Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Brak pracy

Zaczęty przez miszol, 20 Luty 2006, 18:31

miszol

dostaje komunikat ze nie ma pracy z projektu - tylko ja mam ten problem czy pracy naprawde nie ma?

na stronie glownej projektu nie ma zadnej informacji zwiazanej z tym problemem

Mchl

Ależ jest:
http://lhcathome.cern.ch/
Po prawej stronie pod 'Server status' masz 'Up, out of work'.
Czyli pracy nie ma.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

miszol

racja, jest.
jakos nie zwrocilem na to uwagi  :oops:  bo wczytywalem sie w newsy

dzieki

krzyku

---------- 04:12 21.02.2006 ----------

ja tez narazie nie pracuje w Rosetcie ale pracuje na innych ;-)

---------- 04:13 ----------

Znaczy w LHC teraz nie pracuje
  

AL

Cytat: "Mchl"Ależ jest:
http://lhcathome.cern.ch/
Po prawej stronie pod 'Server status' masz 'Up, out of work'.
Czyli pracy nie ma.
No dobra, ale jak tak długo można? Już od kilku dni na różnych hostach próbuje dostać jakąś pracę i ciągle nic. Brak informacji jak długo ten stan potrwa. Czy Wy też nie dostajecie ostatnio nic do przeliczenia z tego projektu?

krzyku

ja nic nie dostałem od ładnych paru dni, moglo by sie to skonczyc, trzeba liczyc
  

bartsob5

przeciez LHC ma permanetne braki pracy od wielu dni... ostatnio nawet rzadziej jest praca niz nie ma... ja tam przywyklem...

AL

Ciekawe, kiedy sytuacja się odwróci i będzie więcej pracy.

bartsob5

sami tworcy LHC wrecz narzekaja na nadmiar mocy:P lepiej chyba skupic sie na einsteinie... bo raczej nie wyglada, zeby mogli dostarczyc tyle pracy, zeby  starczylo na miesiac...

Mchl

Czyż to nie piękne? ;D
Pomyślcie co by było, gdyby LHC i Einstein nie działały w BOINC?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Trzebaby tu jednak zauważyć, że choć w klasycznym LHC pracy brak, to w LHC-alpha mają chyba jej nadmiar, a mimo to nowego konta stworzyć nie można. A to ze strony alfy:

Server Status

Up, 146852 workunits to crunch

Co wy na to?

Mchl

No w sumie mogliby puścić jeszcze z tysiąc użytszkodników.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

gaciu

Apropos braku pracy:

KrzychuP

Mchl, czy jako jedyny puktujący (zapisany do projektu?) z naszego zespołu w LHCalpha mógłbyś zadać pytanie na forum, kiedy będzie można się dopisać do projektu? Albo zdradzisz jak to zrobić. W końcu Tobie się to udało :)

Mchl

Heh... jak się tam zapisywałem, to i tak mieli już go zamykać. W tym momencie jest to platforam do testów nowych wersji aplikacji i podobno mają wystarczającą ilość uczestników. To, że niby tak dużo jest roboty do przeliczenia, to zmyłka, bo jednostki są w większości takie same.
Z tego co wiem nie ma ustalonego terminu ponownego otwarcia rejestracji. Wszystko w miarę potrzeb.

http://lhcathome.cern.ch/forum_thread.php?id=1850

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

A moje pytanie stąd, że dziś zauważyłem na BoincStats, że od wczoraj został 1 nowy użytkownik przyłączony. Zatem pozostaje tylko czekać i polować na zapisy :D

AL

Właśnie udostępnili nowe jednostki :D  :D  :D

KrzychuP

Owszem, już liczę :D

miszol

licze rowniez:) i nawet duzo probek pobralem :)

bartsob5

ja specjalnie z tej okazji ustawilem kontakt z serwerem na 10 dni, zeby przypadkiem nikt mi nie sprzatnal probek z przed nosa;)

krzyku

nareszcie mozna policzyc ;-)
  

AL

Cytat: "bartsob5"ja specjalnie z tej okazji ustawilem kontakt z serwerem na 10 dni, zeby przypadkiem nikt mi nie sprzatnal probek z przed nosa;)
Witaj w klubie :wink:  Ja to nawet z tej okazji zakupiłem pendriva i dołączyłem do boincujących bez netu :!:  U mojej Babci marnował się do tej pory athlon xp3000 mojego kuzyna - to już przeszłość :D
W sumie to jak sobie teraz zobaczyłem ile próbek 8O  mi się ściągło - to aż się boje czy zdąże...

aja

A może mi ktoś powiedzieć, jak ustawić preferencje, żeby się pobierało dużo próbek, bo mimo, że próbowałam tam coś zmienić, to i tak pobiera się jedna próbka, góra dwie, ale to tylko w Einsteinie :/
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=35539ff9e1bca3cdc38bcdce557f3ea2][/url]

Nietoperek

na einsteina az za dobrze ;) - jesli ustawisz tu inny profil niz "default" np.home - wtedy musisz wejsc na zakladke computers wybrac swoj aktywny komputer i zmienic mu na samym dole profil z rozwijanego menu - np. robisz taki wpis na profil home i na stronie projektu dla swojego profilu ustawiasz profil HOME - oczywiscie pozniej jest wymagany kontakt boinc'a z serwerem projektu aby zmienily sie ustawienia lokalne

Gave

Wszystko co dobre szybko się kończy. Znowu trzeba czekać na następną partię jednostek.

gaciu

A szkoda bo czasami lubie sobie włączyć wygaszacz LHC bo jest naprawde ładny :P

aja

---------- 21:17 14.05.2006 ----------

Ooo tak - tu się zgadzam - wygaszacz jest świetny :D
Ale wogóle próbowałam pozmieniać, żeby mi więcej jednostek pobierało, ale niestety nic się nie zmieniło :/ No ale cóż - będę liczyła klimaty ;P

---------- 04:23 ----------

Oooo! Już mi się pobiera dużo! Dzięki :)
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=35539ff9e1bca3cdc38bcdce557f3ea2][/url]

blitz

Przepraszam że nie w temat sie wpycham, ale czy istnieje jakaś instrukcja do boinc manager 5xx bo uzupełniłem Attach to project, ale tego niżej nie moge nie bardzo czaje o co chodzi bo braki językowe mam i to nie małe, a w statusie mam cały czas połączenie odrzucone i niebardzo wiem co mam zrobić by to zmienić, najwyżej przekierujcie mnie do działu gdzie sie tego dowiem, z góry dzięki

Nietoperek

Cytat: "blitz"ale tego niżej nie moge nie bardzo czaje o co chodzi
ten drugi rozumiem iz masz namysli Account manager ? - to jest tzw. system zarzadzania projektami - menadzer kont jak np BAM - poki co nie jest zlokalizowana strona ale niedluo powinna byc - o szczegolach mozesz poczytac w forum poswieconemu temu tematowi - AMS

AL

Wiatm! Może pomoże Ci [link nie aktualny]ten opis.

blitz

Dzięki, wchodze w niedziele w programik a tu obliczenia :)

krzyku

dostalem cos takiego:

2006-06-01 14:06:40|LHC@home|Message from server: No work sent
2006-06-01 14:06:40|LHC@home|Message from server: (won't finish in time) Computer on 23.5% of time, BOINC on 97.9% of that, this project gets 16.7% of that

o co chodzi?? wie ktos??
  

gaciu

Oznacza to, że projekt obliczył, że jeśli komputer będzie liczył tak szybko jak do tej pory to próbka nie zdązy się przeliczyć przed upływem dedline-a. Ogólnie widać, że masz żadko włączony komputer (23% doby) i mimo tego, że BOINC smiga w tym czasie cały non-stop nie jest to wystarczająco dla LHC. Możesz na chwilę zawiesić jakiś inny projekt (lub kilk na raz) i zaktualizować LHC może wtedy pociągnie jedną próbkę.

Fakt, że nie dajesz szans LHC bo wychodzi, że na ten projekt poświęcasz ok. 3% doby.

krzyku

akurat ten komunikat wyskoczyl mi w pracy gdzie mam dosc wolny komp 800 MHz lub 1,2 GHz nie pamietam dokladnie, i liczy sie tam glownie Leiden i Extrem, ale jak zaczelo pobierac LHC to reszte wylaczylem, teraz sie tem tylko liczy LHC niestety tylko przez 8 godzin, wielkie thx za wyjasnienie
  

kalium

Około 10:00 zaciągnąłem nieco nowych próbek z LHC@home. Kto żyw spieszyć się ;)
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=9518714f264091061dde3f72dc99074b][/url]

krzyku

mi niestety narazie nic nie chce sciagnac, ale zobaczymy za jakis czas, moze zassa
  

aja

A u mnie ślicznie 15 jednostek pobrało i się teraz liczy :D
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=35539ff9e1bca3cdc38bcdce557f3ea2][/url]

bartsob5

mi pobralo 19 jednostek, plus jeszcze mam 23 malari 1 climata i QMC, nie wiem czy sie wyrobie... ale zrobie wszystko zeby sie nie zmarnowalo:D

Mchl

Ja z alfy też coś dostałem ;)

aja: Jaka ładna fluktuacja kwantowa ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

aja

Dzięki - ma się ten gust no nie ;)
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=35539ff9e1bca3cdc38bcdce557f3ea2][/url]