Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Witam wszystkich!

Zaczęty przez bartekzero4, 06 Listopad 2010, 23:14

bartekzero4

Po 4 latach obliczeń wreszcie się zarejestrowałem :) Punktów za dużo nie mam, tylko 370 tys. Liczyłem na słabym sprzęcie, od początku były to: pentium m 1,3ghz, pentium dual core 1,7ghz i od roku gf 9500GT. Jednak właśnie zamówiłem gf 9800GT wersję OC, więc teraz będzie trochę więcej mocy :) . Zauważyłem, że gf9500GT na seti miał rac ok 700, a od kiedy przełączyłem się na primegrid ma 2000. Skąd taka różnica? czy to normalne? Pozdrawiam!

Tomasz R. Gwiazda

roznica taka ze SETI malo placi :)

sprawdz inne projekty ktore wykozystuja GPU, napewno wiecej pkt da sie zrobic

Troll81

Witam na forum :D  twoj karta pokaże pazurki w GPUGrid i jeszcze paru innych projektach :D

lolek

Na 9500 PG i CC punktują najlepiej (teraz też liczę na 9500 i niebawem też zmieniam kartę tyle że na ATI). Na 9800 bież się za GPUGrid, może słabiej punktuje niż PG, a le sens liczenia o wiele słuszniejszy. W SETI to nie tyle kiepska punktacja, co słabo zoptymalizowana aplikacja pod CUDA.

EDIT

Bym zapomniał :( Witamy nowego kamrata na naszej łajbie :D

EDIT 2
Pobaw się w oc. 9500 może wyciągnąć nawet 8k w PG/dobę

pszyklejony

To musi być jakaś z 64 bitową szyną pamięci, bo to aż niemożliwe.

apohawk

Witamy na pokładzie  :parrrty:
No good deed goes unpunished.

bartekzero4

to jest normalny 9500GT , 128 bit,ddr2, rdzeń 550 mhz. Nie mam optymalizacji i boinca sprzed roku, może to ma jakiś wpływ. W sumie aż, tak nigdy mi nie zależało na punktach, najważniejsze żeby po prostu uczestniczyć projektach i nie marnować mocy :)

Tomasz R. Gwiazda

i tak i nie :)
czasami wlasnie marnujesz moc przez uczestnictwo w "niewlasciwych" projektach lub nie wykozystujac wszystkich mozliwosci sprzetowych :)

pszyklejony

Do Seti weź sobie to http://lunatics.kwsn.net/index.php?module=Downloads;catd=9
do 32 bit win - Win32 Lunatics' Unified Installer v0.37

Troll81

#9
Zależy co rozumiesz przez właściwe :D

Proponuję zobaczyć listę projektów na naszych stronach wiki i poczytać o nich a potem wesprzeć te które ci się spodobają

http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty

Pantarhei

Witam nowego Kamrata!  :attack:
:parrrty:  :parrrty:  :parrrty:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

bartekzero4

Uwielbiam filozofię, fizykę, kosmologię, astronomię, bardzo mnie cieszy, że można wesprzeć naukę w taki sposób :D Szkoda, że nikt z domowników tego nie rozumie i uważają to za stratę prądu... Dziewczyna nie była zadowolona, że kupiłem nową kartę w sumie tylko do obliczeń hehe, no ale ja tam wiem swoje :)

Troll81

Podaj z jakiego województwajestes to cie dołączymy do rankingu województw :D

bartekzero4

Kujawsko-pomorskie, dokładnie Bydgoszcz.

lolek

Moja rodzina i większość znajomych też tego nie rozumieją, ale grunt to to że sprawia mi to przyjemność. Przez około miesiąc przestałem liczyć, ale to jak nałóg - tak łatwo tego nie rzucisz  ;D

bartekzero4

Tak, to wciąga, jak komp nie liczy to jakoś tak czegoś brakuje :) Lubie szum wentylatorów i świadomość, że w każdej sekundzie wykonuje tysiące milionów (już chyba raczej miliardów?) operacji, po to żeby znaleźć jeszcze większą liczbę pierwszą, czy jakiegoś pulsara, to jest po prostu fascynujące :)

Troll81

Widzę ze już wpadłeś.....  XD

pszyklejony

Uwielbiamy chrupanie i skrzypienie :)

_Aleksander_

Doklej kartę chorobową, nazywanej w tutejszym slangu sygnaturką XD
No i witam kolejnego kamrata z Kujawsko-pomorskiego!  Twój RAC bardzo nam się przyda....

A przy okazji, póki jeszcze czas, możesz rozważyć udział z zakupie grupowym akcelerometrów dla projektu QCN.
Jeszcze jest jedna sztuka do rezerwacji, koszt stosunkowo niewielki a projekt bardziej niż ekskluzywny, lub niszowy jak kto woli....

http://www.boincatpoland.org/smf/the-quake-catcher-network/zbiorka-chetnych-do-zakupu-akcelerometra-potrzebnego-do-qcn/msg122347/#new

apohawk

Cytat: bartekzero4 w 07 Listopad 2010, 14:59
Uwielbiam filozofię, fizykę, kosmologię, astronomię, bardzo mnie cieszy, że można wesprzeć naukę w taki sposób :D
Chopaki, postawmy projekt boinc z dziedziny filozofii  %) Jakaś aplikacyjka do rozproszonego poszukiwania sensu życia i jedziemy   %)
No good deed goes unpunished.

Troll81


apohawk

To teraz potrzebujemy kolejnego projektu, który będzie poszukiwać pierwotnego pytania  ;D
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Cytat: apohawk w 08 Listopad 2010, 23:10
To teraz potrzebujemy kolejnego projektu, który będzie poszukiwać pierwotnego pytania  ;D
Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale czy pierwotne pytanie nie brzmiało "Dlaczego?"??? ;D

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

bartekzero4

hmmm, takie słynne pytanie to jest pewnie: ,,dlaczego jest coś, a nie nic?". Problem mamy, teraz jakiś programik, algorytm czy co tam i możemy liczyć hehe. A tak poza tym jestem bardzo zadowolony z geforca 9800gt, szkoda, że dopiero po zakupie odkryłem, że to nic innego jak gf8800... Jednak punktów zbiera kilkanaście tys. na dobę w primegridzie :) Podkręciłem do 700mhz, temperatura 63 stopnie, także fajnie, niech sobie liczy :)

JaRa

U mnie za ostatni tydzień wacha się pomiędzy 90k - 127k PKT
9800GT 701/1728/2000/ 73stC / 24h/24h



Troll81

Chyba NV zaczyna do mnie przemawiac :D

BOINC@POLAND[HA$]


pszyklejony

Cytat
Chyba NV zaczyna do mnie przemawiac :D

Nic prostrzego, są płyty na których posadzisz dwie kwoki.

bartekzero4

Trudno powiedzieć ile czasu u mnie liczy, ale myślę, że z 15h na dobę średnio :) Nvidia nie jest zła, gdybym liczył 24h to pewnie też bym miał ok 100k.
Aha, mam jeszcze pytanie : czy [zresiadka na system 64 bitowy przyspiesza obliczenia procesora czy karty graficznej też?

Troll81

dla liczenia na grafach to nie powinno mieć znaczenia.