Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Pokaż wątki - ReallyGrid

#1
Cześć, To mój drugi post w tym dziale, oczywiście z tą samą płytą główną :boing: Do rzeczy:
Na płycie ASRock X570 Phantom Gaming X mam dwa miejsca, gdzie mogę podpiąć sterowanie wentylatorów (chodzi mi o pracę ich prędkościami a nie podświetleniem), na płycie są to oznaczenia:

  • CPU_FAN1 - The CPU Fan Connector supports the CPU fan of maximum 1A (12W) fan power.
  • CPU_FAN2/WP - The CPU/Water Pump Fan supports the water cooler fan of maximum 2A (24W) fan power.
Jako chłodzenie procesora mam chłodzenie wodne 3 wiatrakowe SilentiumPC Navis 360 RGB. Na stronie produktu na dole po ściągnięciu dokumentu .doc czytamy:

  • Napięcie: 12 V
  • Natężenie prądu (wentylator): 0.16 A
  • Natężenie prądu (LED): 0.12 A
  • Wtyczka: 4-pin PWM (zasilanie) + 4-pin (oświetlenie RGB)
Nic więcej wnoszącego tam nie widzę. Czy ktoś ma może taką płytę albo inną podobną od ASRock'a i wie jak to ustrojstwo podłączyć? :book:
#2
Siema kamraci.

Wiem że tutaj sporo osób sie interesuje komputerami i sami składacie je nawet więc mam takie pytanie/problem.
Kupiłem płyte główną ASRock X570 Phantom Gaming X. Ma ona 3 porty PCI-Ex x16 "długie" i 2 porty PCI-Ex x1 "krótkie". W informacji przy portach PCI Express tych długich jest napisane takie coś:
CytatAMD Ryzen series CPUs (Matisse)
- 3 x PCI Express 4.0 x16 Slots (PCIE1/PCIE3/PCIE5: single at x16 (PCIE1); dual at x8 (PCIE1) / x8 (PCIE3); triple at x8 (PCIE1) / x8 (PCIE3) / x4 (PCIE5))
Czyli co to oznacza, tak po polsku?
Ze jeśli jest do nich podpięte jedno urządzenie mogące pracować z x16 to będzie musiało się znaleźć w porcie PCI-E nr 1, ale jeśli mam dwa urządzenia pod PCI-E 16x, to i tak będą one pracować z szybkością 8x? A jeśli 3 takie urządzenia będę mieć pod szybkość 16x to będzie tak, że dwa będą pracować z szybkością 8x, a trzecie 4x?
Tak to rozumiem, chyba, że źle rozumiem :book: :book: :book:

Troche niezrozumiałe jest dla mnie to:
3 x PCI Express 4.0 x16 Slots (PCIE1/PCIE3/PCIE5: single at x16 (PCIE1)
To w końcu wszystkie trzy są 16x czy tylko jeden, ten oznacozny na płycie jako PCIE1?
#3
Zdobycze / Odznaki Asteroids@home
18 Sierpień 2019, 13:10
Skoro nie ma to zakładam :) I od razu chwalę się dzisiaj zdobytą, tym razem:
Krzem [Si] (100 000 pkt).
#4
Słuchajcie kamraci  :ahoy:
W związku ze zmianą pracy przeprowadzam się do Białegostoku już na dniach. Potrzebowałbym noclegu od 27 czerwca do końca czerwca b.r. Oczywiście odpłatnie. Jeśli jest ktoś z Was z tej miejscowości i mógłby coś załatwić albo zna kogoś kto ma jedno nieużywane łóżko (od 1 lipca już sobie coś wynajmę a teraz wystarczy mi zwykłe łóżko, nie liczę na żadne luksusy) to proszę o kontakt jak najszybciej. :ahoy:
#5
Co się dzieje z tym wyścigiem? Rano miałem ok 43 pozycję z ok 120 000 punktów a teraz mam 8 pozycję mimo posiadania (a raczej nie posiadania) 0 punktów:

Link do wyścigu.

Czuję, że bez 0,5l tego nie ogarnę %)
#6
Dziś policzyłem 1 (słownie: jedną) WU na Linuksie. Linuks nie jako system wirtualny działający pod Windowsem ale zainstalowany na USB i uruchomiony z USB. Co więcej licząc tylko jedną WU oznacza, że drugi rdzeń był nieużywany. Działał tylko jeden wątek z czterech (2 rdzeniowy, 4 wątkowy procesor). A mimo to czas był dłuższy niż jak liczę pod Windows gdzie liczą się w jednym czasie 4 WU. Ten sam sprzęt!


Piszę to dlatego, że W powiadomieniu z boinc managera można przeczytać coś odwrotnego:

CytatUnfortunately, it was not possible to eliminate the difference in runtime (Linux vs. Windows) - on the Windows 7 platform the runtime is ~ 3000 seconds. On Linux 32-bit it is ~ 1400-1500 seconds. On Linux 64-bit can be even faster.
Czyli na Linuksie powinno liczyć o połowę szybciej a jest wręcz odwrotnie. Na linuksie liczy o połowę wolniej (to ile jeszcze wolniej byłoby gdyby się liczyły równolegle 4 WU).

Pozdrawiam
#7
Jako, że mamy teraz WCG jako projekt miesiąca to informuję, że o 19:00 polskiego czasu rozpocznie się CRUNCHATHLON WCG [MONTHLY RUN - RACE XXXIV] trwający 4 doby. Jest okazja powalczyć nie tylko między nami w zespole ale i z całym światem. Tak więc zasysać od 19:00 nowe próbki i do dzieła :attack:

Pomyślnych wiatrów :arrr:
#8
Cześć tak jak w temacie. Kiedyś miałem sygnaturkę, podobną do Waszych a teraz patrzę i nie mam. Link nie działa :bad: Czy przyczyną może być to, że dawno nie liczyłem WCG? Baaardzo dawno, zrobiłem ponad rok przerwy?

Powinienem mieć sygnaturę pod adresem: http://www.wcgsig.com/765262.gif

ale takiej strony nie ma. Macie jakieś pomysły albo pamiętacie do kogo napisać żebym mógł znów ją mieć?
#9
Komputery / 2G vs 3G
22 Kwiecień 2015, 11:42
Cześć kamraci

Po chwili wahania do jakiego działu zaliczyć moje pytanie daję je tutaj. A teraz do rzeczy.

Kupiłem smartphone'a i teraz mam dylemat czy kartę włożyć do gniazda SIM1 (2G/3G) czy do SIM2 (2G). Czytałem w Internecie o tym co lepsze i dla kogo ale mam jedno pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi. Może Wy będziecie wiedzieć więcej.
Przeczytałem że sieć 3G obsługuje dane pakietowe czyli tą samą transmisje którą wykorzystuje Internet. Czy to więc znaczy, że aby wysłać np. MMSa to zapłacę nie tylko za samo wysłanie jednego MMSa ale też za połączenie z Internetem? Jak to jest? Czy jeśli wybiorę połączenia przez sieć 3G ale wyłączę transmisję danych pakietowych to będę mógł zrobić cokolwiek z tym smartphonem (żeby się nikt nie doczepił: przez cokolwiek mam na myśli dzwonienie, pisanie SMSów, MMSów, etc.)?

Totalnie się na tym nie znam :( Proszę niech ktoś to jasno mi wyjaśni

Aha a dlaczego w ogóle chcę wyłączyć transmisję danych pakietowych. Bo kiedy je włączyłem to po paru minutach miałem stan konta na minusie. Usługi Google zaszalały bez mojej wiedzy :arrr: dlatego na razie znów przełożyłem kartę do starej poczciwej komórki
#10
New BOINC Sub-Project: ESP Sieve
Cytat
We have re-opened the suspended PSP sieve to do new sieving work for ESP, and renamed it the Sierpinski (ESP/PSP/SoB) Sieve. The reopened sieve uses the same statistics and badges as the PSP sieve.

For many people, this is a chance to get a new badge, and for others it is an opportunity to improve upon their existing PSP Sieve badge.

For more information, or to discuss the ESP Sieve, please see this forum thread.
#11
Pojawił się nowy podprojekt w PrimeGrid: Extended Sierpinski Problem (LLR). Dodatkowa odznaka również się pojawiła. Jak łatwo się domyślić brązowa wygląda tak:
:ahoy:
#12
Enigma@home / Enigma TYLKO 32 bitowa?
26 Maj 2014, 11:56
Zbliza sie wyscig enigmy w czerwcu i prawdopodobni bedzie rowniez PM wiec chcialem ja dodac do BOINCManagera. Mam zarowno procesor jak i system (Win i Linuks) 64 bitowy i kiedy chce dodac Enigme do Managera to pojawia sie monit ze nie bedzie zadan na moja maszyne, czy na pewno chce kontynuowac...

Jak to jest? Czy Enigmy nie da sie liczyc na 64 bit OS?
#13
Archiwum / O co chodzi z tym CUDAxx
24 Marzec 2014, 14:37
Co oznaczaja te liczby przy cuda? Np dla Moo! Wrapper jest aplikacja, przy ktorej jest napisane: 1.03 (cuda31) a dla Asteroids@home jest napisane: 101.12 (cuda55)
To jest jakas wersja wymaganego sterownika czy jak?
#14
Artykul w http://niebezpiecznik.pl/post/nsa-zhackowalo-huawei/ jak to NSA zhackowało Huawei. Czy oni juz nie maja co robic z energia elektryczna? W Afryce pewnie jedno dziecko na 10 ma dostep do energii elektrycznej a im sie nudzi. A ja wlasnie uzywam modemu USB Huawei %) Gdzie sie nie obejrzysz to albo made in China albo napis: "NSA tu byla - jestes inwigilowany!" XD

Swoja droga zachecam do czytania tej strony bo bardzo ciekawe rzeczy opisuja.
#15
Mam prosbe jezeli chodzi o wyscigi. Chcialbym wziac udzial w jakims zblizajacym sie wyscigu ale nie mam pojecia co to takiego. Wiem tylko ze tam sie scigaja druzyny, ze trzeba sie gdzies zarejestrowac, cos tez przeczytalem o week_key ale prawde mowiac nic z tego nierozumiem. Moze mi ktos napisac i to najlepiej na przykladzie jakiegos zblizajacego sie wyscigu, co musze zrobic by sie do niego podlaczyc? Tylko bardzo prosze tak krok po kroku ok?
#16
Ahoy linuksowi kamraci :ahoy:

Mam takie pytanko. Czy da sie (a jesli tak to jak) tak ustawic plik konfiguracyjny Boinc Managera by procesy uruchamialy sie z nizsza wartoscia nice, np -15? Domyslnie procesy Boinca uruchamiaja sie z wartoscia nice 19.

PS. Oczywisice klienta i Managera Boinc uruchamiam z konta roota bo tylko tak moge zmniejszyc wartosc nice. Do tej pory recznie zmniejszalem ta wartosc a zauwazylem ponad dwukrotny wzrost szybkosci w przeliczaniu probek jesli nice wynosi -19 zamiast 19 .
#17
Ahoy piraci! :attack:

Mam Fedore 20 na Pendrivie (zainstalowana przez Fedora Live USB Creator). Zainstalowalem z oficjalnego repozytorium Boinc Managera (+ inne powiazane pakiety wraz z boinc_client). A moje pytanie brzmi:
Jak zrobic zeby przy uruchamianiu Managera Boinc uruchamial sie od razu boinc_client? Czyli tak jak mam pod Windowsem. Uruchamiam Managera i od razu uruchamia sie tez klient. Obecnie to uruchamiam Managera i musze otworzyc terminal i recznie uruchomic boinc_client
#18
Mam problem. Zainstalowalem najnowsza Fedore 20 (64-bit) na pendrivie (4GB) w celu liczenia projektow Boincowych na czystym Linuxie. Wczesniej liczylem je na postawionej wirtualnej maszynie pod vMware. Zainstalowalem na Penie Fedore i ustawilem miejsce pamieci trwalej na 1000 MB (jak widac na zalaczonym obrazku). Myslalem ze bedzie to tak zrobione, ze Fedora przeznaczy to 1000 MB na wolne miejsce na programy czy katalog \home jednakze ku memu zdziwieniu nie widze tego miejsca. Powiem wiecej: zainstalowalem powtornie z innymi ustawieniami "Pamieci trwalej": 100 MB i 2700 MB i... efekt jest taki sam!!! To znaczy kiedy klikam na katalog / lub /home to wolnego miejsca za kazdym raezem mam tylko 806 MB. Jak przeczytalem na stronie Fedora LiveUSB Creator v2.0 | OSnews.pl
CytatNajważniejsze nowości w tym wydaniu to:
Tworzenie wydzielonego miejsca. Wykorzystywane będzie ono na zapis naszych plików i będzie służyć do przechowywania ustawień systemu.



Zatem sie pytam Was. Gdzie to wolne miejsce? Korzystal ktos kiedys z Fedory utworzonej w ten sposob na pendrivie?

PS. Przepraszam za brak polskich liter w poscie. Jeszcze nie spolonizowalem KDE w tej Fedorze.
#19
Archiwum / Linuks na dwóch dyskach
09 Wrzesień 2013, 11:34
Zanim zacznę to od razu napiszę, że taki sam post napisałem już na forum Linuksa Mint ale jako, że zależy mnie na czasie, a po drugie wiem, że większość z Was liczy również na Linuksie, to postanowiłem napisać o moim problemie również tutaj.

"Cześć witam.

Mam pytanie odnośnie przygotowania partycji dla Minta.

Mam 2 dyski.
Jeden mniejszy (ok. 80 GB) – ten chciałbym przeznaczyć na system i partycję SWAP i wszystko co z systemem związene;
Drugi większy (ok 700 GB) – ten chciałbym przeznaczyć tylko na moje dokumenty itp.

Jak wydzielić z mniejszego dysku partycję SWAP, na którą chciałbym przeznaczyć 10 GB? Partycja SWAP ma być jako pierwsza, a systemowa jako druga czy odwrotnie? Mają być jako podstawowe, logiczne czy jedna taka a druga taka?
O samym używaniu programu fdisk jest dużo napisane w Internecie. Przeczytałem te informacje chociaż one są dla trybu tekstowego i opisują to dość pobieżnie. Ale nie znalazłem informacji na ww. pytania. Jestem na etapie jaki widać na obrazku poniżej:



Proszę o odpowiedź krok po kroku, co gdzie kliknąć i jak ustawić.

Rozumiem, że jeśli się ustawi dobrze te partycje podczas instalacji to później już nie trzeba będzie ich montować zgadza się?

PS. Narazie zainstaluję na systemie wirtualnym jak widać zresztą ale ilość i rozmiar dysków jest identyczny z tym jakie są fizycznie w komputerze.

PS2. Przeczytałem wątek http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,5076.0.html ale nic z niego nierozumiem. Zresztą mnie chodzi o tryb graficzny i partycjonowanie podczas samej instalacji.
"

Do tej pory jeśli liczyłem projekty na Linuksie to był on zainstalowany domyślnie jako system wirtualny, a domyślnie Mint mi nie przeznaczył miejsca na partycję SWAP. Ale teraz chcę ten system zainstalować fizycznie i chciałbym przeznaczyć jednak trochę miejsca na tą partycję (10 GB). Związane jest to z tym, że moim hobby jest modelowanie i animacja w 3ds Maxie i Mayi. Myślę nawet, że 10 GB to będzie minimum. Ale właśnie nie wiem jak to dobrze zrobić/zpartycjonować, żeby wszystko po instalacji chodziło i montowało się automatycznie.

Pingwinowi kamraci pomożecie? :book:
#20
Reinstalowałem Windows i po zainstalowaniu ponownie BOINC Managera, gdy klikam na Opcje » Add project or account manager... » Use account manager  » BAM!
to wyskakuje mi
Failed to add account manager. Nie mogę nawet dodać jednego projektu bo tak samo jest.
Jedynie co się zmieniło po reinstalacji Windows to nazwa użytkownika i nazwa komutera (wcześniej JAPONIA obecnie IZRAEL). Dołączam też wyciąg Event Log...
2013-02-11 06:30:19 |  | No config file found - using defaults
2013-02-11 06:30:20 |  | Starting BOINC client version 7.0.28 for windows_x86_64
2013-02-11 06:30:20 |  | log flags: file_xfer, sched_ops, task
2013-02-11 06:30:20 |  | Libraries: libcurl/7.25.0 OpenSSL/1.0.1 zlib/1.2.6
2013-02-11 06:30:20 |  | Data directory: C:\ProgramData\BOINC
2013-02-11 06:30:20 |  |
2013-02-11 06:30:20 |  | Processor: 4 GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i5 CPU       M 450  @ 2.40GHz [Family 6 Model 37 Stepping 5]
2013-02-11 06:30:20 |  | Processor: 256.00 KB cache
2013-02-11 06:30:20 |  | Processor features: fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss htt tm pni ssse3 cx16 sse4_1 sse4_2 syscall nx lm vmx tm2 popcnt pbe
2013-02-11 06:30:20 |  | OS: Microsoft Windows 7: Professional x64 Edition, Service Pack 1, (06.01.7601.00)
2013-02-11 06:30:20 |  | Memory: 3.86 GB physical, 3.86 GB virtual
2013-02-11 06:30:20 |  | Disk: 179.00 GB total, 144.29 GB free
2013-02-11 06:30:20 |  | Local time is UTC +1 hours
2013-02-11 06:30:20 |  | NVIDIA GPU 0: GeForce GT 330M (driver version 310.90, CUDA version 5.0, compute capability 1.2, 1024MB, 8381352MB available, 182 GFLOPS peak)
2013-02-11 06:30:20 |  | OpenCL: NVIDIA GPU 0: GeForce GT 330M (driver version 310.90, device version OpenCL 1.0 CUDA, 1024MB, 8381352MB available)
2013-02-11 06:30:20 |  | No general preferences found - using defaults
2013-02-11 06:30:20 |  | Preferences:
2013-02-11 06:30:20 |  | max memory usage when active: 1978.28MB
2013-02-11 06:30:20 |  | max memory usage when idle: 3560.90MB
2013-02-11 06:30:20 |  | max disk usage: 10.00GB
2013-02-11 06:30:20 |  | don't use GPU while active
2013-02-11 06:30:20 |  | suspend work if non-BOINC CPU load exceeds 25 %
2013-02-11 06:30:20 |  | (to change preferences, visit the web site of an attached project, or select Preferences in the Manager)
2013-02-11 06:30:20 |  | Not using a proxy
2013-02-11 06:30:20 |  | This computer is not attached to any projects
2013-02-11 06:30:20 |  | Visit http://boinc.berkeley.edu for instructions
2013-02-11 06:30:46 |  | Fetching configuration file from http://bam.boincstats.com/get_project_config.php
2013-02-11 06:41:20 |  | Suspending computation - CPU is busy
2013-02-11 06:42:10 |  | Resuming computation
2013-02-11 06:42:40 |  | Suspending computation - CPU is busy
2013-02-11 07:22:51 |  | Resuming computation
2013-02-11 07:30:01 |  | Suspending computation - CPU is busy
2013-02-11 07:30:11 |  | Resuming computation
2013-02-11 07:36:23 |  | Not using a proxy
2013-02-11 07:36:36 |  | Fetching configuration file from http://bam.boincstats.com/get_project_config.php
2013-02-11 07:37:42 |  | Fetching configuration file from http://stat.la.asu.edu/NumberFields/get_project_config.php
2013-02-11 07:43:25 |  | Fetching configuration file from http://bam.boincstats.com/get_project_config.php


Prosze pomóżcie.
#21
Kiedy ostatnio otrzymaliście próbkę z tego podprojektu? Niby ma status Active ale nie chce mi WU przysłać, chociaż ten podprojekt ma najmniejsze wymagania sprzętowe ze wszystkich podprojektów: 64 MB i 50 MB wolnego miejsca na dysku. A zależy mi akurat na tym podprojekcie bo (z tych aktywnych) tylko w nim nie mam odznaki :attack: No, to tyle co chiałem nabazgrolić :P
#22
Od jakiegoś (czyt.: bardzo długiego) czasu chcąc przetwarzać WU dla GPU NVIDII (oczywiście wszystkie podprojekty GPU mam pozaznaczane) serwer wysyła mi jedynie WU z podprojektu Proth Prime Search (Sieve) jakby nie było innych WU na GPU. A co z podprojektami: Generalized Fermat Prime Search czy Proth Prime Search (LLR) (beta)? Skończyly się czy co? Serwer status pokazuje że są dostępne. Jedynie tylko Cullen/Woodall Prime Search (Sieve) mają 0 WU (w chwili pisania tego posta).
Kiedy ostatni raz przeliczyliście jakieś WU na GPU NVIDII inne niż PPS (Sieve)
#23
Używam ESET Nod32 jako antywirusa. Heurystyka wykryła mi potencjalna odmiana zagrożenia Win32/Adware.Agent.JPVFPSM przy próbie ściągnięcia programów
http://www.godevtool.com/Gobugall.zip
http://www.godevtool.com/Gobug.zip
Problem w tym, że wysłałem im z formularza zgłoszeniowego programu te dwa pliki, które zostały przeniesione tymczasowo do kwarantanny. I co zapytanie? Właśnie no i nic. Nic z tym nie zrobili. Później napisałęm do nich e-mail a w końcu zadzwoniłem (już dwa razy). A problem nadal pozostał, tzn. Ani nie oflagowali go jako fałszywy alarm, ani jako rzeczywista (a nie tylko potencjalna) odmiana wirusa. Czuję się olany przez nich.

Prosiłbym Was drodzy kamraci abyście napisali list do ESET ze zgłoszeniem tego problemu, że niby też potrzebujecie ściągnąć te programy. Jakby napisali mail zwrotny z zapytanie o nr bazy jaką mieliście podczas pierwszej próby ściągnięcia tych plików to napiszcie, wybierając jedną z tego zakresu [7505 - 7541]: numer bazy i dzień.

Bardzo mi zależy na tych programach (debugerach asemblerowych).
Z góry dziękuję.
#24
Wizytówki / ReallyGrid
01 Październik 2012, 17:11
Witam kamraci :ahoy:

==================== Trochę o mnie ====================
Rok minął więc czas coś o sobie napisać. Pochodzę z pięknego regionu kujawy. Woj. kujawsko-pomorskie.
Lat: 35
O BOINC dowiedziałem się przypadkowo kiedy szukałem czegoś w Necie na temat gridów, choć o samej idei oferowania swojej mocy obliczeniowej słyszałem od bardzo dawna (kiedy powstał sam projekt SETI) choć wówczas chyba jeszcze nie miałem komputera. Kiedy w 2011 dowiedziałem się o BOINC oraz o tym, że wykorzystuje wolną moc obliczeniową procesorów pomyślałem, że grupuje kolejne projekty szukające obcych. Lecz kiedy przeczytałem na wikipedii jakie naprawdę pożyteczne projekty są w to zaangażowane od razu postanowiłem dołączyć. Od razu na ruszt poszła Rosetta@home.
O przyłączeniu się akurat do naszego zespołu przekonały mnie dwie rzeczy:
- statystyki (dokładnie ilość załogi);
- przejrzystość informacji na forum i stronie (że w ogóle jest forum) i to jest nawet ta ważniejsza rzecz.

===================== Zamiłowania ====================
Matematyka: algebra, teoria liczb, kryptografia
Informatyka: programowanie nisko i wysokopoziomowe, grafika komputerowa 2D (Photoshop) i 3D (3ds Max)

===================== Maszynownia ====================
Laptop, jak to się mówi: stary ale jary %)
SAMSUNG
CPU: Intel Core i5 M 450 (2.4 GHz)
GPU: NVIDIA GeForce GT 330 M
RAM: 4 GB
OS: Windows 7 Professional (with SP1) PL (64-bit)

Smartfon 1:
Philips S388
CPU: 4-rdzeniowy
RAM: 1GB
OS: Android 4.2.2 (Jelly Bean)


Smartfon 2:
Samsung Galaxy A5 2017
CPU: 8-rdzeniowy
RAM: 3GB
OS: Android 8.0.0 (Oreo - po upgrade'dzie)

================= Projekty matematyczne =================
Mam już kilka odznak z projektu PrimeGrid. Moje szczegółowe statystyki z podprojektów przedstawiają się następująco:
Jak również znalazłem już swoją wielką liczbę pierwszą:
9321⋅21213356+1  (365261 decimal digits - Initial finder)

====================== Odznaki ======================


========== Wyścigi i wydarzenia w których brałem udział ==========


====================== Statystyki =====================




====================== Wykresy ======================






#25
Jeśli chciałbym znaleźć liczbę pierwszą i mieć swoje osiągi na stronie primegrid to mam liczyć podprojekty typu Sieve czy LLR? Wiem, że Sieve to sita a LLR to będą testy probabilistyczne. Tak czy siak obie metody mogą znaleźć liczy pierwsze. Czy to może nie ma znaczenia? Podkreślam, że chodzi mi o initial findera a nie Doublecheckera.
#26
Przepraszam za kiczową nazwę wątku ale nie jestem zwolenikiem nazywania wątków w stylu "Mam dwa pytania". Do rzeczy.
Chciałbym zacząć liczyć projekty GPUGRID.net i PrimeGrid na GPU ale na laptopie, który ma chłodzenie GPU nieporównywalnie gorsze nić chłodzenie GPU na kompie stacjonarnym. W związku z tym:
1. Czy te projekty (GPUGRID.net, PrimeGrid) obsługują Chceckpointy czy nie?
2. Czy te projekty liczą tylko na GPU czy można ustawić przetwarzanie na CPU? Pytam tak na wszelki wypadek, gdyby moja kart. grafiki osiągała granice temperaturowej wytrzymałości i chciałbym dokończyć przetwarzanie na CPU ;)

Szukałem odpowiedzi na te pyt. na stronie projektów ale nie znalazłem (przyznaję się, że szukałem pobieżnie).
#27
Dziś uruchomiłem BOINC Managera na linuksie 64-bitowym wirtualizowanym by przetwarzać te projekty, które są dostępne tylko na Linuksa. Podłączyłem się pod moje konto i ku memu zdziwieniu BOINCstats/BAM pokazuje mi, że ten host Linuksowy jest Linuksem 32-bitowym. Oczywiście twierdzę, że mam 64-bitowego %) - chociażby świadczy o tym wyciąg z info o systemie z terminala (patrz dołączony obrazek), jak również to, że uruchomione BOINCOWE procesy są 64-bitowe linuksowe (tamże).

Czy BOINCstats/BAM nie identyfikuje dobrze hostów linuksowych? Nie muszę dodawać, że Boinc Managera mam również 64-bitowego. (tym razem bez obrazka bo już mi się nie chciało ;))

2. Drugie pytanie. Czym jest BAM! ID? Host linuksowy ma BAM! ID 404748, a host Windowsowy ma BAM! ID: 305765. Nie powinny być takie same? Jeżeli nie, to wybaczcie mi moją niewiedzę. Człowiek uczy się całe życie.

3. Trzecie pytanie. Co to jest Work preference? Na hoście Linuksowym mam napisane None (patrz obrazek). Na Windowsowym ReallyGrid JAPONIA.. Tą nazwę o ile się nie mylę można zmieniać.
#28
Ostatnio sprawdziłem dużo projektów pod kątem wykorzystania Architektury procesowa dla poszczególnej platformy. Zobaczyłem, że sporo projektów ma aplikacje jako: pod Windows (32-bit), pod Linuksa (32-bit i 64-bit).
Pracuję w większości na Windowsie 7 64-bit ale mam też postawionego Linuksa 64-bitowego jako wirtualizacja (pod vMware). Wiem że część mocy obliczeniowej procesora przypadałaby i tak na system Windows, jego procesy i oczywiście sam vMware ale czy gdybym liczył takie projekty (które wersję 64-bit mają tylko pod Linuksa) to:
1. Czy zaobserwowałbym wzrost wydajności w tych projektach?
2. Czy ktoś z Was szanowni kamraci liczy w ten sposób, jeśli tak to jakie projekty?

Mam laptopa 4GB RAMu, Intel Core i5 M430.
#29
Przeliczanie dla próbki poempp_fold1em7_1340271278_1785640005_3 po krótkim (do 20min.) czasie osiągnęło 100% i pomimo to od kilkudziesięciu min. nadal się przelicza? Jeżeli macie w archiwum takie próbki z tej serii to podajcie proszę ile czasu je przeliczaliście.
#30
Siema kamraci

Chodzi mi o dowiązania twarde. Zrobienie ich na dysku czy to pod Linuksem czy Windowsem jest dziecinnie proste ale czy jest możliwość zrobienie takich dowiązań na płycie DVD+R? Czy system plików na takiej płycie obsługuje je? Ewentualnie jak zrobić je (o ile można) w pliku ISO i taki plik poprawnie wypalić?
Dodam że używam programu CDBurnerXP ale jeżeli będę musiał użyć innego to nic się nie stanie.
#31
Jako, że są to rozmowy nieBOINCowane to pozwoliłem sobie napisać o problemie. Chodzi o to, jak w LaTeX'u zmienić układ jedno-kolumnowy na dwu-kolumnowy i później znów na jedno-kolumnowy? W Internecie znalazłem rozwiązanie połowiczne. Mianowicie można użyć polecenia \twocolumn, napisać tekst i znów polecenie \onecolumn. Ale polecenia te mają taką wadę, że zamiana na układ n-kolumnowy następuje dopiero po przełamaniu strony, a ja potrzebuję zmienić układ w miejscu wystąpienia polecenia (czyli gdzieś w środku strony).
#32
Rosetta@home / Gratki dla Cyfrona
09 Wrzesień 2011, 11:03
http://boinc.bakerlab.org/rosetta/rah_old_potd.php

CytatSep 04, 2011
Predictor of the day: Congratulations to Cyfron (Team BOINC@Poland) for predicting the lowest energy structure for workunit R3X3_Npart_s006_003_29925_0  !

Jednak opłaciło się głosować na Rosettę jako projekt miesiąca.

Wszystkiego najlepszego Cyfron :respect:
#33
Mam pewien mały problem ze stroną Results Status. Mianowicie nie widzę, tam wszystkich odesłanych próbek od czasu zapisania się do tego projektu, a jedynie kilkadziesiąt ostatnio odesłanych oraz te ze statusem In progress. Mam tylko dwie podstrony 1 i 2.
Żeby nie było od razu zaznaczam, że pola Device Name, Result Status i Project Name są ustawione na All. Ma ktoś podobny problem? Albo inaczej, Ktoś wie w czym on tkwi i jak go rozwiązać abym na stronie Results Status miał wszystkie przeliczone próbki do tej pory?
#34
Artykuły / tabela projektów test
26 Sierpień 2011, 14:59
Cytat: Troll81 w 26 Sierpień 2011, 14:49a może dodać aktualny status projektów do tej listy:

http://www.boincatpoland.org/wiki/Tabela_test
I przy okazji legendę, bo nie wiem co ma znaczyć, że większość projektów jest na białym tle, ale np. Collatz Conjecture jest na białym, zielonym i czerwonym. Oraz oznaczenie m.
#35
Jak długo liczą się próbki z poszczególnych podprojektów? Ma to dla mnie takie znaczenie, że liczę na laptopie i nie chciałbym aby GPU, którego zaprzęgnę do pracy za bardzo się nagrzewał. Oczywiście nie liczę na jakieś mega dokładne oszacowanie, wystarczy jakieś uśrednione. Zdaję sobie sprawę, że szybkość zależy od szybkości GPU i jego wykorzystywania.
#36
Przed chwilą sprawdzałem swoje statystyki i z ciekawości zajrzałem też na statystyki szczegółowe zespołu. Dwa wykresy mnie bardzo zaciekawiły:


Co się stało w 13 lipca 2011? Dlaczego zabrano kilkadziesiąt milionów punktów zespołowi? 15 lipca je zwrócono ale dlaczego je najpierw zabrano? Zrozumiałbym jakąś bombę milenijną czy coś w tym rodzaju ale 13 lipca? Ani to nie był piątek ani też pryma aprylis...
#37
Co oznaczają poszczególne elementy w syganturze?:

Widzę, że niektórzy na forum ją mają. Szczególnie interesują mnie 3 elementy:
1. Co oznacza kolor kuli ziemskiej. Widziałem też takie syg. z kolorem Gold, Rubby, Bronze... Coś to znaczy czy to tylko tak dla urozmaicenia.
2. Co oznaczają te kolorowe kreski na samym spodzie? Widzę, że różne są one u różnych userów.
3. co oznaczają te trzy ranki i trzy teamy?

Pierwszej linijki nie musicie wyjaśniać. Jest dla mnie zrozumiała.

Przeczytałem wczoraj (dziś nie mogę znaleźć tego wątku), że o tą sygnaturkę trzeba poprosić na jakiejś stronie. Możecie podać na jakiej?
#38
Kolejne moje pytanie na forum, do którego również dołączam obrazek. Podłączyłem się do WCG, miałem pewne problemy bo musiałem to zrobić nie z BOINC Managera ale z poziomu strony internetowej projektu, później to zsynchronizować ale się udało. To znaczy nie do końca. Później wszedłem na stronę BOINCstats w celu przydziału zasobów. Tak jak na załączonym obrazku dałem 5000 i kliknąłem Aktualizacja. Następnie przeszedłem do BOINC Managera aby tą wartość przenieść do niego. Zrobiłem tak jak z pozostałymi czterema projektami czyli wybrałem WCG i kliknąłem na Zaktualizuj projekt. Niestety wszystko się zaktualizowało poza tą wartością. Jak widać na obrazku cały czas mam tam wartość domyślną tj. 100 co dało mi 0.37%.
Pytanie do Was:
Jak zsynchronizować tego klienta aby pobrał tą wartość ze strony?

Nie wiem co mam robić. Czyżby takie utrudnienie wynikało z tego, że WCG jest... inny niż pozostałe projekty? Jeżeli komuś udało się pobrać poprawnie wartość zasobów to proszę o schemat postępowania. Ja się męczę i nie mogę.

#39
Archiwum / CPU + GPU = ???
08 Sierpień 2011, 15:26
Obecnie (od napisanego ostatnio posta parę godz. temu) jestem w 5 projektach. Wszystkie medyczne. I generalnie to by wystarczyło żeby nie przeciążać procesora. Ale pomyślałem, że niektóre projekty działają szczególne efektownie pod GPU (o ile ma się odpowiednią kartę graf. ale ja taką mam) to pomyślałęm sobie aby dopisać się do jeszcze jednego medycznego projektu: GPUGRID. Ale mam takie pytanie ponieważ przeczytałem, że projekt BOINC może na danym komputerze przeliczać tyle zadań jednocześnie ile CPU ma rdzeni (+ ewentualny Hyper-Threading):
Jeżeli CPU wykonuje u mnie 4 zadania jednocześnie i dodałbym projekt "specjalny" pod GPU to cały komputer wykonywałby jednocześnie 5 zadań czy nadal byłyby to 4 zadania, a GPU by działało wtedy gdy akurat liczony byłby projekt GPUGRID?

Przepraszam za pewnie proste pytanie ale cały czas się uczę posługiwać BOINC i akurat na to pyt. nie znalazłem odpowiedzi.

PS. Dziękuję za szybką odpowiedź na poprzednie pyt.
PS2. Wizytówkę założę jeszcze w tym tyg.
#40
Witam. Jestem tu nowy (w BOINC, w zespole, na forum). Mam pyt. Odnośnie tego projektu. Tak jak w temacie nie pobiera mi próbek. Przeczytałem wątek AL'a Superlink@Technion! i z tego co tam jest napisane to występowały jakieś problemy z tym projekcie, chociaż ostatni post jest z września 2010, może się coś zmieniło od tego czasu? Wiem, że jest to projekt w fazie alpha. Również przeczytałem na Waszej stronie, że ,,RAM: sugerowany 1GB" oraz ,,Typowe zadania zajmują ok. 700MB pamięci RAM". Spełniam te oczekiwania. Mam 4 GB RAM'u. Ustawienia dotyczące pamięci i przestrzeni dyskowej ustawiłem IMO bardzo przyzwoicie. Dołączam obrazek poniżej. Ustawiłem nawet że mogę otrzymywać dodatkowy zapas próbek do obliczeń na kolejne 5 dni! W skrajnym przypadku przeznaczone jest 50% użwanej pamięci, co daje mu 2 GB do zagospodarowania na obliczenia próbek. Z tego wynika, że mógłby spokojnie liczyć co najmniej 2 naraz (procesor pozwala liczyć mi 4 zadania jednocześnie). A mimo wszystko próbki mi się nie ściągają... Przyznaję się, że zapisany jestem do tego projektu od ok. 4 godz. ale z pozostałymi projektami problemów nie miałem, próbki zaczęły się ściągać od razu jak tylko się podpiąłem do tych projektów (Rosetta@HOME, SIMAP, POEM@HOME). Stąd moje pytanie.

1. Czy te osoby, które uczestniczą w tym projekcie też mają takie problemy czy to tylko chwilowy niedobór próbek do rozesłania?
2. A jeżeli to wina błędnej konfiguracji to co zmienić? (dodam, że konfigurację na stronach poszczególnych projektów ustawiam na takie same jak w BOINC Managerze – również dołączam obrazek)

Ustawienia zasobów RAMu i dysku:


Przydzielone zasoby:


Jak widzicie uczestniczę tylko w projektach biologicznych. Inne na razie mnie nie interesują.

Mam jeszcze dwa kolejne pyt., niedotyczące bezpośrednio tego problemu, które przeczytałem w wątku AL'a:
3. Co to jest Wu? Cytat: "Zdążyłem przeliczyć jedno Wu..."
4. Co to jest wrapper? Cytat: "Każde zadanie wrapper kończy odpalając..."