Dep Spid

Zaczęty przez bartsob5, 03 Wrzesień 2006, 16:21

bartsob5

nie wiem czy to sluszy czemus sensownemu, ale kolejny projekt w Perlu...

http://depspid.bjoernhenke.de/

Mchl

Nie udało mi się zarejestrować na razie. Służyć ma, ogólnie mówiąć, badaniu www

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

w sumei chyba nikomu sie nie udalo... na liscie najlepszych uzytkownikow jest 6 wpisow, z czego 4 naleza do admina...

KrzychuP

Projekt niedługo wejdzie w fazę alfa testów. Od 16 września trwała (bo nie wiem czy jeszcze trwa) przed-zapisy ;) (pre-registration).
Pierszych 30 alfatesterów zostało już wybranych i poinformowanych mailem. Między innymi ja.  :D


P.S. Przepraszam, że się tak chwalę. Czy może ktoś jeszcze z naszego zespołu dostał takiego maila  :?:

Simek

Jam żem dostał ;) hihi

Nie no na serio także otrzymałem ;)

Björn Henke    
<BjoernHenke@web.de>    22.10 (2 dni temu)

Hello
 
You're receiving this email because you've pre-registered for an account on the DepSpid project site.
I'm happy to announce that the alpha phase of the project will start within the next few days (if nothing goes wrong: keep your fingers crossed) and you're one of the first 30 alpha testers.

[........]


Thanks for your interest to participate in the alpha test of the DepSpid project.

- Björn Henke -

Mchl

Simek: Oddelegowuję Cię do założenia teamu. ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Simek

---------- 06:18 25.10.2006 ----------

Aj Aj Sir ;) :D

---------- 15:14 27.10.2006 ----------

Ok. dostałem dane na maila. Liczę już pierwsza jednostkę ;)
Mój acc number - 8
Team number - 3
Jak bedzie jakieś info odnośnie nowych miejsc od razu napisze ;)

---------- 15:28 ----------

Postanowiłem wam po krótce powiedzieć na jakiej zasadzie dziła ja jednostki Dep Speed.
Nie zużywają one procesora tylko mierza wykorzystywanie internetu (upload/download) przez BOINC.
Co z tym idzie ta jednostka jakby pracuje w tle. Inne zadania się licza a ona monituje zmiany w korzystaniu z sieci ;)

PMG

Ciekawe po co to komuś potrzebne - nudza sie czy jak ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

KrzychuP

Próbowałem się dziś zalogować, ale skubany nie działa :?

AL

Mam pytanie. Skoro tylko mierzy wykorzystywanie internetu (upload/download) przez BOINC - tzn., że sam nie generuje dodatkowego ruchu w sieci? Jako posiadacza limitowanego neo interesuje mnie bardzo jakie obciążenie łącza generuje ten projekt, bo jeśli tylko zlicza ile pobrały/wysłały inne projekty po przez BOINCa - to spoko, ale jeśli sam generuje ruch (a sądząc po celu projektu - może to być spory ruch) - to już nie jest dla mnie fajnie.

Simek

Wydaje mi sie że zlicza liczbe przesłanych bajtów/danych ;)

Jest to ogólnie dziwnie naliczane ;)

Ostatnio za niby "30min" jednostkę 21 pkt, ale chodzi  o to, że te 30 min liczyło przesyłanei danych przez prawie cały dzień przy włączonym BOINCu.

AL

Jak się można dostać na listę testerów w tym projekcie?

Simek

http://www.bjoernhenke.de/forum/viewtopic.php?t=42 6

KrzychuP

Tylko, że chwilowo ten projekt jest Offline. Został tak szybko wstrzymany, że nie zdążyłem się nawet zalogować na konto tego projektu po otrzymaniu klucza. Ale ostatnio coś ruszyło, więc może uda się wreszcie coś policzyć. :)

AL

Cytat: "Simek"http://www.bjoernhenke.de/forum/viewtopic.php?t=426
Do t ej wiadomości dotarłem, chodziło mi o znalezienie linka do prregistracji - ale już znalazłem: http://www.depspid.net/pre_reg.php.

AL

Po preregistracji dostałem w końcu maila z informacją o stworzeniu konta - i zaraz zabrałem się do przyłączania kompków do projektu. Najpierw pobrał mi 1 jednostkę. Przez dłuższy czas stała na 0% potem coś drgnęło, finalnie szła całą noc (czyli tak z 10godzin) i rano się skończyła i zaraportowała z czasem 115sekund! Następnie pobrało mi 10 jednostek - i wszystkie naraz zaczęły się przeliczać! Dodam tylko, że cały czas przeliczam równolegle akurat po 2 jednostki BURP'a na moim dwujajowcu. Powiedzcie czy to jest normalne - w tej chwili liczy mi się naraz 12 jednostek !?

Juras23

ciekawe...a moc i tak jest równo rozdzielana na wszystkie czyli po kolei przeskakuje po każdej jednostce dolicza i do nastepnej.

swoją drogą sprawdź ile masz procesów projektów uruchomionych w systemie ?? na dwujjajowcu powinny być 2.

Mchl

Może procesor Ci się rozmnożył przez noc  :lol:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Cytat: "Juras23"ciekawe...a moc i tak jest równo rozdzielana na wszystkie czyli po kolei przeskakuje po każdej jednostce dolicza i do nastepnej.

swoją drogą sprawdź ile masz procesów projektów uruchomionych w systemie ?? na dwujjajowcu powinny być 2.
W procesach lecą mi 2procesy z próbkami Burpa - każda zużywa ok. 47 do 50%, oraz 10 procesów z próbkami Depspid'a - przyczym zużywają one wszystkie 0%mocy. Z tego co wiem to Depspid nie zużywa mocy procka i liczy się równolegle z innymi projektami (tj. w tym samym czasie). Chodzi mi tylko o to, że myślałem iż jak mam 2jajowca - to mi się będą liczyły 2 próbki jakiegoś projektu + 2 próbki Depspida razem 4. A mi się liczy naraz 12 8O . Przy okazji zapunktowała już ta pierwsza odesłana rano. Szła sobie "jakby w tle" przez całą noc - by rano pokazać czas obliczeń 115.55sek. za które dostałem 3.18 pkt.

Juras23

nie ma możliwości aby coś nie zużywało mocy....w końcu wszystko jest aplikacją i pomimo pierwszeństwa innych na stos procka nadal to też trafia jako zadanie do zrelizowania

Simek

Depspid jest projektem innowacyjnym. Czas pokazywany przez tą Wu zależy od ilości przesłanych danych i jest sumą czasów wysyłania (i pobierania?) plików przez BOINC. Na każdą jednostkę jest ustalony limit (nie pamiętam już teraz ale to chyba 200kb albo jakoś tak).

bartsob5

dziwne, ale ja dostalem maila z accountkeyem do konta od admina, choc nie staralem sie o konto tam od paru miesiecy :| po prostu chyba jakis prezent dostalem :D

krzyszp

Nooo, ja też dostałem namiary - mamy team? Bo nie mogę znaleźć...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

KrzychuP

Team jest. Ja też go nie mogłem znaleźć, ale wszedłem na Top teams i stamtąd wszedłem. Coś u nich wyszukiwanie nie działa.
Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, więc napiszę.
Serwer DepSpid jest "czynny" (cytuję z forum): "online 9/10 pm - 8/9 am UTC+1"

kret

a ja bym chciał w końcu się zarejestrować :/ ale jakoś nie odpisują mi na maila :) ehhh..okropnie, mogliby otworzyć zapisy :]

AL

W dodatku od kilku tygodni projekt praktycznie leży. Mieli jakąś awarię chyba bazy danych i dopóki nie rozwiążą tego problemu - to nic nie będą rozsyłali.
CytatSun, 04 Feb 2007 --- Unplanned outage
Due to a bad crash of the projects back-end database, the creation of new tasks and the validation of incoming results has to be stopped for a while. Before the database will be rebuild, the planned switch to the new server hardware will be made. This is going to happen as soon as possible and you'll most likely see a few website errors during the switch.
Link: http://www.bjoernhenke.de/forum/viewtopic.php?t=463

kret

właśnie widziałem na BoincStats :/ akurat te projekty, do których chciałem się dołączyć (DepSid i HashClash), to leżą :p damn..  :twisted:

KrzychuP

Ostatnio mieli jakieś poważne problemy i od dłuższego czasu nie dają próbek.

kret

no właśnie widziałem..HashClash od października/listopada a DepSpid od 2007-02-04

ps. czy jest możliwość skasowania konta w jakimś projekcie, jeśli wiem że raczej nie będę liczył w nim? tak wiem, że może nie ma sensu, ale jednak mam takie pytanie ;)

AL

Z tego co mi wiadomo - nie jest to możliwe. Można jedynie zmienić jego nazwę. Podyktowane jest to m.in. tym iż gdyby użytkownicy zaczęli masowo usuwać swoje konta - wszystkie strony ze statystykami miałyby poważny problem. Wtedy zaczęłyby się im nie zgadzać kwoty punktów w projekcie ogółem i zsumowane punkty wszystkich użytkowników w danym projekcie. Słowem powstałoby spore zamieszanie.

PS.Zawsze możesz spróbować komuś odstąpić to konto. Delikwent zmieni sobie ego nazwę, maila i hasło i już. Wydaje mi się, że warunek jest tylko jeden - obdarowany nie może mieć już konta w tym projekcie (tzn. jeśli już ma - to chyba niema możliwości zsynchronizowania swojego starego konta z Twoim nowym).

KrzychuP

No i chyba w ogólnych statystykach stracisz te punkty, które zdobyłeś w tym projekcie. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

kret

tych pktom miałbym całe 8 czy 9, więc żaden problem ;) ale najwyżej dodam ten projekt na innym kompie :)

kempler

Ha, dostałem maila i jestem :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kret

wrrr..a gdzie mój mail!!! ???

:evil:

KrzychuP

---------- 10:11 19.03.2007 ----------

Dostałem przed chwilą 2 nowe próbki :D
Przeliczyły się ekspresowo.

---------- 10:22 ----------

Leci następna  :D

kempler

Cytat: "kret"wrrr..a gdzie mój mail!!! ???

:evil:

A kiedy wysłałeś maila ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kret

jakoś z miesiąc już będzie, ciężko powiedzieć..w sumei nie wiem ile się powinno czekać ;)

kempler

Cytat: "kret"jakoś z miesiąc już będzie, ciężko powiedzieć..w sumei nie wiem ile się powinno czekać ;)
To ja dłużej 2-3 miesiące chyba. Trzeba czekać  :?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kret

---------- 08:24 21.03.2007 ----------

no to będziemy czekać ;) thx za info :)

---------- 20:04 30.03.2007 ----------

się doczekałem ;) nie wiem czy dlatego, że już nadszedł "mój czas", czy dlatego,ze jeszcze raz wysłałem maila na pre-register wyrażając zaniepokojenie, ze jeszcze nie mam od nich odpowiedzi  :twisted:

no i mam pytanie, czy mamy drużynę w DepSpid, bo jakoś nie mogę znaleźć  8O

AL

Link jest nawet na stronie głównej, ale masz i tu:
http://depspid.dyndns.org/orig/team_join_form.php?id=3