tworzenie dużych pdfów

Zaczęty przez Ufol, 18 Maj 2017, 13:22

Ufol

Witam. Czy mógłby mi ktoś przetłumaczyć poniższą informację na ludzki język?
Taki komunikat pojawia się na ekranie po zapisaniu kawałka książki:
Internal Program Error:
D:\FineReader6\FineObjects\SRC\File.cpp, 184.
Zaznaczam, że dotyczy on sytuacji pt. Fine Reader 6.0 pod siódmą windą. Problem nie występował pod starszymi wersjami mikroszitowego systemu, np. pod xpekiem. Awaria następuje podczas próby zapisywania skanów wysokiej jakości do pliku pdf. Rtf zachowujący grafikę jest znacznie większy, lecz tam kłopotów brak. Wszystko gra i buczy. Najważniejsza sprawa, jak temu zaradzić? Obecnie używam Fine Readera zainstalowanego na partycji domyślnej, zwanej niekiedy systemową, czyli C. Zaznaczam to, bo niektórzy używają wyłącznie Linuksa, więc windowe dylematy są im dokumentnie obce. Czy przeinstalowanie na drugą partycję, którą nazwałbym D:\ zaradzi tej usterce? Z góry bycze dzięki za wszelkie wskazówki.
Zapisywanie do pdfów bez zmniejszania zdjęć czasem się przydaje, choćby wtedy, gdy chcemy zaprezentować pierwotnie papierowy album w elektronicznej postaci.

krzyszp

Błąd wskazuje, że FineReader jest zainstalowany na D... Czyżbyś kiedyś go przeinstalowywał?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

sirzooro

Ta ścieżka to jest ścieżka w której był kod źródłowy FireReadera w trakcie jak był on kompilowany. Komunikat błędu "internal error" sugeruje że zdarzyło się coś co wg autorów programu nie miało się prawa zdarzyć. Pewnie musisz się odezwać do nich, bez kodu źródłowego trudno będzie powiedzieć co poszło nie tak i jak to naprawić.

stiven

Może zwyczajnie na dysku D miejsca za mało ma.
Ostatnio przechodziłem dzikie boje z uruchomieniem wiedźmina 1 (promocja na GOG przez ileśtam godzin za free). Błąd zupełnie z kosmosu: The NtCreateFile API failed. This error should never be returned to an application, it is a place holder for the Windows Lan Manager Redirector to use in its internal error mapping routines.

Wystarczyło zapewnić więcej miejsca na C, mimo że zainstalowany był na F. Wystarczyło tak z półtora giga. \
Sprawdź dyski C i D ile mają wolnego i ewentualnie coś zorganizuj więcej. 

Argento

stiven, Ufol napisał
Cytat: Ufol w 18 Maj 2017, 13:22Rtf zachowujący grafikę jest znacznie większy, lecz tam kłopotów brak. Wszystko gra i buczy.
, a więc to nie kwestia braku miejsca na dysku.

Według opisu jest to wewnętrzny błąd programu "Internal Program Error", lecz bez kodu błędu a tylko ze wskazaniem linii w konkretnym pliku, gdzie następuje crash. Ja bym pisał posta na forum Abbyy.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Ufol

Zastanawia mnie to, że błąd pojawia się pod nowymi systemami. Xpek się nie pluje pod warunkiem, że nie będzie do końca zaktualizowany. Tzn. na fabrycznym trzecim sp jeszcze wszystko działa, lecz doaktualizowanie go do końca już poskutkuje wysypaniem się Fine Readera. Awaria następuje niezależnie od tego ile wolnego miejsca na dysku się posiada, czy gdzie się chce pdfa zapisać. Możecie podpiąć pusty dysk 500 gb a zapisu pdfa i tak nie da się dokonać. Jeżeli popełnili babola w samej konstrukcji programu, to czy obecnie mogą coś poprawić w kodzie? Tj. zamieścić plik do pobrania, żeby zamienić go z tym feralnym i tym samym umożliwić prawidłowe funkcjonowanie aplikacji pod nowszymi windami?

Szopler

FineReader6 to lekko licząc program nastoletni. Może w nowszych wersjach już ten problem wyeliminowali.

sirzooro

Cytat: Ufol w 19 Maj 2017, 12:23
Zastanawia mnie to, że błąd pojawia się pod nowymi systemami. Xpek się nie pluje pod warunkiem, że nie będzie do końca zaktualizowany. Tzn. na fabrycznym trzecim sp jeszcze wszystko działa, lecz doaktualizowanie go do końca już poskutkuje wysypaniem się Fine Readera. Awaria następuje niezależnie od tego ile wolnego miejsca na dysku się posiada, czy gdzie się chce pdfa zapisać. Możecie podpiąć pusty dysk 500 gb a zapisu pdfa i tak nie da się dokonać. Jeżeli popełnili babola w samej konstrukcji programu, to czy obecnie mogą coś poprawić w kodzie? Tj. zamieścić plik do pobrania, żeby zamienić go z tym feralnym i tym samym umożliwić prawidłowe funkcjonowanie aplikacji pod nowszymi windami?
Może w tych nowszych aktualizacjach poprawili jakiś błąd w Windowsach, co ujawniło inny błąd w RF. Czasami jest tak że dwa błędy nawzajem się znoszą, może akurat na to trafiłeś :parrrty:

Dario666

Cytat: Ufol w 19 Maj 2017, 12:23
Zastanawia mnie to, że błąd pojawia się pod nowymi systemami. Xpek się nie pluje pod warunkiem, że nie będzie do końca zaktualizowany. Tzn. na fabrycznym trzecim sp jeszcze wszystko działa, lecz doaktualizowanie go do końca już poskutkuje wysypaniem się Fine Readera. Awaria następuje niezależnie od tego ile wolnego miejsca na dysku się posiada, czy gdzie się chce pdfa zapisać. Możecie podpiąć pusty dysk 500 gb a zapisu pdfa i tak nie da się dokonać. Jeżeli popełnili babola w samej konstrukcji programu, to czy obecnie mogą coś poprawić w kodzie? Tj. zamieścić plik do pobrania, żeby zamienić go z tym feralnym i tym samym umożliwić prawidłowe funkcjonowanie aplikacji pod nowszymi windami?

Człowieku, przecież to jest jakiś kosmiczny staroć z 2002 roku. Dziwisz się, że nie działa on pod nowszymi systemami...bo ja nie. Pewnie w systemie Windows wprowadzono jakieś modyfikacje, które pozwalają na obsłużenie większych ilości pamięci RAM, HDD i innych elementów systemu, a to spowodowało "rozsadzenie" struktur wewnętrznych programu.
Pewnie są jakieś darmowe programy, które konwertują lepiej niż ten 15 letni dinozaur.