Nagrzewanie stali@home

Zaczęty przez AL, 28 Sierpień 2006, 13:28

AL

ALe jaja! Nareszcie jakiś Polski projekt! Nagrzewanie stali @ HOME. To projekt pewnego polskiego studenta V roku informatyki na Politechnice Częstochowskiej, który piszę pracę magisterską nt. BOINC - i ten projekt to jest część jego pracy!

KrzychuP

---------- 12:39 28.08.2006 ----------

Hihi :lol:  Już się zapisałem. Cośtam liczy ;) Czy dałoby się tam zespół założyć?

---------- 12:44 ----------

Hehe!
Zostałem też pierwszym UserOfTheDay  :twisted:

AL

Ciekawie wygląda raportowanie! Trzeba odsyłać próbki przed 1.1.1970r :D
Mchl - potrzebujemy abyś założył drużynkę!!

KrzychuP

Cytat: "AL"Ciekawie wygląda raportowanie! Trzeba odsyłać próbki przed 1.1.1970r

Ooooo! Tego nie zauważyłem, ale jak widać nie przeszkadza to przeliczać jednostek :D

AL

Cytat: "KrzychuP"
Hehe!
Zostałem też pierwszym UserOfTheDay  :twisted:
A ja drugim :wink:

KrzychuP

Cytat: "AL"
A ja drugim :wink:

Gratulacje  :!:      :wink:

bartsob5

moze wyslac do niego maila z wyrazami wsparcia i checi pomocy?:D

swoja droga, chwytliwa nazwa projektu, nie ma co:P

edit:

a wlasnie widze ze znalazl juz nasze fora ppb;)

ka_ga

Dobrze że w końcu coś ruszyło. Może dzięki temu projektowi ruszą inne polskie projekty. Projekt w prawdzie jest krótkotrwały i szybko go skończymy, ale jego "wydźwięk" może mieć duże znaczenie.
Jeśli opłacało się zakładać projekt dla takiego małego zadania, to tym bardziej powinno się to robić w "większych sprawach", a ten projekt będzie dobrym przykładem dla innych.

Szerpa

---------- 19:01 28.08.2006 ----------

Jestem za i bardzo sie ciesze ze w koncu powstal polski projekt
tylkio przeczytalem wasze posty od razu sie zapisalem i zaczolem liczyc
niestety narazie projekt mocno niedopracowany:
Jednostki licza sie do okolo 60-70% i wyskakuje blad obliczen
no ale coz poczatki sa trudne - napisalem na forum projektu co sie dzieja i czekam na odzew (ale ulga w koncu mozna pisac po polsku  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

---------- 19:16 ----------

O widze ze moj 200-setny poscik na temat polskiego projektu  :lol:

AL

Cytat: "bartsob5"moze wyslac do niego maila z wyrazami wsparcia i checi pomocy?:D

swoja droga, chwytliwa nazwa projektu, nie ma co:P

edit:

a wlasnie widze ze znalazl juz nasze fora ppb;)
Chęć współpracy jest. Maila wysłałem już popołudniu. Poniżej treść:
Cytat>Witam!
> Po pierwsze gratulacje dla Twórcy pierwszego Polskiego projektu BOINC.
>Mam też jednak kilka uwag odnośnie projektu i stronki. Po pierwsze jest bardzo dziwna data w polu "zaraportuj wynik przed" - 01.01.1970! Trochę to dziwne - a tak przy okazji jaki jest prawdziwy deadline? Jeśli chcesz spopularyzować bardziej swój projekt wyeksportuj statystyki (http://slawoo.homelinux.org/stats/) - działające statystyki zawsze przyciągają nowych liczydłowych - szczególnie jeśli się pojawiają na boincstats albo na mundeyweb. Brakuje mi też na stronie głównej projektu pól typu
>"your account/twoje konto", "top participiants, top teams, top hosts" itp. tak jak to jest na stronach innych projektów. Możesz na pewno liczyć na sporą rzeszę użytkowników BOINC@Poland i innych polaków, ale jeśli chcesz nieco osiągnąć nieco większy rozdźwięk - przydałoby się przetłumaczyć stronkę projektu na angielski! Potem pozostaje już tylko rzucić krótkie info na zagranicznych forach - i masz lawinę nowych liczydłowych. Co do próbek - to u mnie jedna liczy się w ok.6min.To tyle tak na
>szybko.
>Pozdrawiam i życzę sukcesów!
>---

Witam!
Dzięki za cenne rady. Rzeczywiście, nie zauważyłem tego problemu z datą. Deadline ustawilem na 24h... muszę sprawdzić w takim razie co jest nie tak. Pobawię się też z tymi statystykami i dodam pola o których pisałeś. Przyznam się szczerze, że wcześniej nie brałem udziału w żadnym projekcie BOINC więc nie mam doświadczenia "od strony uczestnika". Prawdopodobnie też przydałoby się jakieś forum itp... jednak tzw. webmastering też u mnie leży ;) Stronka jest domyślną stroną projektu BOINC, którą tylko lekko dostosowałem. Co do promowania projektu w świecie... projekt tak naprawdę nie liczy nic przydatnego, uruchomiłem go w celu testów. Zadanie zostało dostosowane do liczenia na BOINC (sztucznie utrudnione). Z szerszą promocją poczekałbym raczej, aż znajdzie się rzeczywiście interesujący problem. Pozatym serwer uruchomiłem w domu (łącze wyjściowe na świat to 256kb)...
Jeszcze raz dzięki za rady i pozdrawiam

Sławek Krysiak

Przy okazji wie ktoś może jak się eksportuje statystyki? (http://slawoo.homelinux.org/stats/)?

Simek

Zrobiłem zespół na szybko :D Póki co nie działa zmiana foundera, więc Mchl dostnie zespół w jak będzie można już to zrobić :D

KrzychuP

Świetnie Simek  :!:

AL nie powinieneś się czasem przepisać do naszego teamu  ;) :?:

AL

---------- 14:07 29.08.2006 ----------

Cytat: "KrzychuP"Świetnie Simek  :!:

AL nie powinieneś się czasem przepisać do naszego teamu  ;) :?:
Narazie podziałała zasada - "Kto pierwszy ten lepszy" JuBo z WP był pierwszy - i w nagrodę troszkę dla nich policzę. Nie wykluczam zmiany na jedyny właściwy team w bliskiej przyszłości :wink:

---------- 14:59 ----------

No dobra dziewczynki i chłopcy! Na razie koniec próbek do przeliczania. Czas powrócić do swych codziennych projektów - bo nam RAC leci w dół!

bartsob5

Cytat: "AL"No dobra dziewczynki i chłopcy! Na razie koniec próbek do przeliczania. Czas powrócić do swych codziennych projektów - bo nam RAC leci w dół!

hm... w cale nie... ale fakt faktem, trzeba sie wziasc do roboty:P

Mchl

No ładnie. Wyjeżdżam na dwa dni od cywilizacji (stąd brak teamu - dzięki Simek), a tu taki news!
Jeszcze nie miałem okazji poczytać o co chodzi. Zaraz się do tego zabieram.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

miszol

Cytat: "Mchl"No ładnie. Wyjeżdżam na dwa dni od cywilizacji (stąd brak teamu - dzięki Simek), a tu taki news!
(...)

ta, ja mam podobnie. nawet nie zostawiliście nic do przeliczenia ;)

AL

Cytat: "KrzychuP"AL nie powinieneś się czasem przepisać do naszego teamu  ;) :?:
This done. :wink:

KrzychuP

Super  :!:
A teraz liczmy nowe próbki, ku chwale zespołu ;)

ka_ga

Właśnie zauważyłem że staliśmy się najlepszym zespołem, przeganiając tym samym Wojsko Polskie (mam nadzieję że armia nie weźnie na nas odwetu :wink: ). Choć z drugiej strony nie możemy się za bardzo cieszyć, tylko musimy wziąć się jeszcze bardziej do roboty, bo grupy zagraniczne liczą coraz mocniej.

AL

No i po zawodach - a było tak pięknie :cry:  Może by tak na pamiątkę parę screnów porobić, że pierwsi byliśmy i wogóle...

Mchl

No to podsumujmy:

5 dni
okolo 10000 jednostek
alpikacja dla windows i dla linuksa
84 miliardy operacji zmiennoprzecinkowych
ponad 130 uczestnikow
23 zespoły

BOINC@Poland
zarejestrowany z numerem 2
w dniu zakończenia pierwsze miejsce pod wzgledem RAC i całkowitej ilości punktów
22 członków w tym 20 z punktami

Lp. Użytkownik Suma punktów RAC
[list=1]
  • AL ADIM   811.46 72.21
  • Krzychu P.   323.28 28.26
  • miszol  268.19 25.43
  • Krzysztof Piszczek - wspieram Stowarzyszenie Polski Projekt Boinc   232.79 20.70
  • m2marek   220.46 19.74
  • bartsob5  209.74 17.97
  • marcin20_21  139.06 11.85
  • Krzyho  115.82 10.96
  • Lukasz.Bobrecki  103.70 9.92
  • Mchl  106.54 9.91
  • Simek   94.98 8.19
  • ka_ga   93.21 8.13
  • MadMan  61.14 5.65
  • Michal  50.09 4.85
  • grez  50.43 4.77
  • ansuz  46.62 4.57
  • Juras23  49.15 4.46
  • Jarek_Dmochowski  37.87 3.63
  • Raptor  30.94 3.03
  • lefler  7.25 0.70
    [/list:o]

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

8)
8 )

*)

8)

Mchl ósemki fajnie wyszły :) 8)

Mchl

Ano fajnie, ale jakoś nie chce mi się zmieniać tego na listę... chyba, że wam bardzo przeszkadza...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PMG

Nie zdążyłem się załapać nakredyty to mnie tam nie ma.

A tak ogólnie to długo się liczyło paczkę?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Mchl

Kilka, kilkanaście minut.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

w zaleznosci od kompa... na moim najlepszym trwalo 5-6 minut, na najgorszym 14-15...

miszol

szkoda że już koniec, okazało się że mam nawet więcej punktów niż w przedstawionym podsumowaniu :)

i mam pytanie, czy ktoś się może orientuje czy stronka jeszcze się pojawi czy już znikneła na stałe?

Mchl

Myślę, że najlepszym miejscem na śledzenie nowych informacji o Nagrzewaniu będzie Forum Stowarzyszenia PPB.
Zapraszam tam zwłaszcza zainteresowanych uruchomnieniem już "normalnego" (czyt. nie testowego) projektu. Rozważalismy tematykę sztucznych sieci neuronowych, ale inne pomysły też mile widziane.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

miszol

Cytat: "Mchl"(...)
Rozważalismy tematykę sztucznych sieci neuronowych, ale inne pomysły też mile widziane.

z tego co pamiętam te rozważania były prowadzone na forum "spawarki", a teraz nie ma dostępu do tych materiałów.
może da się przenieść niektóre tematy z tamtego (nagrzewanie stali @ home) forum na strony Stowarzyszenia PPB

AL

Jeśli ktoś używa sygnaturek made by mundeyweb.com - to od wczoraj mozna sobie do swojej sygnaturki dodać statsy z tego projektu (co ja już skwapliwie uczyniłem :D ).