Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Forum wolno działa

Zaczęty przez Bober, 12 Styczeń 2009, 22:07

gielo

ale co poniektórzy pieprzycie panowie.
"Hosting jest francuski i to go dyskredytuje" - pewnie bo wszystkie polskie hostingi to mają serwerownie w polsce  %)
Z doświadczenia wiem że to polskich właśnie lepiej unikać

"to krwiopijcy..." - trochę to dziwne bo dedyki w ovh sa najtańsze a polskie są średnio 2-3 razy droższe. Jak bierzecie sam hosting w niemczech czy innych krajach europejskich to nie dość że często jest on sporo tańszy to jeszcze dużo lepszy jakościowo hehe i kto tu jest krwiopijcą.

Dobre serwery mają w stanach ale wysoki ping przez ocean je często dyskwalifikuje w polsce. Ping w polsce z amerykańskich serwerów często przekracza 220ms, a do komnfortowego korzystania ze stron na nie przeciążonym serwerze wymagany jest ping tak max do 100ms. Te wymagania spełnia ovh i większość innych europejskich serwerów.
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



TJM

No ja mam hosting właśnie w USA, póki co taniej nigdzie nie mogę znaleźć, a jakość usług na najwyższym poziomie. Nawet nie przyszłaby mi na myśl zmiana tego, gdyby nie te złodziejskie stawki za przekroczenie własnego limitu transferowego, a wyższe plany z lepszymi parametrami transferu są po prostu nie na moją kieszeń.
Z polskimi hostingami niestety miałem złe doświadczenia, poza home.pl gdzie jest jakość, ale za odpowiednią cenę %)
Pingi do USA wcale nie są takie złe, do mojego serwera mieszczą się chyba w 150ms i przeglądanie stron które znajdują się bezpośrednio na nim, jest w 100% komfortowe. Trochę gorzej wypadają już strony, w których przesyłaniu serwer już tylko pośredniczy - tzn dla nas np. transfer leci tak: Polska -> USA -> Polska - tutaj już daje się odczuć spowolnienie wynikające z podwojonej trasy na taką odległość. No ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Rysiu

Cytat: TJM w 01 Wrzesień 2009, 17:23
No ja mam hosting właśnie w USA, póki co taniej nigdzie nie mogę znaleźć, a jakość usług na najwyższym poziomie. Nawet nie przyszłaby mi na myśl zmiana tego, gdyby nie te złodziejskie stawki za przekroczenie własnego limitu transferowego, a wyższe plany z lepszymi parametrami transferu są po prostu nie na moją kieszeń.
To pewnie cenę usługi odbijają sobie na transferze ;)

Osobiście w trakcie eksploracji Internetu nie widzę różnicy w opóźnieniach pomiędzy serwerami PL, DE, FR, USA itp.

Tutaj różnice są widoczne przy np. serwerach gier ale raczej nie stronach WWW... Zresztą większość tych "pro" graczy [w tym negatywnym sensie] zwala winę na ping zamiast przyznać się do bubla.

TJM

Limit transferu jest raczej chyba po to, żeby po prostu torrentów nie seedować, bo w samym regulaminie nic na ten temat nie ma.
Pod 'normalne' sajty na pewno wystarczy z zapasem, gorzej w zastosowaniach jak projekt BOINC właśnie - gdzie pojedyńczy scheduler request może mieć kilkaset kB, nawet do kilku MB.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Błąd bazy danych: Server shutdown in progress
Plik: /hermes/web01/b821/pow.boincatpoland/htdocs/smf/Sources/Recent.php
Linia: 502Błąd bazy danych: Lost connection to MySQL server during query
Plik: /hermes/web01/b821/pow.boincatpoland/htdocs/smf/Sources/Load.php
Linia: 2025



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, support@powweb-inc.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.




To mi wyskakuje dzisiaj dość regularnie, chwilami działa normalnie, chwilami zaczyna zmulać aż pada całkiem na chwilę.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Rysiu

Hmm? Czy ja dobrze widzę? Oni oferują:

Cytat# UNLIMITED Disk Space
# UNLIMITED Data Transfer

Za jedyne: 4,88 $ /mo.

Cóż menu strony w FireFox'ie mi się rozjechało... Mam nadzieję, że Mchl co najmniej nie przedłuży abonamentu...

Mchl

Cytat: Rysiu w 17 Wrzesień 2009, 23:35
Hmm? Czy ja dobrze widzę? Oni oferują:

Cytat# UNLIMITED Disk Space
# UNLIMITED Data Transfer

Za jedyne: 4,88 $ /mo.

Cóż menu strony w FireFox'ie mi się rozjechało... Mam nadzieję, że Mchl co najmniej nie przedłuży abonamentu...

DObra już dobra. Wiem że to była pomyłka. W rankingu mieli dobre miejsce, ale to chyba był ranking dla mało obciążonych serwisów...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

TJM

Spróbuj może coś pomyśleć, żeby forum mniej korzystało z bazy danych. Nie da rady dorzucić jakiegoś cache (SMF cośtam obsługuje), albo zobaczyć czemu ten skrypt od URLi o którym pisałeś wciąga dużo miejsca w bazie i czy ewentualnie nie da się tego jakoś poprawić ?
Chociaż w godzinach porannych (zaczyna się koło 8:30-9 i trwa z godzinę max do dwóch) strona po prostu w ogóle przestaje działać i nie sądzę, żeby była to w jakikolwiek sposób nasza wina.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

gielo

Jak masz prywatnego bloga to może i przy pingu rzędu 150ms różnicy znacznej nie zobaczysz ale jak masz mocno odwiedzane forum gdzie idzie po kilkadziesiąt zapytań na sekunde do bazy danych to już tak ciekawie nie jest. To właśnie dlatego duże serwisy szukają serwerowni w polsce ale jak nie masz stron o odwiedzalności onetu to spokojnie ovh starczy (mówię o dedyku), w stanach może być już problem że w godzinach szczytu będzie lipa. Zreszta pisze o własnychg doświadczeniach a to co już weźmiecie, czy wogle będziecie coś zmieniać to już od was zależy. Dobrze że forum stoi na smf a nie na phpbb, bo już wogle masakra by była ;]
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



TJM

A co ma niby ilość zapytań do bazy do pingu ?
Jedynie na co ma wpływ ping to czas nawiązania każdego połączenia i ewentualnie czas oczekiwania na odpowiedź serwera/dane, praktycznie jedyna sytuacja gdzie możnaby zauważyć jakąś różnicę to klient wysyłający na raz do serwera tylko jeden request i czekający na zakończenie przed wysłaniem następnego. Takich jednak już dziś raczej nie ma, a na pewno nie należą do nich przeglądarki.
Poza tym im bardziej obciążony serwis, tym mniejsze znaczenie ma ping (o ile to łącze nie jest przeciążone) - wraz z obciążeniem rośnie głównie czas reakcji samego serwera http i czas generowania requestów, a nie czas przesyłania danych. Polecam eksperymenty na kilku sajtach z użyciem narzędzi takich jak httping, ab czy httperf.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

gielo

#131
a to że jak wywołujesz stronę to idzie informacja do serwera a jak takich informacji idzie kilkaset to jak zapytania idą długo masz spowolnienie działania strony. To chyba jasne.
Ping to czas wysłania zapytania i odpowiedzi serwera. Jeżeli te czasy są za długie to jak pisałem przy kilkuset zapytaniach widać spowolnienie ładowania się strony. Ping działa po icmp i jako sam w sobie do bazy nic nie ma ale jest miernikiem szybkości odpowiedzi serwera więc jak masz ping 200ms to nie łudż się że zapytanie po np. tcp czy udp do strony pójdzie w 3ms.

Odpytania bazy nie idą bezpośrednio ale poprzez skrypt najczęściej w php. Jednak same z siebie też nie idą ale wywołuje je pośrednio użytkownik odwiedzający stronę.

Mnie chodziło tu o nie tyle co o ilość połączeń od jednego usera co o ilość userów łączących się w danej jednostce czasu. W sumie liczy się to każdej porcji danych przesyłanych między klientem a serwerem i odwrotnie. Także grafiki, samego kodu strony itp. Chociaż przyznasz że w przypadku tego forum to najwięcej danych idzie właśnie z bazy danych. Grafiki tu prawie nie ma, a kod html wysyłany na przeglądarkę jest generowany dynamicznie z danych bazy oraz php.
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



Niekumaty Burak

Proponuję by w "Forum BOINC@Poland - Centrum informacji Ostatnie wiadomości" były zamieszczane nagłówki wiadomości dotyczących tylko spraw zespołu i BOINC, zaś pomijane wiadomości eRepublik. Zdecydowana większość przeglądających forum szuka tutaj wiedzę na temat BOINC, eRepublik plącze się tutaj jak spam.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

X X X

Popieram, nie chcę żadnych info o eRepublik i innych dziwacznych "gier". Można pewne działy ukryć?

KrzychuP


Niekumaty Burak

Głos, że erepublik zaśmieca forum jest ignorowany.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

X X X

erep zaśmieca i gry różne też zaśmiecają.

kempler

To już musi Mchl ustawić żeby nie pokazywało w ostatnich wiadomościach. Napiszę do Niego.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Niekumaty Burak

Można uwzględnić, że wielu naszych uczestniczy w grze Erepublik i ma to jakiś wpływ na reklamę naszego zespołu, dlatego proponuję umieścić "Ostatnie wiadomości" dotyczące tej gry pod "Forum BOINC@Poland > Inne > Gry i zabawy - Działy podrzędne - eRepublik "
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

TJM

Chyba nie ma co liczyć na poprawę działania forum w godzinach 8:50-10:00. Trzy dni z rzędu tuż przed padem widziałem tekst 'the server is shutting down' zamiast forum, więc pewnie to jakiś reboot planowany %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

jeszcze takiego tekstu nie widziałem..... :D

rzyrant

Chcialem tylko zauwazyc, ze zegar na naszym forum wciaz na czasie letnim jest. Sentyment jakis chyba i tesknota za latem.

Troll81

Albo sztywne mapowanie UTC.....

Mchl

Albo trzeba sobie przestawić w profilu. Serwer stoi w stanach, a tam zegarki przestawiają dopiero w ten weekend.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

Miałem nadzieję, że uda mi się w ten weekend przenieść na nowy serwer. Niestety rozbiłem się na jakiejś niezgodności w konfiguracji.
Spróbuję to rozgryźć w tygodniu i w następny weekend kolejne podejście.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org