Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Witam wszystkich

Zaczęty przez vivianek, 04 Styczeń 2011, 22:19

vivianek

Witam wszystkich :) Pierwszy raz zawitałam na BOINC w 2006, ale dopiero teraz mam możliwości zająć się liczeniem w skali długofalowej. Liczę narazie na 2 komputerach laptopie przez CPU i GPU i drugim przez CPU, dopiero się wdrażam i nie wszystko jeszcze łapię więc wszystkie wskazówki mile widziane :)

Pozdrawiam :respect:

Szopler

Witamy koleżankę! :D
Kobiet u nas jak na lekarstwo, więc zaraz się rzucą koledzy (do nóg) ;)

PS.
Wyprzedziłem Trolla ? %)

Nawiedzony

#2
Witamy! Rzeczywiście kobiet u nas mało, więc każda z nich jest w naszym teamie bardzo mile widziana   :)

A co do pytań/ problemów, to wystarczy napisać na forum i z własnego doświadczenia wiem, że bardzo szybko pojawiają się osoby, które próbują pomóc/ rozwiązać problem   ;)

ps.
chyba nawet wiem z czego pochodzi Twój awatar  8)

vivianek

Cóż za miłe powitanie :D

P.S. uwielbiam anime i mange  :parrrty:

Tomasz R. Gwiazda

witaj :)

a najbardziej jak zwykle podrywaja zonaci :P

Pigu

Troll się zaraz rzuci  %)

Witam kamrratkę  :parrrty:

tito


apohawk

Witamy na pokładzie  :arrr:
No good deed goes unpunished.

Troll81

Troll Jak widac się nie rzucił.  %)

Witam cię Viviane. Napisz z jakiego jestes województwa to cię dopiszemy do rankingu województw :D Napisz też trochę o sobie i o swoich zainteresowaniach. Postaramy się pomóc i odpowiedzieć na wszelkie twoje pytania. Napisz tez jakie Anime oglądasz :D bo sporo u nas ludzi uświadomionych japońsko-animacyjnie :D

lolek

Witam i ja  :)

Co do anime to fajna sprawa  :) Ja ostatnio oglądałem High School of the Dead . A pytania wrzucaj śmiało, ktoś na pewno się ruszy i pomoże  %)

Troll81

Aktualnie u mnie na tapecie FMA brotherhood

vivianek

Mieszkam w województwie śląskim - pracuje jako inżynier budowy, w tym roku mam nadzieje w końcu napisać i obronić mgr. Interesuje się fizyką kwantową, trochę informatyką i ogólnie pojętym rozwojem. Jeśli chodzi o anime to niestety dawno już nic nie oglądałam, do moich ulubionych należą ghost in the shell, trinity blood, fullmetal alchemist, nieśmiertelny dragon ball, oruchuban ebichu , death note itd.

Troll81



Nawiedzony

a co do inżynierki, to też muszę w końcu skończyć mój projekt zbiornika ciśnieniowego bo się kisi i kisi  :P

a anime też już praktycznie nie oglądam, a ulubione to: Hellsing  8)

Troll81


vivianek

Ergo proxy jest też niezłe btw avatara mam z elfen lied. Najwięcej anime oglądałam na studiach w akademiku, teraz już człowiek nie ma za bardzo czasu na takie przyjemności  :(

Pytanko odnośnie przyznawania punktów na seti@home większość moich zadań zakończono 5 stycznia czekają na sprawdzenie (Completed, waiting for validation) natomiast jeden ma status Completed, validation inconclusive wszystkie próbki są przeliczane przez GPU, SETI@home Enhanced v6.09 (cuda23) Nie wiem czy taki komunikat jest normalny czy to CUDA coś namieszało ? Póki co nie pobieram więcej zadań na GPU bo może szkoda próbek.

Tomasz R. Gwiazda

szkoda GPU na seti... juz lepiej PG liczyc, to tak przy okazji

vivianek

#18
Prime Grid ? gdzie to ustawić ? Nie wiem czy moja grafika pociągnie coś innego na milkyway jest zasłaba
NIVIDA GPU 0: GeForce 9600M GS (driver version 26099, CUDA version 3020, compute capability 1.1, 1008 MB, 69 GFLOPS peak)

Troll81

9600 pieknie bedzie punktować w PrimeGrid :D na seti szkoda mocy, no chyba że jestes pasjonatka astronomii a liczb pierwszych nie lubisz....

vivianek

heh no coś w tym stylu fizyka kwantowa to moja pasja ;p oprócz zbijania punktów przydadzą się takie liczby pierwsze do czegoś ?
Do seti mam słabość po przez ten program zainteresowałam się liczeniem rozproszonym. 

Tomasz R. Gwiazda

jesli chodzi o PG to tu strona: http://www.primegrid.com/
potem w Preferences for this project   Ustawienia PrimeGrid
musisz ustawic

Use CPU Enforced by version 6.10+    no

Use NVIDIA GPUEnforced by version 6.10+    yes

a i mozesz ustawic wszystkie podprojekty na YES, i tak przy opcji nie liczenia na CPU bedziesz liczyc jednen projekt (ten co ma GPU)

vivianek


Tomasz R. Gwiazda

ku chwale Boinc i B@P :P

Troll81

w fizyce kwantowej raczej pierwszaki się nie przydadzą :D

vivianek

Wiem :) Zastanawiam się czy do czegoś w ogóle się to przydaje poza satysfakcją rozłożenia takich wielkich liczb na łopatki

Ponawiam pytanie

Cytat: vivianek w 07 Styczeń 2011, 12:19
Pytanko odnośnie przyznawania punktów na seti@home większość moich zadań zakończono 5 stycznia czekają na sprawdzenie (Completed, waiting for validation) natomiast jeden ma status Completed, validation inconclusive wszystkie próbki są przeliczane przez GPU, SETI@home Enhanced v6.09 (cuda23) Nie wiem czy taki komunikat jest normalny czy to CUDA coś namieszało ? Póki co nie pobieram więcej zadań na GPU bo może szkoda próbek.


krzyszp

O ile pamiętam (ale mogę się mylić), to projekt nie ma jeszcze kworum dla tej próbki i musi ją gdzieś jeszcze wysłać.
Za google "inconclusive":
   1. nieprzekonywujący
   2. nie rozstrzygający

Niemniej, seti liczyłem dawno temu, ale nie oznacza to błędnej/złej próbki...

Ps. Witam na forum i w drużynie :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

momi_76

... Witam kamratkę i życzę udanch chwil ...

Troll81

liczby pierwsze przydaja się w kryptografii czyli aktualnie w całej komunikacji (choćby WiFi)

waiting for validation znaczy ze drugi komputer nie odesłał jeszcze próbki i projekt czeka na niego

validation inconclusive znaczy że odebrał obie próbki ale maja one inne wyniki i kolejny komputer będzie weryfikował próbkę :D

vivianek

Cytat: Troll81 w 07 Styczeń 2011, 16:42
liczby pierwsze przydaja się w kryptografii czyli aktualnie w całej komunikacji (choćby WiFi)
Ciekawy temat musze coś o tym poczytać  :)

Cytat: Troll81 w 07 Styczeń 2011, 16:42waiting for validation znaczy ze drugi komputer nie odesłał jeszcze próbki i projekt czeka na niego

validation inconclusive znaczy że odebrał obie próbki ale maja one inne wyniki i kolejny komputer będzie weryfikował próbkę :D

Często zdarza się taka rozbieżność w przeliczaniu próbek ?
Dzięki za wyjaśnienie  :respect:



Tomasz R. Gwiazda

w SETI to chyba standard, tak jak dluga validacja i pady serwa :)

vivianek

Hmm... z próbkami seti, które liczę na CPU nie mam takich problemów validacja trwa kilka sekund/minut, czyli rozumiem że tylko na GPU i CUDA występują takie historie. 

lolek

to masz farta do próbek CPU. Ogólnie niema zasady czy próbki się "zwalidują" szybko od tego na czym są liczone. Zależy to od tego jak szybko drugi komputer liczący WU odeśle wynik i czy oba się pokryją.

Argento

I ja witam Ciebie w szeregach tychm za których maszyny całą robotę odwalają ;)


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento