Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Jaki deadline ?

Zaczęty przez Tomislaw, 26 Listopad 2006, 09:33

Tomislaw

Jaki jest deadline w Tanpaku ? Trochę policzyłem bez neta i nie wiem czy mi się coś nie przterminowało ( od wczoraj dopiero to liczę). Próbki są małe więc i deadline chyba krótki ?



AL

Kiedyś było to zaledwie kilka godzin, ale obecnie jest to około 3dni.

PBT_adamludek

ale chyba ktos nie za bardzo mądry wymyslil system punktacji

rozsyla probke do 2 userow, a kworum: jest 1 poprawny wynik, z tego tez wynika ze 1 komp ktory obliczy dobrze negocjuje kredyty i w tym samym momencie go dostaje.

Moim zdaniem to niesprawiedliwe bo ktos obliczy w dluzszym czasie ale 1 zwroci i zazada np 5 credytow a szybki komp obliczy np 5x szybciej i zazada np ok. 1 credit a otrzyma 5 credytow.

Ten mechanizm dziala i na odwrot i to jest nie feir :)

Co Wy o tym myslicie?

Tomislaw

Jeśli tak jest faktycznie, to jest to bardzo "osobliwy"  :evil:  sposób punktacji. W ten sposób ktoś kto posiada bardzo szybki komputer i przliczyłby np. 99,999% jadnostki Tanpaku po czym Boinc Manager przełączył by się na inny dłużej trwający projekt nie otrzymałby nigdy żadnego punktu (im więcej dołączonych projektów tym większe prawdopodobieństwo zostania z zerowym dorobkiem).
Mnie chyba jednak coś doliczył, nie wiem czy wszystko bo nie ma w tym projekcie zakładki wyniki  :cry:



KrzychuP

Ja jakoś mam zakładkę wyniki. Dziwne.

Natomiast chciałbym się zapytać, czy ktoś z liczących Tanpaku, też za około 1/4 jednostek (w ciągu ostatniego miesiąca) nie dostał żadnych punktów? A do tego mam zaznaczone te jednostki na liście na różowo. Jakiś burdel się tu zaczyna robić

bartsob5

Cytat: "Tommy"Jeśli tak jest faktycznie, to jest to bardzo "osobliwy"  :evil:  sposób punktacji. W ten sposób ktoś kto posiada bardzo szybki komputer i przliczyłby np. 99,999% jadnostki Tanpaku po czym Boinc Manager przełączył by się na inny dłużej trwający projekt nie otrzymałby nigdy żadnego punktu (im więcej dołączonych projektów tym większe prawdopodobieństwo zostania z zerowym dorobkiem).
Mnie chyba jednak coś doliczył, nie wiem czy wszystko bo nie ma w tym projekcie zakładki wyniki  :cry:

wlasnie po to jest przelaczanie projektow, ze na kazdy projekt przeznaczona jest rowna jednostka czasu (standartowo godzina) tylko kwestia, jak czesto godzina dla danego projektu sie powtarza.. zakladajac ze kazdy komp ma nie wiecej niz 5-8 projektow (moj jest wyjatkiem- 29) to nie ma szans zeby nie policzyc tej jednostki.. poza tym, jak jest blisko deadline, to manager wchodzi w tryb earliest deadline mode...

Tomislaw

Cytat: "bartsob5"

wlasnie po to jest przelaczanie projektow, ze na kazdy projekt przeznaczona jest rowna jednostka czasu (standartowo godzina) tylko kwestia, jak czesto godzina dla danego projektu sie powtarza.. zakladajac ze kazdy komp ma nie wiecej niz 5-8 projektow (moj jest wyjatkiem- 29) to nie ma szans zeby nie policzyc tej jednostki.. poza tym, jak jest blisko deadline, to manager wchodzi w tryb earliest deadline mode...

To by miało sens  :D,  jednak nie zmienia to faktu, że przynależne punkty mogą być zaliczone innemu userowi (zgodnie z wcześniejszą sugestią adamludka)

            Zastanawia mnie jednak dlaczego nie mam zakładki "wyniki" (a KrzychuP ma) :roll:
Są tylko   -  Commands: Zaktualizuj, Wstrzymaj, Allow new Tasks, Zrestaruj, Opuść projekt
              -  Strony www: project Tanpaku

...i nic więcej   (Boinc 5.4.11)



PBT_adamludek

Cytat: "Tommy"
Cytat: "bartsob5"

wlasnie po to jest przelaczanie projektow, ze na kazdy projekt przeznaczona jest rowna jednostka czasu (standartowo godzina) tylko kwestia, jak czesto godzina dla danego projektu sie powtarza.. zakladajac ze kazdy komp ma nie wiecej niz 5-8 projektow (moj jest wyjatkiem- 29) to nie ma szans zeby nie policzyc tej jednostki.. poza tym, jak jest blisko deadline, to manager wchodzi w tryb earliest deadline mode...

To by miało sens  :D,  jednak nie zmienia to faktu, że przynależne punkty mogą być zaliczone innemu userowi (zgodnie z wcześniejszą sugestią adamludka)

            Zastanawia mnie jednak dlaczego nie mam zakładki "wyniki" (a KrzychuP ma) :roll:
Są tylko   -  Commands: Zaktualizuj, Wstrzymaj, Allow new Tasks, Zrestaruj, Opuść projekt
              -  Strony www: project Tanpaku

...i nic więcej   (Boinc 5.4.11)

mi chodzilo o przyznawanie punktow, ktory komp szybciej wysle wynik ten ustala ilosc pkt za probke i odrazu dostaje, przynajmniej takie sa moje wyniki uwaznej obserwacji i komp nawet wolniejszy dostaje tyle samo co szybszy :)

Tomislaw

W takim razie nie ma sie co martwić.
Wszysyko jest OK.
Osiołek dostanie tyle samo punktów za Work Unit co wypaśna maszynka, ale przeliczy w tym czasie dużo mniej jednostek i tym samym będzie miał gorsze staty.
Czy tak ?



bartsob5

tak... zreszta przy tak malych jednostkach jakie ma tanpaku nie mozliwe sa tak duze odchyly punktowe (rzedu 500%) jesli obaj uzywaja standartowych menadzerow... pamietaj, ze nawet jesli komp liczy szybciej, to zapewne ma wyzsze benchmarki, ktore determinuja, ile pkt dostanie za ta jednostke w tym projekcie

KrzychuP

Cytat: "Tommy"
            Zastanawia mnie jednak dlaczego nie mam zakładki "wyniki" (a KrzychuP ma) :roll:
Są tylko   -  Commands: Zaktualizuj, Wstrzymaj, Allow new Tasks, Zrestaruj, Opuść projekt
              -  Strony www: project Tanpaku

...i nic więcej   (Boinc 5.4.11)

No więc, chyba się nie zrozumieliśmy. :) Mnie chodziło o stronę WWW Tanpaku. Po zalogowaniu się na swoje konto, na dole strony jest link (Results) do strony z wynikami. ;)

Tomislaw

Jak zwykle najprostsze rozwiązania okazały się najlepsze.
Dzięki KrzychuP    :!:

PS. Chyba muszę odrobić zaległości w spaniu.