2012.06[GPU]: POEM@HOME

Zaczęty przez Arthusp, 05 Maj 2012, 20:43

2012.06[GPU]: Który projekt rozgrzeje grafiki B@P w czerwcu?

Collatz Conjecture
0 (0%)
DistrRTgen
6 (15.8%)
Donate
0 (0%)
Einstien+Albert
3 (7.9%)
GPUGRID
1 (2.6%)
MilkyWay@home
5 (13.2%)
Moo!
4 (10.5%)
Poem
13 (34.2%)
PrimeGrid
3 (7.9%)
SETI@home
3 (7.9%)

Głosów w sumie: 38

Głosowanie skończone: 22 Maj 2012, 20:43

PoznanskaPyra

#40
Trochę słaby wybór jak na PM, cóż policzymy co innego  :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

PanStaszek

Cytat
Trochę słaby wybór jak na PM, cóż policzymy co innego  :)
CytatNo to powrót do GPUGRID...

Kufa, to co w końcu liczymy ? Dziury w serze ?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Bezprym

Cytat: PanStaszek w 26 Maj 2012, 15:42
Kufa, to co w końcu liczymy ?

Liczymy na to, że POEM od czerwca zacznie karmić wszystkich :)

No jest tutaj problem przy PM GPU.
A może problematyczne projekty połączymy w pary, np. POEM + GPUGRID, i na taką parę możnaby głosować? Jedni mogą liczyć POEM, inni GPUGRID...
A na przykład Einstein, PrimeGrid, MilkyWay startowałyby w wyborach samodzielnie.

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Morys0856

Też uważam, że dobry pomysł. Te projekty z którymi mogą być problemy niech będą łączone przez co każdy miałby coś do liczenia :)

mimeq

Co ma wspolnego POEM z GPUGrid ? NIC.
Jak nie mam na czym liczyc to nie licze albo podczas glosowania agituje za tym co moge liczyc. Teraz jak porownac podczas jednego miesiaca 2 projekty i ich wydajnosc na roznych kartach. Uzytkownicy NV beda smigac long taski w GPUGridzie po kilkadziesiat tysiecy pkt za WU a ATI i POEM stala pkt za 1 WU zedu 3k ...  Jaki sens ma taka rywalizacja ?


Radegast

Cytat: mimeq w 26 Maj 2012, 19:07
Jaki sens ma taka rywalizacja ?
Żaden. Wychodzi na to, że trzeba by zrobić oddzielne PM na NV i ATI. Problem w tym, że projektów na GPU jest jak na lekarstwo i jeszcze do tego różnie dają (bez skojarzeń proszę). Zaczynam się zastanawiać nad sensem PM GPU...  :-[

mimeq

Jak dla mnie wszystko jedno mam karty obu producentow ale jak bedziemy wrzucac wszystko do jednego "worka" to raczej kiepsko to bedzie wygladac. Musi to miec jakies rece i nogi. Albo tak jak piszesz znow osobno dla roznych kart liczyc - ale czy wtedy za bardzo sie nie rozdrabniamy ? Forum jest po to zeby dyskutowac  ;)
Mi nie pasuje tylko sytuacja taka ze bedzie jedna (jak teraz przy PG) tabelka (punktacja) przy dwoch roznie punktujacych projektach  :arrr:


Radegast

Cytat: mimeq w 26 Maj 2012, 19:28
Jak dla mnie wszystko jedno mam karty obu producentow ale jak bedziemy wrzucac wszystko do jednego "worka" to raczej kiepsko to bedzie wygladac. Musi to miec jakies rece i nogi. Albo tak jak piszesz znow osobno dla roznych kart liczyc - ale czy wtedy za bardzo sie nie rozdrabniamy ? Forum jest po to zeby dyskutowac  ;)
Mi nie pasuje tylko sytuacja taka ze bedzie jedna (jak teraz przy PG) tabelka (punktacja) przy dwoch roznie punktujacych projektach  :arrr:
GPUGRID przykładem projektu gdzie punktacja jest niewspółmierna do innych. Trudno to sumować i porównywać. Może nie warto się nastawiać specjalnie na rywalizację dopuki nie przybędzie projektów na GPU.

PoznanskaPyra

Szczerze to bym odrzucił projekty, które mają problem z karmieniem WU. POEM jest strasznie niestabilny pod tym względem.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Lunamen

Nie rozumiem tej dyskusji wygrało bezdyskusyjnie Poem, kto ma możliwość liczy a kto nie ma możliwości liczy co mu się podoba, przecież to proste. Mój komp nie chce liczyć constellation to nie licze i nie płacze. Najwięcej ludzi chce liczyć Poem, jak ktoś nie lubi demokracji to niech wymyśli lepszy sposób i go wcieli w życie a nie neguje zdanie większości.

PoznanskaPyra

Cytat: mimeq w 26 Maj 2012, 19:28
Jak dla mnie wszystko jedno mam karty obu producentow ale jak bedziemy wrzucac wszystko do jednego "worka" to raczej kiepsko to bedzie wygladac. Musi to miec jakies rece i nogi. Albo tak jak piszesz znow osobno dla roznych kart liczyc - ale czy wtedy za bardzo sie nie rozdrabniamy ? Forum jest po to zeby dyskutowac  ;)
Mi nie pasuje tylko sytuacja taka ze bedzie jedna (jak teraz przy PG) tabelka (punktacja) przy dwoch roznie punktujacych projektach  :arrr:
Coś trzeba zrobić, z projektami które mają problemy z WU i nie chcą karmić wszystkich równo. Z punktacją trzeba zrobić tak jak jest w PM CPU, tam ten system jest sprawdzony i działa.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

mimeq

Cytat: Lunamen w 27 Maj 2012, 01:27
Nie rozumiem tej dyskusji wygrało bezdyskusyjnie Poem, kto ma możliwość liczy a kto nie ma możliwości liczy co mu się podoba, przecież to proste. Mój komp nie chce liczyć constellation to nie licze i nie płacze. Najwięcej ludzi chce liczyć Poem, jak ktoś nie lubi demokracji to niech wymyśli lepszy sposób i go wcieli w życie a nie neguje zdanie większości.


:parrrty: :parrrty:


PoznanskaPyra

Jak chcecie, przecież ja tylko daje propozycję.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

MajkPascal

Z tego co wiem jednym z głównych założeń PM jest ukierunkowanie mocy zespołu na konkretny projekt. Wewnętrzna rywalizacja jest tylko miłym dodatkiem motywującym.
Jeżeli projekt karmi choć trochę, tyle że nieregularnie to można uznać że wręcz prosi się o liczenie zespołowe. Zawsze jest większa szansa na to że ktoś trafi w moment kiedy próbki są i zagarnie sporą ich część dla zespołu. Jeżeli ustawi zapas na miarę swoich możliwości, ogółowi wyjdzie to tylko na dobre. Dzięki temu mniej próbek dostaną inne zespoły i mamy szanse na spory skok w statystykach.

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Radegast

Cytat: MajkPascal w 27 Maj 2012, 22:38
Z tego co wiem jednym z głównych założeń PM jest ukierunkowanie mocy zespołu na konkretny projekt. Wewnętrzna rywalizacja jest tylko miłym dodatkiem motywującym.
Jeżeli projekt karmi choć trochę, tyle że nieregularnie to można uznać że wręcz prosi się o liczenie zespołowe. Zawsze jest większa szansa na to że ktoś trafi w moment kiedy próbki są i zagarnie sporą ich część dla zespołu. Jeżeli ustawi zapas na miarę swoich możliwości, ogółowi wyjdzie to tylko na dobre. Dzięki temu mniej próbek dostaną inne zespoły i mamy szanse na spory skok w statystykach.
Dobrze mówi  :parrrty:

RAD-Poland

#57
info:
Do projektu miesiąca 2012.06 [GPU] POEM@HOME  będą brane punkty naliczone przez projekt po~ 0:50 2012.06.01
ponadto zgodnie z nową/testową punktacją, proponuję doliczanie +5 punktów do klasyfikacji generalnej PM_GPU po osiągnięciu progu punktowego 500k

(nie wiem czy to dużo czy mało, ale na dość leciwym AMD64x2 2,0GHz przy DDR333 i HD7770 pracującym na PCI-E 1.0a uzyskuję 60,9k_pkt/dzień, niestety GPU jest bardzo słabo obciążona)
szybkość przeliczania próbek jest bardzo mocno zależna od podsystemu pamięci, po podniesieniu na w/w konfiguracji częstotliwości pamięci o 10% uzyskałem 20% więcej punktów na dobę przy 3% wzroście wykorzystania CPU

moje boje na w/w konfiguracji
1WU - 27k/dzień (CPU 1x77%)
2WU - 54k/dzień (CPU 2x77%)
3WU - 60,9k/dzień (CPU 2x79%)
4WU - 60,1k/dzień (CPU 2x79% GPU 17-21%)
prawdopodobnie w w/w konfiguracji wąskim gardłem jest pamięć DDR i łącze PCI-E 1.0a na CPU jest jeszcze zapas
uzyskane wyniki nie reprezentują  maksymalnej wydajności GPU w tym projekcie, a zestaw pobiera o 41W mniej energii niż przy liczeniu projektu Collaz Conjecture (98% GPU)
pamiętając że TDP dla HD7770 to 80W

na forach pojawiają się różne sugerowane konfiguracje plików app_info.xml
i sposoby dociążania GPU oraz wymogów ustawienia ilości wolnych rdzeni CPU
np: uzyskiwanie ~550k/dzień na HD7970 staje się możliwe przy liczeniu chyba 5/6wu na raz

prośba do liczydłowych z doświadczeniem o umieszczanie stosowanych ustawień mile widziane ustawienia z komentarzem

plik dla 3WU jaki stosowałem dla Linux64bit
Cytat: app_info.xml<app_info>
<app>
  <name>poemcl</name>
  <user_friendly_name>POEM++ OpenCL</user_friendly_name>
</app>
<file_info>
  <name>poemcl_0.2_x86_64-pc-linux-gnu__opencl_ati_100</name>
  <executable/>
</file_info>

<app_version>
  <app_name>poemcl</app_name>
  <version_num>1</version_num>
  <plan_class>opencl_ati_100</plan_class>
  <avg_ncpus>0.66</avg_ncpus>
  <max_ncpus>1</max_ncpus>
  <flops>2.1e10</flops>
  <coproc>
   <type>ATI</type>
  <count>0.33</count>
  </coproc>
  <cmdline></cmdline>
  <file_ref>
   <file_name>poemcl_0.2_x86_64-pc-linux-gnu__opencl_ati_100</file_name>
   <main_program/>
  </file_ref>
</app_version>
</app_info>

może po zmianach i na mojej konfiguracji da się więcej "wycisnąć"  :whip:
na pewno ważny jest parametr
<count>0.33</count> // 3WU na raz
co do innych <avg_ncpus> <max_ncpus> nie zauważyłem różnic

EDIT: co do dostępności próbek nie miałem problemów przez cały okres testów i sporym abortowaniu próbek przy zmianach app_info.xml
obecnie (ManagerBOINC 7.0.27) pobrał 126 WU, także bufor pełen na kilka dni  ;) 

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

RAD-Poland

#58
aktualizacja co 4 godziny -> Projekt miesiąca GPU - wyniki

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Morys0856

Mam pytanie. Póki co żadne z moich GPU nie liczy POEM. Nie wiem czemu i jak ustawić, żeby projekt był liczony na GPU (Oczywiście mam zaznaczone żeby liczyć na GPU). Zgaduję, że chodzi o dołączenie do folderu projektowego pliku app_info. Jednak, czy kod który jest przedstawiony wyżej będzie odpowiedni dla kart NV i na różnych Windowsach (Vista, win7 oba 64 bit)?

zablociak

@Morys0856:

POEM@HOME (póki co) liczy tylko na kartach AMD/ATI. Najlepiej wypadają tam karty serii 5xxx. GPU kart serii 7xxx nie da się obciążyć więcej niż w 50%.

Jakoś na dniach (w nadchodzącym tygodniu) mają się ukazać nowe aplikacje, w tym i dla NV.
To Err Is Human, to Arr Is Pirate!

Morys0856

Ok, wielkie dzięki za info :)

Radegast

Cytat: zablociak w 03 Czerwiec 2012, 17:19
Jakoś na dniach (w nadchodzącym tygodniu) mają się ukazać nowe aplikacje, w tym i dla NV.
:p_arr:

PanStaszek

A SKB@P nie bierze udziału w tym PM ?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Lunamen

Dokładnie czemu SKB@P nie liczy Poem ?  "wybrany projekt dostanie znaczny przydział mocy zespołowego komputera"
A na pokładzie są silne karty ATI, żeby nie było wymówki.

Cyfron

a kto napisał, że dostanie moc skb@p? bo nie ja, więc ja tego nie tykam  ::)

Arthusp

Czy jest jakiś problem z próbkami? Czy dla ATI5750 nie ma próbek?

PanStaszek

Nie dostrzegam żadnych problemów z próbkami, daje więciej niż bym chciał ;)


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Lunamen

Cytat: Cyfron w 04 Czerwiec 2012, 13:16
a kto napisał, że dostanie moc skb@p? bo nie ja, więc ja tego nie tykam  ::)


Na wiki jest wyrażnie napisane  w kilku miejscach, w końcu mniej więcej po to powstał projekt miesiąca aby wyznaczyć  pracę dla skb@p. Przypominam więc że skb@p powstał naszymi wspólnymi siłami i dla naszych wspólnych celów i moc obliczeniowa powinna być skierowana tam gdzie zdecyduje drużyna  BOINC@Poland, a w tym miesiącu zdecydowała że moc GPU ma iść na POEM.


krzyszp

Cytat: Lunamen w 04 Czerwiec 2012, 20:17
Cytat: Cyfron w 04 Czerwiec 2012, 13:16
a kto napisał, że dostanie moc skb@p? bo nie ja, więc ja tego nie tykam  ::)


Na wiki jest wyrażnie napisane  w kilku miejscach, w końcu mniej więcej po to powstał projekt miesiąca aby wyznaczyć  pracę dla skb@p. Przypominam więc że skb@p powstał naszymi wspólnymi siłami i dla naszych wspólnych celów i moc obliczeniowa powinna być skierowana tam gdzie zdecyduje drużyna  BOINC@Poland, a w tym miesiącu zdecydowała że moc GPU ma iść na POEM.
Dokładnie :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda


Arthusp

Cytat: krzyszp w 04 Czerwiec 2012, 20:19
Cytat: Lunamen w 04 Czerwiec 2012, 20:17
Cytat: Cyfron w 04 Czerwiec 2012, 13:16
a kto napisał, że dostanie moc skb@p? bo nie ja, więc ja tego nie tykam  ::)


Na wiki jest wyrażnie napisane  w kilku miejscach, w końcu mniej więcej po to powstał projekt miesiąca aby wyznaczyć  pracę dla skb@p. Przypominam więc że skb@p powstał naszymi wspólnymi siłami i dla naszych wspólnych celów i moc obliczeniowa powinna być skierowana tam gdzie zdecyduje drużyna  BOINC@Poland, a w tym miesiącu zdecydowała że moc GPU ma iść na POEM.
Dokładnie :)

Wpisy z Wiki pochodzą z czasów, jak był tylko PM CPU :)

lolek

Przestawianie co miesiąc projektów GPU na SKB@P jest co najmniej trudne do wykonania

Szopler

Albowiem, ponieważ, gdyż żaden z obsługujących SKB@P nie ma wszystkich SKB@Pów dodanych jako oddzielna grupa do BoincTasks? %)

lolek

Gdyż, ponieważ, że, bo jak zaczną przestawiać to znów się jakieś lagi porobią, a później przez miesiąc nikt nie będzie miał czasu się tym zająć  XD

mimeq

Recznie w sumie byloby mi latwiej niz przez BAM (tak jak jest teraz)


apohawk

Mi tam konkurencja ze strony SKB@P nie potrzebna. ;)
No good deed goes unpunished.

Radegast

Wczoraj w nocy/dzisiaj wreszcie poprawiono aplikację na GPU Nvidii. Dzisiaj przerobiłem już 13 WU za niecałe 3000 pkt. każda.  :attack:
Nawiasem mówiąc w tabelce w podsumowaniu wyników powinienem być zaznaczony jako nowy użytkownik.  :-[

Tobas

Ostatni tydzień może nieźle namieszać w tabeli z wynikami ;)

PanStaszek

To chyba się one szybko skończyły, bo mojej NV nie chce karmić  :(


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"