Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Bitcoin - o co biega z tą walutą

Zaczęty przez Krzysiak, 12 Czerwiec 2011, 15:29

Krzysiak

Do generacji waluty która ma rzekomo przełożenie na realne pieniądze wykorzystuje się moc obliczeniową GPU i CPU - brzmi to jak płacenie za moją moc obliczeniową - pomijam wartość amortyzacji i prądu

Chociaż osobiście nie łapię o co biega tak do końca  |-?

http://blogi.ifin24.pl/trystero/2011/05/19/bitcoin-czyli-bezradnosc-wobec-babli-spekulacyjnych/
http://www.libertarian.pl/bitcoin-e-waluta-drugiej-generacji


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

#1
Nie dostajesz jej za pracę komputera  :no:

To rodzaj bańki spekulacyjnej - jeśli się to gościom uda to parę osób zarobi grube miliony/miliardy.
Z założenia BTC ma być 21 mln. Są one produkowane co 10 min po (o ile dobrze pamiętam) 50 i losowo rozlosowywane pomiędzy użytkowników (co 10 min ktoś wygrywa 50 BTC), stopniowo ta liczba będzie się zmniejszała, aż osiągnie zakładaną ilość BTC na rynku. Cały chłyt polega na tym że początkowo tylko kilka osób miało zainstalowanego klienta bitcoin (powiedzmy że 6) więc szansa otrzymania BTC była dużo większa niż obecnie (nie mam pojęcia ile osób korzysta z tego) <- osoby które przyłączyły się na starcie (kilku kumpli) otrzymała mnóstwo BTC za frajer, przyłączający się teraz maja niewielką szansę dostać cokolwiek. Użytkowników jest coraz więcej ale BTC wcale na rynku nie przybywa bo osoby które nachapały się na początku (bezwartościowych wtedy) BTC trzymają je na swoich "kontach" i tu zaczyna działać prawo popytu i podaży. Coraz więcej osób chce BTC, ale ich większość znajduje się poza obiegiem więc ich "wartość" rośnie. Przykładowo po kilku miesiącach za loda trzeba było zapłacić 1000BTC, po roku 100, a po następnym 10, za jakiś czas będzie to 1 BTC, a po kilku latach za 1000 BTC kupi się samochód.Goście którzy :wygrali" na początku po kilkadziesiąt tysięcy BTC mogą kupić za nie kilkadziesiąt aut - jedna wielka piramida i bańka spekulacyjna  XD

Ale klienta zainstalowałem, jak coś wygram to kupię sobie nową grafę  %)
jak ktoślubi ryzyjkować to BTC można kupić na wolnym rynku za pieniądze - na kartce inwestycja wygląda świetnie, ale jak na mój gust jest obarczona zbyt dużym ryzykiem. Waluta bez pokrycia i w każdej chwili 1 BTC może być równy 0 (słownie zero).

Tak przynajmniej to wygląda pod kontem finansowym/ekonomicznym.

Edit
To coś ładnie obciąża łącze i zżera procesor.
No cóż nie przyłączę się jednak do tej bańki :)

Krzysiak

No właśnie
CPU i GPU są potrzebne bo za ich pracę dostaje się wirtualną kasę - tylko co one liczą ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

czują zapach dłoni zanurzonej w nocniku :D

Krzysiak

Trollu to że jest to przekręt to czuć z daleka

Tylko co obciąża CPU i GPU łamanie serwera KGB FBI CIA CBA WSI itp ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

nie mam pojęciea. może właśnie robisz ddos?

drWarlock

heheh
a wyplata przyjdzie z konta ABW :)


drWarlock


lolek

#8
A ja właśnie ściągam bloki i się trochę pobawię  :P

Oficjalnie to co obliczamy w w bitcoin to algorytm mające utrzymać anonimowość sieci - a tak naprawdę  :dunno:

Edit
Udało mi się odpalić to dziadostwo do liczenia na GPU - walczyłem z błędem RPC

Ps. ATI HD4770 jest jakieś 75X wydajniejsze od athlona IIX2@2,9

Krzysiak

Tak przeglądając fora masa ludzi się w to bawi WIĘC szanse na trafienie znikome

I pomyśleć ile mocy się marnuje  :sick:

O Boinc nie chcą słyszeć bo szkoda na prąd a jak chodzi o kasę i pazerność to już rachunek z elektrowni się nie liczy

lolek to nie do ciebie tylko do wszystkich co się z BOINC naśmiewają że to strata kasy i prądu


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

Moc obliczeniowa BOINC podług tego to jak pikuś. Zakładając że podkręcony HD4770 ma 1 TF mocy obliczeniowej (pojedyncza precyzja) to cały BITCOIN ma jej jakieś 120PF. BTC Guild w ramach którego aktualni kopię ma ~ 2PF.

Ja do końca tygodnia wrócę do liczenia Milki i PG - przy obecnym kursie BTC opłacalność kopania na moim komputerze jest praktycznie żadna. Zastanawiają mnie osoby które robią to na prockach  - dokładają do biznesu.

Ps. ale pewnie wydam ze 100 zł na zakup kilku (2) BTC  8)

stasieks

Cytat: lolek w 15 Czerwiec 2011, 12:52

[...]

Ps. ale pewnie wydam ze 100 zł na zakup kilku (2) BTC  8)

OK. Teraz zainwestujesz swoje 100 PLN za 2 BTC. Pomyślałeś kto kiedyś je Tobie odda w formie PLN lub towaru ? Jak dla mnie szybko spadniemy do wartości groszowych za BTC. To po prostu nie może istnieć.

Troll81

dot com bubble potwierdził ze można zrobić pieniadz z niczego :D ale też potwierdził że rynek prędzej czy później takie manewry boleśnie weryfikuje.

goofyx

Ciekawe czy można by bitCoins przerobić na boinca ;)

lolek

Na dłuższą metę nie może, ale w perspektywie kilku miesięcy może się zdarzyć wiele żeczy - a 100 to raczej nie są powalające pieniądze i pobawić się można. może znów bańka napuchnie i zrobi się wzrost wartość z 5gr do 120PLN? To jest spekulacyjna bańka  :dunno:

Troll81


Arthusp

Tam gdzie kasa, tam chętni na zdobycie jej niekoniecznie fair, czyli A $500,000 Geek Cyberheist

http://gawker.com/5811868/a-500000-geek-cyberheist

lolek

Jak się trzyma 500000$ na niezaszyfrowanej partycji to jest się idiotą. Równie dobrze można trzymać walizkę z taka kasą  na balkonie - pierwszy lepszy złodziejaszek ja ukradnie  :dunno:

Krzysiak

Warto poczytać ten temat jakie ludzi mają parcie na kasę  :wacko: i ile są gotowi w sprzęt zainwestować  :fright:
Normalna paranoja - to jak typowa gorączka złota
http://forum.pclab.pl/topic/699314-BitCoin-FAQ-dyskusja/


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

goofyx

hmm, można zarobić 27zł dziennie przy liczeniu 24h/d na HD5850 <- to ciekawe ile mógłbym teoretycznie wyciągnąć na mojej HD5970.
Może od poniedziałku spróbuje przez parę dni zapuścić.

Jakby można na tym rzeczywiście zarobić i puścić przez boinca to na serwerownie mogłoby się uzbierać ;)

lolek

#20
Przy dzisiejszym kursie i trudności dokłada się. Minimalny konfing do "miningu" to 4x5830 po mocnym OC i energooszczędny procesor, a i tak niewiele zostaje  :bad:
Trudność (szansa zdobycia 50BTC) podwaja się co około tydzień, a kurs leci ostro w dół - przez ostatnie 36h spadł o ~20%. Słyszałem opinie że do poniedziałku wyniesie ~15PLN ( obecnie <50), a później albo panika, albo masowy wykup  |-?

goofyx

Cytat: lolek w 17 Czerwiec 2011, 09:22
Przy dzisiejszym kursie i trudności dokłada się. Minimalny konfing do "miningu" to 4x5830 po mocnym OC i energooszczędny procesor, a i tak niewiele zostaje  :bad:
Trudność (szansa zdobycia 50BTC) podwaja się co około tydzień, a kurs leci ostro w dół - przez ostatnie 36h spadł o ~20%. Słyszałem opinie że do poniedziałku wyniesie ~15PLN ( <50), a później albo panika, albo masowy wykup  |-?
Dlatego to jest spekulacja.
W poniedziałek kurs będzie 15zł <- więc wszyscy będą kupować, wtedy cena (jak na giełdzie) znowu pójdzie do góry.
To jest kwestia popytu i podaży.

lolek

@goofyx - jestem mgr ekonomi więc wiem z czym to się je.
Po 24h pomimo spadku notowań BTC o ~20 % jestem 10% do przodu  ;D

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

Zainwestowałem 100 (badam rynek) i jak na razie mam 111 (po 26h)  :)

Krzysiak

a liczysz czy sobie odpuściłeś
A gdzie kupuje się Bitcoin i jak


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

#26
Liczę milkę - kopanie na hd 4770 niema sensu.
bitomat.pl rodzaj kantoru (za operacje nie pobierana jest marża więc to raj dla spekulantów %) )

Ps. w ciągu godziny notowania potrafią się zmienić o ~ 20%

Mchl

Cytat: lolek w 18 Czerwiec 2011, 21:08
Liczę milkę - kopanie na hd 4770 niema sensu.
bitomat.pl rodzaj kantoru (za operacje nie pobierana jest marża więc to raj dla spekulantów %) )

Ps. w ciągu godziny notowania potrafią się zmienić o ~ 20%

No to rzeczywiście raj. Lepiej niż na spółkach co mają akcje po 1gr.

Pytanie jeszcze tylko, jak od tego podatek odprowadzić?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

lolek

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem  :dunno:

lolek

W 15 min z 19$ do 1$  |-?  :fright:
A chwilę przed tym kupiłem za wszystko BTC  :-\

andy101fah

Może to ma jakiś związek ?

http://www.dobreprogramy.pl/Ataki-na-posiadaczy-waluty-Bitcoin,Aktualnosc,25622.html


kotfryc

#31
lolek a gdzie to można kupić przez moneybookers, albo paypal ?

lolek

https://bitcoinmarket.com/

Paypal możesz tu (nie testowałem) tranzakcie w USD.

@andy - już od kilku dni jest o tym głośno, a spadek był chwilowy  :facepalm2:

mimeq

Sprobowalem, moze sie "pobawie" od czasu do czasu:

Your current total hashrate
653.79 Mhash/s


Estimated earnings
0.74985642 BTC / 24h




goofyx

Cytat: mimeq w 22 Czerwiec 2011, 16:48
Sprobowalem, moze sie "pobawie" od czasu do czasu:

Your current total hashrate
653.79 Mhash/s


Estimated earnings
0.74985642 BTC / 24h



1. Jakich minerów używasz do GPU? <- ja na swojej 5970 miałem zaledwie 280 mhash/s
2. Przy 0.74 BTC/24h <- to jest opłacalne. To wychodzi ok.20BTC/30 dni czyli 20 * 35zł = 700zł / miesiąc <- po odliczeniu kosztów prądu zostaje ok.300zł

mimeq

GUIMiner v2011-06-14.
5970: 300-310 Mhash/s na rdzen (taktowanie podniesione do 775) extra flags: -v -w128 odpalasz programik osobno dla kazdego rdzenia.
4770: 50-60 Mhash/s

Estimated earnings
0.79364366 BTC / 24h

Your current total hashrate
691.97 Mhash/s


goofyx

Cytat: mimeq w 24 Czerwiec 2011, 09:51
GUIMiner v2011-06-14.
5970: 300-310 Mhash/s na rdzen (taktowanie podniesione do 775) extra flags: -v -w128 odpalasz programik osobno dla kazdego rdzenia.
4770: 50-60 Mhash/s

Estimated earnings
0.79364366 BTC / 24h

Your current total hashrate
691.97 Mhash/s
Może spróbuje ;)
Ja nie pamiętam jakiego mam minera ale max miałem 280mh/s <- średnio mam 200mh/s

To ty ile masz BTC?

mimeq



goofyx


mimeq

Wszystko zalezy od ilosci ludzi, moja predkosc ciut wieksza niz w postach wyzej - szacowny zarobek mniejszy:

Your current total hashrate
720.60 Mhash/s
Estimated earnings
0.52551696 BTC / 24h


In total 518.67 Ghash/s from 2129 workers <- poprzednio w pool`u bylo 19xx "maszyn"