pytanie o GPS dla laika

Zaczęty przez PBT_vergere, 30 Kwiecień 2007, 20:44

PBT_vergere

Zbliżają sie wakacje wiec czas myśleć o jakimś urlopie, najpiękniejsza kobieta czyli moja żona (kto myśli inaczej zapraszam na ubitą ziemię ) orzekła że czas na Grecję Bułgarię i Turcję. Zamierzam pomykać auteczkiem i naszła mnie myśl o GPS. Internet jest pełny reklam i zachwytów jaki to sprzęt marki X jest znakomity a już Y to dopiero.....
Prośba moja jest jednak skierowana do ludzików którzy coś tam już łyknęli w tym temacie o poradę, co kupić za ile itp.
Poza wakacjami nie będzie jakoś szczególnie gps używany więc nie zamierzam wydawać nie wiadomo jakiej fortuny.

Mam laptopa z P4 z 2 giga pamięci wiec nie sądzę żeby zadławił sie danymi więc może jakaś przystawka do niego (mam do niego bluetootha w formie stickera )? a może lepiej jednak palmtop?.
Pytania:
1 Na co zwrócić uwagę (protokół?)
2 Z jakimi mapami powinno być to coś kompatybilne?
3 Co jeszcze powinienem wiedzieć żeby się nie dać nabić w bukłak?
4 Czy do każdego urządzenia da się wgrać mapy następujących krajów, Czechy, Słowacja,Węgry,Serbia,Rumunia,Grecja,Turcja,Chorwa cja
5 Coś co powinienem wiedzieć ?


Pozdrawiam cieplutko
zym że są chmury jeśli nie wytłumaczeniem nieba? Czym że jest życie jeśli nie ucieczką przed śmiercią.

Yoshi

Mam cos takiego do SPV 3000. Jeśli możesz skontaktuj się po gg to porozmawiamy :)
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

sourcerer

" PBT_vergere " wszystko zalezy od ciebie czy chcesz poreczne kieszonkowe malenstwo ktorego moze jeszcze kiedys bedziesz mial okazje uzyc, czy tez wykorzystac to co juz masz czyli laptopa do ktorego kupisz tylko modul GPS ( na bluta czy na  USB ) oraz sciagniesz i zainstalujesz mapy. Ceny palmptopow pewnie wiesz jak sie kreca ,cos kolo 1000-2000zl kupisz juz calkiem przyzwoite cacko, natomiast co do kompletu do laptopa, to sam modul GPS to koszt ok. 200-500zl + ewentualnie koszty ( legalnej ) mapy:) Co do pytan :
AD1.- jak najwieksza ilosc sledzonych satelitow ( wieksza dokladnosc )
AD2.- wiekszosc odbiornikow GPS jest kompatybilne z mapami dostepnymi na sieci czy tez w sklepach
AD4.- mozesz sobie sciagnac/kupic mapy calego swiata. O ile dobrze pamietam ktoras wersja Google Earth tez ma mozlowosc sledzenia GPS

Mchl

Ja bym polecał osobne urządzenie, tudzież palmtopa. Zainstalujesz w samochodzie na wakcje, a potem nie będziesz już chciał bez tego jeździć.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PBT_vergere

mysle o Mio 550 co myslicie o tym cudze? ktos mial z tym do czynienia,doswiadcznia?
zym że są chmury jeśli nie wytłumaczeniem nieba? Czym że jest życie jeśli nie ucieczką przed śmiercią.

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

jamin

Również polecam palmtopa z wbudowanym GPS (np Asus'a) - porównywalny wydatek jak w przypadku dedykowanego urządzenia - a zastosowań trochę więcej :)

m2marek

Ja preferuję palmtop + osobny GPS z niebieskim ząbkiem.
-Takiego GPSa wykorzystasz i do Palma i do kompa.
-Kładziesz go przy przedniej szybie i możesz nawigować nawet na tylnym siedzeniu
-można takiego GPSa z SiRF StarIII zamontować na stałe przy szybie (nawet pod wykładziną); to rozwiązanie ma i wadę: ponawigujesz tylko w aucie