Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

SETI@home Beta

Zaczęty przez bartsob5, 12 Czerwiec 2007, 19:34

bartsob5

wy tez tak macie, ze w menadzerze seti beta zamienilo sie w zwykle seti i ma tyle samo punktow co zwykle seti?


sourcerer

U mnie jest po staremu


bartsob5

faktycznie, teraz wrocilo do normy, ale screen jest dowodem, ze tak bylo...

AL

U mnie też w normie, przy czym zauważyłem ostatniomałą ciekawostkę. Mgr naciągnął sobie chyba z 100 próbek bety (większość enhenced ale i też kilka astro), potem zaczął liczyć wpierw te astro (po ok. 5h było wciąż poniżej 2%) - po czym przełączył się na inne próbki  (2-3 godzinne enhanced). Problem w tym, że jak zerkłem po jakimś czasie na te przerwane astro - to okazało się, że w ich statusie pisze cosik takiego:
CytatPrzerwane (przerwane przez projekt)

(niestety screena nie mam).

Przelicza teraz normalnie te krótkie jednostki, astro wszystkie sie  w powyższy sposób wysypały i w międzyczasie jeszcze kilka krótszych - jak dla mnie dziwne, żeby projekt sam sobie jednostki przerywał, to tego jeszcze u mnie nie było! A i po zaraportowaniu okazało się, że te 5godzinne astro zostało zaraportowane z błędem, o sekund pracy(a w międzyczasie jak się przeliczały sprawdzałem i oba procki były zajęte) i 0 punktów :x

Mchl

W AP została zmieniona wersja aplikacji z 4.14 na 4.16, w związku z czym anulowano wszystkie jednostki 4.14. Żeby było fajnie, okazał się, że 4.16 ma doś poważny błąd (nie potrafi komunikowa się z menagerem), więc jej jednostki też są do anulowania.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

ja nawet nie wspominam, ze ostatnimi dniami odjeli mi w beta 50 pkt... :/

KrzychuP

Hmm, a u mnie wreszcie przybyło zaległe 663.20 pkt  :-k

AL

Ja tymczasem zrobiłem screena:


Yoshi

U pobrało ze 40 próbek i kilka liczy. Tylko połowa już została przerwana przez projekt. Za każdym połączeniem z serwerem projektu wywala 1-2 próbki. Może to i dobrze, bo zacznie mi liczyć w innych projektach, a nie tylko w seti :lol:
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

Plumbum

Od okolo 2 tygodni dostaje probki do obliczen na ok. 117h.

Macie ten sam problem?
Plumbum

stasieks

Ja mam po 1:26 h 37% jednostki.

Szopler

Ja przeliczyłem ze dwie, obie miały ponad 200h - masakra. Dla tego przestałem się bawić w Bety...

Plumbum

Anulowalem go chyba ze 9 razy i teraz dostalem probke 2:46h
Plumbum

Troll81

to jest własnie urok beta testów :D

IThorne

Takie projekty jak te testują nowe rozwiązania. Dlatego mogą być takie dziwne próbki.

Jesli liczysz na małe próbki to sugeruję przejście do zwykłego SETI.



Plumbum

#15
zwykle SETI tez mam


Plumbum

IThorne

Hm, patrząc na sygnaturkę zastanawiam się czego nie masz :)

Najlepiej to zastopuj projekty co Cię wkurzają. Ja tak wywaliłem Rosettę bo dawała próbki bez checkpointów. I stoi tak od pół roku.



KrzychuP

SETI Beta dzieli ostatnio sporo Astropulse'm. Fakt, jednostki długie.
Z tego, co się orientuję, to chyba przeczesuje te same dane co SETI, tylko w innym i szerszym spektrum częstotliwości.
Checkpointy częste, więc nie ma problemu z równoczesnym liczeniem innych projektów.
Rosetta daje checkpointy, ale co pełny przeliczony model (jest ich przeważnie kilka) w próbce.
Zatem im szybszy komputer, tym częściej checkpoint.  ::)

IThorne

Była seria w Rosetcie co liczyła całą próbkę bez ani jednego chceckpointa. A ja nie mam kompa odpalonego 24/7.

Może odsezłem trochę od głównego tematu.

Jeśli chodzi o SETI to ja prawie nigdy go nie liczę, bo dużo ludzi to robi. Moje parę kompów raczej nie pomoże znaleźć zielonych, a w innych projektach mogę mieć miejsca w kilku pierwszych tysiącach.



KrzychuP

Ja czasem liczę to właśnie ze względu na AstroPulse - czyli poszukiwanie pulsarów.  :)
Sety raczej omijam (tzn. reset po zassaniu unita setowego  ;D)

Pigu


KrzychuP

spokojnie Pigu, nie każdego Seta resetuję  :)

emik

chyba nie każdą SETĘ ;D


KrzychuP

setę to mogę ewentualnie wychylić, a nie resetować  ;)