Ethefor

Zaczęty przez Ethefor, 18 Lipiec 2008, 11:08

Ethefor

Dobra, więc i ja tutaj napiszę coś o sobie.

W sieci używam pseudonimu Ethefor, w rzeczywistości mam na imię Piotrek. Mam 16 lat. Bardzo interesuje się naukami ścisłymi, a w szczególności fizyką. Mam zamiar w przyszłości studiować fizykę, ale nie wiem jeszcze jaki dokładnie kierunek wybiorę, z resztą, mam jeszcze na to czas, bo czeka mnie jeszcze 3 lata liceum.

Prowadzę już jakieś 10 miesięcy swojego bloga, dawniej o m,oich przemyśleniach a ostatnio umieszczam w nim artykuły popularnonaukowe mojego autorstwa, serdecznie zapraszam: http://ethefor.blog.onet.pl/

O obliczeniach rozproszonych słyszałem już dość dawno, od mojego wujka, ale to była tylko taka informacja, że takie coś istnieje i nic więcej sie o tym nie dowiedziałem. Mam prenumeratę Wiedza i Życie i w którymś numerze był właśnie artykuł o wspomaganiu nauki, między innymi było tam napisane o BOINC, jaka była moja reakcja? Niemalże natychmiastowe zainstalowanie BOINC na moim komputerze, a później na komputerze mojego dziadka. Praktycznie nie obchodzą mnie w tym wszystkim punkty, chodzi mi o to żeby wspomóc naukę, choćby minimalnie, bo przecież każde takie minimalne wspomożenie w rezultacie daje sporą moc obliczeniową. W ogóle liczę chyba jakoś od roku i nie wyobrażam sobie już teraz, żeby na przykłąd w takiej sytuacji, gdy pisze tego posta mój procesor sie nudził, niech liczy coś użytcznego.

Moim ulubionym projektem jest Cosmology@Home przede wszystkim dlatego, że symuluje rzeczy bardzo istotne dla kosmologii a ta dziedzina mnei bardzo interesuje. Przez długi czas liczyłem w Spinhenge@Home oraz Rosseta@Home, teraz liczę w MilkyWay@Home, Cosmology@Home, SIMAP@Home i LHC@Home.

Moja znajomość języka angielskiego jest niestety na razie dość niska, więc bardzo interesują mnie wszelkie artykuły po polsku o projektach w których liczę.

Machloj

Witamy!

ja też lubię cosmo, ale chyba tylko dlatego, żem chciwiec  ;D

Troll81


Mchl

Witaj. Jeśli lubisz pisać popularnie-naukowo, to zapraszamy do edytowania naszej wiki ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Ethefor

Hm, chętnie, z tym, że nie wiem jakie artykuły mógłbym pisać, tak jak mówiłem, angielski znam bardzo słabo.

Mchl

To zacznij od przejrzenia tego co już jest. Zawsze można poprawić ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org