Uruchomienie programu z wyłączeniem 1 dll

Zaczęty przez Pigu, 08 Maj 2012, 20:55

Pigu

kamraci
mam program który koliguje z aticfx32.dll - po zmianie nazwy tej  biblioteki program odpala, jednak bez niej nie dziają gry, filmy i inne aplikacje na direct3d

pytanie: czy idzie tak odpalić aplikację (win7-64) by nie zobaczył tej dll?

Troll81

odpalić program z uprawnieniami admina a do tej dll dać adminowi "odmów"? lub cos w ten deseń :D

Pigu

rozpisz się szerzej  %) nie umiem tego zrobić

Troll81

każesz uruchamiać program jako konkretny user. "run as an administrator" a userowi administrator odmawiasz praw dostepu do pliku (właściwości pliku, zakładka security i adminowi ustawiasz "odmów")

lolek

Tyle że w Win 7 połowę programów odpala się jako administrator...

Troll81

to możesz podstawic innego usera :D

Pigu

jako admin potrafię uruchomić, ale jak uruchomić jako zenek będąc zalogowanym jako pigu?

Troll81

http://www.sevenforums.com/tutorials/419-run-different-user.html

Agbar

Jest też coś takiego, jak ustawianie zgodności. Nie pamiętam, jak to się konkretnie nazywa, ale to program dla administratorów przygotowujących deploy w firmie. Win ma domyślnie cały zestaw dla wielu starszych aplikacji, ale firmy/korporacje używają całej masy unikalnego softu. Często działanie takiego softu jest oparte na działaniu jakiegoś buga (sic!). W sytuacji, gdy MS zmieni/poprawi działanie API, potrzebna jest opcja działania "w zgodności". O ile pamiętam, dało się tam podmienić dll, więc pewnie można też ją "zniknąć". (Podobnie działa Wine;) )

Jeżeli dalej szukasz rozwiązania, napisz mi PM (dostanę powiadomienie, mam nadzieję). Właśnie przeglądam 6 stron wątków nieprzeczytanych od ostatniej wizyty;)

Pigu

dla potomnych - Sandboxie ma doskonale działającą funkcję blokowania dostępu do zasobów