Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Aurinko

Zaczęty przez Aurinko, 24 Luty 2013, 13:15

Aurinko

Mam na imię Robert, mam 43 lata. Urodziłem i mieszkam się w Rabce-Zdrój, wykształcenie średnie chemiczne, zawód wykonywany; pracownik leśny ;) na forum od 2006 roku, niestety z przyczyn i zdarzeń losowych nie przełożyło się to na wyniki w BOINC i udział w życiu forum. Ostatnio jednak zaparłem się i mam nadzieje,że powróciłem na stałe. Obecnie mój komputer liczy w projekcie Einstein@Home, z zainteresowaniem śledzę także tematy związane z Radioactive@Home.
W ostatnim czasie założyłem domowa stronę Stari PL na której oczywiście znalazły się informacje o BOINC i naszym zespole. Strona jest moim debiutem, wiec proszę o wyrozumiałość. I tyle na teraz ;)

stiven

 :ahoy:
Pochwal się ja jakim sprzęcie liczysz.

mordi

 :ahoy: widzę, że powroty ostatnio coraz częstsze ;) przyjemna strona gratuluje :)
Guard well the secret of steel...


Aurinko

Cytat: stiven w 24 Luty 2013, 13:44
:ahoy:
Pochwal się ja jakim sprzęcie liczysz.
Nie ma czym się chwalić; Pentium4 2,66 ghz, 1 GB RAM, na win7-64bit uruchomiony 24/7.

Cytat: mordi w 24 Luty 2013, 13:58
:ahoy: widzę, że powroty ostatnio coraz częstsze ;) przyjemna strona gratuluje :)
Podobno powroty są najlepsze ;) dziękuje  :shame:

Cyfron

a to już coś :)
Polecam dołączyć do FreeHAL i WUProp - projekty, które nie obciążając proca dają kilka punktów :)
Aaa - i jest jeszcze Oproject z podprojektem ALX - tak samo jak powyższe działa.

Aurinko

Cytat: Cyfron w 24 Luty 2013, 14:02
a to już coś :)
Polecam dołączyć do FreeHAL i WUProp - projekty, które nie obciążając proca dają kilka punktów :)
Aaa - i jest jeszcze Oproject z podprojektem ALX - tak samo jak powyższe działa.
Dziękuje za podpowiedź :) Jeśli już jesteśmy w tym temacie to prosiłbym o wskazówkę jak najkorzystniej rozdzielić zasoby komputera pomiędzy tymi projektami.

sknd

no one nie zżerają proca więc mogą iść non-stop

Cyfron

tak jak poprzednik mówi :)
A jaką masz kartę graficzną?

Aurinko

#8
Cytat: Cyfron w 24 Luty 2013, 14:21
tak jak poprzednik mówi :)
A jaką masz kartę graficzną?
z karty nici-GF 5200, nawet sterowników nie instaluję, idzie jako standardowa VGA.

FreeHAL i WUProp dopisane :)

AL

Witamy po przerwie!

Troll81

Witam z powrotem :d Stronka całkiem fajna

andy101fah

Witaj.  :ahoy:


aborek

 :parrrty:

_Aleksander_


migawron

 :ahoy:

starsze procki, takie jak Twój, i tak nie dają mega punktów, więc mógłbyś pomyśleć nad dołączeniem także do World Community Grid, moim zdaniem jednego z ciekaszych i bardziej wartościowych projektów boinc.



Aurinko

Dziękuję Wszystkim za powitanie :)
Cytat: migawron w 25 Luty 2013, 10:19
starsze procki, takie jak Twój, i tak nie dają mega punktów, więc mógłbyś pomyśleć nad dołączeniem także do World Community Grid, moim zdaniem jednego z ciekaszych i bardziej wartościowych projektów boinc.
Mam plany na najbliższą przyszłość złożyć coś wydajniejszego do liczenia a obecną stacje pozostawić tylko jako serwer. Na dzień dzisiejszy posiadam obudowę, zasilacz 400 W, prawdopodobnie uszkodzone płytę z procesorem Athlon XP 3800+ (nie mam jak tego sprawdzić) bez pamięci.

andy101fah

Jeżeli chcesz powalczyć mocniej to polecam gotowca np.
DELL 755 SFF CORE 2 QUAD 4x2,4GHz 2GB 160GB RW XPP
na allegro już za 625 zł

lub w większej obudowie
FUJITSU SIEMENS QUAD Q8200 2,34x4/500HDD/2GB
za 650 zł
Procesor INTEL CORE 2 QUAD 2,34 x4 GHz
Dysk twardy -500 GB sata
Pamięć RAM
2048Mb
Płyta główna
MSI MS-7504

jeżeli masz obudowę z zasilaczem to płyta z procesorem 4 rdzeniowym i 4 GB ram jest do kupienia już za 470 zł

Intel DG43GT + Intel C2Q Q8400 4x2.66GHz + 4GB

Pozdrawiam

Aurinko

Mam pytanie: FreeHAL ? Było wszystko ok, od dwóch dni projekt stał się nazbyt pamięciożerny, w procesach do 700 000 K :deadman:

krzyszp

1. Nie przejmuj sie sprzętem - jeden ma lepszy, a ktoś ma gorszy, tak po prostu jest, liczymy na tym, co mamy :)
2. Freehal lubi dużo pamięci...
3. Witamy w teamie - pytaj - zawsze ktoś odpowie...
4. A to już ode mnie -> WITAJ NA ŁAJBIE ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka