Darmowa chmura obliczeniowa!

Zaczęty przez Cyfron, 19 Październik 2011, 18:38

ScApi

#80
To ja może dodam coś od Siebie, z racji że z natury jestem wybitnie leniwy  %) WCG w chmurce liczy już od wtorku.

Więc dla mnie wygląda to tak:

1.Logowanie na konto root/hasło to wiadomo.
***Dla Debian/Ubuntu***
2. wydajemy polecenie apt-get update
3. wydajemy polecenie apt-get install boinc-client (potwierdzamy enterem jak zapyta czy instalować)
4. wydajemy polecenie vi /etc/default/boinc-client wciskamy literkę "I"

na samym dole pliku zamieniamy "płotek" miejscami.

Przed zmianą:
# Here you can specify additional options to pass to the BOINC core client.
# Type 'boinc --help' or 'man boinc' for a full summary of allowed options.
#BOINC_OPTS="--allow_remote_gui_rpc"
BOINC_OPTS=""


Po Zmianie:
# Here you can specify additional options to pass to the BOINC core client.
# Type 'boinc --help' or 'man boinc' for a full summary of allowed options.
BOINC_OPTS="--allow_remote_gui_rpc"
#BOINC_OPTS=""


Wciskamy ESC(Escape) wpisujemy ":wq" (dwukropekWQ) i Enter

5. wydajemy polecenie vi /etc/boinc-client/gui_rpc_auth.cfg
Ponownie jak w przypadku wyżej literka "I"
Wpisujemy hasło jakie chcemy mieć
Naciskamy ESC(Escape) i ponownie ":wq" (dwukropekWQ) i Enter

6. Wydajemy polecenie:

/etc/init.d/boinc-client stop
czekamy 10s
i
/etc/init.d/boinc-client start

(dla dociekliwych polecenie restart nie zawsze łapie, bynajmniej na debianie, dlatego ręczny stop/start bardziej się sprawdza)

7. W BoincTask lub standardowym kliencie w zalezności kto co ma, łączymy się na serwer IP naszej VM i hasło jakie wcześniej podaliśmy.

Wersja z repo, gdyż jak pisałem jestem leniwy  :whistle: i wersja pod GUI bo jestem bardziej leniwy niż inni  %)

P.S. Pisałem z palca, więc jak ktoś gdzieś zauważył literówkę albo coś mu nie zadziała, krzyczeć, pewnie gdzieś się pomyliłem.

P.S.2 Dla osób nie lubiących konsolowych edytorów vi/nano polecam ściągnąć WinSCP, logujemy się tak samo jak przez terminal, taki al'a TotalCommander na protokole SFTP/SCP, z łopatologicznym edytorem i poruszaniem się po katalogach.


czach

ehlo,

WCG:
cloud-*      10/23/2011 10:15:57      0:004:23:21:47      11,924      22
--
Marcin Trzaska /czach/

nabializm

jak zrobić update projektu w primegrid? Nie pobiera mi żadnych paczek do liczenia.

Krzysiak

PrimeGrid możesz sobie odpuścić
Ustaw go sobie na projekt z krótszymi próbkami

Do zarządzana faktycznie wystarczy Boinc Manager


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

Nowych kodów już nie będzie, betatesty się kończą i wkrótce usługa wystartuje. Z tego co czytałem konta nie zostaną usunięte, Po wyczerpaniu środków "cloudy" same się wyłączą i by móc dalej z nich korzystać trzeba będzie doładować konto.

Ps sprawdźcie czy wasze chmurki się nie wyłączyły.

nabializm

#85
Moja chmurka ma zasoby pozwalające działać do 15 listopada. Coś się powaliło, bowiem musiałem na nowo zalogować do systemu, i to co mi liczył nie jest aktywne. Jak odpalić teraz boinccmd by znów zaczął liczyć?

krzyszp

/etc/init.d/boinccmd start

Piszę z pamięci...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

nabializm

nie łapię, nieważne może da się uruchomić przez boinc menager, może będzie łatwiej - tylko teraz muszę dojść co i jak trzeba namieszać by to zadziałało... 

krzyszp

musisz się zalogować przez SSH (np. programem Putty lub poprzez klienta na stronie) i wpisać polecenie jakie podałem...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

nabializm

stworzyłem plik gui_rpc odpaliłem "boinc --allow_remote_gui_rpc" a później zorientowałem się, że nie podałem tam hasła, wprowadziłem tylko  <alt_platform>i686-pc-linux-gnu</alt_platform> teraz nie wiem jak wyjść z tego co się wyświetla, dla mnie jakieś takie to wszystko za bardzo pogmatwane, nie rozumiem co to jest SSH, nie znam programu putty... nie mam też tak czasu by wertować sieć i się wgryzać o co w tym biega, nie da się tego jakoś prosto zrobić.. chyba odpadam  :(

Krzysiak

Spróbuj tak
Boinc manager zakładka

Zaawansowan-> Uruchom inny Boinc Manager
i w nazwie komputera wpisujesz IP które odczytujesz z panelu chmury i hasło jakie nadałeś 
w tej linijce kodu echo passwd > /var/lib/boinc-client/gui_rpc_auth.cfg
passed to jest hasło w tym przypadku

A potem ustawiasz sobie wszystko a tylko prawdopodobnie nie możesz mieć zaznaczonej  opcji że przy wyłączeniu Boinc Menadżera  ma wstrzymywać pracę

Po formacie
W konsoli chmury uruchamiałem tylko  to
apt-get update && apt-get upgrade
apt-get install boinc-client
echo passwd > /var/lib/boinc-client/gui_rpc_auth.cfg
/etc/init.d/boinc-client restart

a potem reszta z Boinc Menadżera


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

nabializm

Cytati w nazwie komputera wpisujesz IP które odczytujesz z panelu chmury i hasło jakie nadałeś 
w tej linijce kodu echo passwd > /var/lib/boinc-client/gui_rpc_auth.cfg
passed to jest hasło w tym przypadku

napisałem echo passwd > /var/lib/boinc-client/gui_rpc_auth.cfg i teraz dalej te wszystkie komunikaty co podałeś poniżej (tylko nie rozumiem po jakim Formacie?) a na końcu wyskoczył komunikat
-bash /etc/init.d/boinc-client: No such file or directory  :dunno:

Krzysiak

Po formacie komputera który można zrobić w panelu administracyjnym chmury - tam gdzie uruchamiasz konsole
Tam masz również niezbędny adres IP swojej chmury potrzebny do uruchomienia Boinc menadżer


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

ScApi

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 25 Październik 2011, 15:25
Spróbuj tak
Boinc manager zakładka

Zaawansowan-> Uruchom inny Boinc Manager
i w nazwie komputera wpisujesz IP które odczytujesz z panelu chmury i hasło jakie nadałeś 
w tej linijce kodu echo passwd > /var/lib/boinc-client/gui_rpc_auth.cfg
passed to jest hasło w tym przypadku

A potem ustawiasz sobie wszystko a tylko prawdopodobnie nie możesz mieć zaznaczonej  opcji że przy wyłączeniu Boinc Menadżera  ma wstrzymywać pracę

Po formacie
W konsoli chmury uruchamiałem tylko  to
apt-get update && apt-get upgrade
apt-get install boinc-client
echo passwd > /var/lib/boinc-client/gui_rpc_auth.cfg
/etc/init.d/boinc-client restart

a potem reszta z Boinc Menadżera

Nie zatrybi bez edycji /etc/default/boinc-client

Standardowo startuje bez możliwości zarządzania zdalnego .

nabializm

CytatPo formacie komputera który można zrobić w panelu administracyjnym chmury - tam gdzie uruchamiasz konsole
Tam masz również niezbędny adres IP swojej chmury potrzebny do uruchomienia Boinc menadżer

tak zgadza się, jest nr IP, hasło dla root

Pytanko jak mam rozumieć:
/etc/init.d/boinc-client restart  -  po wprowadzeniu mam -bash: /etc/init.d/boinc-client: No such file or directory

oraz kiedy mam wprowadzić

/etc/default/boinc-client - po wprowadzeniu mam -bash: /etc/default/boinc-client: Permission denied



lolek

Dla pewności, po formacie zainstalowałeś ponownie boinc?

Jaki system operacyjny? O ile dobrze pamiętam dla Ubuntu wpisz sudo, a dla Debiana su <-- odmowa dostępu.

nabializm

Tak mam zainstalowany, zresztą po wpisaniu boinccmd -h wyświetla mi komendy, tak mam Ubuntu


krzyszp

/etc/init.d/boinc-client restart

to z konsoli i MUSI działać, właśnie sprawdziłem

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

nabializm

Cytat/etc/init.d/boinc-client restart
to z konsoli i MUSI działać, właśnie sprawdziłem

dostałem komunikat:

passwd: user 'restart' does not exist

krzyszp

Bo się nie zalogoweś do maszyny...
Jak się odpali konsola, to najpierw pyta o użytkownika (wpisujesz "root"), a potem o hasło (masz je już). Potem wpisz tę komendę i zadziała... Jak Ci nie pójdzie, wyślij mi namiary konta na PW, to Ci uruchomię.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Slavkoyama

Coś chyba chmurki się sypią. Ostatnimi dniami kilka razy moja chmura została wyłączona. Napisałem do serwisu i odpisali:
CytatWitam,
dziękuję za zgłoszenie. Maszyna jest już aktywna.
Przepraszamy za utrudnienia, które były spowodowane problemami z aplikacją.
Co z tego, skoro teraz znowu nie działała i musiałem ją ręcznie włączać ze strony WWW... Ale cóż - taki chyba urok testów beta.

gaballus

Samoczynne wyłączenia, przez ostatnie parę dni są nagminne. Do tego inne "atrakcje" typu "operacja w toku" przez parę godzin i nic nie można zrobić. A odpowiedź standardowa z problemami z aplikacją :)
Jest jeszcze druga standardowa odpowiedź:
Prawdopodobnie przy aktualizacji systemu instalator dodał błędne wpisy w grub.conf. Proszę zabootować system z recovery i w grub.conf poprawić wpis kernel /boot/vmlinuz-2.6.32-5-xen-amd64 root=/dev/xvda1 ro quiet
Tyle że ja akurat nie robiłem aktualizacji i chmurka wyłączyła się sama. Konsola ze strony to abstrakcja nie udało mi się jej uruchomić na żadnej z 6 przeglądarek.
Już mi się zdarzało chmurki przeinstalowywać niektóre po kilka razy, był to jedyny sposób żeby je uruchomić znowu, szkoda tylko częściowo policzonych próbek :(

No ale fakt, to są testy i nie ma co jakoś bardzo narzekać

MarcinB

Ta konsola chodzi chyba na javie. Pewnie trzeba mieć jakąś konkretną wersje. U mnie chodzi ale bardzo wolno więc też ją sobie darowałem.

emik

dlatego ja działam przez putty


gaballus

Tak, logowanie po ssh działa jak najbardziej, ale w momencie uruchomienia w trybie recovery nie ma możliwości logowania po ssh, tylko wbudowana konsola.
Widziałem że jest to na javie, nawet poinstalowałem dodatkowe biblioteki do javy, ilosc błędów jakimi sypała java się zmniejszyła, ale działać nadal nie działa.

Troll81

mi tam konsola w javie chula aż miło

buninek

Cytat: Szopler w 21 Październik 2011, 15:49
Czy nie lepiej stworzyć plik gui_rpc_auth.cfg z hasłem i normalnie zarządzać tym z BoincManagera u siebie na kompie?
Wystarczy odpalić "boinc --allow_remote_gui_rpc", a w managerze podać IP virtualki i hasło w "Wybierz komputer"...

Warto zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa.
Serwer w tym przypadku cały czas nasłuchuje na domyślnym porcie. Oczywiście możemy ograniczyć dostęp tylko dla konkretnych adresów IP, dodając je do pliku remote_hosts.cfg.
Takie rozwiązanie ma nadal ogromny minus, cała komunikacja jest nie szyfrowana i podatna na podsłuch.
Jeżeli ktoś wykorzystuje serwer do czegoś poważniejszego, warto jednak zrezygnować z otwierania portu na świat, a lokalny port tunelować choćby po ssh.
ssh user@remote_ip -NL 8998/localhost/31416

krzyszp

U mnie ta firma już straciła całkowicie, od trzech dni maszyna 'wisi' i nic nie mogę zrobić... (a kasa znika z konta).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

gaballus

Zgłaszaj problem, miałem wielokrotnie to samo, zgłaszałem błąd i odwieszali (po paru godzinach co prawda, ale zawsze).
Odpowiadają na każde zgłoszenie, co prawda standardowym "błąd aplikacji" i "już działa" ale przynajmniej nie olewają zupełnie.
Weźmy poprawkę na to że to nadal testy, aczkolwiek 18gr/h za postój maszyny jest absolutnie nie do przyjęcia.

Sebastian M. Bobrecki

Mnie też już trochę męczą. Ciągłe restarty, a po każdym wymazują mi resolv.conf do tego jeszcze ostatnio zaczęły się pojawiać błędy pamięci. Jak to zgłaszam od ponad tygodnia to dostaję oklepaną odpowiedź że zostało przekazane do działu technicznego. Nie wydaje mi się żeby dodanie kilku opcji do profilu OnApp było nie do wykonania przez ponad tydzień. Oni tej fazy nie powinni nazywać "beta testami" tylko raczej "pre-alfa". Ale z drugiej strony jest to gratis więc można się trochę pomęczyć i skorzystać.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Cyfron

a ja ostatnio uzyskałem jako taką stabilność.
Ale należy im pisać zgłoszenia cały czas z każdą głupotą - może to da im do myślenia, że jeszcze troche im brakuje.

nabializm

U mnie też od trzech dni stabilnie.

faktem jest, że to okienko konsoli jest uciążliwe i poszedłem do aplikacji putty, zdecydowanie lepiej i nie trzeba odświeżać.

Z domowego BM mogę połączyć się z serwerem chmury, ale już połączenie z innego miejsca jak w miejscu pracy na zainstalowany tam BM nie daje mi takiej możliwości połączenia, mimo że zalogowany jestem na chmurce na nowym miejscu. 

krzyszp

Problem jest po stronie Twojego miejsca pracy (zablokowane porty?), bo po stronie serwera masz umożliwione logowanie się przez BM z każdego miejsca...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

nabializm

całkiem możliwe, bo mam domenę postawioną i tu może być ten myk. To mi nie przeszkadza, bo w sumie ta chmura darmowa niebawem się skończy, a mój BM tam zainstalowany spokojnie sobie będzie liczyć jak liczył wcześniej, nie będę potrzebował przechodzić na ten serwer.

SzaMoT🍀

#114
Przed końcem kasy wyłączyłem maszynę (usunąć się nie dało) naliczana jest opłata 0.18zł. W tej chwili mam -6zł (maszyna nadal po włączeniu działa).
Macie jakiś pomysł, żeby nie naliczało na minus.
Ps. Coś pisało w supporcie, że można zarchiwizować żeby nie przydzielało adresu IP.

Krzysiak

Dziwne ja teoretycznie powinienem mieć działającą chmurę do 13 listopada a dziś patrzę a serwer został usunięty
Życzę firmie powodzenia


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

MarcinB

Cytat: momi76 w 11 Listopad 2011, 12:50
Przed końcem kasy wyłączyłem maszynę (usunąć się nie dało) naliczana jest opłata 0.18zł. W tej chwili mam -6zł (maszyna nadal po włączeniu działa).
Macie jakiś pomysł, żeby nie naliczało na minus.
Ps. Coś pisało w supporcie, że można zarchiwizować żeby nie przydzielało adresu IP.
Poproś o usunięcie jak się nie można samemu usunąć.

Mi zostało 30 zł. Na razie wstrzymałem pobieranie próbek. Zobaczę ile zostanie po policzeniu tego . Jak malutko to się odłączam

Cyfron

ja mam wszystkie maszyny, liczą normalnie (jeszcze do 14-15) i nie zamierzam nic usuwać :) niech liczy do upadłego :)

lolek

Na koncie pojawił się "debet"  ???

mimeq

Musze sie pilnowac i wylaczyc  :fright:

Saldo: 17,22 zł
Wykorzystanie: 0,34 zł/godz.
Następna wpłata: 15 listopada 2011