Optymalki GPU, CPU pod milke

Zaczęty przez OxyOne, 08 Luty 2009, 14:52

sesef

Cytat: Troll81 w 14 Czerwiec 2009, 23:47
już sam overclocking to utrata gwarancji i ryzyko. wybór jest twój. i tak masz potężny RAC... trzeba ci więcej??

OC w granicach na jakich pozwala producent w tym wypadku granice w CCC jest dozwolony (bo jest bezpieczny dla danej karty), gwara poleci jak zrobisz V-Moda albo zmienisz bios żeby programowo zmieniać VCore wtedy już zdejmujesz oryginalne zabezpieczenia i można kartę spalić, chociaż czasami modowane biosy się przydają bo można zejść bardzo nisko z ramem (100-200 Mhz)

NetMonitoring pozycja nr 2, jak dobrze pójdzie to Net powinien być 1 a AiDec 2 przy takim rozłożeniu kart.

3Rni

nagle przez noc i teraz nie mam wu? u was tez kiepsko? czy normalnie?

Pigu


sesef

#243
Cytat: ERni w 15 Czerwiec 2009, 07:18
nagle przez noc i teraz nie mam wu? u was tez kiepsko? czy normalnie?

Milka nie wpadła w pętlę i nie próbuje requestować co 1 min nowych zadań? albo nie ma przypadkiem poganiacza za nisko ustawionego? Jak się za często requestuje to serwer daje bana na 1-2 min za spam requestami dlatego pastucha najlepiej ustawić na 120. Jak to nie jest przyczyną to może odinstaluj klient + wywal katalog w C:/Doccuments and Settings/All users/Dane Aplikacji/BOINC potem zainstaluj 6.6.36, appa pod ATI i rusz na nowo powinno pomóc. Tylko jak liczysz jakieś długie WU w innym projekcie to przelicz sobie do końca bo je stracisz jak usuniesz katalog BOINC.

Pigu głupoty opowiadasz :D komp NetMonitoring http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/results.php?hostid=35855 i 2 strony zadanek z poganiaczem na 120.

Cytat: NetMonitoring w 14 Czerwiec 2009, 22:43Dzis uzyskałem 417K per day. Jutro moze uda mi sie dorzucic kolejne 2x4870x2 ale mam obawy ze moze mi sie znowu bufor wu popsuje. Walcze ze soba. Musze to przemyslec i przedyskutowac z Sesefem moze cos wymyslimy...

Hmm to 16 rdzeniowy klient będzie trzeba przygotować.

Nie najlepsza wiadomość dla obecnie liczących, a bardzo dobra dla tych co chcą liczyć http://pclab.pl/news37177.html, oj przybędzie po tym nowych kart w milce.

Pigu

heh ustawiłem pastucha na 120 (był 30) XD

AiDec

#245
Cytat: sesef w 15 Czerwiec 2009, 07:15
NetMonitoring pozycja nr 2, jak dobrze pójdzie to Net powinien być 1 a AiDec 2 przy takim rozłożeniu kart.

Mnie to jeszcze troszeczke zejdzie. Pamietaj ze NetMonitoring zaczal sie bawic Milky jakis miesiac wczesniej niz ja, wiec mam co nadrabiac jesli chodzi o ustawienia kompa do Milky (zwlaszcza dla 2x 4870x2) i ogolnie pojete doswiadczenie w zarzadzaniu Milkami na dwoch dwujajowych grafach ATI pod W7... :). Poza tym NetMonitoring ma dostep do kompa 16h na dobe, a ja 16h na dobe... nie mam dostepu do kompa XP


Cytat: sesef w 15 Czerwiec 2009, 07:26
(...) dlatego pastucha najlepiej ustawić na 120.

Ja zalecalbym (jesli ktos umie, wie o co chodzi itp.) potestowanie roznych ustawien pastucha (130, 140...). U mnie np. pastuch na 120 pod W7 sie za cholere nie sprawdza, za to 140 siada w 100%. Czysta perfekcja - pokrywa sie idealnie z normalnymi (co-drugimi) requestami Milkowymi. To tak tylko w ramach informacji.


Cytat: Pigu w 15 Czerwiec 2009, 07:38
heh ustawiłem pastucha na 120 (był 30) XD

A tos dal ciala - dawno byla informacja (tam i tu) ze wydluzaja na serwie minimalny czas akceptowalnego requesta do 1 min. Zaspales XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

Ja juz nie uzywam poganiacza - jest zbyteczny. I pytajcie sie jak macie problemy...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

[PBT] Horpah

hehe, mało brakowało a byłoby po karcie, na szczęście robiłem wszystko spokojnie i z rozwagą.
Więc tak, zapoznałem się z tekstem jak to robić, było ostrzeżenie że bios ver11.0003 nie można modyfikować, niestety mam taki w karcie. Pomyślałem że nowsza wersja do modyfikacji pewnie już naprawia ten problem i można to zrobić(byłem w błędzie) znalazłem nowszą wersję, ściągnąłem i do roboty - backup -modyfikacja - zapis - sukces. Na szczęście zmodyfikowałem tylko jedną rubrykę dotyczącą napięcia nic innego nie ruszyłem i pewnie to mnie uratowało. Restart systemu, no ładnie jest obraz uruchamiania kompa, ładuje windę (no myślę sobie dobra nasza) aż tu nagle zamiast niebieskiego ekranu z napisem zapraszamy, kicha czarny ekran i po chwili reset. No mówię sobie oj niedobrze "Houston mamy problem". Ale nic to spróbuję z winx64 tam mam czysty desktop bez żadnego 3D tylko niebieski kolor wyświetlany w 2D. No i udało się program do flashowania zadziałał pod winx64, wgrałem backup i wszystko się pomyślnie skończyło. Na dziś kończę eksperymenty, trochę mnie nerwów kosztowały.

sesef

Hehe milka ledwie od 5 dni daje WU a NetMonitoring już pierwszy w rankingu RAC, teraz jeszcze 1,1kk do odrobienia w Total Credits

3Rni

#249
wiec zainstalowałem przed chwila 6.6.36 i widze ze requestuje co 1 min  :o na poczatek wpadło 6 wu przeliczyl i cisza

i mowicie ze nie jest potrzebny mu bacik? poczekam jeszcze ale cos apetytetm nie grzeszy ten nowy  XP

jak sie nic nie zmieni to chyba go bacikiem potraktuje  :P


ps. kurna ja to zawsze mam "szczęście"  %)
2009-06-15 20:05:23   Milkyway@home   Scheduler request completed: got 0 new tasks
2009-06-15 20:05:23   Milkyway@home   Message from server: Project is temporarily shut down for maintenance

akurat zaczęli grzebać jak zacząłem testować nowego bm  XD

ps2. po paru min. ruszyli  i otworzył mi sie kranik na wu ale chyba wprowadzili cos takiego:
2009-06-15 20:28:17   Milkyway@home   Message from server: (reached per-CPU limit of 6 tasks)

pobralo mi na 4jajowca - 24 wu

[PBT] Horpah

bez bacika ani rusz, tylko ustaw na 140

3Rni

od godziny na nowym BM pięknie requestuje i utrzymuje sie stały poziom wu (20-24) czyli wprowadzili limit na 6wu/cpu

na ta chwile bacik zbędny, mam nadzieje ze tak już zostanie

sesef

Cytat: ERni w 15 Czerwiec 2009, 21:15
od godziny na nowym BM pięknie requestuje i utrzymuje sie stały poziom wu (20-24) czyli wprowadzili limit na 6wu/cpu

na ta chwile bacik zbędny, mam nadzieje ze tak już zostanie

Limit 6 wu/core był już od dawana, nic nowego :D

3Rni

jakoś wcześniej tego niezauważyłem ateraz równiutko bez bacika trzyma poziom miedzy 20-24

a czy jak ktoś ma radka x2 to dostaje na 4 rdzenie cpu: 4x6=24 czy 4x6x2=48 ??

AiDec

Cytat: sesef w 15 Czerwiec 2009, 21:26
Cytat: ERni w 15 Czerwiec 2009, 21:15
(...)czyli wprowadzili limit na 6wu/cpu

Limit 6 wu/core był już od dawana, nic nowego :D

Tym razem ERni zaspal XP


Cytat: ERni w 15 Czerwiec 2009, 22:57
a czy jak ktoś ma radka x2 to dostaje na 4 rdzenie cpu: 4x6=24 czy 4x6x2=48 ??

Nie. Limit jest staly 6WU/core niezaleznie od tego ile rdzeni graficznych masz. Dlatego m.in. NetMonitoring trzymal sie na poczatku 2x 4870x2 i nie cisnal o 3x 4870x2 bo by nie pobral dosc WU i trzecia grafa idlowalaby przez np. 50% czasu...


Cytat: ERni w 15 Czerwiec 2009, 21:15
na ta chwile bacik zbędny, mam nadzieje ze tak już zostanie

IMHO nie pozostanie. Generalnie w obecnej sytuacji request jest co ca. 60 sec. i wszystko gra. Do momentu az np. serw padnie. Wtedy moze sie zdarzyc, ze po padzie serwa najblizszy request zostanie wykonany np. po godzinie, czy dwoch. Bacik pilnuje zeby wszystko gralo.

Zatem sugeruje dwa rozwiazania:
1. Moje: Pastuch ustawiony idealnie co drugi request, tak zeby zgrywal sie co do sekundy z co drugim requestem BM (u mnie na W7 jest to wartosc 140).
2. Bezpieczne/Zapasowe/Na wwypadek padu serwa, czy tez zwyklego skopania sie BM i braku 'samoczynnych' requestow: (raczej nie powinno byc stosowane rownoczesnie z rozwiazaniem 1-szym) ustawic Pastucha na 900. Dzieki temu po prostu Pastuch raz na 15 minut przypomni BM ze nalezy requestowac Millke. Niezaleznie od wszystkiego. Nie skopie Ci to normalnych requestow co minute, a da zapasowa opcje na wszelki wypadek.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: AiDec w 15 Czerwiec 2009, 23:50Nie. Limit jest staly 6WU/core niezaleznie od tego ile rdzeni graficznych masz. Dlatego m.in. NetMonitoring trzymal sie na poczatku 2x 4870x2 i nie cisnal o 3x 4870x2 bo by nie pobral dosc WU i trzecia grafa idlowalaby przez np. 50% czasu...

Na to również są sposoby :D

OxyOne

3x4870x2 nie stosuje sie bo wywala BSODy tylko parzyscie jeszcze jako tako chodzi. Stosuje jak juz 2x4870x2 albo 4x4870x2. Co do rdzeni ostatnio miałem maszyne z 128 CPU Xeon 4530. Szczegóły u Sesefa.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81


OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

powiedzcie jakieś szczegóły :D

AiDec

Cytat: Troll81 w 16 Czerwiec 2009, 23:03
powiedzcie jakieś szczegóły :D

W takich sprawach, szczegoly to tylko na PM ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka


satanetv

Cytat: sesef w 26 Maj 2009, 07:14
CytatI've updated v0.04 to the code release directory. This should work correctly with the compile script. The next steps on our to-do list are getting checkpointing working correctly for it (i'm pretty sure its not working), and compile time specified single or double floating point precision. In the next couple days I should get the milkyway_gpu forums up and running and some test work units available. 

Wszyscy na to czekają, już za kilka dni :)

Dziś mamy 1 lipca a w temacie cisza

sesef

Cytat: satanetv w 01 Lipiec 2009, 07:19
Cytat: sesef w 26 Maj 2009, 07:14
CytatI've updated v0.04 to the code release directory. This should work correctly with the compile script. The next steps on our to-do list are getting checkpointing working correctly for it (i'm pretty sure its not working), and compile time specified single or double floating point precision. In the next couple days I should get the milkyway_gpu forums up and running and some test work units available. 

Wszyscy na to czekają, już za kilka dni :)

Dziś mamy 1 lipca a w temacie cisza

Podkoksowali normalny serwer ruszyły radki i przycichło :(

satanetv

Dobra przeczytałem wszystko od początku do końca i chyba zakupie coś do 350 zł. Z tego co widzę to na HD4830 mi starczy ew HD3870. Wyjmę jedną 8500GT bo nawet do SETI to się nie nadaję i w to miejsce załaduje Radka. Czy są jakieś przeciwwskazania co do modelu HD4830 lub HD 3870. Ta pierwsza jest ok 80 zł droższa. Opłaca się dołożyć ??

sesef

Cytat: satanetv w 01 Lipiec 2009, 16:20
Dobra przeczytałem wszystko od początku do końca i chyba zakupie coś do 350 zł. Z tego co widzę to na HD4830 mi starczy ew HD3870. Wyjmę jedną 8500GT bo nawet do SETI to się nie nadaję i w to miejsce załaduje Radka. Czy są jakieś przeciwwskazania co do modelu HD4830 lub HD 3870. Ta pierwsza jest ok 80 zł droższa. Opłaca się dołożyć ??

3870 nie jest opłacalna, lepiej już dołożyć te kilka złotych i kupić 4830 http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=17708 bo wydajność dużo lepsza :)

satanetv

Dobra już się zdecydowałem chyba na HD4850 tylko teraz małe pytanko. Mam płytę pod PCI-E ale nie mam do niej procka. Czy wystarczy jakiś Celeron 2,8 GHz czy musi być 2 rdzeniowy ??

OxyOne

2 core takie wymagania ma komfort
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

satanetv

Czyli rozumiem, że na jednym rdzeniu mi nie pójdzie. Komputer tylko pod Milkę będzie no i do internetu.

AiDec

Jedno jajo starczy, ale Milka + OS zajmie Ci praktycznie caly rdzen. Jak pisal OxyOne chodzi o komfort. Nie chcesz miec komfortu 10-minutowego otwierania przegladarki ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

satanetv

No to to trochę zmienia postać rzeczy. W takim razie na początek trzeba zakupić 4 rdzeniowca.

OxyOne

Cytat: AiDec w 03 Lipiec 2009, 11:49
Jedno jajo starczy, ale Milka + OS zajmie Ci praktycznie caly rdzen. Jak pisal OxyOne chodzi o komfort. Nie chcesz miec komfortu 10-minutowego otwierania przegladarki ;).

Dobrze prawi bo np przegladarka czasami potrafi zabrac caly core. Mam tak z FF poniewaz mam pootwierane mnóstwo kart.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

satanetv

Ok czyli plan jest taki. Z komputera w którym mam PG z PCI-E wyciągam tą płytę i wkładam płytę z AGP. W tą płytę wkładam C2D ( którego wyjmę z tej płyty w której teraz siedzi z GTX260) i Radka HD4850 (oczywiście wymiana zasiłki) a w tą płytę z GTX260 wkładam C2Q. I wszyscy są szczęśliwi. Czy ktoś proponuje coś innego ??

OxyOne

ale namotałes, zrob jak chcesz ale zrob dobrze.  :attack: i dajesz, dajesz bo ci ucieka 71K dziennie!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

sesef

Cytat: OxyOne w 03 Lipiec 2009, 14:46
ale namotałes, zrob jak chcesz ale zrob dobrze.  :attack: i dajesz, dajesz bo ci ucieka 71K dziennie!

Z 80k jak podkręci :)

satanetv

#275
Jeżeli dobrze rozumiem to z 2 rdzeni procka milka zabierze mi 1 szt a na drugiej mogę sobie liczyć co innego ??

A komputer będzie chodził 8h na dobę bo to komp w pracy. To ile można na HD4850 + 1 rdzeń na obsługę uzyskać w 8h punktów (bez kręcenia) ??
I czy drugi rdzeń może sobie liczyć normalnie milkę albo coś innego ??

OxyOne

Zostaw go właczonego niech pracuje tylko monitor wyłacz w niczym nie przeszkadza...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TRZECIAK

Cytat: satanetv w 03 Lipiec 2009, 15:02
Jeżeli dobrze rozumiem to z 2 rdzeni procka milka zabierze mi 1 szt a na drugiej mogę sobie liczyć co innego ??

A komputer będzie chodził 8h na dobę bo to komp w pracy. To ile można na HD4850 + 1 rdzeń na obsługę uzyskać w 8h punktów (bez kręcenia) ??
I czy drugi rdzeń może sobie liczyć normalnie milkę albo coś innego ??

Co do punktów to na 8 h powinno ze 25k z karty się uzbierać, a z rdzenia CPU to zależy co się będzie liczyło i co poza tym w pracy na kompie będziesz robił.



Ja też teraz mam zamiar trochę z pkt podgonić, bo sobie na 4870x2 założyłem wode i teraz mam ciszę i spokój i nawet spać można przy tym   :)
W późniejszych planach wymiana chłodnicy, bo niestety CPU musiałem zatrzymać bo karta za bardzo wodę grzeje i proc się wywala ;)

No i pytanko do obeznanych w liczeniu na GPU w Milce.
Czy któs próbował już np wsadzić na 1 płytę 3 lub więcej kart 4870x2 żeby to jednocześnie liczyło ?


AiDec

Cytat: satanetv w 03 Lipiec 2009, 15:02
I czy drugi rdzeń może sobie liczyć normalnie milkę albo coś innego ??

Tak, moze, aczkolwiek nie na tym samym kliencie. Na tym kliencie ktory liczy Milke nie odpalaj niczego innego, bo bedzie Ci wstrzymywalo Milke. Musisz zastosowac dodatkowego `Klienta HAL`owego`.


Cytat: TRZECIAK w 03 Lipiec 2009, 18:52
Czy któs próbował już np wsadzić na 1 płytę 3 lub więcej kart 4870x2 żeby to jednocześnie liczyło ?

Tak, OxyOne probowal. I niestety nie ma szans zeby serwer nadazyl z wysylaniem pod dostatkiem WU dla tylu graf. Jest ograniczenie w wysylaniu max. 6 WU/core (czyli 24 WU na czterordzeniowca) i tyle maksymalnie mozesz miec w kolejce. To wystarcza tylko na moment. Serwer pryzynaje po 2-10 WU na raz. I to starcza na jeszcze krotszy moment. Requesty mozesz wykonywac co 1 min. Konczy sie na tym, ze trzy grafy w 45 sek przemiela wszystko co maja, a pozniej czekaja az serwer cos przyzna. Moze przyzna 10 WU, a moze tylko 2...

Podsumowujac, w obecnej sytuacji nie ma to sensu.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TRZECIAK

Cytat: AiDec w 03 Lipiec 2009, 19:43

Cytat: TRZECIAK w 03 Lipiec 2009, 18:52
Czy któs próbował już np wsadzić na 1 płytę 3 lub więcej kart 4870x2 żeby to jednocześnie liczyło ?

Tak, OxyOne probowal. I niestety nie ma szans zeby serwer nadazyl z wysylaniem pod dostatkiem WU dla tylu graf. Jest ograniczenie w wysylaniu max. 6 WU/core (czyli 24 WU na czterordzeniowca) i tyle maksymalnie mozesz miec w kolejce. To wystarcza tylko na moment. Serwer pryzynaje po 2-10 WU na raz. I to starcza na jeszcze krotszy moment. Requesty mozesz wykonywac co 1 min. Konczy sie na tym, ze trzy grafy w 45 sek przemiela wszystko co maja, a pozniej czekaja az serwer cos przyzna. Moze przyzna 10 WU, a moze tylko 2...

Podsumowujac, w obecnej sytuacji nie ma to sensu.


Tak zapytałem, bo ja mam i7 i non stop 48 próbek w zapasie (8*6WU - 48)  :)

Ponadto wydaje mi się że można by liczyć po 2 lub 3 próbki na 1 GPU i wtedy liczyły by się dłużej i może by starczyło próbek. No chyba że są jeszcze jakieś inne okoliczności lub przeszkody by to poustawiać dobrze.