Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Superkomputer

Zaczęty przez tito, 11 Wrzesień 2007, 17:33

apohawk

Coś solidnego z wiatrakiem kierującym powietrze na bok. Mugen wygląda solidnie. Nigdy nie korzystałem.
Mam za to 2 takie: http://www.proline.pl/sklep.php?p=AC+FREEZER+XTREME+R2
Nie jest to demon wydajności i na mocne kręcenie pewnie się nie nadaje, ale mnie dobrze służy i jest dla mnie wystarczająco ciche. Można coś takiego łatwo wzmocnić przez zawieszenie gdzieś w pobliżu wiatraka 120mm, czy co tam się zmieści.
U mnie jest tak: (prowizorka, ale działa)
wiatrak w kieszeniach 5'25" => wiatrak na CPU => wiatrak na tylniej ściance
gdzie strzałki ilustrują przepływ powietrza  8)
No good deed goes unpunished.

goofyx

A ja chciałbym przygotować coś takiego 2 wiatraki 120x120 na przedniej ściance, 2-3 x 120x120 na tylnej + duży na bocznej 240x240 albo 300x300 <- ewentualnie jak będę miał grafiki to myślę o nawiewie zimnego powietrza do 10 stopni od góry. Powinno starczyć <- chyba. Przypominam że obudowę tworzę od zera sam, także będzie dopasowana do wymagań.
Doradzicie coś jeszcze?
Jutro chciałbym zrobić zakupy. Na początek Mugen 2 + 2 wiatraki 1900obr/min ok.180m3/h <- w mechanizmie push and pull <- i wtedy droga do 4GHz mam nadzieję otwarta :)

Szopler

#202
przesada z tymi wiatrakami...
Ja do Core i7 920 @ 4.2GHz + Radeon 5870 w budzie Antec 300 miałem dwa wenty na nawiewie i 2 na wyciągu i było OK. do tego wentyl na procu z coolerem thermalright 120 extreme
dodam że były to wentyle o nominalnej 1300 obr/min - noctuy nf-p12 skręcone na 900obr/min. w takim zestawie najgłośniejszy był wentylator radeona!

każdy wentylator (taki sam) to +3dB do natężenia dźwięku... mając 3 wentyle masz odczuwalnie 2x głośniej niż przy jednym... trzeba minimalizować ilość źródeł dźwięku ;)

Cytat: Troll81 w 21 Czerwiec 2010, 21:58
i rachunki za prąd płacić. Wytłumaczyć rodzinie dlaczego coś wyje w pokoju 24/7 i dlaczego nie wolno na raz włączyć pralki czajnika i mikrofali....

U mnie do rachunków się jakoś przyzwyczaili (bo ja płacę połowę) ;), bardziej im hałas przeszkadzał dlatego poszedłem w WC...

AiDec

Cytat: goofyx w 21 Czerwiec 2010, 22:19
Nie wiem dlaczego ale  NH-D14 mnie się nie podoba. Ninja 2 i Mugen 2 wyglądają lepiej.
Choć  NH-D14 przy 2 radiatorach i 2 wiatrakach może mieć większą efektywność.

Ma :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

Cytat: AiDec w 22 Czerwiec 2010, 08:38
Cytat: goofyx w 21 Czerwiec 2010, 22:19
Nie wiem dlaczego ale  NH-D14 mnie się nie podoba. Ninja 2 i Mugen 2 wyglądają lepiej.
Choć  NH-D14 przy 2 radiatorach i 2 wiatrakach może mieć większą efektywność.

Ma :).
Ale jest brzydki :D
hmm, a jakby dał trzeciego wiatraka na NH-D14 <- z drugiej strony (tam gdzie go nie ma) <- to pewnie byłoby jeszcze lepiej :D

toms83

Cytat: goofyx w 22 Czerwiec 2010, 09:23
Ale jest brzydki :D
hmm, a jakby dał trzeciego wiatraka na NH-D14 <- z drugiej strony (tam gdzie go nie ma) <- to pewnie byłoby jeszcze lepiej :D

To ma działać a nie wyglądać. ;) A ta Noctua śmiga nieźle, ale kloc jest spory. Sam chciałem brać, ale jednak gabaryty zadecydowały że nie i poszedłem w Megahalems i też jest dobrze.

goofyx

Cytat: toms83 w 22 Czerwiec 2010, 10:31
Cytat: goofyx w 22 Czerwiec 2010, 09:23
Ale jest brzydki :D
hmm, a jakby dał trzeciego wiatraka na NH-D14 <- z drugiej strony (tam gdzie go nie ma) <- to pewnie byłoby jeszcze lepiej :D

To ma działać a nie wyglądać. ;) A ta Noctua śmiga nieźle, ale kloc jest spory. Sam chciałem brać, ale jednak gabaryty zadecydowały że nie i poszedłem w Megahalems i też jest dobrze.
Nie no zgadzam się, że ma być dobre a nie ładne :D
Chyba się skuszę na brzydkie NH-D14 :)

S6X

Zanim kupisz D14 sprawdź czy płyta główna jest kompatybilna i zwróć uwagę na ramy jakie kupujesz (z odstającym radiatorem mogę się nie zmieścić)
Ogólnie D14 - świetny wybór, jak chcesz trochę zaoszczędzić bierz mugena 2, niczym innym nie zawracaj sobie głowy.

Troll81

NO bez przesady....
Ninja i katana od scythe też są dobre....

goofyx

Cytat: S6X w 22 Czerwiec 2010, 11:44
Zanim kupisz D14 sprawdź czy płyta główna jest kompatybilna i zwróć uwagę na ramy jakie kupujesz (z odstającym radiatorem mogę się nie zmieścić)
Ogólnie D14 - świetny wybór, jak chcesz trochę zaoszczędzić bierz mugena 2, niczym innym nie zawracaj sobie głowy.
Z tego co wiem D14 wejdzie na Gigabyte UD9 <- ramy mam gołe

Cytat: Troll81 w 22 Czerwiec 2010, 11:54
NO bez przesady....
Ninja i katana od scythe też są dobre....
Mam przez Was za duży wybór ;)
@Troll81: ty masz kręconego proca?

Troll81

#210
MIałem. na wyścig PM zjechałem z taktowaniem. nie chciałem przypadkowego restartu..

Z ciekawych konstrukcji chłodzących
http://www.legitreviews.com/article/1335/1/
http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/31924-prolimatech-armageddon-140mm-cpu-cooler-review-4.html


i pasta
http://overclockershq.com/cooling/tuniq-tx-4-thermal-compound-review.html#ixzz0ozkhrWay

goofyx


tito

A to?
http://www.in4.pl/komentarze_Thermalright_Silver_Arrow,21229.htm
Do złudzenia przypomina D14, ale ma większe wentyle.

Raptor77

Cytat: tito w 22 Czerwiec 2010, 15:21
A to?
http://www.in4.pl/komentarze_Thermalright_Silver_Arrow,21229.htm
Do złudzenia przypomina D14, ale ma większe wentyle.
grubsze HeatPipe'y
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Szopler

Heatpipey nie są grubsze - to tylko kapturki na nich ;). Przyjrzyjcie się dobrze! No i dlaczego nie ma fotki od spodu? %)

Troll81

#215
http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=432&Itemid=62

Olbrzymi artykuł :D warto poczytać :D

Raptor77

Cytat: Szopler w 22 Czerwiec 2010, 19:27
Heatpipey nie są grubsze - to tylko kapturki na nich ;). Przyjrzyjcie się dobrze! No i dlaczego nie ma fotki od spodu? %)
d14 ma 6mm grube heatpipe - silver arrow ma 8mm -> http://www.thermalright.com/new_a_page/product_page/cpu/silver_arrow/product_cpu_silver_arrow.html
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

goofyx

no dobra Mugen 2 i pasta Colab coś tam zamówiona :)

ps.: YUPIIIIII <- 4.2GHZ osiągnięte na boksie :) Rzecz jasna tylko w biosie <- tylko nie wiem dlaczego system nie chce się uruchomić :( mam win 7 64bity <- temperatury na idle w biosie pokazuje 75-80stopni.
Ktoś doradzi co z moją windą?
Mm ustawione:
1. Vcore na 1.24V
2. Qpi/Vtt na 1,32
3. mnożnik na 22
4. BLCK na 190MHz

[PBT] Horpah

wszystko tak szybko się zmienia
jeszcze jeden potworek do chłodzenia
http://www.purepc.pl/ch_odzenie/gigantyczny_thermalright_hr02

Troll81

czekam na potworka z 20 heatpipami :D

AiDec

Cytat: goofyx w 22 Czerwiec 2010, 21:55
no dobra Mugen 2 i pasta Colab coś tam zamówiona :)

Mam nadzieje ze nie kupiles pasty Coollaboratory Liquid Pro, tylko Coollaboratory Liquid Metal Pad...


Cytat: goofyx w 22 Czerwiec 2010, 21:55
ps.: YUPIIIIII <- 4.2GHZ osiągnięte na boksie :) Rzecz jasna tylko w biosie <- tylko nie wiem dlaczego system nie chce się uruchomić :( mam win 7 64bity <- temperatury na idle w biosie pokazuje 75-80stopni.
Ktoś doradzi co z moją windą?
Mm ustawione:
1. Vcore na 1.24V
2. Qpi/Vtt na 1,32
3. mnożnik na 22
4. BLCK na 190MHz

To proste - pzy takich ustawieniach nie ma prawa wstac. Jesli przy idle masz 75-80C, to podczas pracy bedziesz mial 120C - czyli padnie zanim ruszy. Dodatkowo, IMHO 1.24V to za malo do stabilnej pracy. Bez dobrego chlodzenia nie dasz rady.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

#221
A może takie cus??
http://xtreview.com/addcomment-id-4041-view-Cooler-Master-V10-V8.html

v8 i v 10 :D

goofyx

Cytat: AiDec w 23 Czerwiec 2010, 10:02
Cytat: goofyx w 22 Czerwiec 2010, 21:55
no dobra Mugen 2 i pasta Colab coś tam zamówiona :)

Mam nadzieje ze nie kupiles pasty Coollaboratory Liquid Pro, tylko Coollaboratory Liquid Metal Pad...


Cytat: goofyx w 22 Czerwiec 2010, 21:55
ps.: YUPIIIIII <- 4.2GHZ osiągnięte na boksie :) Rzecz jasna tylko w biosie <- tylko nie wiem dlaczego system nie chce się uruchomić :( mam win 7 64bity <- temperatury na idle w biosie pokazuje 75-80stopni.
Ktoś doradzi co z moją windą?
Mm ustawione:
1. Vcore na 1.24V
2. Qpi/Vtt na 1,32
3. mnożnik na 22
4. BLCK na 190MHz

To proste - pzy takich ustawieniach nie ma prawa wstac. Jesli przy idle masz 75-80C, to podczas pracy bedziesz mial 120C - czyli padnie zanim ruszy. Dodatkowo, IMHO 1.24V to za malo do stabilnej pracy. Bez dobrego chlodzenia nie dasz rady.

1. Coollaboratory Liquid Metal Pad <- dokładnie - jeszcze jakaś cyferka była:)
2. 120C <- za pierwszym razem jak ustawiłem (się machłem) Vcore na 1.6V <- to wlazłem do biosa i zdążyłem zobaczyć CPU Temp = 187C i się komp wyłączył :) Na innej płycie oznaczałoby to koniec proca <- a przy UD9 zaraz potym się załączył, sam wlazł do biosa i dał kulturalny komunikat, że wartości znacznie odbiegały od domyślnych, że był problem i zostały przywrócone odpowiednie ustawienia :) żyć nie umierać. Ciekawe czy na tej płycie da się proca usmażyć.  Zatrzymywałem wiatrak tak na próbę co się będzie działo a ten się tylko wyłączył i po chwili wszystko było ok. Raz odpaliłem kompa bez radiatora na procu <- wyłączył się, dałem radiator i jest ok. Na ostatniej płycie na której bawiłem się z OC czyli ECS K7S5A (nigdy jej nie zapomnę) to byłby koniec proca i płyty <- spaliłem 5 płyt w 1 miesiąc. OC na UD9 jest bez stresowe jak na razie, coś źle ustawisz to wróci sobie do defaulta i miodzio :D
3. 1.24V <- fakt na necie w 4GHz CLUB polecają 1.30-1.32 na minimum + dobre chłodzenie :) Mugena 2 będę miał jutro także luzik:D

Troll81

No to pozostaje życzyc miłej zabawy :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 23 Czerwiec 2010, 11:24
No to pozostaje życzyc miłej zabawy :D
Zabawa przednia :)
Tylko obudowy nie mogę znaleźć <- coś starego i dużego potrzebuję. Na allegro nie było, w okolicy też nie mam.

AiDec

Cytat: Troll81 w 23 Czerwiec 2010, 10:22
A może takie cus??
http://xtreview.com/addcomment-id-4041-view-Cooler-Master-V10-V8.html

Raz ze ciezko zmiescic w obudowie (chyba ze gola mobo), a dwa ze dmucha w jakas dziwna strone ;)


Cytat: goofyx w 23 Czerwiec 2010, 11:04
OC na UD9 jest bez stresowe jak na razie, coś źle ustawisz to wróci sobie do defaulta i miodzio :D

Obecnie cala rzesza mobo tak ma. Kazda co lepsza plyta od kilku lat ma podobne zabezpieczenia.


Cytat: goofyx w 23 Czerwiec 2010, 11:04
fakt na necie w 4GHz CLUB polecają 1.30-1.32 na minimum + dobre chłodzenie :) Mugena 2 będę miał jutro także luzik:D

1. Testowalem kiedys `podobne ustawienia` (ogolnie rzecz biorac) na kilku mobo ktore radzily sobie z automatycznym dopasowaniem napiecia dla procow kreconych powyzej 4GHz. Kazda jedna mobo ktora byla w stanie sobie z tym poradzic dawala 1.4V.

2. Na necie polecaja 1.32V, ale pamietaj ze to jest zawsze do krotkotrwalych testow (Pi, PCMark, Vantage itp.), badz do typowego korzystania z kompa (w gre nie wchodzi nigdy dlugotrwale wykorzystanie kompa). BOINC to bardzo dlugotrwale wykorzystanie i to wykorzystanie wszystkich mozliwosci proca. Na 1.32V odpalisz kompa, test PI przejdzie, ale zaczniesz liczyc BOINC i bedziesz sie dziwil ze niektore probki sie nie przeliczaja do konca. Po prostu przy tak `niskim` napieciu, caly proc nie bedzie chodzil non-stop w 100% prawidlowo (a to jest to czego my wymagamy).

3. Z mojego doswiadczenia wynika, ze dla sporej rzeszy projektow 1.41V jest wskazane (wliczajac PrimeGrid AP26) i takie napiecie polecam do stabilnej pracy podczas BOINC przy 4GHz.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Raptor77

Cytat: AiDec w 23 Czerwiec 2010, 12:16..
3. Z mojego doswiadczenia wynika, ze dla sporej rzeszy projektow 1.41V jest wskazane (wliczajac PrimeGrid AP26) i takie napiecie polecam do stabilnej pracy podczas BOINC przy 4GHz.
na 4.2G mam 1.38V - PG/AQ bez problemu z HT
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Troll81

Szukaj na allegro bud do serwerów. Bywaja naprawdę kosmicznie wielkie :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 23 Czerwiec 2010, 12:39
Szukaj na allegro bud do serwerów. Bywaja naprawdę kosmicznie wielkie :D
Znalazłem 4 pozycje <- dzisiaj się dodały :)
Także mam nawet wybór <- jedne są wysokie inne szerokie :)

Limol

Elo poszukuje jakiegoś full wypasionego laptopa ale z okazji iż trochę mało się znam to prosiłbym was o jakieś rady co do wszystkiego (procek, grafa itd) Najlepiej by było jakby ktoś mi dał jakieś linki do dobrych lapków sklepach internetowych.

PS: Jak zrobić taką ramkę jak ma np goofyx z wynikami w opisie??
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D



Troll81

Limol a ile masz kasy na lapka :D

Cyfron

Limol - załóż nowy wątek na pytanie o takie rzeczy - tutaj to nie jest dobre miejsce na to...

Limol

http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


goofyx

:D
Założyłem Mugena 2 + pasta Kolaboration coś tam :)
Temperatura w stresie teraz zamiast jechać na 100-110 stopni oscyluje na 55-60 :D
Łzy w oczach <- a teraz czas na osiągnięcie granicy 4GHz :D

Troll81

Jak ci hałas nie przeszkadza to załóż mu szybszego wentyla.....

goofyx

4.2GHz ustawione, WCG na 8 wątkach puszczone <- zobaczymy co z tego będzie.

Wiatrak idzie do wymiany bo ma tylko 900 obrotów <- zamieniam na 2 x 1900obrotów <- wydajność z 60m3/h do 2x180m3/h.

Zobaczymy czy przetrzyma noc i czy próbki WCG zejdą poprawnie


Troll81

widzę że dziabnąłeś bakcyla :D

Zainteresuj się także innymi projektami białkowymi.
RNAworld
POEM
Rosetta
Ralph
i sporo innych

apohawk

Jeszcze SIMAP i Docking. Trollu, że zapomniałeś wspomnieć o SIMAPie, aż mnie zabolało.  %)
No good deed goes unpunished.

Szopler

Cytat: goofyx w 24 Czerwiec 2010, 22:00
4.2GHz ustawione, WCG na 8 wątkach puszczone <- zobaczymy co z tego będzie.

Wiatrak idzie do wymiany bo ma tylko 900 obrotów <- zamieniam na 2 x 1900obrotów <- wydajność z 60m3/h do 2x180m3/h.

Zobaczymy czy przetrzyma noc i czy próbki WCG zejdą poprawnie

współczuję uszom... zacznij budować bunkier bo hałas będzie nie do wytrzymania