opty do milkyway ??

Zaczęty przez lakixxl, 30 Lipiec 2009, 16:45

lakixxl

witam !
wlasnie sie podlaczylem do tego projektu i szykam najwoszych optymalek!
znalazlem to :

http://zslip.com/milkyway.htm

jest cos nowszego ? :book:
dzieki i pozdro

3Rni

dobrze trafiles tam sa ptymalki jak trzba

a u nas temat o optym. milki jest w dziale Liczenie na GPU

stn

Wiecie co możnaby tu posprzątać i popracować nad nazwami działów. Wychodzi na to, że optymalki pasowały by do działu milka, optymalizacje no a jest w liczenie na gpu.

AiDec

Dlatego ze w dziale GPU sa opisane optymalki do Milky dla GPU (opis popelnil OxyOne). Ostatnie optymalki do Milky ale dla CPU nie zostaly opisane na forum. Jesli ktos chce to zrobic - zachecamy :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lakixxl

prawda jest taka ze jestem len i do tego zmeczony po dyzurze i nie chcialo mi sie szukac :P no ale Aidec masz racje o liczenie na GPU nie pytalem  XD

ps. jakos dziwnie mi ta opta dziala ... mam wrazenie ze to jakos "przeskakuje" pokazuje mi postep co 5 - 6 sek a nie co sekunde jak w SETI :/ to normalne ?

TRZECIAK

Cytat: lakixxl w 30 Lipiec 2009, 19:26
ps. jakos dziwnie mi ta opta dziala ... mam wrazenie ze to jakos "przeskakuje" pokazuje mi postep co 5 - 6 sek a nie co sekunde jak w SETI :/ to normalne ?

Jak najbardziej. Jest sporo peojektów w których postęp nie pokauje się z każdą sekundą.


lakixxl

Ahoj

nie chcialem zakladac nowego watku odnosnie Milky wiec pisze w moim poprzednim. mam nadzieje ze Bober mnie z tym nie wurzuci!

PROBLEM mam nastepujacy. jak pisalem wczesniej podlaczylem sie do drugiego projektu. do seti dorzucilem milke i co ... pobralo mi jedna WU z milki i dalej nie chce pobierac . pojawia sie komunikat :
2009-08-01 13:18:49   Milkyway@home   Message from server: No work sent
2009-08-01 13:18:49   Milkyway@home   Message from server: (won't finish in time) BOINC runs 86.3% of time, computation enabled 100.0% of that

prawda jest taka ze ten procent mi sie powoli zwiekasza najpierw komunikat byl odnosnie 83,5 % teraz jest juz 86,3% w ciagu około 2 dni... mam czekac az do 100% dojedzie ??  %)
kurde wszystko mam ustawione na 100% uzywania kompa. komp dziala 24/7 100% BOinc.... SETI sciaga bez problemu i liczy dwoma jajami a milka przeliczyla 1WU i ten smieszny komunikat. Uzywam tylko BOINC managera


jakies propozycje pomocy ?
dzieki

Szopler

Jakim sprzętem dysponujesz?

AiDec

1. Ustaw w BM pobieranie WU na wiecej dni (np. na 10 dni).
2. Sprawdz ustawienia na stronie projektu Milky.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

Cytat: lakixxl w 01 Sierpień 2009, 13:31
2009-08-01 13:18:49   Milkyway@home   Message from server: (won't finish in time) BOINC runs 86.3% of time, computation enabled 100.0% of that
Znam dobrze te komunikaty. Wynikają one z "różnorodności" projektów i występują wtedy, kiedy łączysz projekty nie do końca kompatybilne.

Załóżmy, że masz bufor nastawiony na 3 dni i następnie ściągasz WU z jakiegoś liberlanego projektu. W efekcie dostaniesz próbek na całe 3 dni tylko z tego jednego projektu. Następnie dajesz request do następnego projektu, np. Milky - a oni na to: kochanieńki, tego co masz nie dasz rady wydymać przez całe 3 dni, więc nie dostaniesz dodatkowych WU, bo i tak nie zrobisz...

Rozwiązaniem pewnym jest ustawienie "nie pobieraj" dla wszystkich projektów poza jednym, następnie zwiększenie bufora na 6 dni i pobranie próbek z tego jednego projektu, po czym powrót do stanu poprzedniego. Z mojej praktyki wynika jednak, że prościej jest zwyczajnie wywalić część wcześniej zassanych próbek.
8)

lakixxl

zrobilem tak ... zatrzymalem projekt SETI i zaczal pobierac Milke... przemielilem troche SETI z ustawieniami nie pobieraj nowych danych i zaczyna pobierac wiecej MIlky wiec jakos idzie !
dzieki za pomoc

Adalbert

Na moim laptopie (P8400, XP32bit) standardowy MilkyWay@home liczył 4h, na optymalce 0.19 SSE4.1 1h, a na 0.20 Win32-SSE3 30min.

gielo

Szkoda, że linuksa traktują trochę z góry bo tu ostatnia aktualna wersja to 18d. Próbke liczy mi obecnie jakieś 1,5h.
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



Norbert

#13
Panowie poratujcie  :shame:
Zacząłem kombinować i wgrałem optymalke pod milke a teraz manager pokazuje mi czas przeliczenia próbek 2x dłuższy jak przed instalacją optymalki   :fright: da się jeszcze coś z tym zrobić czy wywalić wszystko i od nowa zainstalować managera i pobrac nowe wu do przeliczenia?

opty pobrane z tąd:
http://www.tomaszpawel.republika.pl/index_pliki/Page938.htm

X X X

Ale żeś sobie źródło znalazł  XD

Link do aktualnych optymalizacji MW:
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/forum_thread.php?id=1297

1. Zakończ BM i aplikację MW.
2. Wgraj do katalogu optymalizację.
3. Uruchom BM.

Mori

Te optymalki coś dają dla GPU ATi czy nie warto sobie zawracać nimi głowy?

Raptor77

z tego co pamiętam w tej chwili milka sama wysyła już optymalki więc nie ma co kombinować i wgrywać.
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

AiDec

Cytat: Mori w 09 Czerwiec 2010, 08:08
Te optymalki coś dają dla GPU ATi czy nie warto sobie zawracać nimi głowy?

Same z siebie nie daja nic - to jest dokladnie ta sama aplikacja liczaca. Natomiast umozliwiaja zmiany konfiguracji przetwarzania (wieksze/mniejsze obciazenie grafy itp.). Szczegoly sa w pliku readme. Zastrzegam, ze to jest zabawka dla zaawansowanych.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Norbert

No cóż mogę powiedzieć człowiek całe życie się uczy a w szczególności na własnych błędach ale dzięki Robercik za linki próbki juz liczą sie w tempie tak jak wcześniej.  ;D