Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

więcej cpu

Zaczęty przez Pigu, 30 Listopad 2008, 01:07

Pigu

jak zrobić, by boinc widział więcej cpu?
<cc_config>
   <options>
      <ncpus> 8 </ncpus>
      <max_file_xfers_per_project> 20 </max_file_xfers_per_project>
      <max_file_xfers> 40 </max_file_xfers>
      <coproc_debug> 1 </ coproc_debug>
   </options>
</cc_config>
nie załatwia sprawy - boinc liczy 8wu na raz, ale widzi 4 cpu - nie pobiera więcej wu przy limicie na rdzeń i nie robi kilku innych istotnych rzeczy

naturalnie zmiana tu:
<host_info>
    <p_ncpus>4</p_ncpus>
    <p_vendor>GenuineIntel</p_vendor>
    <p_model>Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU           @ 2.40GHz [x86 Family 6 Model 15 Stepping 7]</p_model>
</host_info>
jest kasowana podczas uruchomienia boinca :(

TJM

Zostaje chyba tylko edycja źródeł i rekompilacja.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

niech zgadnę, to jest w C?

RAD-Poland

#3
zgadłeś  XD




w Linuksie zmieniasz w pliku
boinc-source/boinc_core_release_xxxx/client/hostinfo_unix.C

Cytat///////////// p_ncpus /////////////////

// sysconf not working on OS2
#if defined(_SC_NPROCESSORS_ONLN) && !defined(__EMX__)
    p_ncpus = sysconf(_SC_NPROCESSORS_ONLN);
na
Cytat///////////// p_ncpus /////////////////

// sysconf not working on OS2
#if defined(_SC_NPROCESSORS_ONLN) && !defined(__EMX__)
   p_ncpus = 8;

po kompilacji w BM ustawiam użyj 8 cpu i ręcznie w global_prefs.xml
Cytat<max_cpus>8</max_cpus>
na
Cytat<max_cpus>2</max_cpus>

w tym momencie BM ściąga ilość wu dla 8 rdzeni a liczy tylko 2 wu jednocześnie (a nie 8 - straty czasu CPU na przełączanie procesów i transfery danych do cache CPU)

- uwaga na bufory (ustawienie na 10 dni spowoduje na bank przekroczenie terminu odsyłania próbki)
- zmiany w global_prefs.xml robiłem ręcznie, gdy zrobi to automat to mimo rozpoznania CPU=8core ściągał tylko tyle wu co na 2core





w Windowsie zmieniasz w pliku hostinfo_win.C prawdopodobnie zaznaczoną linię (niestety nie testowałem)

Cytat// Returns the CPU count
//
int get_processor_count(int& processor_count) {
    SYSTEM_INFO SystemInfo;
    memset( &SystemInfo, NULL, sizeof( SystemInfo ) );
    ::GetSystemInfo( &SystemInfo );

    processor_count = SystemInfo.dwNumberOfProcessors;
    return 0;

wygodniej by było zamiast wywoływać funkcję GetSystemInfo z kernel32.dll podmienić na pobieranie danej ze zmiennej systemowej NumberOfProcessors - którą można zmieniać z linii komend komendą set

(sprawdziłem, że BM nie reaguje na zmianę tej zmiennej systemowej, teraz po przeglądnięciu źródła wiem dlaczego)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

WUPES

Boinc Manager nie rozpoznaje procesora czterordzeniowego Quad CPU Q9550

Oto zapis startu aplikacji:


2010-08-29 10:55:19      Starting BOINC client version 6.10.58 for windows_intelx86

2010-08-29 10:55:19      Libraries: libcurl/7.19.7 OpenSSL/0.9.8l zlib/1.2.3

2010-08-29 10:55:19      Processor: 2 GenuineIntel Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU    Q9550  @ 2.83GHz [Family 6 Model 23 Stepping 10]

2010-08-29 10:55:19      Processor: 6.00 MB cache

2010-08-29 10:55:19      Processor features: fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss htt tm pni ssse3 cx16 sse4_1 nx lm vmx smx tm2 pbe

2010-08-29 10:55:19      OS: Microsoft WindowsXP Professional x86 Edition, Dodatek Service Pack 3, (05.01.2600.00)

Uruchamiane do obliczeń są tylko 2 wu – a nie 4 jak można by oczekiwać po liczbie rdzeni.

W zakładce konta ,,computer information" w pozycji ,,number of processors" są dwa procesory a nie 4.
Sprawdzałem u innych liczydłowych –  na procku Quad widnieją 4 procesory !

Jakieś pomysły?  Sugestie?

Peciak

może masz ustawioną opcję "...korzystaj z 50% procesorów"

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

I od razu zapraszam kolegę do działu wizytówki :D

A opcję 50% masz pewnie ustawioną.

AiDec

Cytat: WUPES w 29 Sierpień 2010, 17:53
Boinc Manager nie rozpoznaje procesora czterordzeniowego Quad CPU Q9550

Oto zapis startu aplikacji:


2010-08-29 10:55:19      Starting BOINC client version 6.10.58 for windows_intelx86

Nie wiem co tam jest niepoprawne, ale profilaktycznie zachecam do zmiany na BM 6.10.18. Do pobrania tutaj: http://boinc.berkeley.edu/dl/?C=M;O=D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

WUPES

Cytat: Troll81
A opcję 50% masz pewnie ustawioną.

ustawione jest 100 %, przeprowadziłem eksperymenty z innymi ustawieniami ale nic to nie dało; nie da się także ustawić więcej niż 100% - bo pomyslałem że skoro uparcie korzysta z dwóch rdzeni przy ustawieniu 100% to może jak się ustawi 200% to będzie korzystał z 4. Niestety nie, ustawienie powyżej 100% jest niemożliwe.

JaRa

ALT+CTRL+DEL i sprawdź ile system pokazuje rdzeni, kiedyś pamiętam ktoś miał chyba w biosie coś poprzestawiane i też mu widziało "pół" Quada



WUPES

Cytat: AiDec

Nie wiem co tam jest niepoprawne, ale profilaktycznie zachecam do zmiany na BM 6.10.18. ...

Poekperymentowałem. Trochę to trwało bo nie chcąc tracić próbek przerabiałem do końca pobrane wu zanim zaczynałem kolejny test. Odinstalowywałem BM i robiłem czystą instalacje za każdym razem w nowym katalogu, czyszcząc uprzednio rejestr. Przetestowałem 5.10.45,  6.10.18,  6.10.58, 6.11.6, 6.11.7, 6.11.9, 6.12.2, 6.12.4, 6.12.6 . Niestety bez efektu, nadal liczy tylko 2 wu.
Na wszelki wypadek uprzejma prośba do Szanownych Liczydłowych o nie sugerowanie zmian w cc config w wierszu ncpus bo to też już przećwiczyłem.
Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie

emik

a co z ustawieniami na stronie projektu? w punkcie On multiprocessors, use at most   XX processors


WUPES

Cytat: JaRa
ALT+CTRL+DEL i sprawdź ile system pokazuje rdzeni, kiedyś pamiętam ktoś miał chyba w biosie coś poprzestawiane i też mu widziało "pół" Quada

no jest coś na rzeczy !   :)
   gdy wchodzę do menadżera urządzeń to widzę 4 procesory (ustawienia - panel sterowania - narzędzia admin - zarządzanie komp - menedżer urządzeń )

ale gdy po CTRL +ALT +DEL uruchamiam menedżer zadań to widzę w zakładce wydajności DWA okna "historia użycia procesora CPU" a nie cztery okna !

Sprawdziłem BIOS, jest to ASUS v.1503 builddate 10/22/09, nie ma nowszej wersji tego bios-a.

w BIOS-ie w zakładce MAIN mam:
Processor type: Intel(R)Core(TM)2 Quad CPU Q9550 @ 2,83Ghz
          speed: 2833 MHz
          count: 4
w BIOS-ie w zakładce Advanced - CPU Configuration jest to co w MAIN a ponadto
FSB Speed 1 333 MHz
Cache L1: 128 kB
Cache L2: 12 288 kB
CPUID: 1067A

Wygląda więc na to że wszystko jest poprawnie ustawione i odczytywane.

Nie mam pojęcia  dlaczego menadżer zadań pokazuje dwa okna procesora. Ale może to tak ma być skoro liczy dwie próbki a nie cztery? G

Jakieś sugestie? Co jeszcze sprawdzić i ewentualnie przestawić ? Dziękuję za zainteresowanie tematem bo mnie już (..) zalewa że nie liczę 4 próbek tylko dwie. To trwa od kilku miesięcy bo w maju wymieniłem stary procesor DUO na QUAD-a a tu niespodzianka - zamiast liczyć 4 nadal liczy dwie.( uprzedzam: oczywiście przeinstalowałem system)  Pozdrawiam wszystkich

WUPES

Cytat: emik
a co z ustawieniami na stronie projektu? w punkcie On multiprocessors, use at most   XX processors

tam jest ustawione 4 processors  (cztery)  :(

JaRa

Napisz jaką masz płytę główną, jakie ramy



emik

a system był stawiany na tym procku? czy może na jakimś dwurdzeniowym i stąd ten problem


JaRa

Cytat: WUPES w 21 Listopad 2010, 10:10
Cytat: JaRa
ALT+CTRL+DEL i sprawdź ile system pokazuje rdzeni, kiedyś pamiętam ktoś miał chyba w biosie coś poprzestawiane i też mu widziało "pół" Quada

To trwa od kilku miesięcy bo w maju wymieniłem stary procesor DUO na QUAD-a a tu niespodzianka - zamiast liczyć 4 nadal liczy dwie.( uprzedzam: oczywiście przeinstalowałem system)  Pozdrawiam wszystkich




S6X

Możesz jeszcze zobaczyć: wpisać w uruchom msconfig=>uruchamianie=>zaawansowane opcje=>liczba procesorów, powinno być odznaczone pole

apohawk

Ok, no to problemem jest OS, a nie BOINC. Wedle logów masz XPka, ale znalazłem ciekawostkę dla win7. http://www.sevenforums.com/tutorials/66504-processors-limit-number-used-windows-7-a.html. Może masz coś takiego, a w zależności od rodzaju reinstalacji, takie ustawienie mogło przetrwać.
No good deed goes unpunished.

pszyklejony

#19
Co mu ustawie w preferencjach mniejsze użycie dysku, to on chce więcej. Idę się powiesić  :D
Ustawiłem  :) w kliencie.

WUPES

Cytat: S6X w 21 Listopad 2010, 14:12
Możesz jeszcze zobaczyć: wpisać w uruchom msconfig=>uruchamianie=>zaawansowane opcje=>liczba procesorów, powinno być odznaczone pole

Huraaaaaaaa  TO JEST TO !!!
Pole było zaznaczone i /numproc był ustawiony na 2
odznaczenie tego pola załatwiło temat   :)
Po restarcie:  menadżer pokazuje 4 okna, BOINC w logu prawidłowo pokazuje 4 procesory i liczy 4 wu

No więc dzięki Wam Szanowni Liczydłowi przybędzie więcej punktów w wyścigu projektu miesiąca (rosetta)

Bardzo, bardzo dziękuję za życzliwe potraktowanie zgłoszonego problemu i poświęcenie czasu na jego rozpracowanie.

Pozdrawiam serdecznie. Jeżeli los pozwoli się nam spotkać na zlocie klubowym - stawiam duuuuży browar  :respect:

WUPES

Cytat: apohawk w 21 Listopad 2010, 14:15
Ok, no to problemem jest OS, a nie BOINC. Wedle logów masz XPka, ale znalazłem ciekawostkę dla win7. http://www.sevenforums.com/tutorials/66504-processors-limit-number-used-windows-7-a.html. Może masz coś takiego, a w zależności od rodzaju reinstalacji, takie ustawienie mogło przetrwać.

Bardzo dziekuję za pomoc i poświęcony czas. Ta porada  oraz porada  Liczydłowego S6X  trafiły w sedno problemu. Przegryzłem się przez angielski tekst w cytowanej poradzie dot.W7. Rzeczywiście jakimś cudem przetrwało w msconfig ustawienie zaznaczenia pola /numproc = 2. Odznaczenie tego pola rozwiązało problem. Po restarcie kompa log w BOINC pokazuje prawidłowo 4 procesory i rozpoczął jednoczesne liczenie  4 WU.

Dziękuję Szanownemu Liczydłowemu za pomoc, jeżeli los pozwoli nam się spotkać stawiam duuuży browar  :respect:

apohawk

No to gratulujemy i życzymy sukcesów  ;D
No good deed goes unpunished.

Troll81

Po to właśnie istnieje to forum :D

Arthusp

Cytat: apohawk w 21 Listopad 2010, 14:15
Ok, no to problemem jest OS, a nie BOINC. Wedle logów masz XPka, ale znalazłem ciekawostkę dla win7. http://www.sevenforums.com/tutorials/66504-processors-limit-number-used-windows-7-a.html. Może masz coś takiego, a w zależności od rodzaju reinstalacji, takie ustawienie mogło przetrwać.

A mi całe życie wmawiali (łączenie z "szanującymi się" gazetami), że ta opcja jest tylko do bootowania i na normalną pracę nie ma wpływu.  :o

apohawk

Olej "szanujące się" gazety. Google wie lepiej  XD
No good deed goes unpunished.

Troll81

Nasze forum wie lepiej :D

lolek

ostatniw w "komputer świat-jak to działa" było że nie powinno się podkręcać graf bo to nic nie daje  |-? . Te szanujące się gazety są o kant d... potłuc

Troll81

Może i w grach daje niewiele....

pszyklejony

... a w Boinc i 200 punktów na godzinę różnicy.