Jak liczyć długo i na beznetowcu?

Zaczęty przez Gave, 06 Lipiec 2006, 23:41

Gave

Chciałem sobie do domu zabrać przy pomocy laptopa zaciągniętą jednostkę Climate'u żeby ją odpalić na stacjonarnym, beznetowcu tak, aby ją liczył przez wakacje. Ale pojawił sie problem. Otóż dawno nie liczyłem tego projektu i przez to nie mam chyba ustawionego hasła do logowania się bez klucza. A klucza do tego projektu nie mam przy sobie. Nowego konta z tym samym emailem nie mogę założyć. Z innym będę miał nizsynchronizowane staty.
Co zrobić? Da się może jakoś zalogować na swoje konto (co jest równoznaczne z możliwością przyłączenia do projektu), bez tego klucza? A może da się stworzyć inne konto i później zsynchronizować dorobek ze starym? A może stworzyć konto w BBC?

bartsob5

mysle ze zalozyc konto na BBC lub Sesonal Atribution to jedno z lepszych wyjsc, bo niestety konta z roznymi mailami sie nie synchronizuja... a nie masz w jakies przegladarce zapamietane tych kluczy?




A swoją drogą, jak do CPDN dorzucisz jeszcze BBC, to będziesz miał pewność, że nie skończysz przed końcem wakacji ;D

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Gave

O Wielki Mchl'u, Twoje pomysły są proste i trafne (a mimo to ciężko na nie wpaść).  :lol:

Przysłałem sobie klucz, przyłączyłem się do projektu i nie mogę ściągnąć próbki bo "mam wolne TYLKO 5,5 GB"!!!!  :? Chyba dziś już mi się to nie uda, bo mi autobus do domu zwiewa.

6,5 GB też nie wystarcza.  :?

Juras23

zmień zatem parametry: ILOŚĆ MIEJSCA MINIMALNIE POZOSTAJĄCA JAKO PRZESTRZEŃ WOLNA NA HDD: jest  to albo w GB albo w procentach. mi przy 1 GB spokojnie pobiera próbkę do obliczeń.

Gave

Wakacje minęły, ale komp bynajmniej się nie nudził. I dzięki temu mam w tym momencie jednostkę Climate'a przeliczoną w ponad 72% i 1500 godzin. Wszystko się ciągle liczy, więc jednostka jest raczej w porządku. Kompa liczącego, dotychczas bezetowego właśnie podłączyłem do sieci. I w związku z tym mam pytanie do znawców tematu beznetowego liczenia. Czy mogę po prostu wznowić aktywność sieciową tak żeby się jednostka zaktualizowała a przeliczone strużki odesłały ku chwale mojego procesorka? Dodam, że pobrałem tą jednostkę na innym kompie.
Wolę się zapytać, upewnić bo o ile się orientuję to w razie niepowodzenia jednostka na serwerze uzyska status 'error' i mimo backupów już się nie odeśle. A w grę wchodzi 1500 godzin pracy w pocie procesora, więc mi zależy. ;)

Dzięki za pomoc. ;)

bartsob5

sciagniecie probki na inny komp nic nie przeszladza... sam wielokrotnie robilem taki myk;) co wiecej, probki climata maja to do siebie ze moga sie cofac itd. ale nie bedzie errora na stronie, dopoki u ciebie nie wyskoczy error i 100%, czyli jak na moj gust wszystko powinno byc dobrze i w ciagu 2-3 dni powinienes dostac pkt:)

p.s. witaj spowrotem:D

Juras23

Ja liczę na jednym takim Celeronie w pracy na beznetowcu, a odsyłam na AMD-ku w domu i wszystko gra. Ważne, żeby strużki się poprawnie odesłały, po wznowieniu aktywności i ważne żeby Twoja jednostka na kliencie na którym odsyłasz, nie miała statusu 100 % error. mi jednostka wywaliła się z 5 razy, ale gdy wróciłem do backupów to przeszła momenty na których się wywalała. tak więc o ile jeszce nie wysłałeś to wysyłaj. Tylko potem daj do liczenia tego menagera z wysłanymi strużkami.

Gave

No i wysłałem. Było tego całkiem sporo. A projekt liczy się dalej, oczywiście na menadżerze z którego był częściowo odsyłany. Jednak mam pytanie czy można w jakikolwiek sposób sprawdzić jaki był rezultat tego odsyłania, tzn. czy gdzieś będzie napisane coś w rodzaju "70% done & reported", czy też pojawi się to po zakończeniu całej jednostki a póki co tylko przyznane punkty będą świadczyć o sukcesie? Jeżeli tak to będę cierpliwie czekał na kredytki. ;)

Juras23

Czekaj cierpliwie na creditki....zawsze możesz zobaczyć czy strużki są raportowane na stronie w CPDN. Tam strużki widać dokładnie dla każdej jednostki w którą wejdziesz.

Gave

Hmmm...coś mnie jednak niepokoi. Na stronie projektu jednostka wygląda tak:

"No trickles!" i po kliknięciu w "Trickle" tak samo. Czy to jest ok?

AL

---------- 23:40 16.10.2006 ----------

Może to mieć związek z:
CytatWorkunits waiting for validation   106,549
Ostatnio projekt miał kilka "słabszych" dni i wogóle nie naliczał stróżek - no i teraz mają sporą kolejkę do zaraportowania. Niestety mają być w tym tygodniu prowadzone jeszcze jakieś prace:
Cytat2006-10-16: Climate Prediction - Server Maintenance This Week (19th October)
We will be doing some server maintenance this week, most likely Thursday the 19th. This will include moving this website (currently hosted at Open University in Milton Keynes) to an Oxford server. So you may find this site down for a day until the DNS is redirected. Also note that we recently had some workunit problems on the CPDN and BBC servers -- these should now be fixed and there is plenty of work available!:-)

---------- 23:44 ----------

Moja rada - cierpliwości. Kiedyś sam odsyłałem kilkaprocent z beznetowca akurat w czasie podobnej awarii/downtimu projektu. Wtedy projekt wrócił do normy po tygodniu, a móje strózki zostały zaraportowane i zaliczone dopiero dzień / dwa później. No i teraz mają jeszcze jakieś prace w tym tygodniu prowadzić co może dodatkowo ten czas wydłużyć.

---------- 00:21 17.10.2006 ----------

Choć teraz widzę, że Twoje stróżki są już na końcie. Teraz to tylko kwestia czasu jak naliczą Ci za nie punkty.

Gave

Dzięki AL. Uspokoiłeś mnie. Strużki faktycznie się pojawiły. Ufff... więc się jednak udało wakacyjne przedsięwzięcie. Chwała Boincującemu Bez Netu! :D

AL

No i punkciki już naliczone: 30,844.80 jednego dnia - to się nazywa silne uderzenie :!:

Gave

W rzeczy samej. Całkiem miło.  8)

Cieszę się, że projekt się udał. Dzięki temu (wynalazkowi beznetowego boincowania) mimo tak długiej przerwy wakacyjnej średnio tylko trochę zwolniłem crunchowanie. Mam też satysfakcję z samego obliczenia tej kolosalnej jednostki już w 75%(dawniej nie wierzyłem, że da się taką skończyć). Prawdopodobnie jej ukończenie zajmie mi jeszcze około miesiąca, ale to zrobię.
A dzięki punkcikom moja sygnaturka i staty nie będą wyglądać jakbym sobie olał sprawe. ;)

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Gave


Juras23

Nikt nie wątpił że sprawę olałeś. Jeszcze raz GRATULUJĘ. Sam mam jednostkę na 70 % i ostro z nią walczę na beznetowcu.


30 KC to niezły wynik  LOL !!!  !!! !!! !!!


Chwała Boincującym Bez Netu ( BBN ).

Normalnie jesteś żywym przykładem techniki BBN. :)

Gave

Jestem ledwie Twoim uczniem, który może chwilowo zdumiał Mistrza.  :lol:

Przyznajmy szczerze, gdyby nie Twoje pomysły nawet bym nie wpadł, że tak można. Więc Twój koncept i w tym wypadku akurat moje wykonanie pokazują, że BBN jest wielki.  :wink:

Mchl

Hehe... Gave, a pamiętasz swój pierwszy tysiąc? :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Gave

Hmmm... szczerze powiedziawszy to nie pamiętam.  :)

Mchl

A ja pamiętam, bo B@P miało wtedy akurat 5000 ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Gave

Niestety takich szczegułów już nie pamiętam, choć gdzieś w pamięci kołaczą się te dawne czasy. Ale to dowodzi jak wiele zostało zrobione do dziś. Dawne 5000 punktów i kilku członków i obecne...wszyscy wiedzą. Kto by wtedy pomyślał...  :roll:

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org