Dual-Core Optimizer utility

Zaczęty przez Nietoperek, 04 Lipiec 2006, 09:22

Nietoperek

posiadaczy AMD 64 X2 moze zainteresowac ten topik w seti@home - mowa jest o programie poprawiajacym wydajnosc powyzszych procesorow -- a tutaj link do tematu n forum

m2marek

Sorry, nie czytałem, ale...
Wydaje mi się, że ta odwrócona wielowątkowość jest świetnym wynalazkiem na bicie rekordów w Super Pi, 3Dmarkach itp. W naszej pracy przyda się do szybszego przeliczenia próbki CPDN. Jednak przegra w liczeniu wielu (dwóch) zadań. Nikt z nas nie zakłada, że policzy jedno i dosyć.
Każdy chce przeliczyć jak może najwięcej w jednostce czasu, która zmierza do "bardzo długiego okresu". To może się opłacić zależnie od wzrostu wydajności.
Schemat:
Dotychczas benchmark 4000, teraz możesz dostać 6000
Na X2 w jedną godzinę liczyłeś liczyłeś 2x1próbkę, za którą otrzymywałeś 2x40pkt.=80, teraz możesz policzyć 1,75próbki i otrzymać 1,5*60pkt.=90
Nie wiem czy moje założenie jest zbyt optymistyczne. Najlepiej by ktoś sprawdził

kshonek

Cytat: "m2marek"Sorry, nie czytałem, ale...
Wydaje mi się, że ta odwrócona wielowątkowość jest świetnym wynalazkiem na bicie rekordów w Super Pi, 3Dmarkach itp. W naszej pracy przyda się do szybszego przeliczenia próbki CPDN. Jednak przegra w liczeniu wielu (dwóch) zadań. Nikt z nas nie zakłada, że policzy jedno i dosyć.
Każdy chce przeliczyć jak może najwięcej w jednostce czasu, która zmierza do "bardzo długiego okresu". To może się opłacić zależnie od wzrostu wydajności.
Schemat:
Dotychczas benchmark 4000, teraz możesz dostać 6000
Na X2 w jedną godzinę liczyłeś liczyłeś 2x1próbkę, za którą otrzymywałeś 2x40pkt.=80, teraz możesz policzyć 1,75próbki i otrzymać 1,5*60pkt.=90
Nie wiem czy moje założenie jest zbyt optymistyczne. Najlepiej by ktoś sprawdził

niestet revers HT jest tylko w prockach na am2, a nie duzo ich tutaj, co do tych sterownikow, to maja one poprawic uzywanie dwoch rdzeni przez aplikacje ktore sa niedopracowane, wiec w raczej niewiele to da.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]