2010.06: QuantumFIRE

Zaczęty przez Bober, 02 Maj 2010, 12:57

Który projekt zatriumfuje w czerwcu?

ABC@home
2 (2.8%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction.net
21 (29.2%)
Collatz Conjecture
3 (4.2%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNETC
1 (1.4%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
DynaPing
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
FreeHAL@home
1 (1.4%)
Goldbach's Conjecture Project
1 (1.4%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
1 (1.4%)
Leiden Classical
0 (0%)
Malaria Control
1 (1.4%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
1 (1.4%)
PicEvolvr
0 (0%)
POEM@home
1 (1.4%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QuantumFIRE
29 (40.3%)
QMC@home
0 (0%)
RALPH@home
0 (0%)
RNA World
0 (0%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
4 (5.6%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home
2 (2.8%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
0 (0%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
1 (1.4%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
3 (4.2%)

Głosów w sumie: 72

Głosowanie skończone: 23 Maj 2010, 12:57

Troll81

no to co :D zawsze coś policzą :D

KrzychuP

Ja za Quantuma się wezmę, jak opróżnię zasoby Magnetism  %)

apohawk

Przeliczam ostatnie 16 zadań w Magnetism i liczę 100% quantum aż do wyścigu w PG. Muszę nadrobić trochę pozycję w projekcie miesiąca, bo słabo mi idzie w tym miesiącu.
No good deed goes unpunished.

docentus

Słabo to mi idzie - poprzednie Projekty Miesiąca gdzieś 1/3 stawki - teraz 3-4 od końca :( ale jeszcze trochę miesiąca zostało.

Troll81


sebek_sp

Będzie 2 miejsce dla boinc@poland przed końcem czerwca? Wg boincstats trzeba na to 22 dni, więc chyba braknie 5 dni :/

apohawk

Odejmij jeszcze 5 na wyścig w PG.
No good deed goes unpunished.

Mori

Cytat: sebek_sp w 13 Czerwiec 2010, 09:22
Będzie 2 miejsce dla boinc@poland przed końcem czerwca? Wg boincstats trzeba na to 22 dni, więc chyba braknie 5 dni :/
A to jest ciekawe pytanie. Obecnie tracimy tak circa 4808k punktów, a dziennie nadrabiamy z 300-350k. Czyli:
- dla 300k: 16 dni
- dla 350k: 14 dni

Krótko mówiąc - jak się sprężymy to mamy szanse, choć wyścig w PG może faktycznie namieszać trochę. Zatem - przyłączać się i liczyć :P

EDIT: A, i jeśli nawet nie udałoby się zdobyć drugiego miejsca to powinniśmy sobie zapewnić stabilne trzecie miejsce.

Tomasz R. Gwiazda

moje 100k+ pkt mozecie odjac.... wyjazd wakacyjny

Ale jak nam tak zalezy to mozemy ich dogonic w lipcu, ja napewno znowu bede QF liczyl

Mori

Nieeee, w lipcu Klimat! No i bez Twojego 100k to prawie na pewno nie uda nam się w czerwcu odbić drugiego miejsca, zatem bunkrujemy się na trzecim! Trza zrobić dystans!

sebek_sp

Jak nie uda się zdobić drugiego miejsca, bo pewnie niewiele braknie to będzie robota dla Klubu TOP10  XP ;D

Mori

Nie no, w Top10 się chyba uda utrzymać ;)

sebek_sp

Cytat: Mori w 13 Czerwiec 2010, 17:18
Nie no, w Top10 się chyba uda utrzymać ;)

Zasugerowałem się wiadomością, w której jest propozycja Magnetism i cel 7 miejsce. Ale chyba TOP10 polega tylko na zdobyciu miejsc 10-  :shame:

apohawk

Top10 polega na tym, aby mieć inne cele niż PM ;)
No good deed goes unpunished.

sebek_sp

Wiem, że inne cele i inne (krótsze czasy). Trudno. Ale drugie miejsce może być pod koniec czerwca na wyciągnięcie ręki.

emik

wysłałem do Ojca Prowadzącego PW o utworzenie wyścigu w QF w terminie po wyścigu w Prime Grid - zaproponowałem od zakończenia roku szkolnego do końca miesiąca i jakiś tytuł z tym związany (koniec szkoły albo początek wakacji - oczywiście po ang)


tmphaha

Dobry pomysł  :parrrty:

Troll81


Aegis Maelstrom

Witam,

czy tylko u mnie ostatnie próbki QuantumFA liczą się wyraźnie dłużej, czy po prostu wydłużyli WU?

apohawk

Ok. 4-6 godzin za 250 punktów, w zależności od serii zadań. Zdarzają się też krótkie WU, ok. 1 godziny za mniejszą liczbę punktów. Nie zauważyłem żadnego drastycznego wydłużenia czasu przeliczania.
No good deed goes unpunished.

Aegis Maelstrom

O.K., a więc u mnie, tak jakby QFA gryzło się z Rosettą (walka o pamięć?  :o ).

apohawk

QuantumFIRE bierze tyle pamięci, co kot napłakał. 5-10 MB
No good deed goes unpunished.

Arthusp

Cytat: Aegis Maelstrom w 15 Czerwiec 2010, 17:33
Witam,

czy tylko u mnie ostatnie próbki QuantumFA liczą się wyraźnie dłużej, czy po prostu wydłużyli WU?

Mam podobne wrażenie: na mojej maszynie czwartego, piątego czerwca próbka (za 250ptk) liczyła się średnia 4h, wczoraj średnia wynosi powyżej 6,5h.
Ale pewnie jest jak pisał apohawk:
Cytat: apohawk(...) zależy od serii zadań.

G

Cytat: Aegis Maelstrom w 15 Czerwiec 2010, 18:59
O.K., a więc u mnie, tak jakby QFA gryzło się z Rosettą (walka o pamięć?  :o ).
To ciekawe, co piszesz. Jak uruchomiłem na jednym jajku Rosettę, a na drugim QFaje, to ten pierwszy projekt miał żałosną sprawność. A w systemie pozostawało nadal ponad 700 MB fizycznej-wolnej pamięci. System-XP/P4, Boinc 6.10.56.

       

tmphaha

Jeśli komuś udało się przeoczyć  ;) to przypominam:

Trwa wyścig PrimeGrid, zapraszamy do udziału.

http://www.boincatpoland.org/smf/primegrid/the-summer-solstice-challenge-16-06-2010-1128-utc-21-06-2010-1128-utc/

HolyCrom

Powiedźcie kamraci, jak liczycie projekt miesiąca, to inne wstrzymujecie?? Liczycie tylko ten i coś na inną jednostkę obliczeniową, zamiennie GPU i CPU ?

apohawk

Nie widzę aplikacji GPU w QuantumFIRE, więc na GPU liczę MW. Aktualnie trwa wyścig w PG, więc QuantumFIRE jest wstrzymane. A tak to różnie. Ostatnio staram się walczyć w PM o dobre miejsce. Liczę SIMAP na początku miesiąca, wtedy nie liczę PM. Jak są próbki w LHC albo RALPH to liczę równolegle z PM. Poza tym, to jak PM jest ciekawy (białka, fizyka) to liczę 100%, jak nie to im mniej fajny tym mniej go liczę.
No good deed goes unpunished.

HolyCrom

Z tym GPU chodziło mi, o to, że liczysz jakiś projekt, co statystycznie pewnie będzie pod CPU, a żeby GPU nie stało takie samo na korytarzu, to ono sobie liczy coś co punktuje :). A czy w tych wyścigach to ja się gdzieś musze zgłaszać, czy wystarczy że jestem w BOINC@Poland i sobie dany projekt liczę?

Niekumaty Burak

Cytat: HolyCrom w 17 Czerwiec 2010, 23:34
... A czy w tych wyścigach to ja się gdzieś musze zgłaszać, ...
Nigdzie się nie zgłaszasz, nawet nie musisz być zarejestrowany na forum, wystarczy być (w zespole) i liczyć.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

No niby nie trzeba się rejestrować na forum, ale dobrze tu być  ;D
No good deed goes unpunished.

Arthusp

Cytat: HolyCrom w 17 Czerwiec 2010, 10:07
Powiedźcie kamraci, jak liczycie projekt miesiąca, to inne wstrzymujecie?? Liczycie tylko ten i coś na inną jednostkę obliczeniową, zamiennie GPU i CPU ?

Mam swoje dwa ulubione projekty, a PM liczę równolegle z nimi. Ew. jeśli PM nie podoba mi się, to nie liczę go wcale.
Np. teraz, gdy trwa wyścig PG, więc: liczę swoje ulubione projekty, wstrzymałem PM i w to miejsce liczę PG.
Czytaj: liczę swoje projekty, które przyciągnęły mnie do BOINC, a dodatkowo (kosztem ulubionych projektów) czynię swój wkład w drużynę przez PM/wyścig.

Troll81


Adalbert

Mam problem z liczeniem QuantumFIRE: nawet jeżeli włączony jest tylko BOINC, uruchomiony tylko dany projekt, dwa wątki podłączone do oddzielnych rdzeni, to jak włączę Menedżer zadań Windows > Wydajność to mam zużycie procesora: 100% - 17% - 33% - 100% ... wykresy zużycia skaczą od dołu do góry. W czym może być problem?

Troll81

A jak zużycie pamięci wygląda?? i jak obciążenie dysku??

apohawk

To wygląda, jakbyś miał ustawione dozwolone użycie procesora lub procesorów przez boinca poniżej 100%.
Zaawansowane -> Preferencje lokalne -> Użycie procesora -> "używaj nie więcej niż ... % mocy obliczeniowej procesora" lub "używaj nie więcej niż ... % ogólnej liczy procesorów"
No good deed goes unpunished.

Adalbert

Faktycznie było ustawione żeby procesor wykorzystywany był najwyżej w 60%, mimo że nie przypominam sobie bym to zmieniał, może najnowsze wersja BOINCa tak ma standardowo? Tak czy siak zmieniłem na 100% i ładnie liczy, może jeszcze trochę podbiję swoją słabą statystykę. :)
Dziękuję za pomoc.

Troll81