Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Udostępnieni plików XP Vista 7

Zaczęty przez Pigu, 06 Listopad 2011, 23:40

Pigu

Kamraci problem wygląda tak
7 widzi oba (acz nie otwiera folderów z xp, "nie masz uprawnień do \\xxxx skontaktuj się z administratorem sieci aby uzyskać ostęp))
vista widzi oba (acz j.w.)
xp - tu jest najciekawiej: widzi oba ale często (bardzo) gubi połączenie z vistą nawet w trakcie oglądania filmu z visty np tak: "x nie jest dostępny, za mało pamięci serwera do przetwarzania tego polecenia", pomaga restart visty (7 w tym czasie nie traci połączenia z vistą, anie xp z 7)

macie kamraci pomysła na poratowanie?  :wacko:

aaa: vista i 7 kabel, xp wifi, acz po przepięciu na kabel to samo

Troll81

Vista to zuo straszliwe. Ma jakoś pokijaną obsługe sieci. Miałem problem z tym systemem od kiedy tylko wyszedł i fora aż roją się od takich dziwnych stuffuw. Zrób downgrade do XP albo zainstaluj 7

Pigu

mam oficjalny legalny system, zamiast wydać kilka stów na 7 wolę zmienić jakąś opcję co mi umyka

Troll81

a nie masz legalnej opcji downgrade?

Pigu


Troll81

to odpal na tej maszynie wirtualke z XP :D i tym działaj :D

Pigu

taa atoma htpc zduszę dodatkowo wirtualką i jeszcze odpalę na tym filmy z dekodowaniem 1080p na ionie
co i tak nie zmienia faktu, że potrzebowałbym licencję xp

Trollu - nie szukam na ten moment obejścia problemu, tylko jego rozwiązania


Troll81

Według mnie to jest właśnie rozwiązanie. Vista ma schrzanioną obsługę sieci. Już kilkakrotnie nadziałem się na tym systemie właśnie na problem współdzielenia plików. Z reguły po żmudnych poszukiwaniach lądowałem na obejściu.

Spróbuj zainstalować wszelkie możliwe łatki (może wreszcie poprawili). Ewentualnie daj dostęp na wszystkich 3 maszynach dla everone (czyli zerowe zabezpieczenia) i wyłącz wszelkie firewalle antywiry włącznie z widowsowymi. Podejrzewam że już to uczyniłeś bo noobem nie jesteś. I podejrzewam że wiem jaki będzie wynik tego testu. Jesli jednak test się powiedzie to przoblem leży gdzie w jakiejś blokadzie. Na początek odpal antywiryi firewalle izrób znów test. Jak polegniesz to któryś soft miesza. Jak będzie działać to pozostaje ci zabawa z uprawnieniami.

krzyszp

Cytat: Pigu w 07 Listopad 2011, 00:09
mam oficjalny legalny system, zamiast wydać kilka stów na 7 wolę zmienić jakąś opcję co mi umyka
Tylko co z tego, że system legalny, jak i tak źle działa?

7-ka albo Ubuntu...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Legalna Vista jest tak samo kijowa jak spiracona. Nie przyjąłbym tego badziewia za dopłatą. Już wolę od zera stawiać Gentoo niż próbować rozgryzać co w Zwiście nie działa i dlaczego.

Peciak

Cytat: Pigu w 06 Listopad 2011, 23:40
7 widzi oba (acz nie otwiera folderów z xp, "nie masz uprawnień do \\xxxx skontaktuj się z administratorem sieci aby uzyskać ostęp))
vista widzi oba (acz j.w.)
zakładam że opcję w folderach systemu xp "użyj prostego udostępniania plików" jest włączona ?

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pigu

wyłączona - po włączeniu udziały xp znikają u visty i 7

w międzyczasie kombinuję z ustawieniami oszczędzania energii na viście - jako, że połączenie zdaje się zanikać po jakimś czasie od resetu visty pobadam te rejony, tymczasem proszę o dalsze sugestie

Troll81

logi windowsa? Karta sieciowa się nie wiesza?

Tomasz R. Gwiazda

jeszcze jakie wersje masz ? jak HOME to tam nie zaszalejesz z udostepnianiem

Troll81


Pigu

7 pro
xp pro
vista business

niestety zasady oszczędzania energii nie przyniosły rezultatu
karta jak mniemam się nie wiesza - z 7 na vistę wciąż mogę wejść

Troll81

Microsoft wprowadzał zmiany w protokole udostepniania i autoryzacji. Masz jakieś błędy w logach? W sensie błędy autoryzacji na wiście? Odmowy na tym lapku z XP?

Agbar

"Pomogę" tylko z jednym: brak dostępu do folderów na XP jest spowodowany błędnie ustawionymi/nie ustawionymi uprawnieniami. Najczęściej (czyt. w domu) najłatwiej jest użyć prostego udostępniania: trzeba tylko pamiętać, żeby włączyć udostępnianie plików (a raczej usługę rozgłaszającą obecność w sieci). O ile pamiętam najprościej użyć konfiguratora w oknie Sieci (albo jakkolwiek się to nazywa) "Konfiguruj sieć w domu/małej firmie", albo jakoś tak.

Jeżeli chodzi o problem na linii Vista (serwer) XP klient: nie wiem, co to może być. Próbowałeś w Menedżerze Urządzeń dla karty sieciowej wyłączyć opcję "pozwalaj na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii"?

Pigu

ostatecznie w walce z vistą znów poległem - w rezultacie wygospodarowałem kolejną instalkę win7
dziękuje wszystkim za pomoc