strony http://allprojectstats.com/ - ale teraz nie potrafię trafić do miejsca skąd go wygenerowano. Zauważyłem za to, że w tej chwili wogóle coś nie wyświetla sygnatur na tej stronie.

Troll81

allprojectstats ma problemy od jakiś kilku dni.

AL

#4
Wczoraj przeglądałem kilka stron ze statystykami, żeby na szybciocha jakiś substytut podstawić, ale nie znalazłem nigdzie nic w postaci sygnaturki.
Teraz pytanie do specjalistów naszej własnej strony ze statystykami - czy dało by się z tej naszej strony wyciągnąć taką sygnaturkę z naszymi nowymi użytkownikami?

GRID

a po co ? nie lepiej poczekać aż allstats rozwiąże problemy. A jak sytuacja się przedłuży to dopiero o tym myśleć.

Tomasz R. Gwiazda

fajnie byloby miec wlasne takie gadgety...
tak jak i generator odznak WCG

Troll81

fajnie by było. Tylko kto to napisze?

taktu

Tak się składa że szykuje mi się sporo wolnego na przełomie roku, zainteresuje się tematem :book:


Troll81


taktu

To może być powód problemów z "Witamy nowych członków zespołu" - http://allprojectstats.com/board/viewtopic.php?f=1&t=1108

Poza tym zrobiłem małe rozeznanie i wszystkie statystyki oraz informacje o członkach zespołu można w prosty sposób wyciągnąć poprzez xml-rpc. Czyli w skrócie mogę naprawić tabelkę "Witamy nowych członków zespołu" (o ile działa ona tak jak nazwa sugeruje %) przyznam szczerze że nie zaglądałem tam zbyt często :shame: ), przy czym może to być forma tekstu, tekst + grafika, tekst na grafice.

Poza tym, mógłbym również utworzyć generator sygnaturek ze statystykami dla członków naszego zespołu np. z grafiką BOINC@POLAND. W zależności od tego jak wygląda aktualnie sprawa hostingu, chociaż sygnaturki wyłącznie dla naszej drużyny nie powinny generować wielkiego obciążenia.

Odnośnie własnych gadżetów, np. odznaki, rozumiem że chodzi tutaj o Radioactive? To też jest jak najbardziej do zrobienia, a pomysły na odznaki same nasuwają się do głowy przy tak wdzięcznej nazwie proojektu P-)


Troll81

temat odznak radioactive enigma i mersenne był już dyskutowany. Piłować odpowiednich ludzi. Codo sygnaturek to piłować Piga i krzyszp (jak znów będzie miał neta). No i szacun wielki ze ci się chce....

taktu

Ok więc może po kolei.

Nowi członkowie zespołu:
demo: http://boinc.site90.net/new_users.php
źródło: http://dl.dropbox.com/u/2368166/test.zip

Póki co w konfiguracji (config/cache.ini) są tylko 2 projekty, jeśli ktoś posiada listę wszystkich to chętnie ją przytulę, chociażby tych największych. Podejrzewam że dla WCG będzie potrzebna osobna implementacja. Nie wiem jak działał poprzedni skrypt, ten pokazuje 5 ostatnich osób które założyły konto w tych projektach. Obawiam się że trzeba będzie dopisać sprawdzenie czy osoby te nie są już członkami B@P, lub rozdzielić te osoby na poszczególne projekty. Czekam na propozycje :arrr:

ps. przy pierwszym odpaleniu strona będzie ładowała się nieco dłużej, nie dotyczy dema.


Aegis Maelstrom

Co do wiki, miałbym GRIDzie prośbę o wycofanie dwóch zmian i przywrócenie przycisków: ostatnie zmiany oraz historia i autorzy.

Ten pierwszy bardzo ułatwia sprawdzenie, co nowego napisano i poprawiono na wiki, a zbyt mało osób wie co to jest i jak jest przydatne.

To drugie jest kluczowe, by sprawdzić autorstwo i historię hasła - bez tego jest problem z ustaleniem kto co zmieniał i kiedy.

O ile ostatnie zmiany można sobie jeszcze dość łatwo wyklikać w stronach specjalnych (choć po co tak komplikować), to historia jest podstawowym guzikiem w mediawiki i bez niej jest bardzo ciężko - trzeba strasznie kombinować, jak np. zedytować hasło, wejść we własny wkład i stamtąd robić diffy z historią - ale to nie jest fajne rozwiązanie. :ph34r:

Tyle ode mnie, weterana MediaWiki  %).

GRID

#14
Ostatnie zmiany i Historia i autorzy dałem do sekcji Edycja stron

edit: Zmiany w  wyglądzie wiki. Przygotowania do nowej strony głównej, oraz integracji serwisów B@P.