Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Rowery

Zaczęty przez emik, 18 Maj 2009, 23:02

Lukullus

Cytat: Pigu w 13 Czerwiec 2010, 10:45
pięknej to już kupił niższy model  XD

Sama se wybrała!  XP
Chciała Czarny mat  :parrrty:


http://waypoint.com.pl

Troll81

A nie różowy szach??  XD

Pantarhei

Moja sie kiedys uparła na jasny i wesoły kolor, a faktycznie w tamtym sezonie dominowały grafity, granaty i czerń :) koniec końców przesłaćilismy za jedynego w  Lodzi pomarańczowego Garego Fischera. <producent daje dożywotnią gwarancje na ramę ;)>

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Drozda_PL

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 09 Czerwiec 2010, 21:09
ktos obczai ?
http://www.go-sport.pl/materialy/katalogi/rowery_2010/index.html

i jesli sie nie myle to ciekawe wydawaly mi sie na zywo:
AFFIX FX2
AFFIX TTS26


ktory z tych dwoch wg. was lepszy?
ostateczniie model: FX3

jak dla mnie TTS26 odpada. full za 900zeta?! rozpadnie się po 2 miesiącach...

Z tych trzech brałbym ten FX3, będzie spoko rower, a przy odpowiednim użytkowaniu i drobnych naprawach, powinien służyć przez lata.

Tomasz R. Gwiazda

wzielem inny z wyzszej polki
tamte tez mi w sklepie odradzili :)

Lukullus

a co do kolorku roweru mej lubej... wybrała czarny matowy. Może to dla tego, ze jest żołnierzem zawodowym  :attack: :attack: :attack: :attack: :attack: :attack:


http://waypoint.com.pl

Troll81

to odpoczynek od czerni i moro wskazany :D

tomeh

Używany z allegro dobry to wydatek 1000 a będzie na lata i bardzo wygodny. Trekingi polecam tylko
To jest Temat - tematy z różnych dziecin życia

AL

Ja po przeprowadzce do Bielska zamieniłem w roku 94 moją starą kolarkę marki romet (była nieco starsza ode mnie - bo bodajże z rocznika 78), na mtb DiamondBack Sorrento Sport. To amerykaniecka marka, która niedługo potem przestała być oferowana na polskim rynku. Pierwszy oryginalny amor z przodu wymieniłem po ok. 5tyś.km (nie wytrzymał skoku, a właściwie lądowania po skoku nad kilkoma schodkami - ot wbił się do oporu i tak już pozostał). Rock socx spisuje się idealnie do dzisiaj. W między czasie wymieniłem tylko łańcuch, tylne zębatki i hamulce oryginalne zamieniłem na v-brejki (no i wiadomo masę klocków do nich oraz niezniszczalne opony marki kenda - na różne inne wynalazki). V-max jaki udało mi się wykręcić to 78,8km/h wg licznika sigmy z góry Żar w Międzybrodziu Bialskim. No i najważniejsze przebieg po ponad 15 latach to nieco ponad 100tyś. km. Słowem rower nie do zajechania, a w 1994 r. kosztował tylko ok 1200zł.
Żona w zeszłym roku kupiła sobie jakiegoś arkusa za ok. 600zł i wg. mnie to porażka jakaś straszna. Strasznie ciężki rower i równie ciężko (przynajmniej w porównaniu do mojego 15 letniego) się na nim jeździ. Osprzęt z epoki kamienia łupanego - więc nikomu tych wynalazków nie polecam.
Raz koledze pomogłem dostarczyć z Auchan do domu nowego mtb (marki no name za 150 pln). Po drodze, a były to tylko 4km, odpadły mi odblaski z pedałów i szprych, a 500m przed metą zerwał się łańcuch...więc pozostawię takie wynalazki bez komentarza (dla mnie trudno to coś byłoby zakwalifikować nawet do kategorii jednorazówek).
W te wakacje wybrałem się na krótką przejażdżkę na Grojec (taka mała górka w Żywcu - ta sama co to niby wg. reklamy Adamek na nią wbiegał) rowerem mtb marki trexx mojego kuzyna. Tej przejażdżki o mało życiem nie przypłaciłem kiedy po hamowaniu ze sporej prędkości wpadłem w niewielką wyrwę, w wyniku czego wyrwało mi przednią tarczę hamulcową i mocowanie przedniego koła do widełek.... Rower bodajże miał tydzień od zakupu...(wymienili w ramach gwarancji, ale więcej na to ustrojstwo nie wsiądę za żadne skarby).
Ostatnio rodzice kupili sobie za ciężką (jak dla mnie) kasę trekkingowe Canondal'e i po pierwszych oględzinach muszę przyznać, że całkiem fajne rowerki. Lekkie, pomysłowe i o dziwo solidne. Ciekawy osprzęt - tylko jakoś tak za mało "górskie" jak dla mnie - ale na płaskie tereny ideał.

emik

zakupiłem rowerek na allegro dla mojej ukochanej:

DAMSKI HOLENDER MARKI MONTEGO NA KOŁACH 28"
ROZMIAR RAMY: 19,5" - 50cm
PRZERZUTKA W PIAŚCIE: SHIMANO NEXUS - 8 PRZEŁOŻENIA
MANETKA: SHIMANO NEXUS 8
HAMULCE: ROLKOWE
OBRĘCZE: 28" - ALUMINIOWE
DYNAMO W PIAŚCIE: SHIMANO NEXUS






cena niecałe 800zł


Cyfron

piękna maszynka !  :parrrty:

emik

polowałem przeszło miesiąc na allegro na niedrogi rowerek miejski


Ania

Cytat: emik w 31 Lipiec 2012, 21:57
zakupiłem rowerek na allegro dla mojej ukochanej:

DAMSKI HOLENDER MARKI MONTEGO NA KOŁACH 28"
ROZMIAR RAMY: 19,5" - 50cm
PRZERZUTKA W PIAŚCIE: SHIMANO NEXUS - 8 PRZEŁOŻENIA
MANETKA: SHIMANO NEXUS 8
HAMULCE: ROLKOWE
OBRĘCZE: 28" - ALUMINIOWE
DYNAMO W PIAŚCIE: SHIMANO NEXUS






cena niecałe 800zł

Sama bym taki chciała :)

Ale to na pewno dla niej ... rozmiar 19,5 ?

emik

rama 19,5" - wzrost 175-183 cm


Troll81

śliczna :D teraz prosimy o zdjecia dziewczyny :D

emik

żony trolliku, żony


Troll81

która wszak jest dziewczyna/kobietą

Ania

Cena aż niewiarygodna !!!!   To nowy ?

emik

używany, ale sprzedawca ma zawsze niezłą ofertę

link do sprzedawcy: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=24048129

ostatnio miał też zestawik Gianta, który poszedł za 1400zł:





Fobos

Zgłoszę się tutaj, jako były kolarz mam wtyki w rowerowych środowiskach, więc jak ktoś by chciał kupić/złożyć rower, to mogę dopomóc, czasem może nawet da się z cen katalogowych zejść :D
I od razu pochwalę się fixie które ostatnio złożyłem i służy mi do poruszania się po mieście  :love2:

Troll81


Fobos

Starałem się jak najbardziej oczojebny zrobić, ale żeby przy okazji wszystko w miarę pasowało, dla udziwnienia nawet przednie i tylne koło są zaplecione w różny sposób :D

Ania

A ceny ?
Poszukuję 1-2 rowery na podmianę dla emerytów. Chyba najlepiej aby miały te przerzutki w piaście ? Ale te sprzęty od 700 zł się zaczynają. A używki ... trzeba dobrze trafić.

Pantarhei

@fobos

A wrzuć większe zdjęcie albo nawet kilka innych.
Bardzo fajny rowerek. Szprychy w słoneczko rządzą, :)
Ale montując hamulce to już potwornie zgrzeszyłeś ;)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

za rower bez sprawnych hamulców jest mandacik :D ajak masz to wszak używac nie musisz :D a policja się nie przyczepi.

Tobas

No właśnie tak patrzyłem i coś mi nie pasowało.. Hamulce  XD

stiven

Troll81: wystarczy jeden ale sprawny  :P

Nie zmienia to faktu, że rower i tak nieprzepisowy. Dzwonka brak i świateł też. W razie spotkania nieprzyjemnego aspiranta sumaryczny mandat może się zbliżyć do wartości roweru.


Troll81

no sorry ale prawo jest prawem....

Fobos

#68
Ja według prawa mam 3 hamulce  XD Ostre koło jest też uważane za hamulec (nie w każdym kraju, ale mi się udało :D )
A mechaniczne są jeszcze gdyż się przyzwyczajam do ostrego koła i czasami jeszcze zdarza się awaryjne hamowanie  :shame:

No i zlazłem do rupieciarni coby jakąś fotkę pstryknąć, oświetlenie sie przepaliło i miałem do dyspozycji jedynie lampkę nocną i flash w telefonie x)
fotki -> http://imageshack.us/g/443/imag0171y.jpg/

andy101fah

#69
I tak nikt nie przebije mojego roweru:
Kupiony taki:


wynik:



ale już sprzedany po zakupie tego:

Fobos

no i to jest prawdziwy motorower :D Jest i moto i też rower  :respect:

Troll81

fajna przeróbka :D

stiven

Hehe mam Kandsa, tyle że Maestro. Dobry osprzęt w niskiej cenie.

Pantarhei

Cytat: Troll81 w 05 Listopad 2012, 17:16
no sorry ale prawo jest prawem....
Trollu.. a jest jakiś paragraf jak się jeździ rowerem z oznaczeniami straży pożarnej, a nie jest się strażakiem? Dużo mogą wlepić?

Dzwonka też nie mam... właściwie. Bo mam taki: "E!!!!" - krzyczę i ludzie wskakują na trawnik jak zapierniczam chodnikiem.  XD

@fobos
A opowiedz jak to się hamuje ostrym kołem właściwie. Tak powiedzmy z 40km/h... jak musisz awaryjnie szybko się zatrzymać. Zrywasz przyczepność? Rower nie kręci twoimi nogami? Osobiście to odwracam wzrok jak widzę na ulicy tych świrów na rowerach torowych. ;)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Fobos

Nogami się spowalnia obroty pedałków :P A ogólnie ostre koło uczy rozwagi i przewidywania zagrożeń wszelakich. No ale są też głąby które się rozpędzają ile mogą a potem "gubią nogi" jak rower zaczyna nimi kręcić :P No i kończy się to dwojako: 1.Przytulają się do asfaltu/wpadają na jakiś obiekt 2.W najlepszym przypadku rozkładają giry i czekają aż rower zwolni głupio się szczerząc xD A torowe w swoim mam tylko piasty :P

Troll81

Pantarhei nie czepiaj się. po prostu wiem że za "niemanie" świateł ja już 50 dostałem. a sprawność hamulców mi sprawdzali.

Ania

za dnia czy wieczorem ?

Powyżej: jak się jeżdziło takim składakiem roweru z silnikiem ? Jakie osiągi ? Jakie spalanie ?

Troll81

za dnia. Brak oświetlenia to oznacza niesprawny rower.

andy101fah

Bak w moim wynalazku miał 2 litry i można było przejechać ok 150 km z prędkością 30/h. Jedyny minus tego rozwiązania był następujący; aby używać tylko roweru musiała być ciągle wciśnięta klamka sprzęgła. Rozwiązałem to w ten sposób że zakupiłem manetkę typu Shimano Revoshift i można było jeździć używając tylko roweru bez silnika. Silnik jest gotowym rozwiązaniem skyhawk

Rower z napędem spalinowym (z bliska)

Tobas

Cytat: Pantarhei w 06 Listopad 2012, 13:34
A opowiedz jak to się hamuje ostrym kołem właściwie. Tak powiedzmy z 40km/h... jak musisz awaryjnie szybko się zatrzymać. Zrywasz przyczepność? Rower nie kręci twoimi nogami? Osobiście to odwracam wzrok jak widzę na ulicy tych świrów na rowerach torowych. ;)

Są fajne filmiki na YT.
Kolesie przenoszą środek ciężkości na przednie koło, zatrzymują tylne i hamują balansując swoim ciężarem i siłą.

PatioTV - ostre koło, czyli rower czysty w swojej formie w T- shirtTV "no logo, fun czy szpan"