Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Q6600

Zaczęty przez Pigu, 01 Sierpień 2007, 23:23

Pigu

panowie - ma ktoś Q6600? jaki rac idzie z tego wyciągnąć? szykuję się pod to maleństwo w najbliższych dniach i bardzo mnie ta kwestia interesuje

cracovian

W moj ukochany serwer 400SC po latach wreszcie piorun trzasnal (doslownie), wiec przed chwila wlasnie zdecydowalem sie na nowy Dimension 9200 z Q6600. Mialem budowac, ale za $700 z CPU, 2GB DDR2, 160GB, 256MB 8600GT DDR2, itd. byloby ciezko to skompletowac i po co sobie tym wszystkim glowe zawracac. Podobno nawet na tym Dellu mozna go do 3 Ghz podciagnac - zobaczymy. Policze troche jak za pare dni przyjdzie, ale edycja HD video mnie teraz glownie interesuje. Moj AMD Turion X2 pod tym wzgledem jest do dupy.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_124014.gif[/img]

Pigu

to wyczekuję na teścik :)

cracovian

Szybki

224 punkty na godzine. Przeszlo 5000 na dobe.

Ile to energii zre?
img]http://www.boincstats.com/signature/user_124014.gif[/img]

bazaq

Heh... takiego sprzętu tylko pozazdrościć  8)

bartsob5

Cytat: "cracovian"Szybki

224 punkty na godzine. Przeszlo 5000 na dobe.

ała... tez tak chce ;(

AL

Chyba zaczynam zbierać kasę :wink:  cracovian no to teraz ładnie w seta polecisz.

cracovian

Miedzy klima, komputerami i codziennym praniem dla dzieci w zeszly miesiac $400 za elektrycznosc zaplacilem, wiec nie wiem czy az tak polece ;-)

EDIT: Kto by pomyslal, ze Della za $600 da sie podkrecic, a jednak...
Byl do 2.8, ale mi co jakis czas padal, wiec w okolicy 2.66 go zostawie.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_124014.gif[/img]

Pigu

mam problema z mym maleństwem - otóż set się opierdziela i liczy się tylko na 2 rdzeniach :(

cezar

Sprawdź w preferencjach projektu na ilu rdzeniach ma liczyć. Pewnie masz domyślnie dwa.





Pigu

heh a ja zamiast w prefach szukałem w konfiguracji boinca :P teraz nagrzewanie ruszyło ;) ciekawe jaka będzie tem, bo na mym chłodzeniu i pracy 2 rdzenie 100% trzeba się skupić by wyczuć ciepełko na chłodnicy  :twisted:

cezar

:(  a chciałem Cie gonić w punktacji





Pigu

chyba nie w setim hihi :D mnie interesuje rywalizacja głównie na tym polu, by się ścigać o laury w total to jestem za cieńki  :wink:

bartsob5

Cytat: "Pigu"chyba nie w setim hihi :D mnie interesuje rywalizacja głównie na tym polu, by się ścigać o laury w total to jestem za cieńki  :wink:

chcialbym byc tak cienki jak ty... :\

cezar

w Seti to ja jestem cienki i to bardzo cienki 8)





Pigu

Cytat: "bartsob5"
Cytat: "Pigu"chyba nie w setim hihi :D mnie interesuje rywalizacja głównie na tym polu, by się ścigać o laury w total to jestem za cieńki  :wink:

chcialbym byc tak cienki jak ty... :\


etam marudzisz :D wiele mniej total nie masz

cracovian

No Pigu, caly dzien zmarnowalem chociaz liczyl, ale chyba z tym podkrecaniem zapieprzylem, wiec kredytow cos nie naliczal. Ale nie wszystko stracone - zaraz Cie dogonie :) Witamy w top 20. Top 10 next?

Jakie masz temperatury? U mnie Core Temp (najlepszy program do Q) pokazuje ~66C na wszystkich czterech podczas pracy.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_124014.gif[/img]

bartsob5

Cytat: "Pigu"
Cytat: "bartsob5"
Cytat: "Pigu"chyba nie w setim hihi :D mnie interesuje rywalizacja głównie na tym polu, by się ścigać o laury w total to jestem za cieńki  :wink:

chcialbym byc tak cienki jak ty... :\


etam marudzisz :D wiele mniej total nie masz

ale 618 vs. 134 ????? ekhm...

Pigu

wczoraj quadzik zrobił ponad 700pkt - jak sądzę dobry wynik biorąc pod uwagę, że przez większość czasu jechał na 2 rdzeniach, a i samego jechania przesadnie dużo nie było, gdyż w międzyczasie zwlekłem się nad jeziorko  :twisted:

cracovian

Cos juz nie liczysz na Mr. Q. Co sie stalo? Ja w miedzyczasie Ciebie dogonilem, pomachalem reka i teraz siedze wygodnie w top 10 RAC na SETI. Ile nad jeziorem mozna siedziec?

(tez bym sobie posiedzial, 2:20 AM, a ja pracuje dzien i noc i to tak caly juz tydzien :cry: )
img]http://www.boincstats.com/signature/user_124014.gif[/img]

cezar

PIGU jestem przed zmianą konfiguracji sprzętu. Jaką masz MB i pamięci :?:  
Względnie co polecacie,aby wydajność do ceny była jak najkorzystniejsza?





Thomas

Zależy ile masz kasy (1000 zł czy 4500 zł), MB do Intela może być Abit IP35-E lub Foxconn P35A; pamięci jakieś 2*1GB 800 MHz (można Geile, Patrioty, na upartego nawet GoodRamy i Kingstony), pamiętaj żeby zapewnić markową zasiłkę.

Pigu

Cytat: "cezar"PIGU jestem przed zmianą konfiguracji sprzętu. Jaką masz MB i pamięci :?:  
Względnie co polecacie,aby wydajność do ceny była jak najkorzystniejsza?

na ten moment posiadam zaledwie 1gb - w tym miejscu zaoszczędziłem, ale są proste możliwośc rozbudowy

gygabyte ga-p35c-ds3r
q6600
2x 512 ocz platinium 800mhz
palit 8600gt (fabrycznie przetaktowana)
zasiłka chieftec gps-450aa-101a -  450W aktywne pfc

jaskij

nieźle, nieźle... ja jakbym miał coś takiego składać, to przyszczędziłbym na grafie... GF 7300 wystarczy...  ja mam takowego na lapcu i jest git... a GF 7300 GT Asusa z 512 MB RAMu to koszt 210 zł, co daje ogromną oszczędność w porównaniu z 8600 GT... o ile oczywiście nie chcesz na tym odpalać zbyt nowych gierek (na moim GF 7300 Go (128 MB, 265 współdzielone) da się odpalić Bet on Soldier, ale czasami mam problemy z pamięcią)...
co do RAMu to jestem bardzo za OCZ platinum, ale rev 2... radiatory, przyzwoita cena, dobre CLe...

Pigu

grafa wybrana w celu zabawy w wolnym czasie Larą Silikon :wink:

Thomas

Cytat: "jaskij"nieźle, nieźle... ja jakbym miał coś takiego składać, to przyszczędziłbym na grafie... GF 7300 wystarczy...  ja mam takowego na lapcu i jest git... a GF 7300 GT Asusa z 512 MB RAMu to koszt 210 zł, co daje ogromną oszczędność w porównaniu z 8600 GT... o ile oczywiście nie chcesz na tym odpalać zbyt nowych gierek (na moim GF 7300 Go (128 MB, 265 współdzielone) da się odpalić Bet on Soldier, ale czasami mam problemy z pamięcią)...
co do RAMu to jestem bardzo za OCZ platinum, ale rev 2... radiatory, przyzwoita cena, dobre CLe...

Drobna herezja panocku ;), o ile mi wiadomo ten Asus ma pamięci DDR2 (które go spowalniają i taka karta w życiu nie wykorzysta 512 MB RAM), lepiej kupić na przetrzymanie Galaxy 7300 GT 256 MB DDR3 (na allegro też chodzą koło 220 zł, nie patrzyłem w sklepach), ale to drobny offf-topic.

jaskij

nie wiem, nie orientuję się.... wziąłem pierwszego-lepszego GF'a 7300... ale generalnie chodziło o to, że można na karcie mocno przyoszczędzić, jeśli to ma być komp do liczenia... albo nawet nie-najnowszego grania...

TERVEPERKELE

Jeśli tylko do liczenia to nawet wystarczy karta VGA na PCI z 1MB pamięci  (jak ktoś jeszcze pamięta) - cena 1.50 +VAT
Dodatkowa zaleta minimalny pobór energii.

PMG

Niezbyt - bo windowsa na tym rozsądnego nie odpalisz a na Linuxie wiele projektów nie chodzi (brak klientów)

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

TJM

Niby dlaczego windows jakiś miałby nie odpalić z taką kartą ?
Ja mam we wszystkich kompach oprócz głównego karty typu S3 Trio/Virge lub ATI Mach64 PCI. Są fajowe, bo nie potrzeba do nich żadnych sterowników (działają na Win98/98SE/ME/2k/XP i wszystkich linuksach, visty nie sprawdzałem) i nie marnują prądu. Taka karta wciąga może z 2-4W, w porównaniu z większością nowych kart, które łykają kilkadziesiąt idlując, to duża oszczędność.

Żeby było ciekawiej, nawet na jednomegowym tridencie ISA (ma z 15 lat) winda rusza bez problemu, ale używanie takiej karty powoduje poważny spadek wydajności z jakiegoś powodu. Podczas poruszania myszką muzyka w winampie się zacina, a przy przesuwaniu okien cały komp łapie czkawki. Same okienka się rysują powoli, jakby ktoś kredkami je kreślił, ale wszystko działa poprawnie.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TERVEPERKELE

Popieram szanownego przedmówce, zwykła karta VGA w zupełności wystarczy do płaskiego obrazu.
Jeśli dobrze pamiętam to wymagania są małe, jak niżej:

vga    640x480  x 16  ->  256kB
svga   800x600  x 16  ->   1MB
xvga  1024x768  x 16  ->   4MB

Do słuchania muzyki, pisania, przeglądania internetu oraz do liczenia BOINCa w zupełności wystarczy.
Każda normalna płyta ma chociaż jedno gniazdo PCI.

A karty VGA na ISA to już rzeczywiście tragedia (4,77MHz i 8 bitowa szyna).
Używanie jakichkolwiek kart na tych slotach zawsze spowalnia cały komputer (kompatybilnośc wsteczna czy coś takiego).