Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Awarie

Zaczęty przez Artur, 11 Maj 2006, 15:20

Artur

Dzisiaj (11.05.) sewer Einsteina prawdopodobnie uległ awarii i masowo pojawia się błąd "Validator error" Patrz wątek na forum Einsteina.

Jednak wyniki obliczeń ciągle są przyjmowane przez serwer, więc chwilowo, do czasu wyjaśnienia lepiej wstrzymać Einsteina!

17:26
Jest  wyjaśnienie ze strony Bruce'a Allena, że z niewiadomych przyczyn przez 8 godzin program zatwierdzający oznaczał wszystkie wyniki jako błędne i że restart tego programu zdaje się rozwiązał problem.

Bruce podziękował wszystkim za zwrócenie uwagi na ten problem oraz zapowiedział, że napisze skrypt, przyznający punkty wszystkim, których wyniki zostały w tym czasie oznaczone jako 'validate error'.

Tekst odpowiedzi Bruce'a poniżej:

"Thanks a lot for pointing this out. It appears that for about 8 hours our validator was marking all results as 'validate error'. I don't know why this happened: restarting the validator seems to have fixed this.

I'm going to write a script to grant credit to all the results which got marked as validate errors in this time interval.

Cheers,
Bruce"
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

KrzychuP

Dziś chyba znów mają jakąś awarię. Próbuję się połączyć, żeby odesłać przeliczone w domu przez weekend próbki i nic. Czy ktoś coś wie na ten temat, bo strona Einsteina też mi się nie łąduje :(

aja

Właśnie chciałam napisać o tym, że się nie odsyła... A już myślałam, że to coś z moim kompem.
A już komuś się odesłało?
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=35539ff9e1bca3cdc38bcdce557f3ea2][/url]

krzyku

u mnie tez z Einsteinem klopoty, oby szybko naprawili
  

AL

---------- 04:48 30.05.2006 ----------

CytatEinstein@Home experienced a major air-conditioning failure about 24 hours ago and will be off-line for at least another 24 hours.
Klima(albo chłodzenie serwera) im padła chyba.

---------- 05:59 ----------

To tłumaczy tak gwałtowny spadek mojego RACu. W dodatku 3 dni temu wyjechałem z domu i prawie natychmiast po moim wyjeździe padło połączenie z netem i moje hostki się po prostu nudziły :cry:
Teraz włączyłem pobieranie jednostek w innych projektach i nadrabiają to z nawiązką :D

KrzychuP

Qrka, przez tę awarię próbki z domowego beznetowca mi się przeterminowały :(
Ciekawym, czy cokolwiek za nie dostanę.  :?

Mchl

Prawdopodobnie przedłużą im "żywotność". Zazwyczaj tak robią przy dłuższych awariach.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szerpa

Serwer odrzyl odeslalo mi probki i zaciagnelo nowe ------- do roboty :)))

ansuz

Einstein znów działa  :D
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

jamat1

staram się przyłączyć do BOINC, Zawsze przy każdej próbie mam komunikat - menedżer kont czasowo niedostępny spróbuj później -    Co zrobić  W jaki sposób dolączyć do Boinc ??

Juras23

Albo jesteś wirusem, który dokleił to pytanie do każdego wątku, albo zadajsze je po raz kolejny niepotrzebnie w dodatku w nie w tym temacie co potrzeba.

Odpowiedź masz w swoim poprzednim poście. :)

marcin20_21

Od kilku dni (a może więcej) nie pobiera mi próbek z Einstein@home (zawsze pobierało te większe). Tymczasem na drugim(słabszym) sprzęcie cały czas, jakby nigdy nic, pobiera te mniejsze próbki i normalnie liczy. Nie wiem, czy to problem BOINC'a, czy może po prostu aktualnie nie robią większych próbek (albo jest ich bardzo mało). Po zaktualizowaniu mam
2006-09-29 19:14:40|Einstein@Home|Sending scheduler request to http://einstein.phys.uwm.edu/EinsteinAtHome_cgi/cgi
2006-09-29 19:14:40|Einstein@Home|Reason: Requested by user
2006-09-29 19:14:40|Einstein@Home|(not requesting new work or reporting completed tasks)
2006-09-29 19:14:50|Einstein@Home|Scheduler request succeeded


Zastanawiam sięteż, czy nie ma z tym coś wspólnego to:
2006-09-29 18:56:40||Using earliest-deadline-first scheduling because computer is overcommitted.
2006-09-29 18:56:40||Suspending work fetch because computer is overcommitted.
url=http://www.puzzlepirates.com/register/welcome.wm?from=r490404][/url]

Nietoperek

Cytat: "marcin20_21"
Zastanawiam sięteż, czy nie ma z tym coś wspólnego to:
2006-09-29 18:56:40||Using earliest-deadline-first scheduling because computer is overcommitted.
2006-09-29 18:56:40||Suspending work fetch because computer is overcommitted.
dokladnie tak jest - masz w zanadrzu jednostki z innego projektu, ktore maja mniejszy czas zwrotu dlatego boinc wszedl w tryb przeliczania pozycji najblizszych do odeslania "earliest-deadline" dodatkowo masz duzo danych  do przetworzenia i malo czasu na ich obliczenie dlatego boinc wstrzymal sciaganie swiezych jednostek "Suspending work fetch..."

bartsob5

tak, dokladnie jest to przez przeladowanie kompa probkami... najpier odesle te co masz, a pozniej sciagnie jakas einsteina...

marcin20_21

Cytat: "Nietoperek"
Cytat: "marcin20_21"
Zastanawiam sięteż, czy nie ma z tym coś wspólnego to:
2006-09-29 18:56:40||Using earliest-deadline-first scheduling because computer is overcommitted.
2006-09-29 18:56:40||Suspending work fetch because computer is overcommitted.
dokladnie tak jest - masz w zanadrzu jednostki z innego projektu, ktore maja mniejszy czas zwrotu dlatego boinc wszedl w tryb przeliczania pozycji najblizszych do odeslania "earliest-deadline" dodatkowo masz duzo danych  do przetworzenia i malo czasu na ich obliczenie dlatego boinc wstrzymal sciaganie swiezych jednostek "Suspending work fetch..."

Aktualnie oprócz einstein liczę seti, mam max 2 próbki, od czasu, jak mam ten problem, to już kilka zdążyłem odesłać, więc to raczej nie jest z ich powodu :(

Edited
To było związane tylko z tym, że miałem próbki z chess, a one mają dobę na przeliczenie (a liczy się je kilka minut).
url=http://www.puzzlepirates.com/register/welcome.wm?from=r490404][/url]