dziwny obiekt na niebie

Zaczęty przez bartsob5, 14 Marzec 2007, 20:03

bartsob5

orientuje sie ktos, i czy w ogole wy tez to widzicie, ze na niebie zachodnim (dokladnie nie jestem w stanie powiedziec, ale to jest kierunek zachodni +-10 stopni) na wysokosci okolo 20-30 stopni.. niby nic szczegolnego, ale jest on tak jasny, ze jest jedynym obiektem gwaizdopodobnym widocznym z centrum dosc sporego miasta jakim jest gdynia...

wiecie cos o co chodzi?

MJ19

Mogę się mylić aczkolwiek nie wiem czy to nie Jowisz zawitał na nasze skromne niebo :) Jakby ktoś wiedział coś więcej to prosze o ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu :)
Jakbyś mi jeszcze napisał miedzy jakimi gwiazdozbiorami się to to znajduje albo obok jakich gwiazd to być może powiem Ci więcej bo na razie nie mam możliwości sprawdzić.

Mchl

Stellarium odpalcie i sprawdźcie ;)


W podanej przez ciebie lokalizacji znajduje się Aldebaran (alfa Byka - 0,89mag) i Maia Nebula (1,20mag). To drugie to mgławica rzecz jasna...

Trochę to dziwne, bo nieco na północ znajduje się Betelguese (alfa Oriona - 0,47mag) więc i ją powinno być widać... Może właśnie odnalazłeś ETI?



O 20:03, gdy to pisałeś, nad horyzontem była jeszcze Wenus (mag -3,80mag) - zagadka rozwiązana?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

mozliwe... to bylo bardzo jasne, w zadnym wypadku nie mogla byc to zwykla gwiazda (moja mama twierdzi ze to dopiero od kilku dni tam jest) z tego co widzialem, to nie ruszalo sie to za bardzo, wiec moze rzeczywiscie wenus?

RAD-Poland

polecam (satelity, mapki nieba z wyborem lokalizacji i czasu ....)
http://www.astrofoto.pl/iss-i-iridium.php

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

MJ19

Rzeczywiście to Wenus.My mistake sorry :)

bartsob5

moze to tu tak zbytnio nie pasuje, ale natknal sie moze ktos na jakas strone, ktora by pokazywala daty pelni ksiezyca z ostatnich 2000 lat? (od 1730 roku mnie nie urzadza...)

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

bartsob5: W astrologa chcesz się bawic?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

gaciu

...krecil wiercil teleskopem, po czym wrocil z horoskopem...


Kto mi powie z jakiej bajki ten tekst??? :P

emik

Cytat: "gaciu"...krecil wiercil teleskopem, po czym wrocil z horoskopem...


Kto mi powie z jakiej bajki ten tekst??? :P

Aleksander Hrabia Fredro: Baśń o trzech synach i królewnie