Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

dyskryminowany linux :)

Zaczęty przez krzygaj, 21 Lipiec 2006, 10:03

krzygaj

Witam
W statystykach swoich komputerów zauważyłem następującą rzecz: komputery liczące na windowsie zarabiają więcej punktów za próbki niż komputery liczące na linuxie np:
windows: 2,139.97 punktów za 44 jednostki, 1,806.78 punktów za 23 jednostki
linux: 1,325.90 punktów za 147 jednostki, 956.94 punktów za 69 jednostek, 613.26 pkt za 29 j.
Nie wiem czy to jest jakiś przejaw dyskryminacji i czy podobne odczucia też macie przy innych projektach.
Dodam, że wszystkie maszyny liczące na linuxie czy windowsie używają standardowych klientów bez żadnych optymalizacji.

Dajcie znać jak to jest u Was.

Podobna sytuacja jest jeszcze w WCG, natomiast w SIMAP, Tanpaku i Predictor wydaje mi się, że przydział punktów jest równomierny za próbki pochodzące z tych dwóch systemów.

bartsob5

to jest niestety normalne i BARDZO irytujace... wynika to ze slabszych benchmarkow kompow dzialajacych pod linkuksem, ktore sa czasem nawet 3 razy gorsze, niz gdyby byly sprawdzane na tym samym kompie tylko ze pod kontrola windowsa... widac, ze ludzi majacy linuksa nie zajmuja sie optymalizacja swojego systemu na czas benchmarkow i stad te wyniki...

krzygaj

aha to chyba, wylacze te 2 projekty na maszynach linuxowych, bo szkoda tylko punktów i czasu :)

kalium

Ja liczę tylko na Linuksie. Co prawda Predictor mnie z lekka denerwuje przydzielonymi punktami, ale liczenie Einsteina w serii S5 jest jak najbardziej opłacalne. Stąd taki ładny skok dorobku punktowego :) Jeżeli więc chcesz, to na Linuksowych maszynach ustaw Einsteina,
a powinieneś być zadowolony.
(Ostatnio próbuję truX'ofta i się benchmarki podniosły o jakieś 10%; Athlon XP 2800+ podkręcony do 2200 MHz, z 1940 na 2214 się integer MIPS (Dhrystone) podniósł; Duron 1800 podkręcony do 1863: z 1700 na 1883 integer MIPS (Dhrystone).)
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=9518714f264091061dde3f72dc99074b][/url]

bartsob5

wez przy robieniu benchmarkow wylaczaj wszystkie procesy w linuxie jakie sie da... wtedy wyniki powinny byc znacznie wyzsze... a i pamietaj, ze boinc robi benche co 120 godzin... wiec co 5 dni bedziesz mial co robic;)

Nietoperek

Cytat: "kalium"(Ostatnio próbuję truX'ofta i się benchmarki podniosły o jakieś 10%; Athlon XP 2800+ podkręcony do 2200 MHz, z 1940 na 2214 się integer MIPS (Dhrystone) podniósł; Duron 1800 podkręcony do 1863: z 1700 na 1883 integer MIPS (Dhrystone).)
spruboj cruncher'a 5.5.0 z konsoli :) - u mnie kiedys dal takie cos 2194 | 4617 | Sempron 2400+ 1,67@1.96GHz 1024MB
Crunch3r v5.2.14 SSE for i686-pc-linux-gnu | Nietoperek
co jak widac jest zblizone do Twojego wyniku a komp byl sporo slabszy, ostatecznie zawsze mozesz sprubowac wlasnych sil i skompilowac klienta boinc ze zrodel z odpowiednimi flagami optymalizacji :)

krzygaj

---------- 18:14 23.07.2006 ----------

doszedlem do wniosku ze chyba jednak zostawię tak jest teraz niech liczą we wszystkich projektach, w których biorę udział. Nie zależy mi tak bardzo na punktach, jak na tym żeby dzieki tym obliczeniom w jakiś sposób przyczynić się do wynalezienia lekarstwa na którąś z nieuleczalnych chorób :)
Także zostawiam tak jak jest i trzymam kciuki żeby coś z tego było  :twisted:

Kto wie może w ten sposób pomogę innym a nawet sobie - nigdy nie wiadomo na co człowiek może zachorować

---------- 18:41 30.07.2006 ----------

zapuściłem na linuxach Truxofta i proszę jak sie polepszyło :) dziś powinienem zapunktować za ok 6-7K  :twisted: a może i więcej jest dopiero 10.40 a ja w stosunku do wczorajszych notowań mam prawie 6K punktów więcej

---------- 18:43 ----------

curncher odpada, bo to są maszyny 64bit i nic nie chcą liczyć na cruncherze - cos tam .... gnu-64-unknown... platform not found i kaplica nic się nie dzieje
Truxoft narazie mi pasuje :)

Nietoperek

Cytat: "krzygaj"gnu-64-unknown... platform not found
takie cos powinno sie pojawiac przy uzyciu boinc'a 64-bitowego na systemie 64 bitowym - trux jest 32 bitowy wiec cruncher 32 bit tez powinien dzialac bezproblemowo - przynajmniej w teorii ;)

Rysiu

Cytat: "Nietoperek"takie cos powinno sie pojawiac przy uzyciu boinc'a 64-bitowego na systemie 64 bitowym - trux jest 32 bitowy wiec cruncher 32 bit tez powinien dzialac bezproblemowo - przynajmniej w teorii ;)

Popieram - nie powinno być specjalnych problemów teoretycznie... no w praktyce różnie jest, czasem całkowicie inaczej  :cry:

krzygaj

mam pytanie czy www.boinc-corporation.com to jest jakaś konkurencja dla boinc@poland?

m2marek

Strona internetow nie jest konkurencją. Prowadzona jest ona przez konkurencyjny zespół. Cieszy, że strona w miare konkretna, co moze przyspożyć kolejnych "liczników". Mam nadzieję, że będzie gonić BOINC@Poland i nie dogoni nas ;)