Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Procesor przyszłości

Zaczęty przez Bober, 14 Luty 2007, 00:47

Bober

Taka ciekawostka: http://twojepc.pl/news13972.html

Może kiedyś zawita w naszych domach...aż nie wiem jak będzie wyglądał świat komputerów za 10 lat...a za 50?

kempler

Nie mam dużej wiedzy na temat współczesnych procesorów bo moja wiedza zatrzymała się na Duronie 650  :wink: Wydaje mi się jednak że przez jakiś czas Intel i AMD będą wykorzystywać i rozwijać obecną technologie (miniaturyzacja, większa liczba rdzeni itp.) Jednak pewnych granic nie da się ominąć. W pewnym momencie rozwój obecnych technologii stanie w miejscu i wtedy być może zawitają całkiem nowe technologie np. komputery kwantowe. Trudno cokolwiek przewidywać bo może jutro będzie przełom/odkrycie ? :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

gaciu

Piekna sprawa. Ciekawe ile kosztuje wyprodukowanie takiego proca. Moze cos takiego byscie chcieli kupic jako komputer BOINC@Poland?
Komputery kwantowe podobno maja wkrotce zaczac dzialac, ale kto wie. Jak do tej pory, najpowazniejsza operacja kwantowa w historii, to rozklad liczby 15 na czynniki pierwsze. Zawsze cos...

Bober

W materii komputerów kwantowych jest z kolei taki news: http://www.purepc.pl/node/1064

kempler

Oto obszerny i ciekawy artykuł o komputerach kwantowych: http://www.idg.pl/news/106666.html

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

D_T_G

Nvidia activates a supercomputer in your PC

CytatSanta Clara (CA) - What does it take to transform your PC into a teraflop supercomputer? It may be less than you think - two graphics cards and programming know-how are enough to push your desktop PC's performance into a range that required 10,000 processors a decade ago.

Nvidia today released the first public beta of its CUDA, software developer kit, which so far has only been available to a limited number of developers. The company promises that the software will allow full access to the 128/96 cores of GeForce 8800 graphics cards and leverage their floating point capability, not only for graphics, but other applications that rely on number crunching performance as well.

(...)

Dotychczas tylko Folding@Home używa GPU do obliczeń (ATI x1900), ale to chyba nie jest na BOINCa?


gaciu

No to pięknie! Właśnie na to czekałem! Poruszałem tą kwestię w innym wątku tuż po premierze GeForce 8800. Teraz wszystko zależy od developer-ów projektów i oczywiście samego managera BOINC. Oby szybko udało im się stworzyc aplikację używającą GPU. Przydałby mi się ostry wzrost RAC. No i oczywiście nie musiłbym patrzec jak kazdego dnia marnuje sie ogromny potencjał 8800.

D_T_G

KillerNIC też mógłby wyrabiać kilka kredycików więcej dziennie :lol: Taaaa...przyglądając się właśnie wspomnianemu przeze mnie Folding@home - zdają się oni być pionierami w tej dziedzinie, aplikacje dla GPU, PS3 itp... Ten Stanford to jest ponoć najsłyniejsza prywatna szkoła wyższa na świecie, ciekawe ile kosztują u nich czesne?


gaciu

A może moja myszka też dałaby radę coś policzyc??? :] W końcu ma własny procesor i 32KB pamięci.

Bober


bartsob5

wy tez macie takie mysli: "dajcie go mi, bo chce zobaczyc jak sie 80 jednostek liczy na raz!"

ja swoja wiedze na temat tego procka zaczerpnalem z AnandTecha (calkiem niezly serwis, no i w sumie nasi konkurenci )

sourcerer

W tej chwili i tak by sie na nic nie przydal:)