Najlepsza przegladarka internetowa

Zaczęty przez bartsob5, 17 Lipiec 2006, 18:16

bartsob5

no właśnie... jako ze ostatnio pracuje na dość słabym sprzęcie, potrzebuje jak najmniej wymagającej przeglądarki internetowej, ale nieustępującej liskowi czy operze w sferze jej funkcjonalności.. tzn potrzebuje taka przeglądarkę ktora przy starcie nie zabiera więcej jak 15-20MB RAMu a w szczytowym okresie nie przekracza 50MB... niestety lisek potrafi dobić do ponad 100MB w czasie sesji wiec on kategorycznie odpada, opera również mnie za bardzo obciaza, nie mam zamiaru uzywac IE, a netscape juz na wstępie mi bierze 40-50MB co jest oszałamiająco dużo!!! znacie jeszcze moze jakies przegladarki open source?

Starszyna

Cytat: "bartsob5"potrzebuje jak najmniej wymagajaca przegladarke internetowa, ale nieustepujacej liskowi czy operze w sferze jej funkcjonalnosci.. tzn potrzebuje taka przegladarke ktora przy starcie nie zabiera wiecej jak 15-20MB RAMu a w szczytowym okresie nie przekracza 50MB

Mógłbyś zainstalować jakąś wcześniejszą wersję Opery, albo spróbować Maxthona. Maxton zużywa mało zasobów, ale jest na enginie IE, więc pewnie nie jest za bezpieczny.

AL

Ja raczej polecam jakąś wcześniejszą Operkę. Nowsze mają coraz więcej bajerów (przez co zużywają coraz więcej zasobów) - ale są moim zdaniem coraz mniej dopracowane :(

Starszyna

AL, nie orientujesz sie, jak ma się sprawa z Mozillą?[/url]

AL

Niestety - dawno jej nie używałem i nie orientuje się jak sprawy stoją.

Starszyna

Bart mam prośbę. Podaj parametry swojego sprzętu. To może ułatwić zadanie.

bartsob5

athlon 850MHz 128 sdRAM do tego dwa dyski podlaczone wiec o miejsce sna hdd sie nie martwie, do tego jest karta radeon 9600pro

MadMan

Moja siostra ma w sumie podobny komputer, tylko zamiast 128 MB RAMu ma 96, a zamiast Athlona 850 ma Pentium 166 :) Używa najnowszej Opery i jedyne na co narzeka to to, że monitor wyświetla tylko 640x480. Ale 17-letni monitor to więcej nie da rady.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

Starszyna

W takim razie bart, zdobądź starszą wersję Opery, albo wyłącz w nowszej bajery graficzne i powinno być dobrze.

bartsob5

narazie usunalem w firefoxie animacje flasha i jest nieco lepiej...

kshonek

Cytat: "MadMan"Moja siostra ma w sumie podobny komputer, tylko zamiast 128 MB RAMu ma 96, a zamiast Athlona 850 ma Pentium 166 :) Używa najnowszej Opery i jedyne na co narzeka to to, że monitor wyświetla tylko 640x480. Ale 17-letni monitor to więcej nie da rady.

nie no faktycznie podobne, p166 a athlon 850  :lol: przeciez na p166 to by sie godzine czekalo na odpalenie FF
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]