andrzej194

Zaczęty przez andrzej194, 09 Październik 2009, 12:42

andrzej194

Witam!

Zaryzykuję i stworzę wątek. Otóż przypomnieli mi o tym projekcie ludzie, którzy bawią się w erepublik.com ;]

A więc. Zajmuję się projektem Cosmology@Home. I na tym polega cała moja zabawa w tym projekcie. Włączam komputer i sobie działa. Czy mogę robić coś jeszcze? Czy można przerwać jakiś projekt np. w połowie i zacząć drugi? Te dane nie zostaną stracone? Przydała by mi się jakaś pomoc, nakierowanie co robić.

Pozdrawiam!

Troll81

Witam kolegę w naszym gronie

Projekt można przerwać po doliczeniu do końca wszystkich próbek tego projektu (wtedy nic nie będzie stracone) lub ot tak sobie (wtedy ktoś inny dostanie do przeliczenia nasze próbki). Możesz jednocześnie pracować dla wielu projektów jednocvześnie i przełączać się pomiędzy próbkami.

W sprawie pomocy putaj na forum :D na pewno pomożemy :D

lolek

Witam kamrata    :parrrty:

Voice1980

Witaj. Trafiłeś w dobre miejsce  :)

szuu

WITAM !! :)

Mam nadzieję że na dłużej zagościsz na forum i że znajdziesz tu odpowiedz na wszystkie nurtujące cię pytania. 
Podzielam zdanie kolegi: "
Cytat: Voice1980 w 09 Październik 2009, 13:03
Witaj. Trafiłeś w dobre miejsce  :)
"

Pozdrawiam i miłego liczenia  :parrrty:
BoincatPoland :

eRepublik:        


Rejestracja z tego linka powoduje ze ePolska w eRepublica staje sie silniejsza !  http://www.erepublik.com/en/referrer/szuuPL Dzieki !!!

Janek

Witam na pokładzie :parrrty:

Aegis Maelstrom

Witamy na forum!

Cytat: andrzej194 w 09 Październik 2009, 12:42
Czy mogę robić coś jeszcze? Czy można przerwać jakiś projekt np. w połowie i zacząć drugi? Te dane nie zostaną stracone? Przydała by mi się jakaś pomoc, nakierowanie co robić.

Pozdrawiam!

Oczywiście możesz np. spauzować próbkę albo cały projekt manualnie - efekt dla projektu będzie podobny do np. wyłączenia komputera i dania mu odpocząć.
Możesz też się zdać na menadżer BOINC. Tzn. dołączasz się do drugiego projektu i czekasz. Zgodnie z ustalonymi preferencjami menedżer BOINC będzie rozkładał moc obliczeniową między projekty, a jeśli projektów jest więcej niż jednostek liczących, takich jak rdzenie w procesorze, to (znów zgodnie z preferencjami) menedżer będzie wyłączał jeden projekt i włączał drugi. Wszystko automatycznie.

Oczywiście czasem jeden projekt może się liczyć długo pod rząd - np. jednostka jest długa i nie ma tzw. checkpointów (czyli zapisanych stanów umożliwiających przerwę w liczeniu i powrót do tego samego miejsca później). Menedżer to wszystko będzie uwzględniać pilnując, by żadna jednostka się nie przeterminowała itd.

Niestety planowanie nie jest idealne (mi np. brakuje mozliwości ręcznego ustawiania priorytetów na wielordzeniowych komputerach bez dostępu do sieci), ale jeśli masz stale sieć powinno być O.K.

W razie problemów i wątpliwości pytaj, postaramy się pomóc.
Zapraszam też do lektury wiki i forum. :) I miłego liczenia! :)

Waldek1989


andrzej194

A powiedzcie mi czy mogę przystąpić do projektu mając już zainstalowanego BOINC'a? http://www.boincatpoland.org/wiki/Instrukcja_BOINC-WCG Chodzi mi o tą instrukcję... Jak tak było by miło jak by mi ktoś napisał co i jak ;]

Tomasz R. Gwiazda

1. najprosciej zalozyc konto na http://pl.boincstats.com/
2. potem na kazdym kompie na ktorym masz zainstalowany klient BOINC podlaczyc je do managera BAM (login i haslo z tego co w 1 pkt)
3. synchronizujesz
4. komp pojawia sie w Boincstats
5. zapisujesz sie do projektu przez ta strone (strona ta uzywajac twojego maila i hasla zaklada konto na stronie danego projektu, potem mozesz sobie wejsc na strone projektu i z jego poziomu przegladac postep obliczen, pkt ect..._
6. przypisujesz zeby dany komp bral udzial w danym projekcie
7. synchronizacja z BAM
8. twoj komp liczy przypisane projekty


moze troche po lebkach ale w miare tak to wyglada

Troll81

Albo w menadżeze boinc klikasz "przyłącz się do projektu"

wyberasz z listy - a jeśli tam nie ma twojego projektu to po prostu wklejasz link do strony głównej projektu  naciskasz next

Potem tylko wybierasz czy masz już konto w projekcie czy zakładasz nowe.

jeśli już masz to podajesz login i haslo (loginem zazwyczaj jest adres mail)

a jeśli nie masz konta to podajesz mail i dwa razy wpisujesz haslo

ot i wsio